Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 22.06.2016 21:46

Och, dziękuję! :) Od razu mi raźniej :)
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 28.06.2016 19:12

To mój 4 dzień na wyspie Brać I muszę przyznać że jednak to był dobry wybór. Dokładna relacje postaram się zdać po powrocie :D
TOPAS
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 23.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) TOPAS » 28.06.2016 23:24

Jak wygląda sytuacja z dostępnością kwater? Dużo turystów aktualnie? Myślisz że znajdę coś bez problemu na początku lipca?
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 29.06.2016 08:50

TOPAS napisał(a):Jak wygląda sytuacja z dostępnością kwater? Dużo turystów aktualnie? Myślisz że znajdę coś bez problemu na początku lipca?


Na ten moment jeszcze luźno, ale na początku lipca to się zmieni. Nie tu to tam coś znajdziesz, pytanie jak daleko od morza albo za ile... Głowa do góry
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 29.06.2016 08:55

Hej czy macie jakieś sprawdzone źródła na zakup wina/oliwy itp w okolicach Sutivanu/Supetaru? Byłam wczoraj W Povlji, ale zapomniałam ściągi z dojściem do źródełka;). Drugi raz, już specjalnie tam nie pojadę (Braćkie drogi mnie trochę wykańczają, a rys na samochodzie nie wiem skąd przybywa).
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 29.06.2016 10:13

Podłączam się :D Kiedyś już pytałem w tym temacie ale cisza była ;)
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 29.06.2016 21:43

Nie wiem jak z kwaterami bo sama tydzień przed rezerwowalam na Booking ale jak widać po turystach to jeszcze zbyt wielu ich nie ma :) czy ktoś wie gdzie w Supetarze czy sutivanie można kupić rakije? W zeszłym roku w Pakostanie na Targu kupowałam od starszej pani która miała swojej roboty wiśniowa rakije :D
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 30.06.2016 08:10

Nie chcą się podzielić info - boją się, że im wykupimy wszystko ;-)
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 30.06.2016 10:00

Lechoo napisał(a):Nie chcą się podzielić info - boją się, że im wykupimy wszystko ;-)


:D :D Zapytam moich gospodarzy, może coś podpowiedzą.
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 30.06.2016 11:22

U nas w Povlji turystów coraz więcej a i z kwaterami krucho :(
Pewnie można coś znaleźć ale albo dalej od morza , albo drożej :(
Jeśli chodzi o " źródełko" napitków wszelakich w okolicach Sumartinu czy Sutivanu to nie mam na ten temat żadnej wiedzy ale myślę ,ze jak podpytacie gospodarzy to na pewno drogę wskażą :) :) :)
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 30.06.2016 11:35

loverosa napisał(a):Czy w Povlji można gdzieś dobrze zjeść?



Przypadek?
Nocne zdjęcia?
Najlepsza kawa w Povlji w "Sterej Uljarze" !!! :)
No i się udało :)
Spotkaliśmy się :D
Jaka ta Povlja gościnna :P

Dobrych dalszych wakacji życzymy :papa:
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 30.06.2016 16:12

Byłam dziś w Skripie, zdesperowana kupiłam w "siedlisku" Kamen wino czerwone (dość dobre) - 60kn butelka 0,75, prosek był po 100kn/ 1l (bardziej wytrawny, a ja chciałabym trochę słodszy i tańszy:). Pod muzeum wino tańsze od 20kn(pewnie stołowe), prosek też nieco taniej - po 80kn - nie wchodziłam, nie próbowałam (w ubiegłym roku w winiarni k miasta Pag kupowałam bardzo dobry po 60kn).
Był ktoś w winiarni/winnicy Dolćevita, okolice Nereźiśća?
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 01.07.2016 01:36

ELIMAR napisał(a):
loverosa napisał(a):Czy w Povlji można gdzieś dobrze zjeść?



Przypadek?
Nocne zdjęcia?
Najlepsza kawa w Povlji w "Sterej Uljarze" !!! :)
No i się udało :)
Spotkaliśmy się :D
Jaka ta Povlja gościnna :P

Dobrych dalszych wakacji życzymy :papa:


Kurde a nam się nie udało! a w Starej Uljarze siedzimy prawie co wieczór z reguły po 19-tej :).
Ogólnie moje wnioski z odżywiania się w Povlij:
1. Jurova Makina - jest pizza Jumbo czyli bardzo duża jednak po pierwsze menu ubogie po drugie jedzenie słabe... jak wystygnie to jest bardzo niesmaczna, frutti di mare było wręcz nie do zjedzenia, więc jak ktoś chce ilość to ok ale jak jakość to już średnio...
2. Wszędzie polecana Kala - byliśmy raz i tak, kartą płacić nie można... czas oczekiwania do zaakceptowania, w między czasie można pogrzebać w darmowym wifi. Jedzenie nie zachwyca a porcje rzeczywiście nie za duże, ja jadłem panierowane kalmary i danie było słabe. Cenowo knajpa najdroższa w Povli (kalmary były po 80 kun).
3. Stara Uljara - dla mnie knajpa numer 1, bardzo miła obsługa, jedzenie bardzo samczne a cenowo dużo lepiej niż w Kali. Pizza nie ma porcji jumbo ale do makiny to przepaść... nawet jak wystygnie jest smaczne a ser nie jest twardy.. polecam sapgetti z owocami morza, mięsną platę i inne... piwo toczone mają jakieś chyba samemu robione bo zalatuje trochę drożdżami i ma specyficzny smak. Polecam tą kanjpę najbardziej, można płacić kartą ale nie ma wifi.
4. Konoba Hacjenda - Bardzo mili właściciele, klimat niesamowity... ale... jak na razie (czyli nie sezon) tylko grilowane potrawy z mięsa.. tak naprawdę 50% menu niedostępne, żadnych ryb. Mięsna plata smakowo taka sama jak w starej Uljarze. Cenowo wcale nie jest jakoś dużo drożej... jednak podają same mięso bez ziemniaków/frytek bez niczego więc trzeba domawiać. Mili ludzie naprawdę ale czytając opinie na forum do starej ulajry nie widziałem żadnej różnicy :).
Jutro jadę do Sumartinu na pekę więc zobaczymy co będzie :).
Polecam za to Jadrana... bardzo dobe toczone piwo Karlovacko, pyszne ciastka i desery z lodów i bardzo miła obsługa :)
morto15
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) morto15 » 01.07.2016 11:04

W sierpniu wybieramy się do Postiry.Czy są tam jakieś godne uwagi konoby?
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.07.2016 11:10

yzedef napisał(a):..........

A przy wódopoju już byłeś? :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 57
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone