Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.07.2016 11:20

yzedef napisał(a):Kurde a nam się nie udało! a w Starej Uljarze siedzimy prawie co wieczór z reguły po 19-tej :).
Ogólnie moje wnioski z odżywiania się w Povlij:
1. Jurova Makina - jest pizza Jumbo czyli bardzo duża jednak po pierwsze menu ubogie po drugie jedzenie słabe... jak wystygnie to jest bardzo niesmaczna, frutti di mare było wręcz nie do zjedzenia, więc jak ktoś chce ilość to ok ale jak jakość to już średnio...
2. Wszędzie polecana Kala - byliśmy raz i tak, kartą płacić nie można... czas oczekiwania do zaakceptowania, w między czasie można pogrzebać w darmowym wifi. Jedzenie nie zachwyca a porcje rzeczywiście nie za duże, ja jadłem panierowane kalmary i danie było słabe. Cenowo knajpa najdroższa w Povli (kalmary były po 80 kun).
3. Stara Uljara - dla mnie knajpa numer 1, bardzo miła obsługa, jedzenie bardzo samczne a cenowo dużo lepiej niż w Kali. Pizza nie ma porcji jumbo ale do makiny to przepaść... nawet jak wystygnie jest smaczne a ser nie jest twardy.. polecam sapgetti z owocami morza, mięsną platę i inne... piwo toczone mają jakieś chyba samemu robione bo zalatuje trochę drożdżami i ma specyficzny smak. Polecam tą kanjpę najbardziej, można płacić kartą ale nie ma wifi.
4. Konoba Hacjenda - Bardzo mili właściciele, klimat niesamowity... ale... jak na razie (czyli nie sezon) tylko grilowane potrawy z mięsa.. tak naprawdę 50% menu niedostępne, żadnych ryb. Mięsna plata smakowo taka sama jak w starej Uljarze. Cenowo wcale nie jest jakoś dużo drożej... jednak podają same mięso bez ziemniaków/frytek bez niczego więc trzeba domawiać. Mili ludzie naprawdę ale czytając opinie na forum do starej ulajry nie widziałem żadnej różnicy :).
Jutro jadę do Sumartinu na pekę więc zobaczymy co będzie :).
Polecam za to Jadrana... bardzo dobe toczone piwo Karlovacko, pyszne ciastka i desery z lodów i bardzo miła obsługa :)


No to w sierpniu wypróbuje "Starą Uliarę", jeśli wygrywa z Hacjendą to będzie ok :wink: Zdziwiło mnie ze piszesz o niepełnym menu w Hacjendzie, zawsze tam bywałem na przełomie czerwca i lipca i nigdy nie było problemów z rybami.
W Sumartinie mi najbardziej przypasowała konoba TOP, zaraz za pocztą i sklepikiem ze świeżymi rybami.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 01.07.2016 11:36

anakin napisał(a):
yzedef napisał(a):..........

A przy wódopoju już byłeś? :wink:


Oczywiście :), bardzo dobra orzechówka :), koleś nieźle pozytywnie zakręcony... mam wrażenie że sam się poi od rana do nocy :D
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.07.2016 11:38

yzedef napisał(a):
anakin napisał(a):
yzedef napisał(a):..........

A przy wódopoju już byłeś? :wink:


Oczywiście :), bardzo dobra orzechówka :), koleś nieźle pozytywnie zakręcony... mam wrażenie że sam się poi od rana do nocy :D

Gościa nie widziałem.
Dwa bajtle ( tak góra 10-12 lat) doglądały biznesu jak tam byłem.
Nalewali i liczyli kuny jak stare wygi. :mrgreen:
Maud
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 20.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maud » 01.07.2016 11:50

My od wtorku 05.07 bedziemy przez 10 dni w Povlji. Bedzie to nasz pierwszy raz na wyspie i mamy nadzieje ze bedzie fajnie ;) Rezerwowalismy nocleg przez neta u Almy. Czytalismy wiekoszosc postow i conieco wiemy :)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 01.07.2016 13:07

morto15 napisał(a):W sierpniu wybieramy się do Postiry.Czy są tam jakieś godne uwagi konoby?

W Postirze nam przypadła do gustu konoba Bracera.
Byliśmy na Bracu w 2014 roku, nie gwarantujemy zatem, że nadal można tam dobrze zjeść.

https://www.google.pl/maps/place/Konoba ... 16.6304918
jb79
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 17.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jb79 » 01.07.2016 13:34

SYLWKA_2014 napisał(a):Hej czy macie jakieś sprawdzone źródła na zakup wina/oliwy itp w okolicach Sutivanu/Supetaru? Byłam wczoraj W Povlji, ale zapomniałam ściągi z dojściem do źródełka;). Drugi raz, już specjalnie tam nie pojadę (Braćkie drogi mnie trochę wykańczają, a rys na samochodzie nie wiem skąd przybywa).


Wróciłam z Sutivanu 3 dni temu. Oliwę i wino kupowaliśmy przy głownej ulicy, znak charakterystyczny to duża beczka po winie. Polecam !!! Dom w stronę zatoki Likva, przy samym morzu. Czasem nie ma tam nikogo, trzeba pukać.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 01.07.2016 14:39

anakin napisał(a):
yzedef napisał(a):
anakin napisał(a):
yzedef napisał(a):..........

A przy wódopoju już byłeś? :wink:


Oczywiście :), bardzo dobra orzechówka :), koleś nieźle pozytywnie zakręcony... mam wrażenie że sam się poi od rana do nocy :D

Gościa nie widziałem.
Dwa bajtle ( tak góra 10-12 lat) doglądały biznesu jak tam byłem.
Nalewali i liczyli kuny jak stare wygi. :mrgreen:


Ja miałem z nim przyjemność... dawał do spróbowania wszystkiego i lał po pół kubka... masakra bo jakbyś chciał to byś się u niego na samym próbowaniu ostro zaprawił :). Widać go dużo na mieście... a to w knajpie... jak było świętego Jana to żona go wiozła samochodem na imprezę, miał 1l Lozy ze sobą i 1l Coli :). Pił dokładnie to samo co nam sprzedaje :)
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 02.07.2016 10:47

Sklawin86--->dzięki za radę odnośnie plaży między cypelkami.Trafilam od razu.Kamieni może i sporo ale są zrobione wejścia. Jest tez kawałek z samym zwirkiem bez kamieni w wodzie i na lądzie. Ludzi prawie nie ma,poza sporadycznymi gościami którzy przyjdą się wykąpać i pojda :D pies ma gdzie latać.Fajny z tyłu murek z terenem pod budowę na którym są kwiaty i palmy :D jedynie przy tym żwirku jest domek który jest remontowany przez 3 panów ale oni są dalej od nas i po godz 15 i idą.Cos mi się wydaje ze jak reszta się po buduje to już nie będzie tak super. Wcześniej przed tą plaża jest znak z psem tylko nie wiem której części plaży to dotyczy.zalaczam fotkę z tej plaży z tego co mamy za sobą podczas opalania :D
Załączniki:
IMAG1968(2).jpg
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 02.07.2016 14:40

jb79 napisał(a):
SYLWKA_2014 napisał(a):Hej czy macie jakieś sprawdzone źródła na zakup wina/oliwy itp w okolicach Sutivanu/Supetaru? Byłam wczoraj W Povlji, ale zapomniałam ściągi z dojściem do źródełka;). Drugi raz, już specjalnie tam nie pojadę (Braćkie drogi mnie trochę wykańczają, a rys na samochodzie nie wiem skąd przybywa).


Wróciłam z Sutivanu 3 dni temu. Oliwę i wino kupowaliśmy przy głownej ulicy, znak charakterystyczny to duża beczka po winie. Polecam !!! Dom w stronę zatoki Likva, przy samym morzu. Czasem nie ma tam nikogo, trzeba pukać.


jb79 - dzięki za namiar (jeździłam tamtędy codziennie i nie zauważyłam:). Kupiłam prosek po 60kn/1l (dobry), oliwa 70/1l
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 02.07.2016 17:58

Chyba jednak rakij nie przywiozę w tym roku bo nikt nie wie gdzie są albo nie chce powiedziec :wink: Przy ulicach stoją z rakija ale to taka bardziej ozdobna niż swojskiej roboty.Moze coś w Sutivanie znajdę albo w drodze powrotnej w Makarskiej
gaspar84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 27.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaspar84 » 03.07.2016 20:35

anksma napisał(a):Chyba jednak rakij nie przywiozę w tym roku bo nikt nie wie gdzie są albo nie chce powiedziec :wink: Przy ulicach stoją z rakija ale to taka bardziej ozdobna niż swojskiej roboty.Moze coś w Sutivanie znajdę albo w drodze powrotnej w Makarskiej


Nawet mnie nie strasz Anksma! Jadę na Brać w sierpniu i liczę na szybkie znalezienie jakiegoś domowego producenta tego wspaniałego trunku:D
sklawin86
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sklawin86 » 03.07.2016 23:12

anksma napisał(a):Sklawin86--->dzięki za radę odnośnie plaży między cypelkami.Trafilam od razu.Kamieni może i sporo ale są zrobione wejścia. Jest tez kawałek z samym zwirkiem bez kamieni w wodzie i na lądzie. Ludzi prawie nie ma,poza sporadycznymi gościami którzy przyjdą się wykąpać i pojda :D pies ma gdzie latać.Fajny z tyłu murek z terenem pod budowę na którym są kwiaty i palmy :D jedynie przy tym żwirku jest domek który jest remontowany przez 3 panów ale oni są dalej od nas i po godz 15 i idą.Cos mi się wydaje ze jak reszta się po buduje to już nie będzie tak super. Wcześniej przed tą plaża jest znak z psem tylko nie wiem której części plaży to dotyczy.zalaczam fotkę z tej plaży z tego co mamy za sobą podczas opalania :D


Ciesze się, że mogłem pomóc, udanego wypoczynku.
kubica
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.07.2016
Sutivan od 18.07 do 28.07

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubica » 04.07.2016 13:20

Witam wszystkich miłośników wyspy Brać. Zauroczony waszymi relacjami po raz pierwszy wybieram sie na wyspę. Apartman zaklepany i nie moge sie doczekać już wyjazdu. Po powrocie zrobię pierwsza moja relacje choć wiem ze do tych topowych tutejszych nawet nie szans dorównać :D
Mam tylko jedno pytanie czy ktoś może penetrował zatoczki i plaże od sutivanu w stronę Mircy i jak to wyglada ?? Jakie plaże ?? Czy dużo ludzi??
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Re: Sutivan od 18.07 do 28.07

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 04.07.2016 15:34

kubica napisał(a):Witam wszystkich miłośników wyspy Brać. Zauroczony waszymi relacjami po raz pierwszy wybieram sie na wyspę. Apartman zaklepany i nie moge sie doczekać już wyjazdu. Po powrocie zrobię pierwsza moja relacje choć wiem ze do tych topowych tutejszych nawet nie szans dorównać :D
Mam tylko jedno pytanie czy ktoś może penetrował zatoczki i plaże od sutivanu w stronę Mircy i jak to wyglada ?? Jakie plaże ?? Czy dużo ludzi??


Słabe i ciągle samochody jeżdżą nad głowami. Oczywiście jeśli masz mieszkanie opodal to da się i tam, ale lepiej jedź w drugą stronę - będziesz zadowolony.
kubica
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.07.2016
sutivan

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubica » 04.07.2016 16:46

No właśnie mam z tej strony apartmana i myślałem ze może z tej strony są jakieś fajne plaże. Najwyżej będziemy gdzieś dalej chodzić. Dzieki za info
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 58
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone