Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 03.11.2017 01:32

Dziewczyny mnie chyba skutecznie przekonały do Sutivanu :) Aczkolwiek jestem jeszcze otwarta na argumenty za i przeciw temu miejscu ;)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 03.11.2017 08:52

CROnikiCROpka napisał(a):
Co nam do szczęścia potrzeba?
- miasteczko z większą liczbą knajp i sklepów niż 1
- żeby było można poszwendać się uliczkami
- mile widziana jakaś fajna nadmorska promenada (coś pokroju odcinka Baska Voda - Brela)
- dobry dojazd do miejscowości
- fajne plaże w niedalekiej odległości (na dojście z buta najlepiej, albo na krótki dojazd autem/skuterem)


Najładniejsza na Braču jest oczywiście Selca, ale mogą być problemy ze spełnieniem kryteriów nr 3 i 5 ;)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.11.2017 10:09

Obok Sutvanu, patrząc na kryteria jakie podałaś, brałbym pod uwagę również Postirę.
Miasteczko bardzo urokliwe, blisko Splitska i moim zdaniem najfajniejsze miejskie plaże.
https://www.google.pl/maps/@43.378304,1 ... 000!8i2500
https://www.google.pl/maps/@43.376912,1 ... 000!8i2500
https://www.google.pl/maps/@43.3752315, ... 000!8i2500
https://www.google.pl/maps/@43.3747985, ... 000!8i2500

Jest ich naprawdę sporo, a do tych bardziej ustronnych też całkiem blisko.
https://www.google.pl/maps/place/beach+ ... 16.6499734

Polecam pooglądać Postirę w relacji Pawła
bra-2016-moj-drugi-raz-w-chorwacji-t51618-90.html#p1814391
bra-2016-moj-drugi-raz-w-chorwacji-t51618-270.html#p1842499
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.11.2017 11:57

Habanero napisał(a):Obok Sutvanu, patrząc na kryteria jakie podałaś, brałbym pod uwagę również Postirę.
Miasteczko bardzo urokliwe, blisko Splitska i moim zdaniem najfajniejsze miejskie plaże.

Beach Rex strasznie koloryzuje i te plaże wcale tak nie wyglądają w realu. Jedna z nich w lipcu koło godz. 17.00 gdy teoretycznie większość plażowiczów powinna się zwijać - mowie! nie chciałbym na niej plażować choćby miała najpełniejszy kolor wody.
IMG_20170721_164804.jpg


Ja również daje punkt Sutivanowi choć sama stacjonowałam w Supetarze i na nic nie narzekałam :)
Dlaczego Sutivanowi - spełnia wszystkie kryteria CROnikiCROpka i w lokalizacji apartamentów względem bliskości plaż wydaje się lepszy niż Supetar.
My mieszkaliśmy na kempie w Supetar więc mieliśmy jednocześnie ciszę, puste plaże w zasięgu stóp, jak i możliwość posmakowania miasteczka odległego o max 10 min. spacerkiem. Sklepy, knajpy, promenada, przystań itd... No a dojazd? z promu lepszego być nie może :mrgreen:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.11.2017 14:29

Żadna plaża miejska w lipcu i sierpniu pusta nie będzie. Chyba że znasz taką, to bardzo proszę o namiary :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.11.2017 14:32

Habanero napisał(a):Żadna plaża miejska w lipcu i sierpniu pusta nie będzie. Chyba że znasz taką, to bardzo proszę o namiary :wink:
Ja znam :oczko_usmiech: ... ale to w Grecji jest :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.11.2017 23:30

Habanero napisał(a):Żadna plaża miejska w lipcu i sierpniu pusta nie będzie. Chyba że znasz taką, to bardzo proszę o namiary :wink:

Dlatego lepsze są te dosłownie pod miastem :)
Ale też i nie o ilość ludzi chodzi, często widuję zdjęcia plaż na tyle podrasowane, że z rzeczywistością mają mało wspólnego i dużo właśnie takich zdjęć prezentuje w necie Beach Rex.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 04.11.2017 10:33

Dziękuję za Wasze opinie! Widzę, że zdecydowanie Sutivan wysuwa się na prowadzenie. Też najmocniej go obstawiałam, choć nie ukrywam, że chodził za mną Bol :oczko_usmiech: ale tu mój facet mówi stanowcze "nie".

W związku z tym popatrzyłam na apartamenty i chciałam się podpytać Was - stałych bywalców o lokalizację.

Lokalizacja nr 1: tutaj

Lokalizacja nr 2 tutaj

Lokalizacja nr 3: tutaj

Lokalizacja nr 4: tutaj

Lokalizacja nr 5:tutaj

Przede wszystkim chodzi mi o dojazd do apartamentu, względną ciszę a nie dostawy o 5 rano ;) i Wasze subiektywne doświadczenia na temat tych lokalizacji :) A nuż może ktoś tam mieszkał? :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 04.11.2017 10:39

gusia-s napisał(a):Ale też i nie o ilość ludzi chodzi, często widuję zdjęcia plaż na tyle podrasowane, że z rzeczywistością mają mało wspólnego i dużo właśnie takich zdjęć prezentuje w necie Beach Rex.


U mnie wszystko rozbija się o ilość ludzi. Nawet Twoją plażę z Postiry, jak sobie oglądam, to oczami wyobraźni widzę ją pustą i siebie na balkoniku z zielonymi okiennicami :D Gdyby było tam tylko mniej gawiedzi, brałbym taką miejscówkę z pocałowaniem .
Duża ilość ludzi w sezonie na plażach miejskich i nie tylko (patrz na Złoty Róg )odbiera im cały urok :(
Dlatego też większości z nas najbardziej podobają się plaże trudno dostępne.
Czy Murvica byłaby taka cudowna gdyby rozłożył się na niej taki tłum :roll:
Chyba nie.
Beach Rex prezentuje też plaże, których widok odstrasza :? https://www.google.pl/maps/@44.4712333, ... 000!8i2500
Tu na szczęście w realu jest dużo lepiej :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 04.11.2017 11:34

CROnikiCROpka napisał(a):Dziękuję za Wasze opinie! Widzę, że zdecydowanie Sutivan wysuwa się na prowadzenie. Też najmocniej go obstawiałam, choć nie ukrywam, że chodził za mną Bol :oczko_usmiech: ale tu mój facet mówi stanowcze "nie".

W związku z tym popatrzyłam na apartamenty i chciałam się podpytać Was - stałych bywalców o lokalizację.

Lokalizacja nr 1: tutaj

Lokalizacja nr 2 tutaj

Lokalizacja nr 3: tutaj

Lokalizacja nr 4: tutaj

Lokalizacja nr 5:tutaj

Przede wszystkim chodzi mi o dojazd do apartamentu, względną ciszę a nie dostawy o 5 rano ;) i Wasze subiektywne doświadczenia na temat tych lokalizacji :) A nuż może ktoś tam mieszkał? :)


Wybrałbym nr 5 - najbliżej morza, blisko do miasteczka, cicha okolica, plażowanie na skałkach blisko apartamentu :P

2 miejsce nr 4 - 2 albo 3 linia, reszta jak wyżej
3 miejsce nr 2 - 2 albo 3 linia i plaża miejska pod nosem, cicha okolica, można przejść się do skałek będzie mniej ludzi.

4 miejsce nr 1 i 3 - centrum i wysoko , daleko do plaż mniej zaludnionych

Lokalizacja 3 byłaby dobra ale niżej, bliżej morza.

Wszędzie dojazd jest dobry, a sam Sutivan to cicha miejscowość - tu problemów nie ma.
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 04.11.2017 23:39

Przez niejaką Muliness pokochałam Sutivan miłością wielką kilka lat temu :hearts: .
I przebieram nóżkami, bo jest nadzieja, że w przyszłym roku w końcu tam wrócimy.

Jedną tylko mam uwagę - przy wyborze miejscówki trzeba pamiętać o słynnych dzwonach kościelnych :mrgreen: .
Ale ty i tak szukasz dalej od centrum, więc nie będzie problemu ;) .

I ja też wolę tę stronę Sutivanu, którą poleca Habanero :mrgreen: .
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 05.11.2017 00:05

Pozwolę sobie również wtrącić swoje 3 grosze. Polecę również wschodnią część Sutivanu ze wskazaniem na miejsce 5 (od którego jakieś 20m w głąb lądu apartamentowałem :) ) O zaletach wspomniał już Habanero dorzucę tylko że widok na brzeg z tej kwatery się nieco zmienił w porównaniu do foci z googla. Krzaczory wycięto, dodano nowe zejścia na skałkową plażę, posadzono nowe tamaryszkowe drzewa. Okolica pięknieje :)
Miejsce 4 to prawdopodobnie będzie to https://www.google.pl/maps/place/Ul.+Ratac,+Sutivan,+Chorwacja/@43.3845893,16.486372,3a,75y,22.61h,90.15t/data=!3m7!1e1!3m5!1s8eN2ZTjL1gGxxMPX_LTaOQ!2e0!3e11!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x1335630107a612c1:0x583900999c4a7ed3!8m2!3d43.3846131!4d16.4856891
W sumie nienajgorsze ale obawiam się w tym przypadku jedynie hałasu śmieciarki wywożącej śmieci ze znajdującego się jakieś 30m dalej składu 6 kontenerów. Dojazd do tych apartamentów jest bezproblemowy a do dzwonnicy daleeeko więc słynny bimbom z cudnej relacji Muliness nie przeszkadza w koncertach cykad.
Morganie i sobie życzę udanego powrotu na tę piękną wyspę :mrgreen:
Ostatnio edytowano 05.11.2017 10:04 przez AdamZ, łącznie edytowano 1 raz
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 05.11.2017 01:56

Dziękuję Wam za tak duże zainteresowanie tematem! :hearts:

W tym momencie, po odrzuceniu wszystkich niepasujących apartamentów, mam trzy (w zasadzie ulokowane jeden obok drugiego) i będę wybierać między:

1. Ulica Gorana Pavlova 6, 21403 Sutivan, Chorwacja
2. Ulica Ratac 8, 21403 Sutivan, Chorwacja
3. Grlica 6, Sutivan, 21403 Sutivan, Chorwacja

Nie chcę podawać nazw apartamentów, aby reklamy nie robić, ale jak się wrzuci adresy w google to wyskoczy wiadomo co ;) Może ktoś był w którymś z nich, albo widział je i może się podzielić wrażeniem? :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 07.11.2017 17:07

Ewa, Sutivan spodobał mi się najbardziej - na Braču nie widziałam jedynie Sumartinu i Povlji( niektórzy mnie za to znienawidzą, na szczęście nie jesteśmy w Klubie M.Povlji :lol: )

Wszystkie Twoje miejscówki wydają się ok, choć ja lubię centrum - im bliżej tym lepiej. Tak się składa,że spałam pod samą dzwonnicą w Sutivanie :mrgreen: i bardzo mi się podobało. Akurat pogoda była odpowiednia,by spać przy zamkniętych oknach...

Trochę wzdragam się na myśl o ilości ludzi w sezonie - tych knajp nie ma tam aż tak wiele, ale ogólnie uroczo.
Zapraszam do relacji, w której będzie dużo Sutivanu.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 07.11.2017 17:23

Katerina napisał(a):Ewa, Sutivan spodobał mi się najbardziej - na Braču nie widziałam jedynie Sumartinu i Povlji( niektórzy mnie za to znienawidzą, na szczęście nie jesteśmy w Klubie M.Povlji :lol: )

Wszystkie Twoje miejscówki wydają się ok, choć ja lubię centrum - im bliżej tym lepiej. Tak się składa,że spałam pod samą dzwonnicą w Sutivanie :mrgreen: i bardzo mi się podobało. Akurat pogoda była odpowiednia,by spać przy zamkniętych oknach...

Trochę wzdragam się na myśl o ilości ludzi w sezonie - tych knajp nie ma tam aż tak wiele, ale ogólnie uroczo.
Zapraszam do relacji, w której będzie dużo Sutivanu.


Będzie Sutivan, mam super miejscówkę na Kralja Zvonimira 2. Właśnie robię rezerwację na koniec sierpnia i na pierwsze dni września :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 109
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone