Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.01.2017 18:57

pawel silesia napisał(a):
CinnamonGirl napisał(a):Pomyliło mi sie :p z Biokowem bo dzis sobie o Velebicie czytałam :p


Biokovo - chętnie 2017 :!: Czy ktoś tu chodzi po górach...


Popatrz na relacje Wojtka Franza.
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 18.01.2017 20:39

14.06.2016 Wtorek

4B.jpg


Trasa naszej wycieczki opuszcza Splitską w jej wschodniej części, droga z asfaltowej zmienia się w gruntową i prowadzi starym , sosnowym lasem. Do Postiry jest rzut beretem, nie ma dużych podjazdów, jedziemy w cieniu, czysta przyjemność.
DSC_6027.jpg
"nic im nie umknie"

Postira jest większa od Splitskiej, stanowi odrębną gminę. Centrum zlokalizowane, a jakże - wokół portu - zatoki. Właśnie tam się kierujemy. Szukamy baru z piwem - pić się chce 8)
DSC_6027A.jpg
Piwko z widokiem.

Zjechaliśmy z niewysokiego wzgórza, i "bach" BAR, PORT i PIWO

I taki niesamowity widok, sam wskakiwał do aparatu.
DSC_6028.jpg
port w Postirze

Zatokę okalają stare, malownicze kamieniczki:
DSC_6034.jpg
stare dzieje

DSC_6035.jpg



DSC_6037.jpg


A woda czaruje.
DSC_6038.jpg


Jedziemy BARDZO pomału ulicą dookoła portu.

DSC_6041.jpg
Sv. Ante

DSC_6042.jpg

DSC_6043.jpg
taras

DSC_6044.jpg

DSC_6045.jpg
w górę - chętnie - ale nie teraz

DSC_6046.jpg
STARE

DSC_6051.jpg
detale

DSC_6052.jpg
charakterystyczna mozaika w starej część Postiry (można ją odnaleźć również w innych miastach na Brač'u)


DSC_6048.jpg
kastel Lazaric

DSC_6057.jpg

DSC_6058.jpg

DSC_6059.jpg
detale

DSC_6061.jpg

DSC_6064.jpg
:)

DSC_6065.jpg
bike

DSC_6066.jpg
mini plaża przy porcie

DSC_6069.jpg
za nami

DSC_6070.jpg
przy plaży

DSC_6074.jpg
Góry Mosor

DSC_6076.jpg
wschodnia część Postiry

DSC_6082.jpg
wprost do Jadran'a tak to można mieszkać, w pierwszym rzędzie

Zabudowania Postiry już się kończą, przed nami zatoczka i plaża Lozna
DSC_6084.jpg
plaża Lozna
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.01.2017 20:48

pawel silesia napisał(a):Biokovo - chętnie 2017 :!: Czy ktoś tu chodzi po górach...


Miałem w planie wejście na Sv.Jure ale pogoda mnie pokonała...wcześniej czytałem jakie warunki są na szlaku...plan nadal jest...w sierpniu druga szansa... :mrgreen:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 18.01.2017 22:13

Vjetar napisał(a):
pawel silesia napisał(a):
CinnamonGirl napisał(a):Pomyliło mi sie :p z Biokowem bo dzis sobie o Velebicie czytałam :p


Biokovo - chętnie 2017 :!: Czy ktoś tu chodzi po górach...


Popatrz na relacje Wojtka Franza.


Już znalazłem 8O Dziękuję!

słoma79 napisał(a):
pawel silesia napisał(a):Biokovo - chętnie 2017 :!: Czy ktoś tu chodzi po górach...


Miałem w planie wejście na Sv.Jure ale pogoda mnie pokonała...wcześniej czytałem jakie warunki są na szlaku...plan nadal jest...w sierpniu druga szansa... :mrgreen:


Jest gdzieś relacja na forum o wejściu na Sv.Jure czy wszyscy samochodem...? Ciekawe jak szlak oznaczono? Na Barč'u szlaki wyznaczały znaki okrągłe biało-czerwone.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.01.2017 22:21

pawel silesia napisał(a):
słoma79 napisał(a):
pawel silesia napisał(a):Biokovo - chętnie 2017 :!: Czy ktoś tu chodzi po górach...


Miałem w planie wejście na Sv.Jure ale pogoda mnie pokonała...wcześniej czytałem jakie warunki są na szlaku...plan nadal jest...w sierpniu druga szansa... :mrgreen:


Jest gdzieś relacja na forum o wejściu na Sv.Jure czy wszyscy samochodem...? Ciekawe jak szlak oznaczono? Na Barč'u szlaki wyznaczały znaki okrągłe biało-czerwone.


było, ale słabo...tu masz fajny opis :mrgreen:

http://www.jacekantonik.pl/wyprawa-na-s ... wacja-2011

znaki te same :evil:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 18.01.2017 23:03

Twój Brač jest cudowny :hearts: kusi, oj kusi :roll:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 19.01.2017 00:29

Piękne kolory na zdjęciach :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 19.01.2017 07:22

Takie pytanie na przyszlosc jak z liczba ludzi w czerwcu w Splitskiej i Postirze, na twoich fotkach plaz niewiele ale wiem ze i kadr duzo moze uczynic.
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 19.01.2017 10:22

tyniolek napisał(a):Twój Brač jest cudowny :hearts: kusi, oj kusi :roll:


Dziękuję. To naprawdę piękna wyspa - fotogeniczna :wink:

CROnikiCROpka napisał(a):Piękne kolory na zdjęciach :)


Tak też zapamiętałem Brač - kolorowo. Podobno w lecie kolory (zieleń) nieco przygasają pod wpływem upałów i suszy...

CinnamonGirl napisał(a):Takie pytanie na przyszlosc jak z liczba ludzi w czerwcu w Splitskiej i Postirze, na twoich fotkach plaz niewiele ale wiem ze i kadr duzo moze uczynic.


Kadr zmienia wszystko :wink:, wolę trochę odczekać by wykonać zdjęcie czyste od grupy ludzi, jednocześnie czasami tak grupa jest doskonałym tematem. Wszystko zależy... jak "ja to czuję i widzę". Mam kilka takich ujęć, ale może ktoś sobie nie życzy publikacji - szczególnie ostrożny bywam na plaży.
Kiedyś zdjęcia wykonywałem kompaktem wielkości dłoni i nikt na minie nie zwracał uwagi - ot zwykły turysta, gdy wyciągasz lustrzankę o sporych gabarytach - popłoch murowany :lol: . Ale powiedzmy sobie szczerze - dobry kompakt (z konkretnym zoomem) lub bezlusterkowiec (z doskonałą optyką) mogą być równie "niebezpieczne". :lol:, że nie wspomnę o smartfonach.
Faktycznie spokój czerwcowego Brač'a działa kojąco. Miejscowości nie są przeładowane turystami, plaże często masz dla siebie. No może w Bol'u było więcej plażowiczów. Część ekipy narzekała jednak na brak imprez. Oczywiście sytuacja zmienia się pod koniec czerwca i trwa całe lato.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 19.01.2017 17:33

Faktycznie spokój czerwcowego Brač'a działa kojąco. Miejscowości nie są przeładowane turystami, plaże często masz dla siebie. No może w Bol'u było więcej plażowiczów. Część ekipy narzekała jednak na brak imprez. Oczywiście sytuacja zmienia się pod koniec czerwca i trwa całe lato.


Dzięki. Brac ciągle mam z tyłu głowy i do mnie woła. Mam dwa lata na to żeby ją zwiedzić w czerwcu bo potem dziecę pojdzie do szkoły :lol: i skończą się wypady czerwcowe ;)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 19.01.2017 17:42

Pięknie wygląda Postira na Twoich zdjęciach, nam również przypadła do gustu :-)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 19.01.2017 18:11

Jeszcze tu masz opis wyprawy na Sv.Jure
http://defito.net/wyprawa-na-sv-jure-biokovo/
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 19.01.2017 19:58

Witam, rewelacyjne zdjęcia, szacunek. Czy wjeżdżając do Postiry miałeś odcinek, że musiałeś prowadzić lub nieść rower? Ja skręciłem z drogi szutrowej w ścieżkę prowadzącą wzdłuż wybrzeża. Była to pewnie najkrótsza droga, ale ok. 50 m musiałem nieść rower pod pachą :D (wąska ścieżka przez las i na dodatek jeszcze ze schodami - ale było warto). :papa:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 19.01.2017 20:38

su-petar napisał(a):Witam, rewelacyjne zdjęcia, szacunek. Czy wjeżdżając do Postiry miałeś odcinek, że musiałeś prowadzić lub nieść rower? Ja skręciłem z drogi szutrowej w ścieżkę prowadzącą wzdłuż wybrzeża. Była to pewnie najkrótsza droga, ale ok. 50 m musiałem nieść rower pod pachą :D (wąska ścieżka przez las i na dodatek jeszcze ze schodami - ale było warto). :papa:


Witaj. Dziękuję!
Faktycznie przed Postirą odchodzi ścieżka w lewo, na wybrzeże - do zatoczki Prvija. My pojechaliśmy do końca drogą gruntową, która miedzy zabudowaniami Postiry na powrót zmienia nawierzchnię na asfaltową. Stromą ścieżką schodziliśmy kilka dni później w ramach innej wycieczki 8)
A Ty gdzie sobie tam pojeździłeś w Chorwacji, Brač'u?
Pozdrawiam!
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 19.01.2017 21:18

figusek napisał(a):Pięknie wygląda Postira na Twoich zdjęciach, nam również przypadła do gustu :-)


Dziękuję. Jeszcze wrócimy do Postiry w tym wątku.

andeo napisał(a):Jeszcze tu masz opis wyprawy na Sv.Jure
http://defito.net/wyprawa-na-sv-jure-biokovo/


Dziękuję. Bardzo się przyda. Mam taką wielką nadzieję. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone