Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.01.2017 09:24

niebo bezchmurne jest piękne, z takimi chmurami jeszcze piękniejsze - oczywiście kiedy się człowiek nie opala :wink:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 14.01.2017 11:02

wiolek_lp napisał(a):
W Povlji/ Povlja nie wiem czy się odmienia ;) jak wielu Cromaniaków w tym roku :lol:

Mam nadzieję, że Brać zrobi na nas równie wielkie wrażenie jak Hvar w zeszłym roku :) Ale oglądając i czytając relacje nie może byc inaczej ;)
Zresztą dla moich chłopaków obojętnie gdzie, żeby tylko mogli pływać, dla małża każde miasteczko takie samo ale na szczęście nie marudzi przy zwiedzaniu :twisted: a ja mam już lisę do ogarnięcia więc na pewno będzie fantastycznie :lol: oby pogoda dopisała :)
Ciekawe ile wy mieliście tych pochmurnych (i deszczowych) dni :)


Pogoda to osobny temat naszego pobytu na Braču. Powiem tak - mieliśmy chyba wszystko 8O . O tym opowiem w dalszej części bračkiej historii. Zaznaczę tylko, że pod koniec klima chodziła 24h na dobę :boss:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 14.01.2017 11:13

te kiero napisał(a):niebo bezchmurne jest piękne, z takimi chmurami jeszcze piękniejsze - oczywiście kiedy się człowiek nie opala :wink:


Faktycznie chmury są bardzo fotogeniczne, ale na ten prawdziwy dalmateński lazur bardzo czekałem. Myślę :idea: , że dzięki zmiennej pogodzie zdjęcia będą wyjątkowe. :D
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 14.01.2017 13:02

Pawle, wysoko podniosłeś poprzeczkę w fotografowaniu wyspy :) Nieco mnie to zdołowało na wstępie kiedy porównałem swoje zdjęcia z Sutivanu ale widzę że każdy ma inne spojrzenie i warto wrzucać swoją wizję piękna tego regionu, może kogoś to zachęci do odwiedzin. Przyznam że po ubiegłorocznym wstępnym zwiedzaniu Brača mam w planach powrót i powolne przetrawianie początkowych wrażeń. Rowery też są w planach ale własne mieszczuchy więc posłużą raczej do objazdu Sutivańskich okolic w poszukiwaniu ciekawych plenerów. Dzięki za ciekawą relację. Świetnie że równolegle możemy poczytać dwie pięknie fotografowane relacje z wyspy :)
Ciekawym czy wrzucisz coś ze zwierzakami z Sutivańskiego minizoo.
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 14.01.2017 13:25

AdamZ napisał(a):Pawle, wysoko podniosłeś poprzeczkę w fotografowaniu wyspy :) Nieco mnie to zdołowało na wstępie kiedy porównałem swoje zdjęcia z Sutivanu ale widzę że każdy ma inne spojrzenie i warto wrzucać swoją wizję piękna tego regionu, może kogoś to zachęci do odwiedzin. Przyznam że po ubiegłorocznym wstępnym zwiedzaniu Brača mam w planach powrót i powolne przetrawianie początkowych wrażeń. Rowery też są w planach ale własne mieszczuchy więc posłużą raczej do objazdu Sutivańskich okolic w poszukiwaniu ciekawych plenerów. Dzięki za ciekawą relację. Świetnie że równolegle możemy poczytać dwie pięknie fotografowane relacje z wyspy :)
Ciekawym czy wrzucisz coś ze zwierzakami z Sutivańskiego minizoo.


Adam z fotografią masz całkowitą rację. Ja staram się uchwycić na zdjęciu atmosferę danej chwili. Jak odbieram miejsce w tym momencie, jaka jest pogoda. Czasami okazuje się, że brakuje mi całego zabytku lub krajobrazu :lol: i przywożę tylko obraz detalu, bo akurat to mnie zainteresowało 8O - i jestem trochę zły na siebie :wink:
Do minizoo nie zajrzałem - rowerowa ekipa była mocno zmęczona podjazdami i duchotą, było burzowo - chcieli też na plażę.

Sutivańskie minizoo poznałem bardzo dobrze dzięki zdjęciom z tego forum i relacji Rodzinki - odwiedzili to miejsce w tym roku i byli bardzo zadowoleni - Córki mojej Siostry zrobiły tam mega sesję i uwieczniły chyba każde zwierzątko :oczko_usmiech: . Swoją drogą mogli by się pochwalić swoimi zdjęciami bo to prawdziwi CROmaniacy.
Shadi
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 12.06.2011
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shadi » 14.01.2017 20:02

Kusisz Brat, kusisz... :wink: Narazie pozostanę cichą wielbicielką chorwackich przygód forumowiczów (pozdrawiam wszystkich). Z przejęciem i wzruszeniem śledzę Twoją relację...fajnie, że się zdecydowałeś :wink: Pisz, pisz i jeszcze raz pisz!
Kunii
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 23.12.2016
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 15.01.2017 01:42

Piękna fotka przy rowerze :smo: Aż Ci się klata powiększyła, tak się na tym rowerze wysilałeś :lool:

Zazdroszczę tych fotek wschodu słońca :( ze mnie taki leń i z łóżka bym się nie zwlekła :twisted:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 15.01.2017 12:30

Shadi napisał(a):Kusisz Brat, kusisz... :wink: Narazie pozostanę cichą wielbicielką chorwackich przygód forumowiczów (pozdrawiam wszystkich). Z przejęciem i wzruszeniem śledzę Twoją relację...fajnie, że się zdecydowałeś :wink: Pisz, pisz i jeszcze raz pisz!


Pewnie, będę Was namawiał do podzielenia się z innymi waszymi fotami i relacjami.

Kunii napisał(a):Piękna fotka przy rowerze :smo: Aż Ci się klata powiększyła, tak się na tym rowerze wysilałeś :lool:

Zazdroszczę tych fotek wschodu słońca :( ze mnie taki leń i z łóżka bym się nie zwlekła :twisted:


No Kunii powiem Ci, że rower mocno wyrabia "klate". :D

Magiczna godzina przed i po wschodzie gwarantuje dobre światło. :hut:

A jak z tą Blacą? Zwiedziliście wnętrza?
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 15.01.2017 14:59

zdjęcia o poranku bajka,jestem sobie w stanie wyobrazić tez całą otoczkę ,kiedy wszystko dopiero się budzi ..cudnie!
Ja w tym roku również na Brać się wybieram i moi gospodarze oferują rowerki,wiec mam wielką nadzieję że da się na nich jeździć i też Sutivanek objadę wszerz i wzdłuż :)
Chyba Ci się malutki błąd wkradł w zatoce Likva ;) często ludzie piszą Livka :lol:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 15.01.2017 16:02

andeo napisał(a):Chyba Ci się malutki błąd wkradł w zatoce Likva ;) często ludzie piszą Livka :lol:


Chorwacka Mapa Morska podaje "Livka"

20170115_144614.png


20170115_145452.png


Ale podam obie nazwy przy opisie.
Dzięki za czujność.
Pozdrawiam!
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 15.01.2017 16:12

też w internecie kilka razy widziałam Livkę :) nieistotne w sumie ,ale czytam uważnie i czasem notatki nawet robię :) super piszesz .
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 15.01.2017 18:33

Foty przepiekne:) uwielbiam filtr polaryzacyjny. Dwa stracilam w Chorwacji ;)

Ja mysle ze pogoda do zdjec mimo wszystko dopisala. ile one sa bardziej intrygujace i dynaniczne przez to zejeb.. Niebo. Imo duzo lepsze niz gdyby byl tam sam nudny blekit.

Choc jako ze w tym roku wybieram sie do Chorwacji 11 czerwca i to z dzieckiem to mam nadzieje ze pogoda bardziej dopisze i mimo wszystko przedkladam sloneczko od takiego pogodowego teatru bo i tak z 5 latka nie mam co liczyc na piekne i wyczekane kadry ;)
Ale uwielbiam takie burzowe klimaty jeszcze do tego dopieszone potem odpowiednio i z umiarem :) na pewno bede sledzic ten watek
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 15.01.2017 21:35

13.06.2016. Poniedziałek

Wieczorem zajęcia w grupach. :lol:
:arrow: Jedni dostali w kość na rowerach i poszli podziwiać zachód słońca na plażę,
:arrow: drudzy dostali w kość na rowerach i poszli szukać kościoła w 8O góry 8O - przy okazji zobaczyli taki zachód słońca- jakiego na plaży nie mieli by dane zobaczyć. A to wszystko uwiecznili na zdjęciach.

Z kempingu udaliśmy się w kierunku Centrum, i dalej obwodnicą Supetaru na zachód. Po kilkuset metrach w lewo odbija wąska, stroma droga gruntowa.

Pierwsze krótkie podejście pozwoliło na zobaczyć piękna panoramę na miasto i kanał Bracki. Słońce zmieniło kolor chmur, które wiatr układał w wymyślne kształty. Mówiąc krótko "BAJKA".
DSC_5806.jpg


Kolejne metry pokonane w górę zapewniały coraz lepsze widoki. Minęliśmy szosę prowadzącą do Nerežišćy, dalej podejście prowadziło lasem i betonową droga między działkami przypominającym polskie ROD. Całe niebo kotłowało się nad nami. Kolejne ustrzelone kadry.
DSC_5827.jpg


DSC_5822.jpg


I znów przekroczyliśmy wspomniana wcześniej szosę. Po prawej klimatyczna konoba Oliva z pięknym widokiem, niestety już zamknięta.Słońce dotykało wzgórz w okolicach Trogiru - zrobiło się pomarańczowe.

DSC_5816.jpg

Kościół odkryliśmy w niewielkim lasku. Schody szerokości budynku prowadziły do kamiennej świątyni Sv. Roka. Niewiele tutaj dekoracji, ciekawe drzwi. Przez małe okienko zaglądaliśmy do środka. Było już ciemno i bez statywu trudno było wykonać nieporuszone zdjęcie.

DSC_5829.jpg

DSC_5830.jpg

DSC_5839.jpg


Do kempingu wracaliśmy tylko z góry, czuliśmy zmęczenie ale też dużą satysfakcję.

W głowie układałem plan na kolejny dzień.
Jaką pogodę zafunduje jutro?
Jakie tajemnice odkryje przed nami kamienna wyspa?
Wszystkiego dowiecie się już niebawem.
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 16.01.2017 19:25

CinnamonGirl napisał(a):Foty przepiekne:) uwielbiam filtr polaryzacyjny. Dwa stracilam w Chorwacji ;)


Dziękuję. Polaryzacyjny dobrze niweluje odbicia - można zajrzeć pod wodę, dodaje też możliwość zapanowania nad przepalonym niebem. Swojego dobrze pilnowałem.

CinnamonGirl napisał(a):
Ja mysle ze pogoda do zdjec mimo wszystko dopisala. ile one sa bardziej intrygujace i dynaniczne przez to zejeb.. Niebo. Imo duzo lepsze niz gdyby byl tam sam nudny blekit.


Pogoda jak pogoda, co możemy zrobić... cieszyć się i wykorzystać to, co nam przynosi.

CinnamonGirl napisał(a):Choc jako ze w tym roku wybieram sie do Chorwacji 11 czerwca i to z dzieckiem to mam nadzieje ze pogoda bardziej dopisze i mimo wszystko przedkladam sloneczko od takiego pogodowego teatru bo i tak z 5 latka nie mam co liczyc na piekne i wyczekane kadry ;)
Ale uwielbiam takie burzowe klimaty jeszcze do tego dopieszone potem odpowiednio i z umiarem :) na pewno bede sledzic ten watek


Zapraszam i mocno trzymam kciuki by pogoda dopisała :boss: , a i kadry z pociechą będą zacne :D
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 16.01.2017 19:30

andeo napisał(a):Ja w tym roku również na Brać się wybieram i moi gospodarze oferują rowerki,wiec mam wielką nadzieję że da się na nich jeździć i też Sutivanek objadę wszerz i wzdłuż :)


Rower bardzo polecam!
Postaram się w przedstawić Wam kilka propozycji wycieczek rowerowych po Braču. Takie, które sprawdziłem na własnych kołach :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone