Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 21.08.2021 14:09

tranquilo napisał(a):

Co do wina to właśnie u swoich gospodarzy dostałem dobre wino. Tylko obawiam się że już się kończy :roll:


To napisz gdzie jesteś? polecasz ten apartament?

tak jak kolega DeJaVu napisał nie martwię się specjalnie tym. Rodzinkę na plaży wywalę i idę szukać noclegów a wiem że tam tego od groma.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 21.08.2021 21:20

wisienka125 napisał(a):Jesteśmy w Drace. Właśnie o takie mi najbardziej chodzi jak na zdjęciu. Jak nie będzie w Zulianie i w okolicy to chyba pojedziemu na Korczule :D chodzą już za mną dwa lata te krewetki. Rok temu raz udało się w Janinie pare małych dostac ale teraz nie ma.

Jeszcze mi sie przypomniało, że niedawno Renata Špaleta polecała kogoś znajomego w Blaževo. Ale nie mam pojęcia, czy krewetki mają.

Screenshot_20210821-211505_Samsung Internet.jpg
Bieale
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bieale » 21.08.2021 23:13

Hej,
Czy orientuje się ktoś jak wykupić wycieczkę po wyspach z my sun ? Nie znalazłam żadnej strony internetowej z konkretnym info..
I drugie pytanie :) Czy jest ktoś obecnie w Orebicu i wybiera się samochodem na jakieś bardziej odległe plaże na półwyspie? Mam na myśli Duba, Divna czy inne. W związku z tym czy byłby chętny zabrać mnie męża na wspólne plażowanie? Niestety przylecieliśmy samolotem i jesteśmy trochę ograniczeni w możliwościach ;)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 21.08.2021 23:58

rocker napisał(a):
To napisz gdzie jesteś? polecasz ten apartament?


Ceratonia.
Jeśli chodzi o apartamenty to polecam zdecydowanie. Wszystko na wysokim poziomie. Niczego nie brakuje. (Może komuś brakować mikrofali ale ja nie używam więc mnie nie brakowało).
Ludzie fantastyczni.
Dlatego za rok tam wracamy.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 22.08.2021 12:00

tranquilo napisał(a):
rocker napisał(a):

Ceratonia.


Dzięki, z ludźmi z Ceratoni nawiązałem dialog już dawno temu (rok temu miałem tam trafić, ale wylądowałem w Promajnie). W tym roku wiem, że mają wolny apartament w ty czasie jak my będziemy :)
Dzięki za info
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 22.08.2021 13:30

Bieale napisał(a):Hej,
Czy orientuje się ktoś jak wykupić wycieczkę po wyspach z my sun ? Nie znalazłam żadnej strony internetowej z konkretnym info..
I drugie pytanie :) Czy jest ktoś obecnie w Orebicu i wybiera się samochodem na jakieś bardziej odległe plaże na półwyspie? Mam na myśli Duba, Divna czy inne. W związku z tym czy byłby chętny zabrać mnie męża na wspólne plażowanie? Niestety przylecieliśmy samolotem i jesteśmy trochę ograniczeni w możliwościach ;)

Jeżeli się nie mylę i dobrze pamiętam, stoisko MY SUN jest w marinie w Orebic. Tam udzielają wszelkich informacji.
wisienka125
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisienka125 » 22.08.2021 13:50

boboo napisał(a):
wisienka125 napisał(a):3. Jak wyglada peka na dwie osoby w knajpach? Byliśmy w Hrid, zamówiliśmy peke na dwie osoby x2 i otrzymaliśmy jedna z czterema kawałkami mięsa. Pani zapewniała ze to jest podwójna nam się wydała trochę mała. Nie wiem czy zrobili nas w konia czy zawsze w pece jest tyle kawałków co osób? Chcemy jeszcze raz iść na peke do panoramy i się zastanawiam ile zamowic ;)

Tak wygląda peka na 2 osoby:
IMG_20180705_162428.jpg

a tak na 6 osób:
20190707_150001.jpg


To ta wasza peka na dwie osoby wyglada lepiej niż nasza na 4…
wisienka125
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisienka125 » 22.08.2021 13:57

wojstar napisał(a):
wisienka125 napisał(a):Mam jeszcze pare pytań, szukałam lupką ale nie znalazłam odpowiedzi.

1. Korzystał ktoś z łodzi my sun? Byliście na tych małych wyspach na które wożą? Są tam plaże dla dzieci? Duże zainteresowanie tym jest czy bez problemu da się dostać na łódkę jesli będziemy chcieli zmienić wyspę?

2. Skąd najlepiej popłynąć do błękitnej jaskini? Są do niej fish pikniki?

3. Jak wyglada peka na dwie osoby w knajpach? Byliśmy w Hrid, zamówiliśmy peke na dwie osoby x2 i otrzymaliśmy jedna z czterema kawałkami mięsa. Pani zapewniała ze to jest podwójna nam się wydała trochę mała. Nie wiem czy zrobili nas w konia czy zawsze w pece jest tyle kawałków co osób? Chcemy jeszcze raz iść na peke do panoramy i się zastanawiam ile zamowic ;)

4. Gdzie zjemy dobre mule? Próbowaliśmy już w paru miejscach ale w tym roku nir możemy trafić na dobre. Nawet w knajpie gdzie rok temu jedliśmy pare razy w tym były gorsze. Najlepiej mocno czosnkowe, z duża ilością sosu bo do tej pory to sosu co kot napłakał było. I żeby mułem nie zajeżdżały :D chociaż mąż mówił ze mułu nie czuł wiec może mi się smak popsuł po znanej ostatnimi czasy chorobie :hut:


1. motorówki można zamawiać na konkretne godziny, np. zawozi na wysepkę, umawiasz się żeby przypłynął za dwie godziny i przewozi na następną i tak dalej.
2. fish pikników z Orebic nie ma do błękitnej jaskini. Można popłynąć, ale z VelaLuki (wyprawa na cały dzień).
3. peka jest dobra w Panoramie - należy zadzwonić i się umówić na termin, a najlepiej przejść się i pogadać z gospodarzem.
4. dobre mule jadłem w Bistro Giovanni.
:)



1. Oo dobrze wiedzieć. Na plakacie był rozkład jazdy wiec myślałam ze tylko o konkretnych godzinach pływa. No i cena 150 kun to bym nie pomyślała ze przypłyną kiedy chcemy :D

2. Trochę daleko do Vela Luka :/ tym bardziej ze dwa razy trzeba by jechać, raz zaklepać termin a drugi raz na wycieczkę, chyba jednak odpuścimy.

3. A duża jest? Jechać specjalnie rozmawiać to nam się nie chce w taki upał ;)

4. Dzięki. Mam już pare namiarów to będziemy wybierać gdzie spróbować :lol:
wisienka125
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisienka125 » 22.08.2021 14:02

corrina napisał(a):
wisienka125 napisał(a):Mam jeszcze pare pytań, szukałam lupką ale nie znalazłam odpowiedzi.
4. Gdzie zjemy dobre mule? Próbowaliśmy już w paru miejscach ale w tym roku nir możemy trafić na dobre. Nawet w knajpie gdzie rok temu jedliśmy pare razy w tym były gorsze. Najlepiej mocno czosnkowe, z duża ilością sosu bo do tej pory to sosu co kot napłakał było. I żeby mułem nie zajeżdżały :D chociaż mąż mówił ze mułu nie czuł wiec może mi się smak popsuł po znanej ostatnimi czasy chorobie :hut:


Mule zdecydowanie w Drace - Bar Sutvid, bardzo polecam!
z-piekla-do-nieba-czyli-peljesac-i-kor-ula-2021-t56431-30.html?hilit=sutvid
z-piekla-do-nieba-czyli-peljesac-i-kor-ula-2021-t56431-45.html?hilit=sutvid



Mamy blisko to skoczymy spróbować :)
wisienka125
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisienka125 » 22.08.2021 14:04

corrina napisał(a):
wisienka125 napisał(a):Jesteśmy w Drace. Właśnie o takie mi najbardziej chodzi jak na zdjęciu. Jak nie będzie w Zulianie i w okolicy to chyba pojedziemu na Korczule :D chodzą już za mną dwa lata te krewetki. Rok temu raz udało się w Janinie pare małych dostac ale teraz nie ma.

Jeszcze mi sie przypomniało, że niedawno Renata Špaleta polecała kogoś znajomego w Blaževo. Ale nie mam pojęcia, czy krewetki mają.

Screenshot_20210821-211505_Samsung Internet.jpg


A gdzie jest ta miejscowość? :oops: W Google jak wpisuje to z Serbii mi wyskakuje…
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.08.2021 14:26

wisienka125 napisał(a):To ta wasza peka na dwie osoby wyglada lepiej niż nasza na 4…
Podana tutaj: https://g.page/marijinakonoba?share
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 22.08.2021 14:35

wisienka125 napisał(a):
corrina napisał(a):
wisienka125 napisał(a):Jesteśmy w Drace. Właśnie o takie mi najbardziej chodzi jak na zdjęciu. Jak nie będzie w Zulianie i w okolicy to chyba pojedziemu na Korczule :D chodzą już za mną dwa lata te krewetki. Rok temu raz udało się w Janinie pare małych dostac ale teraz nie ma.

Jeszcze mi sie przypomniało, że niedawno Renata Špaleta polecała kogoś znajomego w Blaževo. Ale nie mam pojęcia, czy krewetki mają.

Screenshot_20210821-211505_Samsung Internet.jpg


A gdzie jest ta miejscowość? :oops: W Google jak wpisuje to z Serbii mi wyskakuje…


Następna duża zatoka na prawo za Luką Dubravą, wpisz sobie Uvala Blaževo. To nie miejscowość, tylko raczej ekstremalnie malutka wiocha :lol: A na zdjęciu (ten zrzut, co zamieściłam) Renata podaje dokładne namiary GPS :smo:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 22.08.2021 14:37

rocker napisał(a):
W tym roku wiem, że mają wolny apartament w ty czasie jak my będziemy :)
Dzięki za info


Może ten który my zwolniliśmy.
Z tego co mówili to nikt miał na nasze miejsce nie przyjeżdżać, dlatego mogliśmy przytrzymać w sobotę apartman trochę dłużej.
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 22.08.2021 19:45

Cały rok rzucałem się jak szalony z planami wakacyjnymi, ale ostatecznie chyba jadę na stare śmieci do Orebicia ;)

Peljesac jednak uzależnia...

Trzymajcie kciuki, żeby od 29sierpnia była ładna pogoda i żeby dziecko jakoś przetrwało podróż :)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 22.08.2021 21:17

stpman napisał(a):Cały rok rzucałem się jak szalony z planami wakacyjnymi, ale ostatecznie chyba jadę na stare śmieci do Orebicia ;)

Peljesac jednak uzależnia...

Trzymajcie kciuki, żeby od 29sierpnia była ładna pogoda i żeby dziecko jakoś przetrwało podróż :)


Będzie dobrze.
Peljesac potrzebował kilka dni żeby mnie zachwycić, w przeciwieństwie do Hvaru, gdzie od razu po postawieniu na nim nogi poczułem, że to moje miejsce na ziemi. Potem jedynie się w tym utwierdzałem.

Natomiast Peljesac z każdym kolejnym dniem zyskiwał.
Teraz mam swoje dwa miejsca na ziemi :)
I teraz się głowię jak to pogodzić wszystko :D

Życzę udanych wakacji na Peljescu :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 449
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone