Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3184
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 08.08.2021 20:42

gusia-s napisał(a):można było kupić autorską książkę Dalmacja ... tak prawie 2x drożej niż chodzi w PL :D


Gusia, dużo było ludzi na tym spotkaniu? Masz jakieś zdjęcia poglądowe? Jakie są Twoje wrażenia po spotkaniu z R.M.?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.08.2021 21:33

stachan napisał(a):
gusia-s napisał(a):można było kupić autorską książkę Dalmacja ... tak prawie 2x drożej niż chodzi w PL :D


Gusia, dużo było ludzi na tym spotkaniu? Masz jakieś zdjęcia poglądowe? Jakie są Twoje wrażenia po spotkaniu z R.M.?

Ja na nim nie byłam, koleżanka mi sprzedała info, akurat stacjonowała w Lovište. Była wystawiona informacja napisana w języku polskim, że takowe się odbędzie.
Z relacji koleżanki i zdjęć podesłanych wynika, że bylo to raczej spontaniczne i kameralne spotkanie przy okazji promocja książki. W Lovište byli od kilku dni a inf o spotkaniu pojawiła się w dniu spotkania. Miało ono miejsce na nabrzeżu. Sam RM za wiele się nie odzywał. Nie było też żadnej degustacji. Na stoliku leżały książki, kto chciał mógł nabyć, strzelić sobie fotkę czy otrzymać autograf. Zdjęć nie zamieszczę bo nie są moje, jest na nich łącznie z 30 osób.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3184
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 08.08.2021 21:57

No to niezbyt fajnie, skoro R.M. nie prowadził spotkania... Zdecydowanie lepiej marketingowo wypadłoby takie spotkanie, gdyby choć jakaś sałatka była, lampka wina - wtedy atmosfera jest przyjazna i książek pewnie poszłoby więcej, wspólne zdjęcia, opowieści po powrocie. To są elementy, do których chcesz wracać. Po takim suchym spotkaniu wrażenie nie są gorące.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 08.08.2021 22:05

Pan Makłowicz już nie musi przykładać się do spotkań. Swoje w życiu już osiągnął. Biznes to jest biznes. Po pewnym czasie spoczywa się na laurach i odcina kupony. Cóż kto chciał mógł kupić książkę w cenie z autografem. Lubiłem oglądać jego filmiki ale w tym roku już nie. Te w Polsce sprowadzają się najczęściej do wytwórni wina i browaru piwa jakby na alkoholach kończył się świat. Te ostatnie z tego sezonu z Chorwacji skierowane są do wąskiej grupy osób posiadających jacht. Koneserem alkoholu nie jestem bo bym popadł w nałóg. Jachtu wartości ponad 1 ml zł nie posiadam, a jeśli bym go nawet miał to i tak nie miałbym czasu na nim pływać. Bez sensu.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.08.2021 22:38

stpman napisał(a):Jeśli nic się nie zmieniło od 2017 roku to w Dubie nie ma żadnego miejsca gdzie by można wydać pieniądze. Toalety też brak. Parkujesz w porcie.
W Dubie są trzy plaże ogarniesz to sobie na google maps.
Na Divnej chyba też nie ma żadnego lokalu, tam jest tylko camping.
W Zulianie są różnego rodzaju lokale gastronomiczne.

Nieco się zmieniło. W Dubie jest bar przy samej plaży. Dobre piwko, pyszne jedzonko (oczywiście typu fast food, czyli hamburger, frytki, smażone kalmary, smażone małe rybki), winko, lody.
Jest też ToiToi. Może to nie szczyt luksusu ale zawsze. Jest i toaleta w knajpce.
Dla mnie Duba stoi na dużo wyższej pozycji niż Divna.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15698
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.08.2021 11:42

Ural napisał(a):Pan Makłowicz już nie musi przykładać się do spotkań. Swoje w życiu już osiągnął. Biznes to jest biznes. Po pewnym czasie spoczywa się na laurach i odcina kupony. Cóż kto chciał mógł kupić książkę w cenie z autografem. Lubiłem oglądać jego filmiki ale w tym roku już nie. Te w Polsce sprowadzają się najczęściej do wytwórni wina i browaru piwa jakby na alkoholach kończył się świat. Te ostatnie z tego sezonu z Chorwacji skierowane są do wąskiej grupy osób posiadających jacht. Koneserem alkoholu nie jestem bo bym popadł w nałóg. Jachtu wartości ponad 1 ml zł nie posiadam, a jeśli bym go nawet miał to i tak nie miałbym czasu na nim pływać. Bez sensu.
Oj tak, tak... zgadzam się całkowicie... Tegoroczne odcinki ciężko mi się oglądało, mężowi też i zaprzestaliśmy tracić czas na reklamy....
Dryndek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dryndek » 10.08.2021 20:11

Witajcie, przychodzę z pytaniem :)
Wybieram się w tym roku do Loviste i tutaj jest pytanie ,ponieważ spotkałem się z różnymi opiniami, czy w tej miejscowości bez problemu zapłacę kartą/revolutem w sklepach/restauracjach lub euro, czy lepiej mieć ze sobą po prostu kuny? Chcę uniknąć wypłacania z bankomatów lub wymiany w kantorach na miejscu.
Zwykle Zivogosce płaciłem kartą lub w euro i dostawałem resztę w kunach.

Z góry dziękuję :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 10.08.2021 21:17

gusia-s napisał(a):
stachan napisał(a):
gusia-s napisał(a):można było kupić autorską książkę Dalmacja ... tak prawie 2x drożej niż chodzi w PL :D


Gusia, dużo było ludzi na tym spotkaniu? Masz jakieś zdjęcia poglądowe? Jakie są Twoje wrażenia po spotkaniu z R.M.?

Ja na nim nie byłam, koleżanka mi sprzedała info, akurat stacjonowała w Lovište. Była wystawiona informacja napisana w języku polskim, że takowe się odbędzie.
Z relacji koleżanki i zdjęć podesłanych wynika, że bylo to raczej spontaniczne i kameralne spotkanie przy okazji promocja książki. W Lovište byli od kilku dni a inf o spotkaniu pojawiła się w dniu spotkania. Miało ono miejsce na nabrzeżu. Sam RM za wiele się nie odzywał. Nie było też żadnej degustacji. Na stoliku leżały książki, kto chciał mógł nabyć, strzelić sobie fotkę czy otrzymać autograf. Zdjęć nie zamieszczę bo nie są moje, jest na nich łącznie z 30 osób.


Trochę to takie słabe, na chleb nie ma że musi sprzedawać książki w taki sposób ?. Mała grupka rodaków... parę minut mógł się poświęcić i wejść z nimi w interakcję. Każdy się zmienia i widać sodowa może uderzyć w każdym wieku.
Dla fanów polecam taką drogę, taniej i nie trzeba jechać do Cro.
Jak mamy smarta to 40zł styknie :D
https://allegro.pl/oferta/dalmacja-ksia ... 0828503553
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.08.2021 08:13

yzedef napisał(a): ... Trochę to takie słabe, na chleb nie ma że musi sprzedawać książki w taki sposób ?...
Raczej nie musi ale to też jego praca, napisał, wydał to i sprzedaje, na siłę nie wciska. Koleżanka zadowolona ze spotkania, książki, autografu i zdjęcia :)
Nie jest tak, że całkiem siedział jak mruk ale same fotki i autografy zajmowały czas. Z żoną ucięli miłą pogawędkę.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 11.08.2021 08:42

Aby pływać jachtem po chorwackich wodach, nie trzeba być od razu jego właścicielem. Można sobie wynająć łódkę, jeśli się ma patent, a jak się nie ma, to można wynająć z załogą. Mnóstwo ludzi tak robi, cenowo jest to w zasięgu coraz większej liczby osób. Mój brat że znajomymi, za 2 tygodnie wynajęcia katamaranu w pełnym wypasie plus opłaty na marinach i inne zapłacili ok 15 tysięcy zł na rodzinę.
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 11.08.2021 22:09

@Aldonka trochę mnie zasmucilaś... Czyli Duba już nie jest i pewno nie będzie takim spokojnym zadupiem na końcu świata... Ehhh
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14805
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.08.2021 22:19

stpman napisał(a):@Aldonka trochę mnie zasmucilaś... Czyli Duba już nie jest i pewno nie będzie takim spokojnym zadupiem na końcu świata... Ehhh

W Dubie bistro Zaporat przy plaży było i dobrze się miało już w 2013 roku. W tym roku potwierdzam, że działa tak jak do tej pory.

Mimo wielkich tłumów na Divnej, w Dubie przyzwoicie. Plaża jest na tyle długa, że każdy ma sporo przestrzeni. Tak przynajmniej było pod koniec lipca.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 12.08.2021 17:27

maslinka napisał(a):
stpman napisał(a):@Aldonka trochę mnie zasmucilaś... Czyli Duba już nie jest i pewno nie będzie takim spokojnym zadupiem na końcu świata... Ehhh

W Dubie bistro Zaporat przy plaży było i dobrze się miało już w 2013 roku. W tym roku potwierdzam, że działa tak jak do tej pory.

Mimo wielkich tłumów na Divnej, w Dubie przyzwoicie. Plaża jest na tyle długa, że każdy ma sporo przestrzeni. Tak przynajmniej było pod koniec lipca.


Pod koniec czerwca to ja żadnego bistro tam nie widziałam 8O Być może działa tylko sezonowo :?:
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 12.08.2021 22:45

Ja tam bywałem zawsze we wrześniu, widocznie poza wysokiem sezonem jest zamknięte.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14805
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.08.2021 23:44

Moi rodzice byli tam we wrześniu 2011 roku i bistro otwierało się, gdy przypływały fishpicnickowe statki. Czyli działa wtedy, kiedy jest szansa na większą liczbę klientów 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 446
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone