Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 31.07.2021 18:25

kiepuczi napisał(a):
viltob08 napisał(a):Hejka :-) w tym roku ponownie wracamy na Peljesac :-) Może ktoś był w tych okolicach i może podpowiedzieć gdzie skoczyć na pizzę czy inne żarełko ( tak, planujemy Ston i mule w Drace, chodzi bardziej o coś codziennego ;-) ). Gdzie jakiś najbliższy market :hut:
Po powrocie, wrzucę zdjęcia :papa:

najbliższy marker - Orebić
stragany z owocami przy głównej ulicy w Orebić ( polecam ten pierwszy po prawej stronie wjeżdzając do Orebić koło Studenac market
sporo resteuracji, lodziarnia Oaza przy głównym deptaku tak że nie sposób ominąć.
Po wino polecam krótką wycieczkę do winiarni Spalety w Kuna.


Na małe zakupy bliżej będzie Żuljana,można połączyć z plażowaniem w zatoczkach po prawej stronie od plaży głównej (za boiskiem). Tam jest Studenac i jeszcze jeden malutki sklepik, piekarnia, plus 2 stoiska z owocami i warzywami oraz jedno z rybami. Tylko te to rano, tak do 10;00-11:00 max.

Oyster bar również bardzo polecam, oprócz muli i ostryg przepyszny makaron z krewetkami i krewetki z gniocchi w pomidorach.

Wino również bardzo polecam wizytę u Renaty i Ivo Spaleta w Kunie oraz sklepik Żużul w Potomje.

Większe zakupy tylko Orebić lub Lidl w Ploce w drodze na Pelje. W Orebicu są teraz 3 martekty obok siebie: Tommy, Konzum i Ribola, co sie ze 2 tygodnie temu otworzyła. Lubiłam ten sklep w Jelsie.
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 31.07.2021 18:26

viltob08 napisał(a): A przy kampie w Brijeście nic nie ma?

Tego nie wiem
Jakoś przy kręceniu się po półwyspie zawsze skręcałem w druga stronę :wink:
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 31.07.2021 22:17

corrina napisał(a):Wino również bardzo polecam wizytę u Renaty i Ivo Spaleta w Kunie oraz sklepik Żużul w Potomje.

Obok, chyba najbardziej, znanej ( dzięki R.M.) polecam zapoznanie się z Kiridžija Winery. Moim zdaniem warto.
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 01.08.2021 06:46

Najbliżej do minimarketu masz w Janjinie - jest całkiem dobrze zaopatrzony. Obok "Janjinki", przez ścianę, masz też małego Studenaca. W tym roku w Janjinie robiliśmy zaopatrzenie bo nie chciało nam się z Borka ganiać do Orebica. Naprzeciw, w sklepie firmowym Plankton możesz kupić świeże orady i lubiny ale tylko od 9 do 12.
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 01.08.2021 09:42

Flayszakal napisał(a):
corrina napisał(a):Wino również bardzo polecam wizytę u Renaty i Ivo Spaleta w Kunie oraz sklepik Żużul w Potomje.

Obok, chyba najbardziej, znanej ( dzięki R.M.) polecam zapoznanie się z Kiridžija Winery. Moim zdaniem warto.


o Kiridžija pisałem już kilkakrotnie w tym topicku pierwszy raz w postach z 2019 roku, wtedy to udało mi się dostać najlepszy Dingac na półwyspie. Polecam też Plavac Mali i Kiridžija Tajano Plavac Mali ( dobrze sklejony kupaż win min. Dingać, Plavac Mali Cabernet S.V ).
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 01.08.2021 10:03

My ostatecznie dingaca kupiliśmy u p. Żużul. Na razie czeka na jakąś specjalną okazję, szkoda nam go ruszać :lol:
Widzę, że Kiridžija jest w książeczce, którą dostaliśmy od Ivo i Renaty. Może następnym razem :wink:
Załączniki:
20210801_095629_resized.jpg
20210801_095619_resized.jpg
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 01.08.2021 20:19

Kto był w sklepie u Żużula- stary Ante czy młody Jure? Ante już ma tak schorowane kolana od prac na zboczach Dingaca że tylko " pracuje" w sklepie. A Jure Żużul to ten kawał chłopa :D rok temu. A Plavac z 2018 coraz lepszy i nadal jeszcze można go kupić.
Załączniki:
IMG_20210801_202456396_HDR-01.jpeg
IMG_20200908_082517956_HDR-01.jpeg
Ostatnio edytowano 01.08.2021 20:32 przez Kris, łącznie edytowano 1 raz
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 01.08.2021 20:28

Tak dla uściślenia: konoba PONAR za samostanem franjevackim nad Orecic jest na stałe zamknięta. Z dużym prawdopodobieństwem (info od właścicieli) od przyszłego roku będą apartamenty do wynajęcia.
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 01.08.2021 21:15

Kris napisał(a):A Plavac z 2018 coraz lepszy i nadal jeszcze można go kupić.


Oj warto dopytać bo z tego co widzę po etykiecie to nie jest beczkowane wino, i 3 lata by nie stało , te wina z kadzi stalowych nie nadają się do przechowywania latami. Często gęsto zostają im etykietki z lat poprzednich i tak klepią. Swoja drogą rok 2018 był w miarę dobry dla i powstanie wiele fajnych win w przyszłym roku się ujrzą światło dzienne część już sprzedaje roczniki 2018. Nie każdy rok jest dobry by opłacało się beczkować wino czerwone
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 01.08.2021 21:24

Kris napisał(a):Kto był w sklepie u Żużula- stary Ante czy młody Jure? Ante już ma tak schorowane kolana od prac na zboczach Dingaca że tylko " pracuje" w sklepie. A Jure Żużul to ten kawał chłopa :D rok temu. A Plavac z 2018 coraz lepszy i nadal jeszcze można go kupić.


Za pierwszym razem Ante, tak mi go było szkoda, że musiał się zwlec z tej ławeczki, to parę kroków za ladę a jednak wydawało się, ze to dla niego wielki wysiłek.. :roll:
Za drugim razem jak wracaliśmy z Korculi, był chyba Jure, rosły, młody i się tylko uśmiał, jak nie chcieliśmy próbować, bo "już znamy" ich wina :lol:
Plavaca od nich nie braliśmy, mam kilka butelek od Spaletów.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 01.08.2021 21:25

wojstar napisał(a):Tak dla uściślenia: konoba PONAR za samostanem franjevackim nad Orecic jest na stałe zamknięta. Z dużym prawdopodobieństwem (info od właścicieli) od przyszłego roku będą apartamenty do wynajęcia.


Dobrze, że się tam nie przejechaliśmy bo byśmy klamkę całowali. Ale właśnie jakoś w czerwcu czy jeszcze maju widziałam, że w google było napisane, że zamknięte na stałe i się zastanawiałam, czy na sezon otworzą, czy nie.
Mary1234
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mary1234 » 04.08.2021 09:18

Hej,
czy ktoś jest w stanie polecić miejscówkę na zakup oliwy tej słynnej domowej i dobrej jakości?
Ogółem w Cro jestem drugi raz, w tamtym roku w Baśce kupiłam w końcu w zwykłym sklepie, nie była zła, ale chciałabym spróbować tej słynnej dobrej, jaka się niektórzy tu zachwycali ;) przejrzałam trochę forum i o Peljesac nic nie znalazłam, czytałam też że w tych przydrożnych targach można się naciąć :(
Gospodarza mojego lokum bardzo ciężko mi złapać, pomyślałam że może tu będzie szybciej. Jestem w Orebic ale mogę podjechać wszędzie :)
Dziękuję!
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 04.08.2021 09:51

Mary1234 napisał(a):Hej,
czy ktoś jest w stanie polecić miejscówkę na zakup oliwy tej słynnej domowej i dobrej jakości?
Ogółem w Cro jestem drugi raz, w tamtym roku w Baśce kupiłam w końcu w zwykłym sklepie, nie była zła, ale chciałabym spróbować tej słynnej dobrej, jaka się niektórzy tu zachwycali ;) przejrzałam trochę forum i o Peljesac nic nie znalazłam, czytałam też że w tych przydrożnych targach można się naciąć :(
Gospodarza mojego lokum bardzo ciężko mi złapać, pomyślałam że może tu będzie szybciej. Jestem w Orebic ale mogę podjechać wszędzie :)
Dziękuję!


Ja kupowałam u Renaty Špalety w Kunie. Doskonała oliwa z maleńkiej rodzinnej manufaktury. Jeszcze tylko pół butelki zostało.. :cry:
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 04.08.2021 10:04

corrina napisał(a):
wojstar napisał(a):Tak dla uściślenia: konoba PONAR za samostanem franjevackim nad Orecic jest na stałe zamknięta. Z dużym prawdopodobieństwem (info od właścicieli) od przyszłego roku będą apartamenty do wynajęcia.


Dobrze, że się tam nie przejechaliśmy bo byśmy klamkę całowali. Ale właśnie jakoś w czerwcu czy jeszcze maju widziałam, że w google było napisane, że zamknięte na stałe i się zastanawiałam, czy na sezon otworzą, czy nie.

PONAR zamknięty, ale kultowa konoba PANORAMA działa w najlepsze :)
esiaczek
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) esiaczek » 04.08.2021 10:38

Witajcie,
W zeszłym roku złapaliśmy bakcyla i powracamy na Peljesac :hut: Mamy rezerwacje w Dingac, ostatni tydz. września i pierwszy października. Zastanawiam się, na jakie warunki pogodowe się nastawić…? Ktoś z Was był w tym czasie ? Jakieś rady ? :wink:
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 444
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone