Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 09.07.2021 13:51

corrina napisał(a):Jesteśmy od niedzieli w Żuljanie. Mam pytanie do osób, które plażowały w zatoczkach po prawej stronie w kierunku Trstenika. Jak do czorta się tam dostać ? :?:
Spędziliśmy dziś 45 min w poszukiwaniu dojścia do którejkolwiek z zatoczek. Stawaliśmy w różnych miejscach, w takich bez samochodów i takich z kilkoma samochodami. Schodziliśmy kilka razy, raz już z całym majdanem i dzieciakami, bo wydawało się, że to już "to" zejście. Ale nie ! :evil: Po 45 min w 34C spasowaliśmy i pojechaliśmy do Boraka. Jedyna zatoczka z półkami skalnymi, która chyba była w zasięgu dostępności, była zajęta przez parę nietekstylnych, więc nie chcieliśmy im przeszkadzać. Była jedna cudna zatoczka, taka większa, gdzie było trochę ludzi, ale po zejściu maksymalnie w dół okazało się, że tam się schodzi na linach, jak na Giewoncie łańcuchy! 8O Nie wiem, czy wszyscy tam dostają się od strony wody, czy jak?

A, jeszcze przy okazji spytam o plażę bodajże Zaglavicę, na takim cypelku przed Trstenikiem, jadąc od Żuljany. Zagadaliśmy dziś kelnera w Trsteniku i twierdził, że samochodem nie poleca, że tylko 4x4 albo rower, albo motor, albo od wody najlepiej. Faktycznie się nie da ? Na mapie droga jest, z góry wygląda w większości na piaskowo-szutrową.

Większość dostępna tylko od strony wody :(
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 09.07.2021 15:52

My zwykle podpływaliśmy kajakiem. Raz czy dwa byłam na wspomnianej przez Ciebie plaży pieszo i schodziłam po linie.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 09.07.2021 15:53

jb79 napisał(a):Niestety większość zatoczek dostępnych jest tylko od strony wody.


No właśnie okazuje się, że dojście do kilku jest po prostu z buta za boiskiem w Żuljanie :oczko_usmiech: Dziś się tam przeszliśmy i bez problemu przynajmniej ze 4 były osiągalne, druga bodajże za boiskiem była nawet cała wolna :oczko_usmiech: :hut:

jb79 napisał(a):Polecam fajną plażę przed Trstenikiem, trzeba zjechać jak do winiarni i skręcic przed. Na dole jest mini bar, za tym podjechać jeszcze kawałek. Płytko, kamyczki i fajne zejście. Jeszcze dalej jest domek i tam jest kilka mini plaż. My plywamy pontonem, nie wiem jak tam z dojazdem samochodem. W tamtym roku widziałam tam dwa auta lokalsów więc pewnie jakoś się da.


To właśnie chyba plaża, o której pisałam wyżej, że kelner odradzał samochodem.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 09.07.2021 15:53

Epepa napisał(a):My zwykle podpływaliśmy kajakiem. Raz czy dwa byłam na wspomnianej przez Ciebie plaży pieszo i schodziłam po linie.


No u nas niestety odpadają liny - z dziećmi i całym majdanem :roll:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 09.07.2021 16:28

Żeby nie być gołosłowną - kilka widoczków z dzisiaj z tych zatoczek bliżej boiska :hut: :papa:
Załączniki:
20210709_130016_resized_1.jpg
20210709_125927_resized_1.jpg
20210709_122753_resized.jpg
20210709_125852_resized_1.jpg
20210709_122224_resized.jpg
20210709_125948_resized_1.jpg
rekordarek
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekordarek » 09.07.2021 23:51

corrina napisał(a): No właśnie okazuje się, że dojście do kilku jest po prostu z buta za boiskiem w Żuljanie

Iść trzeba przy samym brzegu od boiska? Czy gdzieś wyżej jest dróżka z której idą zejścia do plaż?
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 10.07.2021 00:28

rekordarek napisał(a):
corrina napisał(a): No właśnie okazuje się, że dojście do kilku jest po prostu z buta za boiskiem w Żuljanie

Iść trzeba przy samym brzegu od boiska? Czy gdzieś wyżej jest dróżka z której idą zejścia do plaż?


Trzeba przejść przez boisko a potem ścieżka jest już jedna, nie sposób nie trafić :wink: Ścieżka jest ciut wyżej niż poziom wody.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.07.2021 09:45

Spacer po moście na Pelješac - lipiec 2021.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 10.07.2021 12:04

Wczoraj byliśmy na degustacji u Renaty i Iva Špaletów, przemily wieczór, fantastyczne wina, cudowni ludzie. Sama Kuna też bardzo nas zauroczyła.
Posiedzielibyśmy do nocy, ale p. Špaleta jechali na kolację do jakiegoś Roberta Maklowicza, ciekawe kto to taki, jakiś znany, czy co, bo każdy tu o o nim przynajmniej słyszał :oczko_usmiech:

Wracając do Žuljany zajechaliśmy jeszcze do sklepiku p. Žužul w Potomje po Dingaća. I tu mam pytanko, czy realnie jest szansa na dingaca poniżej 100 kun, czy raczej nie bardzo? :roll:
Załączniki:
20210709_194547_resized.jpg
20210709_184636_resized.jpg
20210709_183343_resized.jpg
20210709_183149_resized.jpg
20210709_201940_resized.jpg
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 10.07.2021 18:31

Padło w tym roku na Pelješac i Korčulę.
Aby dobrze się przygotować i nie ominąć interesujących lokalizacji do odwiedzenia, mam do przeczytania dwa potężne wątki klubu miłośników oraz przynajmniej kilkanaście relacji z obu lokalizacji.
Czy w międzyczasie polecicie najlepsze plaże na półwyspie? Zależy mi przede wszystkim na snoorkowaniu. No i im mniej ludzi tym lepiej (a więc plaże miejskie odpadają). Na plaże będę dojeżdżać samochodem więc odległość nie ma znaczenia.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 11.07.2021 12:12

roman6 napisał(a):Padło w tym roku na Pelješac i Korčulę.
Aby dobrze się przygotować i nie ominąć interesujących lokalizacji do odwiedzenia, mam do przeczytania dwa potężne wątki klubu miłośników oraz przynajmniej kilkanaście relacji z obu lokalizacji.
Czy w międzyczasie polecicie najlepsze plaże na półwyspie? Zależy mi przede wszystkim na snoorkowaniu. No i im mniej ludzi tym lepiej (a więc plaże miejskie odpadają). Na plaże będę dojeżdżać samochodem więc odległość nie ma znaczenia.


A gdzie będziecie mieć bazę na Peljesacu ? Bo z tą odległością nie mającą znaczenia, to tak się zawsze mówi. Ale my z Żuljany de facto wszędzie mamy "daleko". Dałam w cudzysłów, bo kilometrowo odległości nie są wielkie - do Orebica ok 40 km, ale trzeba mieć na uwadze przejazd przez góry, trasa wydłuża się czasowo podwójnie. Także raz czy dwa dojechać do jakiejś fajnej odleglej plaży nie jest problemem, ale jak się tak ma jeździć codziennie po tej samej trasie, to może zrobić się ciut męczące.
Co do plaż, to puste znaleźliśmy tylko zatoczki u nas w Żuljanie, oczywiście pod warunkiem odpowiednio wcześniejszego wyjścia z domu. Po 11:00 nie ma co liczyć na puste miejsca. Na tych zatoczkach (po prawej, za boiskiem), trzeba uważać, są dość niewygodne bo długo jest płytko a od razu są spore kamulce, na których jest strasznie dużo jeżowców. Wczoraj były fale i mąż niestety miał bliskie spotkanie z jednym, efektem czego jest 7 wbitych igieł. Oczywiście w butach był :evil:
Widokowo bardzo podobała nam się Divna, jednak o 13:00, kiedy do niej dotarliśmy, była totalnie zawalona. Trochę poluzowało się po południu. Jesli chodzi o widoczki podwodne, to super jest plaża w Boraku, ta obok restauracji Matusko. Przyjemna też jest Uvala Vucine, ale tu też kupa ludzi.
Myślę, że względnie pusto moze byc na Estravaganza, ale my tam już nie zdążymy dotrzeć, jutro ruszamy na Korcule. No i na Estravaganzę najpierw polecam obejrzeć jakiś filmik z dojazdu na youtubie :wink:
jb79
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 17.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jb79 » 11.07.2021 23:03

Czy ktoś z Was był w Žuljanie z psem i może się podzielić namiarem na app. Pisałam do kilku właścicieli i nie ma możliwości przyjazdu z pieskiem.
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 11.07.2021 23:48

corrina napisał(a):Wczoraj byliśmy na degustacji u Renaty i Iva Špaletów, przemily wieczór, fantastyczne wina, cudowni ludzie. Sama Kuna też bardzo nas zauroczyła.

Wracając do Žuljany zajechaliśmy jeszcze do sklepiku p. Žužul w Potomje po Dingaća. I tu mam pytanko, czy realnie jest szansa na dingaca poniżej 100 kun, czy raczej nie bardzo? :roll:

Po zdjęciach widzę że byliście blisko miejscówki jednego z najlepszych Dingac jak nie najlepszego na półwyspie . Mam na myśli Kiridžija z Potomje.
A teraz do sedna, winiarnia produkuje koło 20 tyś butelek z czego połowa to Dingać. Subtelność jego Dingaća jest prawie nieziemska. Chciało by się go trzymać w ustach jak najdłużej. To zasługa beczki z dębu francuskiego. Koszt z tego co pamiętam 130-140 Kun.

Plavac Kiridžija zasługuje również na szczególna uwagę , w zapachu ma to wszystko co każdy Plavać, ale wykończenie na podniebieniu jest zdecydowanie inne, spore opóżnienie i długo pozostaje w pamięci. Cena Plavac taka normalna 35-40 kun.

Ale szczerze po wizycie w w Špaleta to i zasmakowaniu ich Plavac Selekcija to ciężko będzie znalezć dla was Dingać który dorówna temu trunkowi. Kosztowałem praktycznie wszystkie Dingace na przestrzeni ostatnich lat i duża większość to mocno przegrzane wina albo słabe wina nie na miare Dingać. Często Plavac z głębi półwyspu biją na głowę niejednego Dingać . Poza Spaletą polecam no wina z Stone winiarnia Vukas i Ivan Miloš ze Stone.
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 12.07.2021 00:17

corrina napisał(a):Posiedzielibyśmy do nocy, ale p. Špaleta jechali na kolację do jakiegoś Roberta Maklowicza, ciekawe kto to taki, jakiś znany, czy co, bo każdy tu o o nim przynajmniej słyszał :oczko_usmiech:

musieli się wcześnie zbierać bo nad Bałtyk to daleko mieli więc pewnie nie chcieli się na samolot spoznić
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 12.07.2021 00:33

kiepuczi napisał(a):
corrina napisał(a):Posiedzielibyśmy do nocy, ale p. Špaleta jechali na kolację do jakiegoś Roberta Maklowicza, ciekawe kto to taki, jakiś znany, czy co, bo każdy tu o o nim przynajmniej słyszał :oczko_usmiech:

musieli się wcześnie zbierać bo nad Bałtyk to daleko mieli więc pewnie nie chcieli się na samolot spoznić

A dlaczego nad Bałtyk? :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 441
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone