Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 12.07.2021 00:47

Bo zakładam że gdzieś tam się kręcił Pan Robert skoro w Piatek jadł szczupaka w okolicy parku Słowińskiego parku Narodowego
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 12.07.2021 01:15

kiepuczi napisał(a):Bo zakładam że gdzieś tam się kręcił Pan Robert skoro w Piatek jadł szczupaka w okolicy parku Słowińskiego parku Narodowego


Nie jesteś na bieżąco, RM od kilku dni jest już u siebie na Pelješacu :lol:
Od Špaletów to jakieś 5 min autem :mrgreen:
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 12.07.2021 07:54

kiepuczi napisał(a):
corrina napisał(a):
Poza Spaletą polecam no wina z Stone winiarnia Vukas i Ivan Miloš ze Stone.


Znam półwysep Pelješac, ale nie wiem gdzie jest Stone.
I drugie pytanko /żeby było miło/, co to jest/są tyś.
Ostatnio edytowano 12.07.2021 12:33 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 12.07.2021 09:39

damianisko5 napisał(a):
kiepuczi napisał(a):
corrina napisał(a):
Poza Spaletą polecam no wina z Stone winiarnia Vukas i Ivan Miloš ze Stone.


Znam półwysep Pelješac ale nie wiem gdzie jest Stone.
I drugie pytanko /żeby było miło/ Co to jest/są tyś.

no dobrze literówka, chodzi o winiarnie Miloš ( zaraz przy głównej drodze po prawej stronie ) jakieś 3-4 km za miejscowością Ston jadąc w głąb półwyspu. dokładnie Ponikve 15 i niedaleko przy głównej drodze nr. 414 jest winiarnia Vukas
Ostatnio edytowano 12.07.2021 11:57 przez kiepuczi, łącznie edytowano 1 raz
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 12.07.2021 09:49

kiepuczi napisał(a):Bo zakładam że gdzieś tam się kręcił Pan Robert skoro w Piatek jadł szczupaka w okolicy parku Słowińskiego parku Narodowego

To musi być z niego niezły zmarźluch, że się tak ciepło ubiera przy trzydziestostopniowych upałach. Data nakręcenia materiału i data jego opublikowania....i samolot może zostać na lotnisku. :wink:
rekordarek
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekordarek » 12.07.2021 11:31

Czy w konobach standardem jest opcja płatności kartą? Restauracje typu Panorama, czy Domanoeta?
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 12.07.2021 11:57

Bravik napisał(a):
kiepuczi napisał(a):Bo zakładam że gdzieś tam się kręcił Pan Robert skoro w Piatek jadł szczupaka w okolicy parku Słowińskiego parku Narodowego

To musi być z niego niezły zmarźluch, że się tak ciepło ubiera przy trzydziestostopniowych upałach. Data nakręcenia materiału i data jego opublikowania....i samolot może zostać na lotnisku. :wink:


Przyznaję się zasugerowałem się datą bo właśnie wczoraj oglądałem jego kilka ostatnich odcinków z Dalmacji a tu nagle nasze wybrzeże najświeższy odcinek a to taka wrzutka dla niepoznaki.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 12.07.2021 20:06

rekordarek napisał(a):Czy w konobach standardem jest opcja płatności kartą? Restauracje typu Panorama, czy Domanoeta?

Jeżeli chodzi o konobę Panorama nad Orebić za kościółkiem franciszkanów to tylko płatność gotówką (bynajmniej tak było jeszcze rok temu).
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 12.07.2021 20:37

corrina napisał(a):A gdzie będziecie mieć bazę na Peljesacu ?

Jeszcze nie mamy rezerwacji ale o to się nie boję ;)


corrina napisał(a): kilometrowo odległości nie są wielkie - do Orebica ok 40 km, ale trzeba mieć na uwadze przejazd przez góry, trasa wydłuża się czasowo podwójnie.

Zdaję sobie sprawę. Lubimy jeździć i podziwiać widoki. Jeśli plaża jest warta jazdy 2h w jedną stronę to pojedziemy.


corrina napisał(a):Co do plaż, to puste znaleźliśmy tylko zatoczki u nas w Żuljanie, oczywiście pod warunkiem odpowiednio wcześniejszego wyjścia z domu. Po 11:00 nie ma co liczyć na puste miejsca.

Grunt żeby nie były tłoczne jak te miejskie.


corrina napisał(a):Widokowo bardzo podobała nam się Divna, jednak o 13:00, kiedy do niej dotarliśmy, była totalnie zawalona. Trochę poluzowało się po południu. Jesli chodzi o widoczki podwodne, to super jest plaża w Boraku, ta obok restauracji Matusko. Przyjemna też jest Uvala Vucine, ale tu też kupa ludzi.
Myślę, że względnie pusto moze byc na Estravaganza, ale my tam już nie zdążymy dotrzeć, jutro ruszamy na Korcule. No i na Estravaganzę najpierw polecam obejrzeć jakiś filmik z dojazdu na youtubie :wink:

Dzięki. Poszukam, poczytam i pooglądam :)
jb79
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 17.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jb79 » 14.07.2021 08:56

http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... malo-more/
Wolne apartamenty od 24.07do 6.08
Cisza spokój i super właściciel.
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 20.07.2021 10:47

Co tu tak cicho na forum Peljesca - od tygodnia nic ????? Ja już wróciłem z Borka ponad miesiąc temu ale nadal miło być na bieżąco z tym wspaniałym miejscem na Ziemi.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 20.07.2021 16:57

No cicho ostatnimi czasy tu jest. Ja startuję do Cro w sobotę :)
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 20.07.2021 18:05

Jestem w Orebić od poniedziałku, wczoraj było pochmurno, choć ciepło, trochę kropiło, komary cięły. Dziś piękna pogoda, ciepłe more, schłodzone karlowacko i plawac, życie od razu wydaje się piękniejsze...
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 20.07.2021 20:07

Kris napisał(a):Co tu tak cicho na forum Peljesca - od tygodnia nic ????? Ja już wróciłem z Borka ponad miesiąc temu ale nadal miło być na bieżąco z tym wspaniałym miejscem na Ziemi.


my od Soboty na miejscu.
Dingac Borak - petarda.
Deszczyk w Orebicu wczoraj potwierdzam. Dzisiaj był Dubrovnik, i jutro znowu plażing.

Polecam świeżą rybkę w "planktonie", Dingaca i Rakije u Andričević i domowe lody Oaza w Orebic.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 20.07.2021 20:34

Lody w Oaza potwierdzam rewelacja, codziennie sprawdzam i i super sympatyczni bracia z obsługi
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 442
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone