Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 22.08.2021 21:48

Kurcze trzy lata mnie tam nie było...

Niestety "nasz" apartament zajęty, musimy się zadowolić innym lokalem u tych samych gospodarzy :)

Pogoda ponoć ma być niezła, jedynie jakoś tam zajechać z córką na pokładzie ;)

Jest w tym roku plan wybrać się z Orebicia do Drvenika na prom i przejechać się po Hvarze, zobaczymy :)
wisienka125
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisienka125 » 23.08.2021 08:35

boboo napisał(a):
wisienka125 napisał(a):To ta wasza peka na dwie osoby wyglada lepiej niż nasza na 4…
Podana tutaj: https://g.page/marijinakonoba?share


Jak zdecydujemy się skoczyć na mlejt to już wiem gdzie zjemy :D
wisienka125
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisienka125 » 23.08.2021 08:38

corrina napisał(a):
wisienka125 napisał(a):
corrina napisał(a):
wisienka125 napisał(a):Jesteśmy w Drace. Właśnie o takie mi najbardziej chodzi jak na zdjęciu. Jak nie będzie w Zulianie i w okolicy to chyba pojedziemu na Korczule :D chodzą już za mną dwa lata te krewetki. Rok temu raz udało się w Janinie pare małych dostac ale teraz nie ma.

Jeszcze mi sie przypomniało, że niedawno Renata Špaleta polecała kogoś znajomego w Blaževo. Ale nie mam pojęcia, czy krewetki mają.

Screenshot_20210821-211505_Samsung Internet.jpg


A gdzie jest ta miejscowość? :oops: W Google jak wpisuje to z Serbii mi wyskakuje…


Następna duża zatoka na prawo za Luką Dubravą, wpisz sobie Uvala Blaževo. To nie miejscowość, tylko raczej ekstremalnie malutka wiocha :lol: A na zdjęciu (ten zrzut, co zamieściłam) Renata podaje dokładne namiary GPS :smo:


No tak, faktycznie, czytałam i nie zajarzyłam :oops: niedaleko nas to jest, to wyślę męża :D Może będą duże bo na razie udało się dostać tylko małe
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 24.08.2021 17:55

corrina napisał(a):
wisienka125 napisał(a):
corrina napisał(a):
wisienka125 napisał(a):Jesteśmy w Drace. Właśnie o takie mi najbardziej chodzi jak na zdjęciu. Jak nie będzie w Zulianie i w okolicy to chyba pojedziemu na Korczule :D chodzą już za mną dwa lata te krewetki. Rok temu raz udało się w Janinie pare małych dostac ale teraz nie ma.

Jeszcze mi sie przypomniało, że niedawno Renata Špaleta polecała kogoś znajomego w Blaževo. Ale nie mam pojęcia, czy krewetki mają.

Screenshot_20210821-211505_Samsung Internet.jpg


A gdzie jest ta miejscowość? :oops: W Google jak wpisuje to z Serbii mi wyskakuje…


Następna duża zatoka na prawo za Luką Dubravą, wpisz sobie Uvala Blaževo. To nie miejscowość, tylko raczej ekstremalnie malutka wiocha :lol: A na zdjęciu (ten zrzut, co zamieściłam) Renata podaje dokładne namiary GPS :smo:

Jak skręcisz z drogi Brjesta- Luka Dubrawa do zatoki to na końcu w lewo do Pana Bezka. Na prawo jest inny rybny interes - tam pływał RM. Pan Bezek ma też orady i lubiny.
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Posty związane z zakupem oliwy zostały wydzielone do wątku dedykowanego: Oliwa z oliwek


stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 24.08.2021 22:50

Mam jeszcze jedno pytanie, czy w Orebiczu jest jakiś ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci?
Jeśli tak, to gdzie go szukać?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3179
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 25.08.2021 09:09

stpman, ja znalazłem podczas moich pobytów w Orebicu dwa place zabaw. Pierwszy jest na wjeździe do miasteczka:

Orebic - plac zabaw.jpg


A drugi, znacznie mniejszy, przy hotelu Aminess Grand Azur - skromniutki, bo chyba tylko huśtawki, zjeżdżalnia i stół do ping-ponga (nie pamiętam - musiałbym stare zdjęcia obejrzeć).

Przy Orsanie (hotel) również jest zakątek dla dzieci:

orsan-plac-zabaw.jpg


Ostrożnie przy użytkowaniu - wszystko nagrzane maksymalnie :idea:
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 25.08.2021 21:02

Bardzo dziękuję za informację!
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012
Oliwa z oliwek

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 06.09.2021 12:35

Pierwszy raz na Peljesac. Krótko bo parę dni ale udało się sporo zobaczyć.
Tylko ja mam wrażenie ze Peljesac to jak by prowincja Chorwacji, dość dziko, czy inni tak samo odbierają ?
Największy plus widoki, full chill na Duba Peljeska, wycieczki na Korculę.
Największy minus fatalne jedzenie w Ston.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.09.2021 14:52

I nich ta dzikość choć na półwyspie zostanie.....
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 06.09.2021 18:59

piekara114 napisał(a):I nich ta dzikość choć na półwyspie zostanie.....

Właśnie tak :hut:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 06.09.2021 20:37

piekara114 napisał(a):I nich ta dzikość choć na półwyspie zostanie.....


dokładnie, to w nim kochamy :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.09.2021 21:03

Już mało miejsc w nadmorskiej Chorwacji zachowało choć trochę swojego dziewiczego klimatu....
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 06.09.2021 21:05

Po trzech latach wakacji nad Bałtykiem udało mi się wreszcie wrócić do Chorwacji. Długo zastanawiałem się gdzie jechać, tym bardziej, że miał to być pierwszy tak daleki i zagraniczny wyjazd z dzieckiem. Miotałem się Istrii, przez Pag po Riviere Makarską. Ostatecznie rozum przegrał z sercem i po raz trzeci pojechałem na Peljesac... Ehhh... To była miłość od pierwszego wejrzenia i z radością muszę przyznać, że nadal jestem zagorzałym miłośnikiem tego miejsca :)
Lubię Orebicz, uwielbiam widok na Jadran z jednej strony i na sv. Ilije z drugiej...
Ktoś wspominał, że jest tam dziko? Jak dla mnie może tam być jeszcze mniej ludzi, już i tak wiele "złego" zrobił Makłowicz, jeszcze trochę zrobi most. Obie te rzeczy zbytnio spopularyzują półwysep... Już w tym roku w Dubie było sporo ludzi mimo końcówki sezonu...

Półwysep jest magiczny... Wspomniany już SV. Ilija, tunel, Dingac, Duba itd...

A najgorsze jest to, że jeśli wszystko będzie tak jak ma.byc to kolejny rok, albo nawet dwa lata na półwysep nie pojadę...

Uwielbiam Peljesac i BASTA!!! :D
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 09.09.2021 11:09

Drodzy,

po jutrze wybieram się pierwszy raz na półwysep Peljesac. Chciałbym trochę pozwiedzać i wykorzystać to, że na prom z Orebić na Korcule będę miał 3min. pieszo. Tu nasuwa się pytanie o rozmieszczenie promów w Korculi. Na mapce z portalu ikorculainfo wynika, że prom samochodowy dopływa do Domince i trzeba iść z buta ok 3km. Tu wszystko jasne.
Natomiast zastanawia mnie umieszczenie w centrum Korculi miejsc z których wypływają promy i przypływają. Na mapce w portalu umieszczono informacje o dwóch takich miejscach. Jeden jest oznaczony jako Ferry @catamaran Spit @ Dubrownik i drugi Boat from/to Orebic ,Catamaran from Split, Dubrownik. Zatem chcąc popłynąć z Korculi do np. Mljet z którego miejsca wypłynie prom ?
Załączniki:
Korcula.jpg
Mniwoj
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniwoj » 09.09.2021 11:33

Dwa tygodnie temu wróciłem z Orebića. Peljeśac jest świetny! Zielony.
Oznaczenia na Twojej mapce:
- Car Ferry Orebić - tutaj przypływa prom samochodowy z Orebića. Obok jest stocznia remontowa. Nie polecam zabierać do zwiedzania Korćuli samochodu. Nie ma go gdzie zaparkować, a całe miasto jest do obejścia pieszo w 3 godziny i to kilka razy :-).
- Ferry Split & Dubrovnik - tutaj jest port w Korćuli, ale żadnego promu tam nie widziałem.
- Boat Orebić - tutaj dopływają duże jachty i statek osobowy z Orebića. Polecam. Statek w Orebiću wypływa nie z tego nabrzeża co prom, ale wcześniej. Jak zaczyna się kolejka aut na prom. Obok jest wejście do pomieszczenia, gdzie sprzedają bilety na statek osobowy. 15 HKN za osobę w jedną stronę. Od razu można kupić bilet powrotny ważny w dniu zakupu. UWAGA: Płatność za bilety tylko gotówką! Nie mają terminala.
Zresztą w Orebiću i Korćuli płatność kartą to wielki problem. Akceptują karty tylko sklepy sieciowe i kilka restauracji. I tutaj ciekawostka: kartą zapłaciłem w w konobie Dardin na początku plaży Trstenica. Pizza w konobie dobra, ale wygląd lokalu nie zachęca. I wcale nie wyglądało, że mogę tam zapłacić kartą.
Mogę polecić parę fajnych miejsc w okolicy jeśli Cię to interesuje?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 450
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone