Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 07.08.2020 14:19

Venom555 napisał(a):Witam.
Prośba do bywalców półwyspu.
Poszukuję miejscowości ( może być ze wskazaniem miejscówki ) maksymalnie wyludnionej, cichej, nad morzem - niekoniecznie nad samym morzem ( prócz Orebicia )
Od pewnego czasu chodzi mi po głowie odpoczynek zakończony właśnie właśnie tam. Na Pelsjesacu byłem tylko raz - w Ston.
Czy ktoś z Was mógłby zasugerować coś ciekawego ?
Pzdr

Luka Dubrava.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.08.2020 17:43

Jest już nowy odcinek :D:

wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 07.08.2020 17:48

Magda O. napisał(a):
Venom555 napisał(a):Witam.
Prośba do bywalców półwyspu.
Poszukuję miejscowości ( może być ze wskazaniem miejscówki ) maksymalnie wyludnionej, cichej, nad morzem - niekoniecznie nad samym morzem ( prócz Orebicia )
Od pewnego czasu chodzi mi po głowie odpoczynek zakończony właśnie właśnie tam. Na Pelsjesacu byłem tylko raz - w Ston.
Czy ktoś z Was mógłby zasugerować coś ciekawego ?
Pzdr


Borak :)

poszukaj w Loviste
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 07.08.2020 22:50

maslinka napisał(a):Jest już nowy odcinek :D:


A dzisiaj w południe widzieliśmy pana Roberta w Orebić
śląski gorol
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 06.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) śląski gorol » 07.08.2020 23:49

Sam biegał czy z całą ekipą ?
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 08.08.2020 00:07

śląski gorol napisał(a):Sam biegał czy z całą ekipą ?

Sam nie był, ale nie widziałam dokładnie, bo samochodem jechaliśmy.
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 08.08.2020 22:20

ewalla napisał(a):
Zbigniew74 napisał(a):
Rich napisał(a):
ewalla napisał(a):Gdzie kupuje się bilety na statek pasażerski z Orebić na Korculę? Tam gdzie na duży prom? Chcemy pospacerować tylko po mieście i płynąć tym małym promem.

Ostatni raz jak płynąłem to bilety sprzedawane były na przystani portowej-kolo statku :D wiec musisz się rozejrzeć-powinna tam być budka/stoisko 8)


Byliśmy w Orebiciu w dniach 11.07.2020r. - 18.07.2020r. budka była nieczynna, kupowaliśmy bezpośrednio na statku, płatność tylko gotówka jak pamiętam 15KUN od osoby dorosłej

Dziękuję, poszukamy jej dzisiaj.

Byliśmy dzisiaj na wieczornym spacerze na Korczuli. Prom pasażerski pływa prawie co godzinę, bilety sprzedawane na promie 15 kun dorosły, 7,50 dziecko.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 09.08.2020 19:30

Niestety dla mnie pobyt na Peljesac dobiegł końca :( , tegoroczne wakacje już za mną, czas planować przyszły rok.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 09.08.2020 22:27

wojstar napisał(a):Niestety dla mnie pobyt na Peljesac dobiegł końca :( , tegoroczne wakacje już za mną, czas planować przyszły rok.

Szerokiej drogi!
My jeszcze do środy... A tak na marginesie, to we wtorek 4 sierpnia w Orebič widziałem Huyndaia Tucson białego z PGO z naklejką kropelkową...
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 10.08.2020 10:57

Bartek1977 napisał(a):
wojstar napisał(a):Niestety dla mnie pobyt na Peljesac dobiegł końca :( , tegoroczne wakacje już za mną, czas planować przyszły rok.

Szerokiej drogi!
My jeszcze do środy... A tak na marginesie, to we wtorek 4 sierpnia w Orebič widziałem Huyndaia Tucson białego z PGO z naklejką kropelkową...

To ja :D
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 10.08.2020 15:49

wojstar napisał(a):
Bartek1977 napisał(a):
wojstar napisał(a):Niestety dla mnie pobyt na Peljesac dobiegł końca :( , tegoroczne wakacje już za mną, czas planować przyszły rok.

Szerokiej drogi!
My jeszcze do środy... A tak na marginesie, to we wtorek 4 sierpnia w Orebič widziałem Huyndaia Tucson białego z PGO z naklejką kropelkową...

To ja :D

To we właściwym wątku wkleję, ale to juz z domu, żeby zamaskować tablice... :D :D
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 10.08.2020 16:09

Bartek1977 napisał(a):
wojstar napisał(a):
Bartek1977 napisał(a):
wojstar napisał(a):Niestety dla mnie pobyt na Peljesac dobiegł końca :( , tegoroczne wakacje już za mną, czas planować przyszły rok.

Szerokiej drogi!
My jeszcze do środy... A tak na marginesie, to we wtorek 4 sierpnia w Orebič widziałem Huyndaia Tucson białego z PGO z naklejką kropelkową...

To ja :D

To we właściwym wątku wkleję, ale to juz z domu, żeby zamaskować tablice... :D :D

ależ nie trzeba :) - zresztą możesz po obróbce wstawić, możesz też przesłać na priv
adamski11
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamski11 » 15.08.2020 11:05

Gdzie mogę znaleźć informacje o mszach niedzielnych na Peljeszacu?
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 15.08.2020 19:09

W tym roku nie dane mi było spędzić wakacje na Pelješac, poznawałem dla odmiany piękna Sardynie jej kuchnie i historię, to chciałem jednak podzielić się z wami jedną opinią znajomego również smakosza i konesera win jak ja odnośnie win na półwyspie. Wiele osób szuka dobrych rodzinnych winiarni i taka ofertę ma winiarnia Vukas z Ston. Podobno 2019 rok był szczególnie udany i obecnie w ofercie bardzo dobre orzeźwiające, lekkie a zarazem wyraziste w smaku, białe wino. Po uprzednim umówieniu winiarnia jest wam w stanie zaproponować kolację z owoców morza ( specjalizacja małże ) z degustacją ich win. Maja też wyborną oliwę. Za rok na przełomie lipca i sierpnia wybieram się ponownie w te regiony dokładnie Korcula. Będę się starał prezentować winiarnia po winiarni półwyspu i Korculi i recenzować ich produkty tu na forum, FB.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.08.2020 20:29

Zawsze mnie to frapowało ile taka przyjemność może kosztować.
To nie jest posiłek na 1h.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 406
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone