Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 04.08.2020 16:16

Kris napisał(a):
Rich napisał(a):W sobote byl taki ruch na promowych przystaniach, ktorego Ja, nawet w poprzednich sezonach, gdzie bylo ponoc wiecej ludzi, nie widzialem 8O w Trpanj sznur aut zaczynal sie niemalze przed miastem(okolo poludnia i wczesnym popoludniem) a w Ploce cala droga przyportowa byla zablokowana autami a i tak ruch sie wzmagal ze trdno bylo przejechac :D mam przeczucie ze wsierpniu bedzie naprawde duzo ludzi na Peljesiacu :D mysle ze duzo osob czekalo jak sie sytuacji rozwinie po pierwszej fali turystów i teraz jada do Cro 8)
dodam tytlko ze w ostatni piatek w Orebic bylo o wiele wiecej ludzi niz tydzien wczesniej, jak dla mnie to ruch byl zblizony do tego sprzed covid 8)

Jeżeli z Trpanij nadal pływa duży prom, tak jak w zeszłym roku to wchodzi na niego 120-140 aut więc nawet ustawienie się w kolejce na uliczce prostopadłej do głównej, handlowej ulicy prowadzącej do portu nie jest groźne. Sprawdzone kilkukrotnie .

Może i wchodzi 140 aut, ale jeśli o 15.30 sprzedają bilety już tylko na 20.50 no to słabo.
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 04.08.2020 16:23

To tylko rada dla tych, którzy zastanawiają się czy "warto" stanąć w kolejce na prostopadłej uliczce. Jeżeli dopiero na obwodnicy to faktycznie na najbliższy prom się nie załapią.
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 04.08.2020 17:29

Kris napisał(a):
Rich napisał(a):W sobote byl taki ruch na promowych przystaniach, ktorego Ja, nawet w poprzednich sezonach, gdzie bylo ponoc wiecej ludzi, nie widzialem 8O w Trpanj sznur aut zaczynal sie niemalze przed miastem(okolo poludnia i wczesnym popoludniem) a w Ploce cala droga przyportowa byla zablokowana autami a i tak ruch sie wzmagal ze trdno bylo przejechac :D mam przeczucie ze wsierpniu bedzie naprawde duzo ludzi na Peljesiacu :D mysle ze duzo osob czekalo jak sie sytuacji rozwinie po pierwszej fali turystów i teraz jada do Cro 8)
dodam tytlko ze w ostatni piatek w Orebic bylo o wiele wiecej ludzi niz tydzien wczesniej, jak dla mnie to ruch byl zblizony do tego sprzed covid 8)

Jeżeli z Trpanij nadal pływa duży prom, tak jak w zeszłym roku to wchodzi na niego 120-140 aut więc nawet ustawienie się w kolejce na uliczce prostopadłej do głównej, handlowej ulicy prowadzącej do portu nie jest groźne. Sprawdzone kilkukrotnie .

to się zgadza :D , tyle tylko ze kolejka zaczynała się przed miastem :papa: My staliśmy w połowie tej kolejki i dokładnie 3 auta przed nami zamknęli trap 8O :(
jacek_222
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 15.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_222 » 04.08.2020 19:34

Witajcie,
nie wiem, że wątek prawidłowy, ale czytam, analizuje, sprawdzam i może ktoś z Was mi podpowie, który kemping na Peljesac'u wybrać? Wstępnie mam wybrany jeden z dwóch:
- Perna
- Nevio

Podróż z 4 rocznym dzieckiem i to bardziej pod jego kątem wybieram miejscówkę.
Interesują mnie głównie forma "Mobile homes"

góry dziekuje!
ANDriu G.
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDriu G. » 04.08.2020 21:22

woojtekg napisał(a):Gdzie można zaparkować samochód przy plaży Duba Peljeska ?
Przejechałem się z ludzikiem w street view, ale on musiał jechać, kiedy plażowiczów nie był
Screenshot_20200804-211551_Gallery.jpg

Samochód pakujesz na betonowym molo,lub jego okolicy.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 05.08.2020 15:18

Kris napisał(a):
Rich napisał(a):W sobote byl taki ruch na promowych przystaniach, ktorego Ja, nawet w poprzednich sezonach, gdzie bylo ponoc wiecej ludzi, nie widzialem 8O w Trpanj sznur aut zaczynal sie niemalze przed miastem(okolo poludnia i wczesnym popoludniem) a w Ploce cala droga przyportowa byla zablokowana autami a i tak ruch sie wzmagal ze trdno bylo przejechac :D mam przeczucie ze wsierpniu bedzie naprawde duzo ludzi na Peljesiacu :D mysle ze duzo osob czekalo jak sie sytuacji rozwinie po pierwszej fali turystów i teraz jada do Cro 8)
dodam tytlko ze w ostatni piatek w Orebic bylo o wiele wiecej ludzi niz tydzien wczesniej, jak dla mnie to ruch byl zblizony do tego sprzed covid 8)

Jeżeli z Trpanij nadal pływa duży prom, tak jak w zeszłym roku to wchodzi na niego 120-140 aut więc nawet ustawienie się w kolejce na uliczce prostopadłej do głównej, handlowej ulicy prowadzącej do portu nie jest groźne. Sprawdzone kilkukrotnie .

Dzięki za info. W sobotę mam zamiar pierwszy raz z tego promu skorzystać. Niestety już w drodze powrotnej do domu.
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 06.08.2020 11:21

Czy możecie polecić fajna zatoczkę w stylu tych za Zuljaną? Byliśmy na Divnej ( mega tłok), w Dubie Peljeskiej, Loviśte, Kuciste, Papratno, Trstenik, Sreser, Draće no i szalu nie ma. Tylko w Dubie i Żuljanie nam sie podobał, inne to takie kąpieliska. W Boraku nie bylo miejsca do pakowania i ogolnie dużo ludzi.
Czy są tu jeszcze fajne zatoczki? Nie kąpieliska w stylu Orebic.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.08.2020 11:11

jacek_222 napisał(a):Witajcie,
nie wiem, że wątek prawidłowy, ale czytam, analizuje, sprawdzam i może ktoś z Was mi podpowie, który kemping na Peljesac'u wybrać? Wstępnie mam wybrany jeden z dwóch:
- Perna
- Nevio

Podróż z 4 rocznym dzieckiem i to bardziej pod jego kątem wybieram miejscówkę.
Interesują mnie głównie forma "Mobile homes" góry dziekuje!
Nevio opisywałam wielokrotnie tu na forum, poszukaj. W skrócie, czysty, zadbany, dużo zieleni. Jest niewielki basen i mały plac zabaw. Plaża dość duża, z miejscami w cieniu ale kemping jest na klifie więc do plaży ścieżką w dół trzeba schodzić bliżej lub dalej, zależy gdzie będzie domek. Na terenie kempingu knajpka i bar przy plaży. Po przeciwnej stronie ulicy Konzum, bankomat Zagrebacka Bank. Do miasta kawałek jest z buta.
Przy Pernie płasko ale tam co dzień wieje.
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 07.08.2020 11:34

Gdzie kupuje się bilety na statek pasażerski z Orebić na Korculę? Tam gdzie na duży prom? Chcemy pospacerować tylko po mieście i płynąć tym małym promem.
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 07.08.2020 11:51

ewalla napisał(a):Gdzie kupuje się bilety na statek pasażerski z Orebić na Korculę? Tam gdzie na duży prom? Chcemy pospacerować tylko po mieście i płynąć tym małym promem.

Ostatni raz jak płynąłem to bilety sprzedawane były na przystani portowej-kolo statku :D wiec musisz się rozejrzeć-powinna tam być budka/stoisko 8)
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 07.08.2020 12:12

Rich napisał(a):
ewalla napisał(a):Gdzie kupuje się bilety na statek pasażerski z Orebić na Korculę? Tam gdzie na duży prom? Chcemy pospacerować tylko po mieście i płynąć tym małym promem.

Ostatni raz jak płynąłem to bilety sprzedawane były na przystani portowej-kolo statku :D wiec musisz się rozejrzeć-powinna tam być budka/stoisko 8)


Byliśmy w Orebiciu w dniach 11.07.2020r. - 18.07.2020r. budka była nieczynna, kupowaliśmy bezpośrednio na statku, płatność tylko gotówka jak pamiętam 15KUN od osoby dorosłej
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 07.08.2020 12:50

Orientuje się ktoś jak wygląda zapelnienie promy Trpanj - Ploce o 22:00?
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 07.08.2020 12:55

Zbigniew74 napisał(a):
Rich napisał(a):
ewalla napisał(a):Gdzie kupuje się bilety na statek pasażerski z Orebić na Korculę? Tam gdzie na duży prom? Chcemy pospacerować tylko po mieście i płynąć tym małym promem.

Ostatni raz jak płynąłem to bilety sprzedawane były na przystani portowej-kolo statku :D wiec musisz się rozejrzeć-powinna tam być budka/stoisko 8)


Byliśmy w Orebiciu w dniach 11.07.2020r. - 18.07.2020r. budka była nieczynna, kupowaliśmy bezpośrednio na statku, płatność tylko gotówka jak pamiętam 15KUN od osoby dorosłej

Dziękuję, poszukamy jej dzisiaj.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 07.08.2020 13:01

Witam.
Prośba do bywalców półwyspu.
Poszukuję miejscowości ( może być ze wskazaniem miejscówki ) maksymalnie wyludnionej, cichej, nad morzem - niekoniecznie nad samym morzem ( prócz Orebicia )
Od pewnego czasu chodzi mi po głowie odpoczynek zakończony właśnie właśnie tam. Na Pelsjesacu byłem tylko raz - w Ston.
Czy ktoś z Was mógłby zasugerować coś ciekawego ?
Pzdr
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 07.08.2020 13:04

Venom555 napisał(a):Witam.
Prośba do bywalców półwyspu.
Poszukuję miejscowości ( może być ze wskazaniem miejscówki ) maksymalnie wyludnionej, cichej, nad morzem - niekoniecznie nad samym morzem ( prócz Orebicia )
Od pewnego czasu chodzi mi po głowie odpoczynek zakończony właśnie właśnie tam. Na Pelsjesacu byłem tylko raz - w Ston.
Czy ktoś z Was mógłby zasugerować coś ciekawego ?
Pzdr


Borak :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 405
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone