Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 24.07.2020 22:38

A co on takiego zdradził? Przecież w sezonie jest i tak komplet, więcej ludzi niż apartamentów nie będzie. Po prostu trzeba rezerwować wcześniej, w ciemno w sezonie - nie polecam jechać .
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 25.07.2020 09:57

Ja rezerwuję wyjeżdżając :D ale teraz trzeba będzie na dwa lata do przodu a jeszcze później losowanie tak jak do niektórych turystycznych tras w Stanach :o
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 25.07.2020 11:34

Kris napisał(a):No i dzisiaj RM "odkrył" przed światem Borak...


Świetna jest ta cała seria filmików z Dalmacji, realistyczna, przekonywująca i autentyczna...

:D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.07.2020 12:18

Kris napisał(a):No i dzisiaj RM "odkrył" przed światem Borak - miejsce do którego jeżdżę od ... 2001 roku :D . Byłem tam już 13 razy a tym roku mam nadzieję, że dojadę 14 raz. Piwniczka Božo Danicića, Dalmatinska Kuča Braenovičów, plaża przy palmie, taras u Matuški - wszystko " zdradzone" dla kasy za klikanie w utuba :evil: . Ale na szczęście mam jeszcze kilka innych perełek więc odliczam dni i obserwuję statystyki korony. Oby nic się nie zebzdziło!

No co Ty.
Nie przeceniaj zasięgu RM naprzeciw popularności Rivery Makarskiej.
Absolutnie genialny odcinek o Boraku Dingacu.
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 25.07.2020 23:28

SingSing74 napisał(a):
Rich napisał(a):
ewalla napisał(a):A dużo ludzi w Orebić i ogolnie na półwyspie?

Uwazam, w porownanu do poprzednich lat, ze jest malo ludzi, natomiast Ja osobiscie nie widzialem jeszcze tutaj tylu krajan co w tym roku 8O nie wiem czy to zasluga R.M. i jego kanalu na utube :D czy sytuacji geopolitycznej 8)



Sytuacji geopolitycznej? 8O Chyba epidemiologicznej.

Chorwacja to jeden z niewielu "ciepłych krajów" który jest obecnie dostępny dla Polaków, więc wszyscy spragnieni słońca tam jadą. Sam miałem w tym roku jechać do Włoch, ale zmieniłem plany.
Makłowicz mieszka tam już jakiś czas i wątpię w to, że ktoś pojedzie na Peljesac z jego powodu, chyba że chodzi ci o to, że od niedawna na swoim kanale bliżej prezentuje ten region.

Dokładnie tak jak piszesz :D przez ten kanal 8)
Tak geopolitycznej, bo tu nie chodzi o epidemie i bezpieczeństwo ludzi, tylko o interesy poszczególnych krajow 8)
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 25.07.2020 23:37

Kris napisał(a):No i dzisiaj RM "odkrył" przed światem Borak - miejsce do którego jeżdżę od ... 2001 roku :D . Byłem tam już 13 razy a tym roku mam nadzieję, że dojadę 14 raz. Piwniczka Božo Danicića, Dalmatinska Kuča Braenovičów, plaża przy palmie, taras u Matuški - wszystko " zdradzone" dla kasy za klikanie w utuba :evil: . Ale na szczęście mam jeszcze kilka innych perełek więc odliczam dni i obserwuję statystyki korony. Oby nic się nie zebzdziło!

Nie chce cie martwić ale jeżeli mówisz o palmie która rosła przy drodze prowadząca do najbardziej tajemniczego domu w tej miejscowości :D to niestety uschła i została scieta :? Jak dla mnie wielka szkoda bo to był symbol tego miejsca i zawsze pięknie prezentował się na zdjęciach razem z keją 8)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.07.2020 00:14

Czy rodzina u Pani Renaty w Boraku to jest ktoś stąd ?
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 26.07.2020 19:52

Rich napisał(a):Nie chce cie martwić ale jeżeli mówisz o palmie która rosła przy drodze prowadząca do najbardziej tajemniczego domu w tej miejscowości :D to niestety uschła i została scieta :? Jak dla mnie wielka szkoda bo to był symbol tego miejsca i zawsze pięknie prezentował się na zdjęciach razem z keją 8)

Wiem, wiem ale nie o tę palmę mi chodziło tylko o palmę u jego rodziców przy plaży. A tajemniczy dom Pavle oglądałem kilka lat temu, jeszcze w czasie budowy. Dopiero co posadził oliwki wzdłuż alejek i wykuwał z kamienia różne ozdobniki. Super dom i tak skryty, że tylko trochę go widać z pełnego morza na tle starego kamieniołomu.
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 27.07.2020 12:02

Kris napisał(a):
Rich napisał(a):Nie chce cie martwić ale jeżeli mówisz o palmie która rosła przy drodze prowadząca do najbardziej tajemniczego domu w tej miejscowości :D to niestety uschła i została scieta :? Jak dla mnie wielka szkoda bo to był symbol tego miejsca i zawsze pięknie prezentował się na zdjęciach razem z keją 8)

Wiem, wiem ale nie o tę palmę mi chodziło tylko o palmę u jego rodziców przy plaży. A tajemniczy dom Pavle oglądałem kilka lat temu, jeszcze w czasie budowy. Dopiero co posadził oliwki wzdłuż alejek i wykuwał z kamienia różne ozdobniki. Super dom i tak skryty, że tylko trochę go widać z pełnego morza na tle starego kamieniołomu.

:D ten dom jest piekny, chcialbym tez go kiedys zobaczyc od rodka :wink:
a orientujesz sie moze kto jest wlascicielem teho malego,opuszczonego domku ktory jest tuz przy malej plazy? intryguje mnie bardzo, ma najfajniesza lokalizacje a jest opuszcozny 8)
pozdrawiam
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 27.07.2020 12:57

kaeres napisał(a):Czy rodzina u Pani Renaty w Boraku to jest ktoś stąd ?


Nie w Boraku tylko w Brijesta ( jeśli chodzi Ci o Renatę Špaleta ;)). też jestem ciekawa, pani mówiła coś o forach i stronach o Chorwacji :)
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 443
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 27.07.2020 13:32

Gdzie można zaparkować samochód przy plaży Duba Peljeska ?
Przejechałem się z ludzikiem w street view, ale on musiał jechać, kiedy plażowiczów nie było.
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 27.07.2020 16:19

Skręcasz z drogi w prawo, w kierunku morza. Mijasz kilka domów i potem w prawo, do portu. Jest tam kilka miejsc przy falochronie po prawej stronie, niedaleko bistra Zaporat na plaży.
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 27.07.2020 16:46

Magda O. napisał(a):
kaeres napisał(a):Czy rodzina u Pani Renaty w Boraku to jest ktoś stąd ?


Nie w Boraku tylko w Brijesta ( jeśli chodzi Ci o Renatę Špaleta ;)). też jestem ciekawa, pani mówiła coś o forach i stronach o Chorwacji :)

Pani Renata ma Apartments Šime koło Brjesty na małym morzu. Borak jest od strony otwartego morza.

http://www.accommodationincroatia.net/j ... ents-sime/
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 28.07.2020 17:55

Jestem od wczoraj w Orebic. Jak zwykle fajnie jest. Takie moje spostrzeżenie - ludzi jakby o 50% mniej niż lata poprzednie. Nie ma tłoku, ani na plażach ani na nazwijmy to deptaku. Jest po prostu dobrze.
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 29.07.2020 00:45

Ja zawitam tam 1 sierpnia, mam nadzieję że nadal tak będzie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 403
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone