Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 17.07.2020 22:28

[quote="budek"]Robert M. znowu nadaje mimo klęski wyborczej /quote]

W Chorwacji były jakieś wybory?
Politykę zostaw sobie na rodzinnego grilla.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.07.2020 10:18

Śladem Makłowicza zatrzymaliśmy się na granicy słoweńskiej w tej polecanej przez niego knajpie Demiri na čevapy z lepjenie i powiem ... nic mi nie urwało :/ a ponoć najlepsze na świecie :roll:
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 18.07.2020 11:39

Bartek1977 napisał(a):
wojstar napisał(a):za 17 dni witaj Orebic - jeżeli nic nie zmieni się po 12 lipca

Za 15 dni Orebic... :D od 1go sierpnia :D :D

My 14 sierpnia meldujemy się w Orebicu :papa:
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 18.07.2020 17:07

budek napisał(a):Robert M. znowu nadaje mimo klęski wyborczej ;)

Daruj sobie - to forum wypoczynkowe, luzackie, pomocne itd.. Smęty zostaw w domu jak przegrałeś. Jak wygrałeś to ciesz się ale też nie na tym forum.
marcinsz_
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinsz_ » 18.07.2020 21:39

Szanowni,
Miejscowość o podobnych charakterze na półwyspie Peljesac adekwatna do: Brela-Stomarica ? Ktos kto był, mógłby podpowiedzieć? Zawsze Riwiera Makarska i zwiedzane okolice, bliższe i dalsze.
Plan zacząć "od dołu" i wpadł pomysł tydzień na Peljesac. Chcielibyśmy małą, cichą miejscowość ze skromnymi plażami zatoczkami (mile widziane) prysznice przy plaży. Będę wdzięczny za podpowiedzi ;)
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1386
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 18.07.2020 22:03

maniekzgc napisał(a):Szanowni,
Miejscowość o podobnych charakterze na półwyspie Peljesac adekwatna do: Brela-Stomarica ? Ktos kto był, mógłby podpowiedzieć? Zawsze Riwiera Makarska i zwiedzane okolice, bliższe i dalsze.
Plan zacząć "od dołu" i wpadł pomysł tydzień na Peljesac. Chcielibyśmy małą, cichą miejscowość ze skromnymi plażami zatoczkami (mile widziane) prysznice przy plaży. Będę wdzięczny za podpowiedzi ;)


Witaj,
Obawiam się, że drugiej Breli na Peljesacu nie znajdziesz. Na Peljasacu do większości fajnych plaż trzeba dojechać a jak już jakaś jest blisko miejscowości to ciężko o fajną/tanią kwaterę. Jeśli chcesz plażę z infrastrukturą koło kwatery + deptak na wieczorne spacery, jakieś konoby, sklepy to chyba tylko Orebić. Tylko że tu pusto przynajmniej w normalnych czasach nie było. Jednak kierując się z Orebicia w kierunku Korculi trafisz na fajne już nie tak oblężone plażyczki.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9108
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 19.07.2020 11:18

Dawigs napisał(a):Jednak kierując się z Orebicia w kierunku Korculi trafisz na fajne już nie tak oblężone plażyczki.

Z Orebiča w kierunku Korčuli, to już tylko prom, lub inne pływadło.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1386
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 19.07.2020 14:33

elka21 napisał(a):
Dawigs napisał(a):Jednak kierując się z Orebicia w kierunku Korculi trafisz na fajne już nie tak oblężone plażyczki.

Z Orebiča w kierunku Korčuli, to już tylko prom, lub inne pływadło.


Oczywiście :D Taki mały skrót myślowy. Powinno być: kierując się od centrum koło przystani promowej w kierunku plaż na przeciwko Korculi :lol: . Swoją drogą Orebić to świetna baza wypadowa na Korculę :D
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 20.07.2020 11:42

Pewnie podobnie jak i innym, ten rok mocno skomplikował plany. Mój urlop niemal do końca nie był pewny, na dodatek termin mi się przesunął. W ostatniej chwili znalazłem miejscówkę w Apartments Kala w Sreser , niemal w samym rogu zatoki (na Street View w tym miejscu jeszcze drzewa rosną). Uwielbiam małe wioski, z dość skąpych opisów na forum wnioskuję, że to takie miejsce. W sumie to będzie moja pierwsza wizyta na półwyspie, dwa lata temu miałem w planach, ale nie wyszło. Podpowiedzcie więc czy w Sreser jest jakiś sklepik/piekarnia? W sumie to wystarczy jeśli tylko będzie świeże pieczywo :)
Gdzieś czytałem, że jest jakaś restauracja - to nadal aktualne?
Jakiś większy sklep typu Konzum to tylko Orebic?
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 20.07.2020 19:52

Koenig napisał(a):Pewnie podobnie jak i innym, ten rok mocno skomplikował plany. Mój urlop niemal do końca nie był pewny, na dodatek termin mi się przesunął. W ostatniej chwili znalazłem miejscówkę w Apartments Kala w Sreser , niemal w samym rogu zatoki (na Street View w tym miejscu jeszcze drzewa rosną). Uwielbiam małe wioski, z dość skąpych opisów na forum wnioskuję, że to takie miejsce. W sumie to będzie moja pierwsza wizyta na półwyspie, dwa lata temu miałem w planach, ale nie wyszło. Podpowiedzcie więc czy w Sreser jest jakiś sklepik/piekarnia? W sumie to wystarczy jeśli tylko będzie świeże pieczywo :)
Gdzieś czytałem, że jest jakaś restauracja - to nadal aktualne?
Jakiś większy sklep typu Konzum to tylko Orebic?

Byłem tam przejazdem dwa razy zeszłego lata - jest mały sklepik i piekarnia. Na większe zakupy trzeba wybrać się do Janjiny - masz tam dwa małe supermarkety (Studenac i Plus) i sklep rybny lokalnej firmy Plankton. Co do knajpki to w Seszerze jest Fortuna - była czynna nawet we wrześniu więc jest szansa że teraz też będzie. Miłego wypoczynku!
alpin
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 10.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) alpin » 20.07.2020 22:42

Ja jutro melduję się w Orebić (pierwszy raz)
Dzisiaj jeszcze jestem na Krk.W Orebić będę do soboty, co warto zobaczyć w okolicy? Oczywiście na początek Korcula, ale co jeszcze warto?
Potem jadę na 3 dni do Czarnogóry.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1386
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 20.07.2020 23:52

alpin napisał(a):Ja jutro melduję się w Orebić (pierwszy raz)
Dzisiaj jeszcze jestem na Krk.W Orebić będę do soboty, co warto zobaczyć w okolicy? Oczywiście na początek Korcula, ale co jeszcze warto?
Potem jadę na 3 dni do Czarnogóry.


Korcula - punkt obowiązkowy. Poza tym:
- Franiszkański samostan (klasztor) nad Orebiciem.
- Kuna Pelješka z kościołem Matki Boskiej Loretańskiej z 1681r. przy klasztorze Franciszkanów (niestety z reguły zamknięte), jest tam też zagroda osiołków.
- Mur w Stonie.
- Wyspa Mljet.
- Wejście na Sv. Ilija - świetny spot. Rozległe widoki zarówno na wyspy jak i na stały ląd.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 21.07.2020 08:00

alpin napisał(a):Ja jutro melduję się w Orebić (pierwszy raz)
Dzisiaj jeszcze jestem na Krk.W Orebić będę do soboty, co warto zobaczyć w okolicy? Oczywiście na początek Korcula, ale co jeszcze warto?
Potem jadę na 3 dni do Czarnogóry.

Zobacz moje poprzednie posty. Czarnogóra? - i po powrocie obowiązkowa kwarantanna?
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 21.07.2020 08:58

wojstar napisał(a):i po powrocie obowiązkowa kwarantanna?


może chce sobie przedłużyć urlop (w odosobnieniu) w Chorwacji o kolejne 2 tygodnie :twisted:
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 21.07.2020 13:02

maniekzgc napisał(a):Szanowni,
Miejscowość o podobnych charakterze na półwyspie Peljesac adekwatna do: Brela-Stomarica ? Ktos kto był, mógłby podpowiedzieć? Zawsze Riwiera Makarska i zwiedzane okolice, bliższe i dalsze.
Plan zacząć "od dołu" i wpadł pomysł tydzień na Peljesac. Chcielibyśmy małą, cichą miejscowość ze skromnymi plażami zatoczkami (mile widziane) prysznice przy plaży. Będę wdzięczny za podpowiedzi ;)

Mała i cicha hmmm i prysznice... no cóż ja poleciłbym Dingac Borak, choć niechętnie bo to naprawdę mała, urokliwa miejscowość, która ukochałem parę lat temu i chętnie tu wracam, spełnia twoje oczekiwania jak sadze, przynajmniej co do plaż i prysznica na nich. Jak coś to pisz na priv, mogę dać Ci namiary na fajne kwatery-mym zdaniem, bo nie wiem czego oczekujesz od kwater. W razie jakichkolwiek pytań-śmiało jestem tu na miejscu więc jeżeli będę mógł pomóc to pomoge pozdrowienia z Peliesiaca
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 400
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone