Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.06.2020 20:53

wojstar napisał(a):
Aldonka napisał(a):Mnie jeszcze pesel nie wkurza, a na pewno nie na tyle żeby o tym myśleć. Na pracę zdalną szans w moim przypadku brak. Ale za kiedyś? Za czas jakiś? Nie wykluczam, choć przy całym umiłowaniu piękna tej okolicy R.M. jednak zdecydowanie wolę gdy moje oczy cieszy widok Adriatyku :D

Póki co 1 sierpnia ruszam na Peljesac, do Borje oczywiście. Mój mąż już tam od prawie tygodnia buduje nowe włości. I wkurza mnie codziennymi fotkami :D

czyli już sobie letni domek szykujesz :D

Nie inaczej :)

wojstar napisał(a):Dajcie znać jak wygląda dojazd na Peljesac (Austria-Słowenia-Chorwacja). Mam jeszcze trochę czasu, ale informacji nigdy za wiele.
R.M. dobrze poszło :)

Jak Jacek jechał to autostrady puste, zero korków, jedynie na granicy Słowenia-Chorwacja stali może z 5 minut. To była jedyna granica gdzie wzięli dokumenty do ręki, zeskanowali paszport i w związku z tym, że rejestrowałam pobyt przez internet od razu zobaczyli, gdzie jedzie, machnęli ręką żeby jechać dalej.
Pewnie im dalej w lipiec i sierpień tym może być gorzej korkowo.
birdo
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) birdo » 27.06.2020 00:29

A może ktoś przejeżdżał korytarzem przez BiH?
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 27.06.2020 06:47

aniaitomek napisał(a):A kto w tym roku do Borak Dingac sie wybiera ? My sie chyba z nim przeprosimy po 4 latach niebytnosci

Ja bede pod koniec lipca :hut: :D 8) :lol:
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 27.06.2020 06:48

budek napisał(a):No to Robercik się aktywizuje .
Zatunelowy Peljesac jeszcze nie odkryty. Czekamy.

I niech tak pozostanie :D 8)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 27.06.2020 15:40

Bardzo fajne te co tygodniówki z Panem Robertem. Uwielbiam jego programy podrózniczo-kulinarne. Super informacje.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 27.06.2020 15:45

Piękne są okolice zatunelowe :)
Mam pytanko: jadąc do Orebic chcę zjechać do Żuljany. Czy potem muszę się cofać na 414, czy jest jakaś droga do Trstenik --> Potomje -->Podobuce --> Postup. Na google maps niby coś tam jest, ale jakiej jakości? - czywiście taka droga żebym nie musiał kupować nowych opon :) Jechał już ktoś tak?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 27.06.2020 20:40

Z Żuljany, do Trstenika jechałam kilka razy, i opon nie musieliśmy wymieniać :lol: . Jadąc dalej w stronę Orebiča, w Trsteniku wbijaliśmy się na drogę 414. Jak wygląda dalej droga w stronę Podobuce, niestety nie wiem.
aniaitomek
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 04.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniaitomek » 27.06.2020 21:13

Rich napisał(a):
aniaitomek napisał(a):A kto w tym roku do Borak Dingac sie wybiera ? My sie chyba z nim przeprosimy po 4 latach niebytnosci

Ja bede pod koniec lipca :hut: :D 8) :lol:



My jak nic sie nie zmieni , to od 19go lipca
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 28.06.2020 00:49

wojstar napisał(a):Piękne są okolice zatunelowe :)
Mam pytanko: jadąc do Orebic chcę zjechać do Żuljany. Czy potem muszę się cofać na 414, czy jest jakaś droga do Trstenik --> Potomje -->Podobuce --> Postup. Na google maps niby coś tam jest, ale jakiej jakości? - czywiście taka droga żebym nie musiał kupować nowych opon :) Jechał już ktoś tak?

Jest droga asfaltowa przejechałem ją samochodem na niskoprofilowych oponach więc pewnie i ty dasz radę , generalnie jest OK ale nie należy jej traktować jako drogę do przemieszczania się po półwyspie a drogę do konkretnego celu. Jadac od Trstenika będzie wąsko czasami bardzo wąsko na jedno auto i trzeba cofać do zatoczki by się minąć pozniej sie rozszerza i jest ok. Używana głównie przez autochtonów w weekendy zapuszczają się tam turyści. szczerze to półwysep da się przejechać cały w 40 minut więc szybciej będzie wróócić do 414 a na zwiedzanie tego zakątka i tunelu zrobić sobie oddzielna wycieczkę.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 28.06.2020 06:40

Czekam na kolejny odcinek Dalmacji Pana Roberta Makłowicza.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 28.06.2020 08:10

kiepuczi napisał(a):
wojstar napisał(a):Piękne są okolice zatunelowe :)
Mam pytanko: jadąc do Orebic chcę zjechać do Żuljany. Czy potem muszę się cofać na 414, czy jest jakaś droga do Trstenik --> Potomje -->Podobuce --> Postup. Na google maps niby coś tam jest, ale jakiej jakości? - czywiście taka droga żebym nie musiał kupować nowych opon :) Jechał już ktoś tak?

Jest droga asfaltowa przejechałem ją samochodem na niskoprofilowych oponach więc pewnie i ty dasz radę , generalnie jest OK ale nie należy jej traktować jako drogę do przemieszczania się po półwyspie a drogę do konkretnego celu. Jadac od Trstenika będzie wąsko czasami bardzo wąsko na jedno auto i trzeba cofać do zatoczki by się minąć pozniej sie rozszerza i jest ok. Używana głównie przez autochtonów w weekendy zapuszczają się tam turyści. szczerze to półwysep da się przejechać cały w 40 minut więc szybciej będzie wróócić do 414 a na zwiedzanie tego zakątka i tunelu zrobić sobie oddzielna wycieczkę.


Dziękuję za odpowiedź. Mi właśnie chodzi o taką wycieczkę w drodze do Orebica.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 29.06.2020 14:08

elka21 napisał(a):Z Żuljany, do Trstenika jechałam kilka razy, i opon nie musieliśmy wymieniać :lol: . Jadąc dalej w stronę Orebiča, w Trsteniku wbijaliśmy się na drogę 414. Jak wygląda dalej droga w stronę Podobuce, niestety nie wiem.

Dziękuję za info - ja tak myślę żeby przejechać od Żuljany do Podobuce po tej stronie półwyspu bez wjazdu na drogę 414.
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 29.06.2020 17:16

No to Robert szaleje. Nie wiedziałem, że z niego taki patriota biorąc pod uwagę oflagowanie austro-węgierskie w swojej miejscówce.

Nie dość, że ujawnił skrywane przez lata położenie domu to jeszcze sprzedaje pozostałych osiedleńców z Polski. Pozdrowienia dla Piotrka, Iwonki i małej oraz całej windsurfingowej bandy z Viganj.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 29.06.2020 17:55

:)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 29.06.2020 18:02

wojstar napisał(a):
elka21 napisał(a):Z Żuljany, do Trstenika jechałam kilka razy, i opon nie musieliśmy wymieniać :lol: . Jadąc dalej w stronę Orebiča, w Trsteniku wbijaliśmy się na drogę 414. Jak wygląda dalej droga w stronę Podobuce, niestety nie wiem.

Dziękuję za info - ja tak myślę żeby przejechać od Żuljany do Podobuce po tej stronie półwyspu bez wjazdu na drogę 414.

Do Podobuce się nie da. Droga jest ale bardzo kiepska, już kilka lat temu było ciężko. Pieszo się da, ale autem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 397
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone