Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 22.06.2020 22:32

...czasami w życiu popełnia się błędy, faktycznie szkoda. Jednak odległość oraz wykonywany zawód ma ogromne znaczenie. Kto z nas może sobie pozwolić na pracę zdalną? R.M. jest w zupełnie innej sytuacji.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.06.2020 22:43

Mnie jeszcze pesel nie wkurza, a na pewno nie na tyle żeby o tym myśleć. Na pracę zdalną szans w moim przypadku brak. Ale za kiedyś? Za czas jakiś? Nie wykluczam, choć przy całym umiłowaniu piękna tej okolicy R.M. jednak zdecydowanie wolę gdy moje oczy cieszy widok Adriatyku :D

Póki co 1 sierpnia ruszam na Peljesac, do Borje oczywiście. Mój mąż już tam od prawie tygodnia buduje nowe włości. I wkurza mnie codziennymi fotkami :D
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 23.06.2020 15:37

budek napisał(a):
Rich napisał(a):
budek napisał(a):Mam prośbę dla Cromaniaków, którzy w tym roku odwiedzą Peljesac i konobę Panorama w Kućiste Orebić (a ja niestety nie mogę) aby odwiedzili i pozdrowili od Krzyśka i Marzenki rodzinę właścicieli Jurkowiczów szczególnie Petara i Żaklinę. Dla tych co nie znają miejsca jest to najlepsza widokowa restauracyjna miejscówka z najlepszym domowym regionalnym jedzeniem, z której często również korzysta też Robert M. czy Karol S. z Familiady.


mówisz o tej knajpie w podgorje? mam w planach ja odwiedzić w tym roku to postaram się przekazać :D


Restauracja znajduje się po drodze z Orebića do Kućiste . Sprawdziłem w google maps i rzeczywiście jest to Podgorje (Zukovac-Bilopolje, 20250, Podgorje konoba Panorama). Polecam szczególnie dania z ośmiornicą (sałatka z octopusa miodzio) i jagnięciną w tle. Koniecznie pozdrów całą familię Jurkoviczów z Marią, Petarem i Żakliną i oczywiście koniecznie babcię i dziadka.
Na półwyspie polecam również odwiedzić konobę u szwagra Petara w Loviśte, który jest przyjacielem Roberta M. można zjeść u niego jedne z najlepszych owoców morza (chociaż nie najtańszych). Uprzedzam nie wchodzić z nim w politykę bo przegadacie żarło.


Jeżeli hobotnica tak dobra jak opisujesz to na 100procent tam bede, słyszałem ze wcześniej trzeba zadzwonić jak chcesz zjeść:( choc nie wiem czy to prawda? Właścicieli od Ciebie Pozdrowie :papa:
U Gorana w Loviste jest bardzo klimatycznie, tez moge polecić ta knajpę-jedna z moich ulubionych 8) , jest droga mówiąc wprost, choc słyszałem ze palmy pierwszeństwa w okolicy nie ma :D w kazdym razie autentyczna do bolu 8)
Ja moge polecić Breanowica w Dingacu, ile razy tam jadłem zawsze było w porządku. Podobnie jak Antunowic w kunie, tylko tam trzeba zadzwonić i się umówić na kolacje, często kupuje u niego pomidory bo ma obłędne, a niestety mimo poszukiwań to w okolicy nie znalazłem żadnego straganu z lokalnymi warzywami czy owocami, raz jak bylem w Orebicu to kupiłem ale były takie sobie(wiadomo :D ), pewnie w tym roku tez będziemy celować w stragany po drodze i ew. w Zulianie :)
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 23.06.2020 17:01

Cieszę się, że odwiedzisz moich przyjaciół choć dziwi mnie konieczność wcześniejszej rezerwacji w Panoramie. Zawsze była oblegana a obecnie wątpię o nadmiar gości w dobie świrusa. Zazdraszczam ale za tydzień odwiedzę peljeskie konoby. PS W kunie najlepszy ser i wiszące szynki.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 23.06.2020 18:40

Dajcie znać jak wygląda dojazd na Peljesac (Austria-Słowenia-Chorwacja). Mam jeszcze trochę czasu, ale informacji nigdy za wiele.
R.M. dobrze poszło :)
Ostatnio edytowano 24.06.2020 17:58 przez wojstar, łącznie edytowano 1 raz
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 24.06.2020 16:10

budek napisał(a):Cieszę się, że odwiedzisz moich przyjaciół choć dziwi mnie konieczność wcześniejszej rezerwacji w Panoramie. Zawsze była oblegana a obecnie wątpię o nadmiar gości w dobie świrusa. Zazdraszczam ale za tydzień odwiedzę peljeskie konoby. PS W kunie najlepszy ser i wiszące szynki.

Trzeba rezerwować telefonicznie dania spod peki bo inaczej upijesz się winkiem czekając aż się ugotuje lub upiecze. Ewentualnie zarezerwować osobiście i pojechać do Viganij, na cypel pokibicować kiterom a potem wrócić na ucztę.
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 24.06.2020 19:23

Kris napisał(a):
budek napisał(a):Cieszę się, że odwiedzisz moich przyjaciół choć dziwi mnie konieczność wcześniejszej rezerwacji w Panoramie. Zawsze była oblegana a obecnie wątpię o nadmiar gości w dobie świrusa. Zazdraszczam ale za tydzień odwiedzę peljeskie konoby. PS W kunie najlepszy ser i wiszące szynki.

Trzeba rezerwować telefonicznie dania spod peki bo inaczej upijesz się winkiem czekając aż się ugotuje lub upiecze. Ewentualnie zarezerwować osobiście i pojechać do Viganij, na cypel pokibicować kiterom a potem wrócić na ucztę.


I właśnie dlatego należy złożyć wizytę bez wstępnych rezerwacji aby upajać się nektarem Bahusa a potem jeśli głowa cała można coś przekąsić.
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 24.06.2020 19:36

majeczka napisał(a):...czasami w życiu popełnia się błędy, faktycznie szkoda. Jednak odległość oraz wykonywany zawód ma ogromne znaczenie. Kto z nas może sobie pozwolić na pracę zdalną? R.M. jest w zupełnie innej sytuacji.


Toż mi z ust wyjęłaś tłumaczenie dlaczego nie. Jednak w dobie resetu myślę coraz poważniej o miejscówce, w której nie muszę się martwić o zakup węgla, drewna, gazu aby jakoś przejść przez okres zimowy. Nie muszę wysłuchiwać utyskiwań dziecka, dlaczego się urodziło w tak szarym miejscu. Nie muszę organizować kilka razy w roku tripów wyjazdowych dla umęczonej pracą ukochanej.
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 25.06.2020 09:58

i to jest pomysł 8) ,
własne 4 katy w takich okolicznościach przyrody ehhh :D tylko gdzie zacząć :?: , maklerzy międzynarodowi maja, ze tak powiem, ceny turystyczne, które jak dla mnie sa nie do zaakceptowania :o
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 25.06.2020 10:13

budek napisał(a):...wysłuchiwać utyskiwań dziecka, dlaczego się urodziło w tak szarym miejscu. Nie muszę organizować kilka razy w roku tripów wyjazdowych dla umęczonej pracą ukochanej.

jprld...
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 25.06.2020 13:46

Aldonka napisał(a):Mnie jeszcze pesel nie wkurza, a na pewno nie na tyle żeby o tym myśleć. Na pracę zdalną szans w moim przypadku brak. Ale za kiedyś? Za czas jakiś? Nie wykluczam, choć przy całym umiłowaniu piękna tej okolicy R.M. jednak zdecydowanie wolę gdy moje oczy cieszy widok Adriatyku :D

Póki co 1 sierpnia ruszam na Peljesac, do Borje oczywiście. Mój mąż już tam od prawie tygodnia buduje nowe włości. I wkurza mnie codziennymi fotkami :D

czyli już sobie letni domek szykujesz :D
aniaitomek
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 04.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniaitomek » 25.06.2020 20:12

A kto w tym roku do Borak Dingac sie wybiera ? My sie chyba z nim przeprosimy po 4 latach niebytnosci
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 26.06.2020 06:31

Ja, ale dopiero od 29 sierpnia.
aniaitomek
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 04.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniaitomek » 26.06.2020 09:31

Kris napisał(a):Ja, ale dopiero od 29 sierpnia.


No czesc Krzysiek , znowu do Sarki ? Niestety Hanija w naszym terminie zajeta ☹️
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 26.06.2020 18:09

No to Robercik się aktywizuje .
Zatunelowy Peljesac jeszcze nie odkryty. Czekamy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 396
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone