Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 24.08.2020 18:10

Dzięki- zaczynam urlop na Peljesczu właśnie w sobotę więc odwiedzę Ston jadąc korytarzem przez Neum.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 24.08.2020 18:12

Życzę udanego pobytu
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 227
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 25.08.2020 15:14

A ja niestety jutro wracam :cry: Mój drugi pobyt na półwyspie i mam nadzieję, że nie ostatni :|
Yas
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 03.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yas » 26.08.2020 01:49

czesc wszystkim milosnikom peljesaca, , pytanie za 100pkt, gdzie w 2 polowie wrzesnia znajde najcieplejsza wode w morzu, w okoli peljesaca ? polnocna/poludniowa czesc?jaka miejscowosc? ponawiam pytanie !!
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 26.08.2020 19:41

Yas, najcieplej będzie zawsze pomiędzy stałym lądem a półwyspem :idea:

Takie wrota ciepłych wód wrześniowych wytycza prosta pomiędzy Klek a Brijesta.

Bez tytułu.jpg


A skoro wrzesień, to bądź na bieżąco z tym wątkiem :!:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.08.2020 16:36

Kapitańska Baba napisał(a):
wojstar napisał(a):Wszystko zależy kto co lubi :)


Pewnie że tak.
Ale.... nie..... mimo wszystko ciężko mi to sobie wyobrazić. Dla mnie dwa dni w jednym miejscu to już za dużo a co dopiero mówić 11 razy... ale fakt.... ja to jakaś dziwna jestem :roll: :mrgreen:

A ja rozumiem. Właśnie przed chwilą wróciłam z 18 chyba razu w Cro, w tym samym miejscu, w tym samym domu, z mojego miejsca na ziemi.
I już odliczam dni do kolejnego razu.

Rich napisał(a):
Kris napisał(a):No i dzisiaj RM "odkrył" przed światem Borak - miejsce do którego jeżdżę od ... 2001 roku :D . Byłem tam już 13 razy a tym roku mam nadzieję, że dojadę 14 raz. Piwniczka Božo Danicića, Dalmatinska Kuča Braenovičów, plaża przy palmie, taras u Matuški - wszystko " zdradzone" dla kasy za klikanie w utuba :evil: . Ale na szczęście mam jeszcze kilka innych perełek więc odliczam dni i obserwuję statystyki korony. Oby nic się nie zebzdziło!

Nie chce cie martwić ale jeżeli mówisz o palmie która rosła przy drodze prowadząca do najbardziej tajemniczego domu w tej miejscowości :D to niestety uschła i została scieta :? Jak dla mnie wielka szkoda bo to był symbol tego miejsca i zawsze pięknie prezentował się na zdjęciach razem z keją 8)

Bardzo dużo palm niestety zaatakował szkodnik, wiele umarło. U nas w Borje umarła 106 letnia palma. Serce płakało jak się na nią patrzyło.

Kris napisał(a):
Rich napisał(a):W sobote byl taki ruch na promowych przystaniach, ktorego Ja, nawet w poprzednich sezonach, gdzie bylo ponoc wiecej ludzi, nie widzialem 8O w Trpanj sznur aut zaczynal sie niemalze przed miastem(okolo poludnia i wczesnym popoludniem) a w Ploce cala droga przyportowa byla zablokowana autami a i tak ruch sie wzmagal ze trdno bylo przejechac :D mam przeczucie ze wsierpniu bedzie naprawde duzo ludzi na Peljesiacu :D mysle ze duzo osob czekalo jak sie sytuacji rozwinie po pierwszej fali turystów i teraz jada do Cro 8)
dodam tytlko ze w ostatni piatek w Orebic bylo o wiele wiecej ludzi niz tydzien wczesniej, jak dla mnie to ruch byl zblizony do tego sprzed covid 8)

Jeżeli z Trpanij nadal pływa duży prom, tak jak w zeszłym roku to wchodzi na niego 120-140 aut więc nawet ustawienie się w kolejce na uliczce prostopadłej do głównej, handlowej ulicy prowadzącej do portu nie jest groźne. Sprawdzone kilkukrotnie .

Wiele zależy od tego jakie samochody stoją w kolejce, ile ciężarówek, kamperów. W tym roku niby ludzi mniej, ale więcej chyba pływa niż jeździ przez Bośnię bo na promie ciągle problem z miejscem.

Przede mną jeszcze rejs w Chorwacji na przełomie września i października, tylko pytanie czy się odbędzie, jak z kwarantanną...pożyjemy zobaczymy.

20200808_151721m.jpg
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 27.08.2020 17:38

.....ponownie z Szybenika?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.08.2020 22:29

lew napisał(a):.....ponownie z Szybenika?

Tak, dokładnie. Ta sama marina, ten sam kapitan, inna jednostka, bo Roman nasz poszedł na sprzedaż.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 28.08.2020 10:02

......przecież Roman nie był taki stary :lol:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.08.2020 16:03

lew napisał(a):......przecież Roman nie był taki stary :lol:

Nie był, fakt, ale teraz pływa u kogoś innego (zresztą też w Sibeniku).
Lord79
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lord79 » 28.08.2020 22:30

Witam,
Czy ktoś jest teraz w Orebicu? Chciałbym wiedzieć czy jest dużo ludzi. Czy na plaż Trsenica jest w miarę luźno?
Z góry dziękuję za informacje!
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 29.08.2020 05:49

Lord79 napisał(a):Witam,
Czy ktoś jest teraz w Orebicu? Chciałbym wiedzieć czy jest dużo ludzi. Czy na plaż Trsenica jest w miarę luźno?
Z góry dziękuję za informacje!

Od poniedzialku Orebic wyglada na prawie opuszczone miasto. Do niedzieli jeszcze bylo w miare ludzi ale teraz nawet w lodziarni Oaza pusto.
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 31.08.2020 15:02

Hejka! Widzę w Boraku cropelkowe szare Mitsubishi z Końskich. Kto to? Ja stacjonuję naprzeciwko plaży. Białe Volvo bez naklejki w tym roku :( .
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 01.09.2020 11:25

Hej Kris, jak wygląda Borek o tej porze? w sensie pogoda, ludzie, itp :D . jestem ciekawy jak tam jest w wrześniu, zastanawiam się czy kolejny raz własnie nie wybrać tego terminu :hut: .
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 01.09.2020 16:03

Jest luźno. Byłem w Borku w tym samym terminie w zeszłym roku więc mam porównanie. Większość samochodów z Polski i Czech. Nie ma Słowaków, Węgrów i Bośniaków. Plaża była średnio zagęszczona w sobotę bo przyjechali weekendowi Chorwaci. U Braenoviča nie trzeba było w sobotę rezerwować stolika pod sosnami. U Matuški było więcej Klientów - w sobotę prawie komplet do późna w nocy. Jest super!
Załączniki:
IMG_20200831_095837050_HDR-01.jpeg
IMG_20200830_131852073_HDR-01.jpeg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 408
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone