Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 01.09.2020 15:59

Takiego zdjęcia pustej głównej ulicy Trpanj o godzinie 15 w sobotę ( po odjeździe wszystkich samochodów z pełnego promu) chyba nikt dotąd nie zrobił. Widać że koronawirus jednak trochę ludzi wystraszył.....
Załączniki:
IMG_20200829_145337701_HDR-01.jpeg
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 227
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 01.09.2020 18:34

Tak jakby wszyscy zrobili sobie sjestę :mrgreen:
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 01.09.2020 19:31

Zawsze jednak było kiedyś niezależnie od pory dnia trochę przyjezdnych, gości hotelowych z Faraona, sprzedawców i straganiarzy. Teraz nic z tych rzeczy. Znajomi byli wczoraj w Orebicu - też pusto, brak straganów z owocami wzdluż głównej ulicy i przy małym markecie. Kiepsko.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 02.09.2020 08:20

Mam takie pytanie ..
Orebić parking - gdzie najlepiej zaparkować (na dzień dzisiejszy) w miarę blisko portu i ewentualnie jaki koszt parkingu ?
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 227
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 02.09.2020 09:08

Jeśli tak to faktycznie kiepsko. Ja dokładnie tydzień temu przed samym wyjazdem kupowałem rakiję u kobitek na jednym z tych straganów w Orebicu.
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 02.09.2020 11:06

super :D dzięki Kris za informacje, a jak z pogoda jest w tym terminie i jak adria? jak ja bylem w lipcu to jeszcze nie było takiego najazdu turystów (przede wszystkim z Polski) także nie było problemu ze rezerwacjami u Breanowicza lecz jak wyjeżdżaliśmy to w Ploce o 12 sprzedawali bilety na prom o 21 :roll: :o 8O wiec nam się udało ominąć szczyt 8)
Elzunia
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elzunia » 02.09.2020 11:39

Witam

Mam taką nietypowe pytanie prośbę/pytanie, czy ktoś z okolic najlepiej Sląska wyjeżdża na dniach na półwysep
Peljesać. Zapomnieliśmy z domu dowodu rejestracyjnego pojazdu, czy jakaś dobra dusza zabrała by nam go z sobą. Córka/szwagier go dostarczy, my byśmy odebrali chodzi tylko o przewiezienie dokumentu.

Pozdrawiam
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 02.09.2020 15:14

Rich napisał(a):super :D dzięki Kris za informacje, a jak z pogoda jest w tym terminie i jak adria? jak ja bylem w lipcu to jeszcze nie było takiego najazdu turystów (przede wszystkim z Polski) także nie było problemu ze rezerwacjami u Breanowicza lecz jak wyjeżdżaliśmy to w Ploce o 12 sprzedawali bilety na prom o 21 :roll: :o 8O wiec nam się udało ominąć szczyt 8)

Jest super - powietrze +27, woda +26 i tydzień murowanej pogody bez burz. Im dalej na południe tym mniejsze szanse na mokre niże znad Włoch - stąd już 14 raz na Peljesaczu :D
draggho
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 10.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) draggho » 02.09.2020 23:43

benito5 napisał(a):Mam takie pytanie ..
Orebić parking - gdzie najlepiej zaparkować (na dzień dzisiejszy) w miarę blisko portu i ewentualnie jaki koszt parkingu ?


Parking miejski 10 kun /h. Są co najmniej 2 parkingu prywatne, połowa ceny. Miejski jest przy promie, prywatne jakieś 200 metrów wcześniej.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 03.09.2020 06:16

draggho napisał(a):
benito5 napisał(a):Mam takie pytanie ..
Orebić parking - gdzie najlepiej zaparkować (na dzień dzisiejszy) w miarę blisko portu i ewentualnie jaki koszt parkingu ?


Parking miejski 10 kun /h. Są co najmniej 2 parkingu prywatne, połowa ceny. Miejski jest przy promie, prywatne jakieś 200 metrów wcześniej.


Dzięki wielkie !
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 03.09.2020 10:30

Kris napisał(a):
Rich napisał(a):super :D dzięki Kris za informacje, a jak z pogoda jest w tym terminie i jak adria? jak ja bylem w lipcu to jeszcze nie było takiego najazdu turystów (przede wszystkim z Polski) także nie było problemu ze rezerwacjami u Breanowicza lecz jak wyjeżdżaliśmy to w Ploce o 12 sprzedawali bilety na prom o 21 :roll: :o 8O wiec nam się udało ominąć szczyt 8)

Jest super - powietrze +27, woda +26 i tydzień murowanej pogody bez burz. Im dalej na południe tym mniejsze szanse na mokre niże znad Włoch - stąd już 14 raz na Peljesaczu :D

no i super 8) , myślę ze to bardzo realne w kolejnym roku taki termin ogarnąć, tym bardziej ze chciałbym trochę rowerem pozwiedzać okolice :hut: mam nadzieje ze będzie jeszcze możliwość wynajmu, szczególnie na mljecie 8) Raz jeszcze dzieki za informacje 8)
draggho
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 10.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) draggho » 03.09.2020 11:39

Ja właśnie rozpoczynam ostatni dzień pobytu na ukochanym półwyspie, jutro wyjazd.

Udało mi się również wczoraj zdobyć kilka ciekawych win, jak wrócę to się podzielę wrażeniami, bo jest czym.

A tymczasem miłego pobytu dla tych, którzy zostają albo przyjeżdżają
draggho
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 10.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) draggho » 03.09.2020 14:29

A przy okazji pytanie, gdzie w rtym roku najlepsza oliwa? Jakiś czas temu wolałem z Korculi, była mniej trawiasta. Można gdzieś na półwyspie dostać z Korculi?
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 03.09.2020 15:13

draggho napisał(a):Ja właśnie rozpoczynam ostatni dzień pobytu na ukochanym półwyspie, jutro wyjazd.

Udało mi się również wczoraj zdobyć kilka ciekawych win, jak wrócę to się podzielę wrażeniami, bo jest czym.

A tymczasem miłego pobytu dla tych, którzy zostają albo przyjeżdżają

Czekamy na rekomendację fajnych win. Przyda się na za rok 8)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 03.09.2020 17:43

draggho napisał(a):Udało mi się również wczoraj zdobyć kilka ciekawych win, jak wrócę to się podzielę wrażeniami,

A już myślałam, że tymi winami. :D :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 409
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone