Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 10.10.2020 20:03

Wszystko zależy od tego jakieś masz oczekiwania.
Jeżeli chcesz spokój to polecam Loviste.
Kuciste i Viganj to mekka dla surferów - knajpki też są.
Jeżeli zależy tobie na noclegu, a więcej chcesz spędzać na zwiedzaniu to polecam Orebic (w tym roku ze względu na "Pana Covida" nie odbywały się koncerty, na plaży Trstenica nie było parku wodnego). Ale można trochę połazić, popłynąć na Korculę, na Mljet, pojechać do Dubrownika.
W moich starszych postach znajdziesz więcej info :)
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 10.10.2020 20:21

No, muszę powertować. Zależy mi na spokoju i fajnym tarasie. Dzięki. Czyli Loviste.
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 11.10.2020 11:00

wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 11.10.2020 13:16

Czyli praca wre :)
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 21.10.2020 08:37

https://vijesti.hrt.hr/668328/krajem-iduce-godine-autom-preko-peljeskog-mosta


Most ma być ukończony do lipca 2021. Potem połączenie ze starą drogą tymczasowym węzłem Brjesta pod koniec przyszłego roku. Czyli w 2022 cały ruch z autostrady w kierunku Dubrownika przez Ston ☹️ bo są kłopoty z drogami dojazdowymi i węzłem Brjesta. Szkoda naszego Peljesca, szkoda.
Ostatnio edytowano 21.10.2020 10:35 przez Kris, łącznie edytowano 1 raz
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 21.10.2020 09:22

Kris napisał(a):https://vijesti.hrt.hr/668328/krajem-iduce-godine-autom-preko-peljeskog-mosta


Most ma być ukończony do lipca 2021. Potem połączenie ze starą drogą tymczasowym węzłem Brjesta pod koniec przyszłego roku. Czyli w 2022 cały ruch z autostrady w kierunku Dubrownika przez Ston ☹️. Są kłopoty z drogami dojazdowymi i docelowym węzłem Elm. Szkoda naszego Peljesca, szkoda.


Oj, szkoda, wielka szkoda, zaleją to piękne miejsce betonem i asfaltem. W 2022 cały ruch z autostrady w kierunku Dubrownika przez Ston - wyobrażacie sobie sznury samochodów przez to urokliwe miasteczko i .. dalej przez Mali Ston. Jak dla mnie to dramat. Przyjeżdżam tu od kilkunastu lat i nie będzie tu tak klimatycznie, ah!!
ps. widzieliście wizualizacje projektu i plany budowy? ma powstać kilka mostów i tuneli. Pisałem o tym i pokazywałem to wszystko.
most-na-peljesac-t32592-105.html
Załączniki:
plan.jpg
most.jpg
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.10.2020 17:01

damianisko5 napisał(a):Oj, szkoda, wielka szkoda, zaleją to piękne miejsce betonem i asfaltem. W 2022 cały ruch z autostrady w kierunku Dubrownika przez Ston - wyobrażacie sobie sznury samochodów przez to urokliwe miasteczko i .. dalej przez Mali Ston. Jak dla mnie to dramat. Przyjeżdżam tu od kilkunastu lat i nie będzie tu tak klimatycznie, ah!!


Skoro do tej pory cały ruch na Pelješac odbywał się przez Neum lub przeprawę promową, to oczywistym jest fakt, że po tak ogromnej inwestycji, jaką jest budowa mostu, Chorwaci będą chcieli przejąć do 100% tych podróżujących, aby Ci mieli przerwę w podróży właśnie w Ston, a nie w Neum - trzeba dać zarobić swoim przecież i nic w tym dziwnego 8)

Zresztą na pewno powstanie wokół tej przeprawy dobrze rozwinięta infrastruktura drogowo - turystyczna, dzięki której mnóstwo chorwackich rodzin znajdzie zatrudnienie. To dla mnie jak najbardziej normalne i zrozumiałe. Owszem - krajobraz ulegnie zmianie, co być może w niedługiej przyszłości doprowadzi do urbanizacji tych terenów, jednak to jest nieuniknione przy tej skali ruchu kołowego.

Co innego nasuwa mi się na myśl, gdy obserwuję poczynania i tempo prac - wiele lat mieszkałem w Gdyni, potem prawie dekadę jeździłem nad polskie morze (Hel) celem wywczasu i do dziś są tam takie same zatory drogowe, jak... ćwierć wieku temu. Wyobrażacie sobie budowę takiego mostu w Polsce? No właśnie... :roll:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 21.10.2020 18:08

Nie będzie tak źle. Nie wierze, że cały ruch w kierunku Dubrownika pojedzie przez półwysep. Przez Neum będzie bliżej a jak ruch się zmniejszy to i korków nie będzie.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 13.12.2020 11:08

Ciekawa wizualizacja budowy mostu pojawiała się na FB. oglądajcie
ps. najciekawszy to stan morza, czyli spokojne jak lustro jeziora.
Równie ciekawe są komentarze pod filmem.


Ostatnio edytowano 13.12.2020 12:46 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 13.12.2020 12:14

Mam nadzieję, że za osiem miesięcy przejadę tym mostem :)
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 13.12.2020 12:59

wojstar napisał(a):Mam nadzieję, że za osiem miesięcy przejadę tym mostem :)


Ciekawi mnie, czy drogi dojazdowe w głąb półwyspu również będą gotowe.
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 13.12.2020 13:47

damianisko5 napisał(a):
Ciekawi mnie, czy drogi dojazdowe w głąb półwyspu również będą gotowe.


Nie tak szybko. To jednak kilka kilometrów tuneli i mostów i wiaduktów.
Załączniki:
most111.jpg
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 14.12.2020 09:26

To fakt - duża, jakby nie patrzeć gigantyczna inwestycja. Zanim nie będzie nowych, to pewnie starymi drogami ruch pobiegnie. To może być spory ruch, półwysep zostanie zajeżdżony, no cóż, zobaczymy. ps. fajna mapka.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 14.12.2020 11:20

W lipcu prace na półwyspie trwały, ciężki sprzęt jeździł.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 14.12.2020 11:42

wojstar- masz jakieś fotki z okolic Stonu i wjazdu do portu promowego z tych prac?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 412
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone