Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 14.12.2020 14:06

damianisko5 napisał(a):wojstar- masz jakieś fotki z okolic Stonu i wjazdu do portu promowego z tych prac?

Niestety nie mam. Ale żadnych prac kolo przeprawy promowej na Mljet nie widziałem. Ciężki sprzęt jeździł trochę dalej, w głębi półwyspu.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3421
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 14.12.2020 14:44

wojstar napisał(a):
damianisko5 napisał(a):wojstar- masz jakieś fotki z okolic Stonu i wjazdu do portu promowego z tych prac?

Niestety nie mam. Ale żadnych prac kolo przeprawy promowej na Mljet nie widziałem. Ciężki sprzęt jeździł trochę dalej, w głębi półwyspu.


Dzięki wielkie. Pozostaje mieć nadzieję, że w 2021 roku znów /po przerwie w 2020 ze znanych powodów/ zawitam w ulubione miejsca i sam się przekonam jak zmienia się półwysep. Osobiście bym chciał, aby tych zmian było jak najmniej.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 15.12.2020 15:12

damianisko5 napisał(a):
wojstar napisał(a):
damianisko5 napisał(a):wojstar- masz jakieś fotki z okolic Stonu i wjazdu do portu promowego z tych prac?

Niestety nie mam. Ale żadnych prac kolo przeprawy promowej na Mljet nie widziałem. Ciężki sprzęt jeździł trochę dalej, w głębi półwyspu.


Dzięki wielkie. Pozostaje mieć nadzieję, że w 2021 roku znów /po przerwie w 2020 ze znanych powodów/ zawitam w ulubione miejsca i sam się przekonam jak zmienia się półwysep. Osobiście bym chciał, aby tych zmian było jak najmniej.

Byłem w tym roku na półwyspie i tak spokojnie nie było dawno - mało ludzi, dużo przestrzeni, mniejsze zagrożenie covidem niż w Polsce:)
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 16.12.2020 13:21

tommyjot
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyjot » 18.12.2020 18:13

Mam nadzieję, że po uruchomieniu mostu, górna część półwyspu pozostanie bez zmian. Że jego oddanie pozwoli tylko na ominięcie przekroczenia BiH. Reszta niech zostanie jak jest, bo to miejsca klimatyczne, swoiste i niepowtarzalne. Peljesac nie potrzebuje zmian. Dla mnie to coś wyjątkowego.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.12.2020 11:17

tommyjot napisał(a):Mam nadzieję, że po uruchomieniu mostu, górna część półwyspu pozostanie bez zmian. Że jego oddanie pozwoli tylko na ominięcie przekroczenia BiH. Reszta niech zostanie jak jest, bo to miejsca klimatyczne, swoiste i niepowtarzalne. Peljesac nie potrzebuje zmian. Dla mnie to coś wyjątkowego.


Może dla Ciebie nie potrzeba zmian, ale jesteś turystą spędzającym tam bardzo krótki okres w trakcie roku z celem tylko wypoczynkowym. Taka inwestycja ożywi gospodarczo tę okolicę a i miejscowym znacznie ułatwi życie, wszelkie wyjazdy dla nich nie będą tak uciążliwe i będą bardzo dobrze skomunikowani z resztą kraju. Nie ma co popadać w jakieś skrajne myślenie, ta droga nikomu nie będzie biegła przez środek domu. Jest wydzieloną trasą szybkiego ruchu z nielicznymi zjazdami, ułatwi dojazd do Dubrownika, do Orebic.... zobaczcie jak dla Makarskiej tunel do autostrady stał się ożywieniem i ułatwieniem.
Głowa do góry :)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.12.2020 12:06

wojstar napisał(a):Mam nadzieję, że za osiem miesięcy przejadę tym mostem :)


Chyba za rok i osiem miesięcy?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 21.12.2020 13:30

Bravik napisał(a):
wojstar napisał(a):Mam nadzieję, że za osiem miesięcy przejadę tym mostem :)


Chyba za rok i osiem miesięcy?


Otwarcie mostu planowane jest na 30 lipca 2021 :)
Może nie wszystkie drogi, tunele i mosty będą gotowe, ale most ma otwarty dla kierowców tak jak napisałem wyżej.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.12.2020 22:32

wojstar napisał(a):
Bravik napisał(a):
wojstar napisał(a):Mam nadzieję, że za osiem miesięcy przejadę tym mostem :)


Chyba za rok i osiem miesięcy?


Otwarcie mostu planowane jest na 30 lipca 2021 :)
Może nie wszystkie drogi, tunele i mosty będą gotowe, ale most ma otwarty dla kierowców tak jak napisałem wyżej.


Nie otwarcie, a ukończenie, a to dwie różne sprawy. Most ma być dopuszczony do ruchu najwcześniej na przełomie 2021 i 2022
roku.

--gocha--
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) --gocha-- » 09.01.2021 21:53

Witam wszystkich.
W tym roku wybieramy się na Pelješac po 11 latach. Start 12.06. Podpowiedzcie mi jak z pogodą o tej porze. Od kilku lat obserwujemy Pelješac z okolić Omisia i często widać tam w tym czasie praktycznie codziennie burze, a nawet deszczowe chmury cały dzień. Z kolei okolice Omiś raczej słoneczne.
Potrzebuję też namiar na apartament w Podobuce, Vucine, Potomje lub Żuljana. Co z tych miejsc polecacie najbardziej?
Kluczowe słowa: wieś, małe osobliwe zatoczki, ale dla dzieci (nie same skały), targ rybny w promieniu 5-10km.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 09.01.2021 22:40

--gocha-- napisał(a): Od kilku lat obserwujemy Pelješac z okolić Omisia

8O :roll:
Nie wiem, czy to jest możliwe.
A Brač i Hvar nie zasłania. :?: :papa:
Maciek69
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 19.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciek69 » 09.01.2021 22:50

Wioska luka dubrava apartamenty Ruza . Kolega był w zeszłym roku i zarezerwował na ten rok . Ja jadę w tym . Podobno rewelacja .
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 09.01.2021 22:56

--gocha-- napisał(a):Witam wszystkich.
W tym roku wybieramy się na Pelješac po 11 latach. Start 12.06. Podpowiedzcie mi jak z pogodą o tej porze. Od kilku lat obserwujemy Pelješac z okolić Omisia i często widać tam w tym czasie praktycznie codziennie burze, a nawet deszczowe chmury cały dzień. Z kolei okolice Omiś raczej słoneczne.
Potrzebuję też namiar na apartament w Podobuce, Vucine, Potomje lub Żuljana. Co z tych miejsc polecacie najbardziej?
Kluczowe słowa: wieś, małe osobliwe zatoczki, ale dla dzieci (nie same skały), targ rybny w promieniu 5-10km.

W tym terminie morze nie jest za ciepłe :)
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 10.01.2021 09:11

Maciek69 napisał(a):Wioska luka dubrava apartamenty Ruza . Kolega był w zeszłym roku i zarezerwował na ten rok . Ja jadę w tym . Podobno rewelacja .

Na Booking nie można zarezerwować..
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 10.01.2021 21:07

--gocha-- napisał(a):Witam wszystkich.
Od kilku lat obserwujemy Pelješac z okolić Omisia i często widać tam w tym czasie praktycznie codziennie burze, a nawet deszczowe chmury cały dzień. Z kolei okolice Omiś raczej słoneczne.

Ja co prawda od 4 lat pierwsze 2 tygodnie lipca spędzam na Pelješacu i co roku obserwujemy chmury burzowe "nad lądem". W ciągu tych 4 pobytów miałem w sumie 3 razy deszcz, który podziałał bardziej jak ulga od upalnych, słonecznych dni :)
Może to różnica w okresie w którym przebywamy (12.06 a np. 4.07), jednakże mam wrażenie, że w tym przypadku ma zastosowanie stare porzekadło: "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia":D Ja siedzę na Pelješacu i ni chu chu Twoich obserwacji nie podzielam :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 413
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone