Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 17.02.2019 14:11

Osobiście nie zabieram rowerów z domu, po prostu wypożyczam na miejscu w biurze Dalmatino (Orebic) - mają rowery CUBE
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 17.02.2019 18:14

Za Cube to po minimum 100 kun dziennie za sztukę. Na 4 osoby na 14 dni masz cenę roweru który pożyczasz na własność ze sklepu w Polsce.. Ale nie każdy da radę zapakować tyle rowerów na wyjazd niestety.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 17.02.2019 20:46

piotrekbeti napisał(a):Za Cube to po minimum 100 kun dziennie za sztukę. Na 4 osoby na 14 dni masz cenę roweru który pożyczasz na własność ze sklepu w Polsce.. Ale nie każdy da radę zapakować tyle rowerów na wyjazd niestety.

Z tego co pamiętam to płaciłem 50 kun za dzień.
cagus
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) cagus » 18.02.2019 21:14

sorry,moze zosalem zle zrozumiany nie chodzi mi o koszty tylko czy warto zabrac tam rowery,a wypozyczalnia to nie ten sam rower ktory jest nasz,z ktorym sie zzylismy
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 18.02.2019 21:31

Można z Orebic pojechać do Nakovanj, Loviste, Viganj, Kuciste. Z Nakovanj można wjechać na Ilije. Rowerek na prom lub stateczek i z Korcula pojechać do Lumbardy. Rowerek na katamaran i na Mljet i pojeździć po parku narodowym Mljet.
cagus
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) cagus » 18.02.2019 21:58

wojstar napisał(a):Można z Orebic pojechać do Nakovanj, Loviste, Viganj, Kuciste. Z Nakovanj można wjechać na Ilije. Rowerek na prom lub stateczek i z Korcula pojechać do Lumbardy. Rowerek na katamaran i na Mljet i pojeździć po parku narodowym Mljet.

dzieki serdeczne to jest wiadomosc ktorej oczekiwalem,a miejsce na rowery to baganik na hak i cale auto dalej do dyspozycji,dzieki serdeczne wojstar
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 19.02.2019 11:04

:)
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 20.02.2019 13:07

wojstar napisał(a): Z Nakovanj można wjechać na Ilije.
Serio da radę? Jest jakiś szlak, którym można się rowerem przemieszczać? Jeśli tak to czy da się rowerem potem zjechać do Kuciste?
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 20.02.2019 15:53

Witam, wybieramy się w sierpniu drugi raz do Chorwacji, a pierwszy raz na Peljesac. Mam pytanko czy jest jakiś prom z Orebicia lub Korculi do Dubrovnika? Autem już byłem, czas na prom☺
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.02.2019 15:58

Guinness79 napisał(a):Witam, wybieramy się w sierpniu drugi raz do Chorwacji, a pierwszy raz na Peljesac. Mam pytanko czy jest jakiś prom z Orebicia lub Korculi do Dubrovnika? Autem już byłem, czas na prom☺

https://www.jadrolinija.hr/hr/schedule/ ... 3/20022019

https://www.jadrolinija.hr/hr/schedule/ ... 1/20022019
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 20.02.2019 17:14

Guinness79 napisał(a):Witam, wybieramy się w sierpniu drugi raz do Chorwacji, a pierwszy raz na Peljesac. Mam pytanko czy jest jakiś prom z Orebicia lub Korculi do Dubrovnika? Autem już byłem, czas na prom☺

Promu nie ma, z Korcula płyną katamarany, W 2018r. płynęły o 10:00 i zaraz po nim o 10:20 następny.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 20.02.2019 17:17

desperadek napisał(a):
wojstar napisał(a): Z Nakovanj można wjechać na Ilije.
Serio da radę? Jest jakiś szlak, którym można się rowerem przemieszczać? Jeśli tak to czy da się rowerem potem zjechać do Kuciste?

Widziałem jak ludzie jechali od strony Nakovanj i taka drogą wracali m.in. do Kuciste :)
Osobiście się nie wybierałem rowerem. Też byłem zdziwiony że można wjechać na Iliję.
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 20.02.2019 18:08

Dzi3ki za odpowiedzi w sprawie promów. Mam jeszcze jedno pytanie o miejscowość Podobuce apartament Hrkać. Czy ktoś tam był w tej miejscowości. Widziałem, że jest tam maleńka plaża i trzy domy na krzyż. Może ktoś zna tą miejscowość 7km przed Orebiciem. Czy warto?
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 21.02.2019 13:06

Guinness79 napisał(a):Dzi3ki za odpowiedzi w sprawie promów. Mam jeszcze jedno pytanie o miejscowość Podobuce apartament Hrkać. Czy ktoś tam był w tej miejscowości. Widziałem, że jest tam maleńka plaża i trzy domy na krzyż. Może ktoś zna tą miejscowość 7km przed Orebiciem. Czy warto?

Bywałem w Podobuče parę lat temu w Villi Palma - super miejscowość, domów trochę więcej niż trzy na krzyż, ale wioska na końcu świata i na końcu drogi, cisza i spokój. Były tam chyba dwie knajpki, a na zakupy trzeba było jeździć do Orebićia.
Apartmani Hrkać, o których piszesz są w miejscowości Borje - to jest jakieś jakieś 3 km przed Podobuče. W Borje faktycznie tylko kilka domków i kieszonkowa plażyczka, żadnej konoby czy sklepu.
Jak lubisz totalnie święty spokój, a po przysłowiowe bułki jeździć do sklepu 6 km do Orebićia to jak najbardziej polecam. :papa:
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 21.02.2019 13:56

lichy napisał(a):
Guinness79 napisał(a):Dzi3ki za odpowiedzi w sprawie promów. Mam jeszcze jedno pytanie o miejscowość Podobuce apartament Hrkać. Czy ktoś tam był w tej miejscowości. Widziałem, że jest tam maleńka plaża i trzy domy na krzyż. Może ktoś zna tą miejscowość 7km przed Orebiciem. Czy warto?

Bywałem w Podobuče parę lat temu w Villi Palma - super miejscowość, domów trochę więcej niż trzy na krzyż, ale wioska na końcu świata i na końcu drogi, cisza i spokój. Były tam chyba dwie knajpki, a na zakupy trzeba było jeździć do Orebićia.
Apartmani Hrkać, o których piszesz są w miejscowości Borje - to jest jakieś jakieś 3 km przed Podobuče. W Borje faktycznie tylko kilka domków i kieszonkowa plażyczka, żadnej konoby czy sklepu.
Jak lubisz totalnie święty spokój, a po przysłowiowe bułki jeździć do sklepu 6 km do Orebićia to jak najbardziej polecam. :papa:


Dzięki za podpowiedź. Jednak wygrywa Orebić.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 374
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone