Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 19.01.2019 20:51

Witajcie,

Zaczynam planować nasze 7 wakacje w Chorwacji, byłem na Braciu oraz na Hvarze, teraz pora na półwysep Peljesac :).
Prośba i pytanie do was o polecenie miejscowości bo zawsze od tego zaczynam wybór, czy Orebic nie jest zbyt tłumny? zawsze szukam miejscowości urokliwej ale nie bardzo zatłoczonej. nie jakieś malutkie bo jeżdżą z nami nastolatki które wieczorem chcą mieć gdzie wyjść. 2 lata temu byliśmy w Rogoźnicy i to była świetna lokalizacja. Wiem że pytanie jest ogólne ale proszę o sugestie jakiś miejscowości a potem poczytam o nich na forum i wybiorę tę jedyną. Będziemy na wyspie ok połowy sierpnia.
dziękuję i pozdrawiam.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 22.01.2019 11:28

bakard napisał(a):Witajcie,

Zaczynam planować nasze 7 wakacje w Chorwacji, (...)proszę o sugestie jakiś miejscowości a potem poczytam o nich na forum i wybiorę tę jedyną. Będziemy na wyspie ok połowy sierpnia.
dziękuję i pozdrawiam.


Polecam Trpanj :-)
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 22.01.2019 12:25

Twoje piorytety spelnia tylko Orebic i Trpanj inne miejscowosci sa bardzo malutkie nie ma gdzie wyjsc bo w tych miejscowosciach sa moze 2-3 knajpki. Orebic jest bardziej zatloczony niz Trpanj ale ma ta przewage ze 15 minut i jestes na Korculi.Obie miejscowosci do super urokliwych nie naleza ale to moje zdanie.Ja bylem w Mokalo obok Orebica 2 knajpki piekna plaza przy nich bardzo urokliwe bary raj na ziemi ale nudy, nie ma gdzie isc tylko samochod i do Orebica.Zuljana wszedzie do niej daleko ma duzo plaz 4 knajpki idealna na spacerki, rozrywkowa nie jest.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 22.01.2019 13:21

nenek napisał(a):Twoje piorytety spelnia tylko Orebic i Trpanj inne miejscowosci sa bardzo malutkie nie ma gdzie wyjsc bo w tych miejscowosciach sa moze 2-3 knajpki. Orebic jest bardziej zatloczony niz Trpanj ale ma ta przewage ze 15 minut i jestes na Korculi.Obie miejscowosci do super urokliwych nie naleza ale to moje zdanie.Ja bylem w Mokalo obok Orebica 2 knajpki piekna plaza przy nich bardzo urokliwe bary raj na ziemi ale nudy, nie ma gdzie isc tylko samochod i do Orebica.Zuljana wszedzie do niej daleko ma duzo plaz 4 knajpki idealna na spacerki, rozrywkowa nie jest.


Zgadza się, Orebic jest taki sobie, może lepszy już Viganj parę km dalej. Moje ulubione Dingac Borak i Duba to maleństwa, w zasadzie letniska, nawet nie wioski.

Ale skoro już się dojechało do Orebica, może warto pomyśleć o przeskoczeniu na Korculę? 15 minut promem i jest miasteczko Korcula + Lumbarda zaraz obok, albo godzina jazdy i Vela Luka gdzie w zasięgu kilku km od miasteczka jest sporo fajnych miejsc.

W Potirnie też byliśmy z nastolatkami, no ale było ich 6 sztuk więc towarzystwo było samowystarczalne. Nie narzekali na nudę. Mieliśmy dwie restauracje w zasięgu spaceru, albo jechali sobie autem do Vela Luki, bo dwójka już miała prawo jazdy.
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 22.01.2019 23:37

arturescu napisał(a):
nenek napisał(a):Twoje piorytety spelnia tylko Orebic i Trpanj inne miejscowosci sa bardzo malutkie nie ma gdzie wyjsc bo w tych miejscowosciach sa moze 2-3 knajpki. Orebic jest bardziej zatloczony niz Trpanj ale ma ta przewage ze 15 minut i jestes na Korculi.Obie miejscowosci do super urokliwych nie naleza ale to moje zdanie.Ja bylem w Mokalo obok Orebica 2 knajpki piekna plaza przy nich bardzo urokliwe bary raj na ziemi ale nudy, nie ma gdzie isc tylko samochod i do Orebica.Zuljana wszedzie do niej daleko ma duzo plaz 4 knajpki idealna na spacerki, rozrywkowa nie jest.


Zgadza się, Orebic jest taki sobie, może lepszy już Viganj parę km dalej. Moje ulubione Dingac Borak i Duba to maleństwa, w zasadzie letniska, nawet nie wioski.

Ale skoro już się dojechało do Orebica, może warto pomyśleć o przeskoczeniu na Korculę? 15 minut promem i jest miasteczko Korcula + Lumbarda zaraz obok, albo godzina jazdy i Vela Luka gdzie w zasięgu kilku km od miasteczka jest sporo fajnych miejsc.

W Potirnie też byliśmy z nastolatkami, no ale było ich 6 sztuk więc towarzystwo było samowystarczalne. Nie narzekali na nudę. Mieliśmy dwie restauracje w zasięgu spaceru, albo jechali sobie autem do Vela Luki, bo dwójka już miała prawo jazdy.



Brałem to oczywiście pod uwagę bo Korcula bardzo kusi, na pewno ją zwiedzimy, tak wyspę jak i miasto oraz pewnie kilka zatoczek, natomiast przy chęci zwiedzenia samego Peljesaca, planowanej wycieczki do Dubrovnika zbyt często trzeba by się przeprawiać promem samochodami.
Zatem Orebic zapewne, zabieram się za szukanie apartamentu.
Dziękuję wam za opinie...
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 28.01.2019 12:19

Witam. Czy możecie polecić mi jakiś apartament w miejscowości Jajce (BiH) lub okolicy ? Chcemy tam zrobić postój,przy okazji coś zobaczyć i następnego dnia ruszyć dalej, na Peljesac :)
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 29.01.2019 14:44

I jeszcze jedno pytanie - czy jechał ktoś tą trasą : Cieszyn- Trzyniec-Czadca-Żylina-Komarno-Szekesfehervar-Szekszard-Osijek-Banja Luka... ? Czy nocą to dobry pomysł,czy lepiej nie kombinować i jechać autostradą jak zawsze?
Załączniki:
Screenshot_2019-01-29-14-05-58.png
Alex06
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 23.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alex06 » 29.01.2019 16:41

Witam,
pomimo szczerych chęci na zwiedzenie innych z pewnością również pięknych rejonów Chorwacji .... wygrał nasz ukochany Peljesac :hearts:

A ponieważ to będzie nasz trzeci na półwyspie tym bardziej zamierzam się wczytać w wasze relacje i znaleźć wzmianki o "perełkach" których jeszcze nie widzieliśmy :wink:

Pozdrawiam serdecznie
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 29.01.2019 19:56

Alex06 napisał(a):A ponieważ to będzie nasz trzeci na półwyspie tym bardziej zamierzam się wczytać w wasze relacje i znaleźć wzmianki o "perełkach" których jeszcze nie widzieliśmy

Jeśli to już trzeci wyjazd na Peljesac :D to może pokusisz się o jakąś relacje :roll:
i my także może znajdziemy u Ciebie jakieś perełki :roll: :wink:
Alex06
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 23.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alex06 » 29.01.2019 22:51

lotnikwsk napisał(a):
Alex06 napisał(a):A ponieważ to będzie nasz trzeci na półwyspie tym bardziej zamierzam się wczytać w wasze relacje i znaleźć wzmianki o "perełkach" których jeszcze nie widzieliśmy

Jeśli to już trzeci wyjazd na Peljesac :D to może pokusisz się o jakąś relacje :roll:
i my także może znajdziemy u Ciebie jakieś perełki :roll: :wink:


Wiesz nie myślałam o tym ... ale w sumie czemu nie ....tylko jak to się teraz robi mam zmiksować dwa ostatnie wyjazdy? :-?
Pomyślę w weekend i poczytam jak się zdjęcia wkleja ...;-)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 30.01.2019 06:03

Alex06 napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):
Alex06 napisał(a):A ponieważ to będzie nasz trzeci na półwyspie tym bardziej zamierzam się wczytać w wasze relacje i znaleźć wzmianki o "perełkach" których jeszcze nie widzieliśmy

Jeśli to już trzeci wyjazd na Peljesac :D to może pokusisz się o jakąś relacje :roll:
i my także może znajdziemy u Ciebie jakieś perełki :roll: :wink:


Wiesz nie myślałam o tym ... ale w sumie czemu nie ....tylko jak to się teraz robi mam zmiksować dwa ostatnie wyjazdy? :-?
Pomyślę w weekend i poczytam jak się zdjęcia wkleja ...;-)

Może być i mix :D
Raczej nikt tutaj chronologii wymagał nie będzie :roll:
Beatka73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 18.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 06.02.2019 16:06

Kochani, widzę że jest tu sporo stałych bywalców półwyspu, jako że w tym roku padło właśnie na Peljesac może chciałoby się komuś wymienić absolutne must see które trzeba zobaczyć? Przeczytałam już oczywiście większość wątku i na pewno będzie Dubrownik, przeskok na Korculę, Divna i.....co jeszcze polecacie? Aha, stacjonować będziemy najprawdopodobniej na Poncie w Mokalo.Pozdrav
edit: Czy Peljesac jest dobrym wyborem na 1-raz w Cro? Nas to już nie dotyczy, :D bo my po Breli i dwóch pobytach na Hvarze przepadliśmy w miłości do Chorwacji z kretesem ale będą z nami znajomi dla których będzie to pierwszy pobyt i zastanawiam się czy to dla nich dobry wybór? Wiem, że chyba nie uraczymy tam takich perełek jak Stari Grad czy Jelsa, takie uliczki to chyba tylko na Korculi?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 06.02.2019 16:22

Beatka73 napisał(a):Kochani, widzę że jest tu sporo stałych bywalców półwyspu, jako że w tym roku padło właśnie na Peljesac może chciałoby się komuś wymienić absolutne must see które trzeba zobaczyć? Przeczytałam już oczywiście większość wątku i na pewno będzie Dubrownik, przeskok na Korculę, Divna i.....co jeszcze polecacie? Aha, stacjonować będziemy najprawdopodobniej na Poncie w Mokalo.Pozdrav
edit: Czy Peljesac jest dobrym wyborem na 1-raz w Cro? Nas to już nie dotyczy, :D bo my po Breli i dwóch pobytach na Hvarze przepadliśmy w miłości do Chorwacji z kretesem ale będą z nami znajomi dla których będzie to pierwszy pobyt i zastanawiam się czy to dla nich dobry wybór? Wiem, że chyba nie uraczymy tam takich perełek jak Stari Grad czy Jelsa, takie uliczki to chyba tylko na Korculi?


Żeby podnieść ciśnienie, polecam Extravaganzę ;-) zjazd, niezapomniany ;-)
Warto zobaczyć Ston, pojechać do Loviste i po drodze obejrzeć Nacovanę. Peljesac jest pełen urokliwych miejsc, nawet nasze ukochane Trpanj ;-)
Polecam też wybrać się do Kuny Peljeskiej i odwiedzić osiołki, a potem zjeść pyszny chleb spod peki i przepyszne wędliny, oliwki, cebulki....u Antunovica, a później pójść naprzeciwko i napić się dobrego wina i być może spotkać się z Makłowiczem
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 06.02.2019 16:54

Z Extravaganzą może być różnie, a zawrócić dość ciężko. Mnie się podobało, wszak nie każdemu musi, ale polecam. Jako że lubię góry, polecam wejść na Eliasza, tylko koniecznie wcześniej rano, później może być gorąco.
Beatka73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 18.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 06.02.2019 17:18

Żeby podnieść ciśnienie, polecam Extravaganzę ;-) zjazd, niezapomniany ;-)
Warto zobaczyć Ston, pojechać do Loviste i po drodze obejrzeć Nacovanę. Peljesac jest pełen urokliwych miejsc, nawet nasze ukochane Trpanj ;-)
Polecam też wybrać się do Kuny Peljeskiej i odwiedzić osiołki, a potem zjeść pyszny chleb spod peki i przepyszne wędliny, oliwki, cebulki....u Antunovica, a później pójść naprzeciwko i napić się dobrego wina i być może spotkać się z Makłowiczem[/quote]

O, Extravaganza na pewno, widziałam filmik na YT, jest piękna. O Makłowiczu słyszałam ale nie wiedziałam gdzie to jest. Konoba u Antunovica wygląda ciekawie i ma super opinie, warto zapisać. A w Loviste plaża czy miejscowość warta odwiedzenia?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 371
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone