Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MirekM
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekM » 05.01.2019 15:41

Ja byłem w Borku willa Maslina. Gospodarze specyficzni ale blisko do plaży i apartman na górze ma dwa pokoje z osobnymi łazienkami co przy wyjeździe z 3 paniami było bezcenne ;)
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 08.01.2019 00:03

Witam
Jedziemy do Orebic w końcówce czerwca czy dużo ludzi wychodzi z tabliczką i nie będzie problemu w ciemno jechać?
Dopiero co byliśmy w końcówce sierpnia w ciemno w Baśce Voda i było ok. Już drugi pensjonat po sąsiedzku nam bardzo przypasował chodź i pierwszy był też do zaakceptowania.
Czy cenowo wychodzi podobnie i czy znajdzie się podobnie jak w Baśce pensjonat z 2 pokojami kuchnią, balkonem na morze o tej porze roku? Płaciliśmy 50 euro 2+2 i w tym roku nie chciałbym przekraczać tej stawki z przyczyn osobistych - niekoniecznie finansowych.

Rezerwować nie będziemy bo nie wiadomo kiedy wyjedziemy Alp a tam będziemy pod namiotem więc w zależności od sił i pogody różnie.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 08.01.2019 11:53

Też tak raz jechałem. Problemów z noclegami nie było. Tylko nie wiem czy w twoim budżecie się zmieścisz. No i klimat jeszcze nie ten.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 08.01.2019 12:07

Roznie moze byc moze zapłacisz wiecej niz te 50 euro to bardziej prawdopodobne i jak jedziesz np na 10 dni nie wiadomo czy ktos bedzie miał apartament wolny na taki czas moze zdarzyc sie sytuacja ze bedziesz musiał sie przeprowadzic do innego.
krisf62
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krisf62 » 10.01.2019 18:37

Dokładnie tak jak przedmówca. Ciężko będzie się zmieścić w takim budżecie z widokiem na morze.
My w Orebicu zjawiamy się 15 czerwca studio na promenadzie ( 5m more) 40 ojro ale rezerwacja w październiku i upust jako stali bywalcy. Chyba, że do plaży trzeba będzie spooooro dreptać to na pewno coś znajdziecie bo apartmanów to nie brakuje. Z doświadczenia wiem, że przy promenadzie a tym samym blisko plaży i w normalnej cenie raczej nie ma szans.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 10.01.2019 18:54

Osobiście zamawiam noclegi w Orebić z 10 miesięcznym wyprzedzeniem, płacę co prawda 35,00 Euro, ale znam się z właścicielką od 10 lat. Tak jak wcześniej pisałem raz tylko bylem w czerwcu.
krisf62
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krisf62 » 10.01.2019 21:16

No to jestem lepszy - rezerwacja z wyprzedzeniem 12 miesięcy :D czyli podczas pobytu :papa:
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 12.01.2019 03:54

Blisko to akurat do wody mi nie zależy aż tak, lubimy chodzić ale przyznam że po ostatnim wypadzie gdzie balkon był na morze nie wyobrażam sobie inaczej.Nie wiem jak w Orebic ale w Baśce z tym problemu nie było tylko że pruło się pod górę.

Ranek przy kawie a wieczór przy winie idealnie widzieć morze.

Czyli ewentualnie podnosząc budżet do 60 euro gdzieś tam na tyłach coś znajdę z balkonem na morze.


A na wszelki wypadek czy polecilibyście jakiś kemping niezatłoczony w przystępnej cenie sanitariaty nie muszą być nowe ale nie lubimy stać w kolejce i koniecznie cień?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 12.01.2019 15:17

Zaraz na początku Orebic masz dwa kempingi w tym jeden otwarty w zeszlym roku. Przy plaży Trstenica masz też kempingi dwa. No i w Kuciste i Viganj też są kempingi.
Ja osobiście wybieram apartament w https://www.marina-orebic.com/pl (dużo taniej wychodzi jak się rezerwuje bezpośrednio u wlaścicielki - numer mogę podac na priv).
Ostatnio edytowano 12.01.2019 19:33 przez wojstar, łącznie edytowano 2 razy
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.01.2019 17:12

Stanko napisał(a): A na wszelki wypadek czy polecilibyście jakiś kemping niezatłoczony w przystępnej cenie sanitariaty nie muszą być nowe ale nie lubimy stać w kolejce i koniecznie cień?
Nevio na wjeździe do Orebic mogę polecić :) opisywałam go już tu na forum. Zadbany, miejsca zacienione z widokiem mają, luźniutka duża plaża, knajpa ze świetnym widokowym tarasem, przy plaży bar, jest też niewielki basen, po drugiej stronie ulicy konzum, bankomat, toalety czysciutkie bez kolejki, są też pralki na żetony, obowiązuje segregacja odpadów... To też o czymś świadczy.
Przy plaży Trstenica z tych 2 kemp. nie ma widoku na morze i brak kempingowej plaży (Trstenica jest miejska) byłam tylko na tym https://goo.gl/maps/AH9BfntNGYJ2 - murek zasłania widok na morze, sanitariaty biedne bardzo - obskurne (2014 r.) :/
Rejon Kuciste i Viganj to raczej dla surferów kempingi, na plaży wietrznie.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 12.01.2019 19:31

gusia-s napisał(a):
Stanko napisał(a): A na wszelki wypadek czy polecilibyście jakiś kemping niezatłoczony w przystępnej cenie sanitariaty nie muszą być nowe ale nie lubimy stać w kolejce i koniecznie cień?
Nevio na wjeździe do Orebic mogę polecić :) opisywałam go już tu na forum. Zadbany, miejsca zacienione z widokiem mają, luźniutka duża plaża, knajpa ze świetnym widokowym tarasem, przy plaży bar, jest też niewielki basen, po drugiej stronie ulicy konzum, bankomat, toalety czysciutkie bez kolejki, są też pralki na żetony, obowiązuje segregacja odpadów... To też o czymś świadczy.
Przy plaży Trstenica z tych 2 kemp. nie ma widoku na morze i brak kempingowej plaży (Trstenica jest miejska) byłam tylko na tym https://goo.gl/maps/AH9BfntNGYJ2 - murek zasłania widok na morze, sanitariaty biedne bardzo - obskurne (2014 r.) :/
Rejon Kuciste i Viganj to raczej dla surferów kempingi, na plaży wietrznie.

No cóż, mogę tylko potwierdzić tę wypowiedź. Dodam że tuż przed Orebic jest jeszcze kemping PONTA oraz Vala.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.01.2019 23:28

wojstar napisał(a): No cóż, mogę tylko potwierdzić tę wypowiedź. Dodam że tuż przed Orebic jest jeszcze kemping PONTA oraz Vala.
Ponta i Vala też fajne - zaglądałam nań :) tyle, że do miasta trzeba już fatygować autko.
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 18.01.2019 16:02

Szukam teraz czegoś na koniec lipca w Boraku dla 4-6 osób ale coś czuję, że jestem skazany na porażkę ;)
cagus
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) cagus » 19.01.2019 17:53

Witam jestem nowy w tym roku padlo na orebic,mam pytanie do bywalcow co warto zwiedzic i jakie restauracje polecacie oczywiscie caly polwysep,z gorki serdeczne dzieki
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 19.01.2019 18:10

Może zacznę tak: poczytaj moje posty :) (i nie tylko moje). Wszystko w nich jest napisane odnośnie Orebic, Korculi.
Ostatnio edytowano 19.01.2019 22:17 przez wojstar, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 370
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone