Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 31.10.2018 19:32

a może wyspa Lastovo :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.10.2018 19:39

Przecież to klub miłośników Półwyspu.., a wy tu jakieś tam...:)
Pamiętajcie - jak nie jesteście "wiatrowcami" to nigdy do Kuciste i Viganj ! Będziecie żałować do końca życia.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 31.10.2018 20:48

Może ktoś jest zorientowany w takim temacie.W temacie zakupu kawałka ziemi na Peljesacu,od dobrych kilku miesięcy przeglądam Njuskalo i index.hr .Bardzo mało ogłoszeń tam jest z tego rejonu,macie jakiś pomysł gdzie jeszcze szukać?.
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 31.10.2018 22:47

Hejo :)
czytam i czytam ten wątek, ale ilość stron 365 mnie przerosła :p
wiec krótko i treściwie - 2 adulty + 2 chłopaków (6 i 9 lat) szukają fajnego, pewnego noclegu blisko plaży :)
Lubimy spokojne miejsca, jednocześnie nie odcięte od cywilizacji ;)

Kolezanka z tej grupy poleciła mi Zuljane :)
Możecie coś podpowiedzieć, naprowadzić?
Z góry dzieki :hut:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.10.2018 23:06

CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 01.11.2018 12:59

Chcialam nieśmiało pozdrowić z Peljeszczaka :wink: :smo: :smo: :papa:
received_250548722478796.jpeg
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 01.11.2018 18:04

CroAna napisał(a):Chcialam nieśmiało pozdrowić z Peljeszczaka :wink: :smo: :smo: :papa:
received_250548722478796.jpeg

pięknie, już tęsknię :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.11.2018 18:32

CroAna napisał(a):Chcialam nieśmiało pozdrowić z Peljeszczaka :wink: :smo: :smo: :papa:

8O 8O 8O
To jest okrutne! :? :roll: :wink: :smo:

:papa:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 01.11.2018 18:39

CroAna napisał(a):Chcialam nieśmiało pozdrowić z Peljeszczaka :wink: :smo: :smo: :papa:
received_250548722478796.jpeg

Piękne! Cudowne! Urocze! :hearts:
Życzę przyjemności :papa: :hut:
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 01.11.2018 20:04

Mikromir napisał(a):
CroAna napisał(a):Chcialam nieśmiało pozdrowić z Peljeszczaka :wink: :smo: :smo: :papa:

8O 8O 8O
To jest okrutne! :? :roll: :wink: :smo:

:papa:

jakoś przeżyjemy do wakacji :)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 02.11.2018 01:33

Dacie radę kochani! Ja sama nie wierzę,ze tu jestem o tej porze,gdyby mi ktoś zarzucil haslo miesiąc temu,zabiłabym smiechem,a tu proszę! Na pocieszenie Wam powiem,że pogoda mogła być lepsza :hut: choć widziałam rodzinkę,co plywała wczoraj w morzu....
Ale na bonusy się nie narzeka
Buziaki za sveh :smo: :smo:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 05.11.2018 10:10

Alka84 napisał(a):Hejo :)
czytam i czytam ten wątek, ale ilość stron 365 mnie przerosła :p
wiec krótko i treściwie - 2 adulty + 2 chłopaków (6 i 9 lat) szukają fajnego, pewnego noclegu blisko plaży :)
Lubimy spokojne miejsca, jednocześnie nie odcięte od cywilizacji ;)

Kolezanka z tej grupy poleciła mi Zuljane :)
Możecie coś podpowiedzieć, naprowadzić?
Z góry dzieki :hut:



Trpanj :-) a kwatery na Put Vila :-) blisko do centrum, ale jednocześnie daleko ;-) Wiele z kwater ma prywatne małe plażyczki. Wieczorami można podejść do "cywilizacji". Jedyna rada, to szukanie kwater troszkę dalej od hotelu Faraon :-) My spaliśmy tutaj:
http://trpanj-apartments.net/
To jest duży apartament dla 10 os., ale tuż obok mają mniejsze :papa:
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 08.11.2018 12:01

Marsallah napisał(a):
poludnica napisał(a):Jako że większość domów w Viganju jest w pierwszej linii brzegowej (...)


A nie przeszkadzał Wam sznur samochodów poruszający się jednokierunkową jezdnią biegnącą przez całą długość Viganja między domami a morzem?


A wiesz, że Twoje pytanie mnie tak zaskoczyło, że to zaskoczenie to najlepsza odpowiedź.

Nie, nie przeszkadzało mi. Musiałam się dłuższą chwilę zastanowić, o jakiej drodze mówisz :)

Odkąd jest droga na górze, z drogi między plażą a domami korzystają tylko mieszkający w Viganju. Taras mieliśmy nad samą drogą i zupełnie nie czuliśmy przejeżdżających, co jakiś czas wolno przejeżdżał pojedynczy samochód.

W Podobuce jest zakaz ruchu kołowego - i fajnie. Ale ilość motorówek w zatoce (w szczycie sezonu, na pewno na początku lipca i pod koniec sierpnia jest lepiej), które usiłują ci wjechać na głowę w czasie pływania - bez porównania.

W sumie - nie mam żadnego powodu, żeby kogokolwiek namawiać na Viganj. Zdziwiło mnie, że tak tam było mało Polaków, ale im mniej osób, tym dla nas - lepiej :) .
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 08.11.2018 12:14

bigredone napisał(a):...
Aaaaj, no fakt - tam jest masakrycznie ciasno, surferzy wpadają na plażę i demolują wszystko, tylko jeden sklep i ceny bardzo wysokie, rowerzyści, samochody i motorowery gnają przez drogę jak szaleni, że strach dziecko wypuścić. Takie wielkie rury, chyba ze ściekami, wchodzą do morza kilkanaście metrów od brzegu. Wszędzie jest stamtąd daleko, a drogi wąskie i bardzo niebezpieczne. Byłem raz i już nigdy tam nie pojadę. Są tylko dwie knajpy więc ceny są dość spore- nie ma konkurencji. Lody są po 15 kun za małą porcję. Wg mnie to wina surferów, dla których te mocne wiatry, które normalnym nie dają spokojnie posiedzieć na plaży, są takie ważne i dlatego jest ich tam tak dużo. Wszędzie stoją ich kampery, namioty, samochody. Wszędzie suszą się ich pianki do pływania. Wygląda to gorzej niż w Chałupach. No i pożary,zamknięte drogi, brak możliwości ewakuacji lądem. Bankomat liczy tam E po 5 zł !


Mówisz o Viganju? Suferzy nie demolują niczego, są tylko w pobliżu campingu. Sklepy są dwa, ceny są wysokie (jak wszędzie w mniejszych miejscowościach w Dalmacji). Nikt nie gna przez drogę jak szalony, dziecko mam, jestem kwoką, ale samo chodziło na plażę. Jakie rury, gdzie? Knajp jest 6 czy 7, skąd niby dwie? Ceny jak wszędzie w Dalmacji. Kampery i namioty stoją WYŁĄCZNIE na campingu. Wiatry - mnie akurat w tym upale bardzo odpowiadały :).
jakrena
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakrena » 10.11.2018 13:14

Witam jesli w zlym miejscu pisze prosze admina o przeniesienie... szukam rodziny z dzieckiem -dziecmi, na wyjazd na Peljesac - Podobuce w zasadzie chodzi o towarzystwo dla dziesieciolatka szukamy więc rodziny z dziećmi w podobnym wieku. Mam namiary na fajne apartamenty ( 5 osobowe) wiec noclegi załatwione. Pierwsze dwa tygodnie lipca 2019 tylko ten termin wchodzi w grę. Szczegoly, zeby nie zasmiecac - na priv. Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 367
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone