Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jakrena
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakrena » 16.10.2018 06:01

Witajcie poszukuje namiar na watery w Podobuce . Dla 4+1. Tylko namiary prywatne poproszę i z góry dziękuje. Pozdrawwiam
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017
Re: Orebić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 24.10.2018 17:16

Witam, mam pytanko. Nigdy nie byłem na półwyspie Peljesac, a wybieramy się ze znajomymi i oczywiście z dzieciakami do Orebicia. Słyszałem różne skrajne opinie. Jedni chwalą, a inni twierdzą, że wszędzie daleko i nudno. W zeszłym roku byliśmy w Baśce Vodzie i było super. Teraz pora na coś innego. Myślałem też o Komarnej. Rezerwacje mamy w obydwu miejscowościach i nie wiemy na co się zdecydować. Proszę o obiektywne podpowiedzi. Z góry dziękuje
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.10.2018 09:59

Wiesz...jak słusznie zauważyłeś, opinie nt. Orebicia są podzielone - pewnie dlatego, że różne mają ludzie preferencje. A Ty swoich nie podałeś...

Poczytaj może ten wątek.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Orebić

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 25.10.2018 10:02

Guinness79 napisał(a):Witam, mam pytanko. Nigdy nie byłem na półwyspie Peljesac, a wybieramy się ze znajomymi i oczywiście z dzieciakami do Orebicia. Słyszałem różne skrajne opinie. Jedni chwalą, a inni twierdzą, że wszędzie daleko i nudno. W zeszłym roku byliśmy w Baśce Vodzie i było super. Teraz pora na coś innego. Myślałem też o Komarnej. Rezerwacje mamy w obydwu miejscowościach i nie wiemy na co się zdecydować. Proszę o obiektywne podpowiedzi. Z góry dziękuje


Peljesac jest specyficznym miejscem...może być i nudno i z nadmiarem wrażeń ;-) Orebic to dobry wybór ( mimo, że ja tam nie jeżdżę, wolę Trpanj), sporo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Będąc na półwyspie i tak musisz się nastawić, że czasami trzeba wsiąść w samochód i gdzieś podjechać, jednak ja bym to określiła, że na Peljesacu wszędzie blisko ;-)
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 25.10.2018 10:14

Może ktoś z Was zastanawia się nad wyborem miejscowości na Pelješacu, podzielę się więc wrażeniami z Viganja, mam wrażenie - mało popularnego wśród miłośników półwyspu. Mnie w przeciwieństwie do osławionego Podobuće (dlaczego nie podobało mi się, w poście kilka stron wcześniej) Viganj zachwycił.

Do Podobuče jechałam nakręcona jak króliczkowa armia Duracela, a rozczarowałam się; do Viganja wybierałam się, czując spory dystans. Wybraliśmy tę miejscowość (poza tym, że to Pelješac) tylko dlatego, że mąż pływa na desce i miał już dość ciągłego ładowania deski na dach samochodu i szukania dobrych miejsc do pływania.

Dlaczego nie paliłam się do Viganja? Uwielbiam zadoopia, a Viganj to ani zadoopie, ani klimatyczne miasteczko z ryneczkiem i kamiennymi wąskimi uliczkami. Ot rozciągnięte wzdłuż brzegu domy i - widziane oczyma mojej wyobraźni - tłumy windsurfingowców.

A tymczasem okazało się, że windsurfingowcy stłoczeni byli wokół kampingu, gdzie indziej w ogóle nie czułam ich obecności (zresztą nawet na plaży przy kampingu wieczorem i przed południem było prawie pusto, zdecydowanie ciszej i luźniej niż o tych samych porach na plaży w Podobuče).
Jako że większość domów w Viganju jest w pierwszej linii brzegowej, prawie każdy ma kawałek własnej plaży, nawet w szczycie szczytów sezonu nie ma tłoku, niemal się nie zdarza (przynajmniej w okolicy w naszego apartmana nie zdarzało się), by ktoś sobie rezerwował miejsce swoimi bambetlami i matą. Nasza plaża była więc prawdziwie zadoopiowa, luźna i cicha, a jednocześnie do dobrze zaopatrzonego sklepu i kilku konob oraz pizzerii było kilka kroków. Nie ma rynku, ale są stare kamienne domy (nowsze domy też dość ładnie wpasowane, prawie brak typowych nowych koszmarków) i śliczny mały kościółek. Dużo zieleni i piękny widok na Korčulę. Łatwo znaleźć w przyzwoitej cenie apartman 5 metrów od morza. Klimatycznie. Wiatr jest zaletą, przyjemnie chłodził (zresztą nigdy nie wiało cały dzień, raczej 2-3 godziny po południu). Woda - mimo wiatru - bardzo ciepła.

Wyjechaliśmy zachwyceni z rezerwacją na przyszły rok :).
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Orebić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 25.10.2018 11:25

Guinness79 napisał(a):Nigdy nie byłem na półwyspie Peljesac, a wybieramy się ze znajomymi i oczywiście z dzieciakami do Orebicia. Słyszałem różne skrajne opinie.

Ja powiem tak. Sam Orebic, faktycznie taki sobie, nie czułem klimatu, natomiast widoki z Orebica w kierunku wysp lub z góry nad Orebicem są przepiękne.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.10.2018 13:49

poludnica napisał(a):Jako że większość domów w Viganju jest w pierwszej linii brzegowej (...)


A nie przeszkadzał Wam sznur samochodów poruszający się jednokierunkową jezdnią biegnącą przez całą długość Viganja między domami a morzem?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.10.2018 23:38

...
Aaaaj, no fakt - tam jest masakrycznie ciasno, surferzy wpadają na plażę i demolują wszystko, tylko jeden sklep i ceny bardzo wysokie, rowerzyści, samochody i motorowery gnają przez drogę jak szaleni, że strach dziecko wypuścić. Takie wielkie rury, chyba ze ściekami, wchodzą do morza kilkanaście metrów od brzegu. Wszędzie jest stamtąd daleko, a drogi wąskie i bardzo niebezpieczne. Byłem raz i już nigdy tam nie pojadę. Są tylko dwie knajpy więc ceny są dość spore- nie ma konkurencji. Lody są po 15 kun za małą porcję. Wg mnie to wina surferów, dla których te mocne wiatry, które normalnym nie dają spokojnie posiedzieć na plaży, są takie ważne i dlatego jest ich tam tak dużo. Wszędzie stoją ich kampery, namioty, samochody. Wszędzie suszą się ich pianki do pływania. Wygląda to gorzej niż w Chałupach. No i pożary,zamknięte drogi, brak możliwości ewakuacji lądem. Bankomat liczy tam E po 5 zł !
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.10.2018 15:30

bigredone napisał(a):... Wg mnie to wina surferów, dla których te mocne wiatry, które normalnym nie dają spokojnie posiedzieć na plaży, są takie ważne i dlatego jest ich tam tak dużo. Wszędzie stoją ich kampery, namioty, samochody. Wszędzie suszą się ich pianki do pływania...
Pretensja do garbatego że ma dzieci proste :mrgreen:
Tak :!: to jest mekka surferów więc "inni" nie powinni się tam pchać, tak samo jak tekstylni na FKK :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.10.2018 00:11

Dzięki gusia, że mnie poparłaś .
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 28.10.2018 13:49

Orebicz jest fajny, miasteczko, knajpki, sklepy - w 100% zaspokaja potrzebę deptaku, lodów, zakupów, knajpek, dużej ilości spacerowiczów wieczorem na deptaku ... ;)


My jak jeździliśmy na kwatery to raczej Kuciste - wg mnie mega miejsce, cisza spokój, sklep, plaża, knajpka, miejsce do gry w bule ... droga nie przeszkadza - wąsko więc wszyscy i tak powoli jeżdżą :)
Viganij - okolice kempingów to spot surfingowy - wiadomo czego tam się spodziewać, ale dalej jest urokliwa miejscowość o której chyba wszyscy zapominają.

od czasu jak jeździmy na kemping to wole np. Postup - kemping na "końcu świata" - cisza i spokój a do Orebicza na lody 5km - nie ma dramatu :)

Peljesac to miejsce chyba najfajniejsze w całej Chorwacji i na 100% każdy znajdzie dla siebie fajne miejsce i to czego potrzebuje na urlopie :)
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 30.10.2018 15:19

Witam wszystkich miłośników :) Może pomożecie mi wybrać miejscowość na wrześniowy urlop ? Szukamy totalnego zadupia z dzikimi plażami, dobrze by było,żeby na miejscu była jakaś pekara, stragan z warzywami i owocami u co najważniejsze - żeby można było wybrać się tam z psem. Rok temu byliśmy w Bosanie na Pagu, w tym roku -Ivan Dolac na wyspie Hvar. Ze wszystkich miejscowości najbardziej urzekła nas jedna, wyjatkowa, na końcu świata - Gromin Dolac :) Szukamy czegoś podobnego. Średnio co drugi dzień wsiadamy w auto i zwiedzamy wyspę,więc nie zależy nam na sklepach, konobach...
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 31.10.2018 09:46

^^
Szukaj raczej bliżej nasady półwyspu - Duba Stonska, Luka, albo niżej: Broce, czy po całości - Kobaš.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 31.10.2018 10:05

Marsallah napisał(a):^^
Szukaj raczej bliżej nasady półwyspu - Duba Stonska, Luka, albo niżej: Broce, czy po całości - Kobaš.


Albo Žuljana. Tam też można znaleźć "dzikie" plaże :wink: jest stragan, pekara, dwa małe sklepy i trzy całkiem fajne konoby.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 31.10.2018 14:21

A może Murvica na Braciu :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 366
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone