Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 30.06.2016 14:26

A może ktoś już był w tym roku w Żuljanie. Jak tam sytuacja knajpowa wygląda. Wyjazd powoli się zbliża a mam obawę czy będzie gdzie i co zjeść ;) (i za ile hehehe).
Miejscówka niby zaklepana ale zawsze można zmienić :hut:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 30.06.2016 14:37

Ja jestem w Zuljanie,knajpy są dwie i dwa bary przy plaży,parę miejsc z jedzeniem już odwiedziłem w okolicy,wczoraj byliśmy w Potomje
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 30.06.2016 20:05

Jakoś nie mogę zgodzić się z opinia MWN. Jestem w Orebic od paru lat i co roku jestem zaskakiwany jakimiś nowymi "gadżetami". Na plaży Trstenica przebieralnie są, prysznice są, a dodatkowo w zeszłym roku pojawił się wodny tor przeszkód. Miasteczko jest czyste, na plaży przynajmniej ja nie widziałem papierosów, torebek foliowych.
Co do punktu wypadowego to Orebic jest świetny
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 30.06.2016 23:28

MWN zrób wszystkim przysługę, zostań w swym pięknym Tucepi, Orebic za Tobą nie zapłacze.
asscro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 02.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) asscro » 30.06.2016 23:59

Aldonka napisał(a):
Natko_ napisał(a):Aniu - nadchodzę ;)
A raczej nadjeżdżam - rozbujamy najwyżej ciutek to Podobuce jak ci będzie za cicho ;)
Za 6 godzin ruszamy...
Ale mam stres, Ze czegoś zapomnę, albo zgubię ;)
Ogórki małosolne wiozę, więc jak wydałaś swój słoik, to się podzielę :P

Trzymaj tam słońce, żeby i dla nas świeciło, a internetem się nie przejmuj - zawsze możesz przyskoczyć do nas w razie potrzeby, będziemy blisko :)

Nie zabieram "wszystkiego" z domu, więc jutro po południu w Konzumie na wlocie do Orebica będziemy się zaopatrywać w niezbędniki.

Proszę mi tam w Borje zwolnić i pozdrowić je ode mnie :D

Szczęśliwej podróży i cudownych wakacji :D

My przeprowadzamy się do Podobuce w niedzielę wiec chętnie pozdrowimy Borje :wink:
Natka czekam na spotkanie, szkoda że już nie będzie szansy pokibicować naszym :(
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 01.07.2016 08:15

Trochę mało ostatnio świeżych newsów na forum o Trpanj.

Czy bywalcy tego miasteczka mogliby odpowiedzieć na moje pytania? (Pozwolę sobie wkleić tu swoje pytania z innego wątku, gdzie pozostały bez odpowiedzi 8)

1. Czy fakt, że z/do Trpanj kursuje prom, nie wpływa negatywnie na sam "odbiór" miasteczka? Hałas, brudna wodna, brak "klimatu" w porcie?

2. W której części Trpanj polecacie szukać kwatery? Bardziej na zachód czy wschód od portu?

3. Czytając informację o Trpanj kilka razy spotkałem się z informacją, że wzdłuż morza jest fajna spacerowa promenada. Szczerze mówiąc, z tego co widzę na streetview nie wygląda ona jakoś specjalnie urokliwie, i w zasadzie nigdzie nie prowadzi i ślepo się kończy? A może coś przeoczyłem?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 01.07.2016 08:48

sneer napisał(a):Trochę mało ostatnio świeżych newsów na forum o Trpanj.

Czy bywalcy tego miasteczka mogliby odpowiedzieć na moje pytania? (Pozwolę sobie wkleić tu swoje pytania z innego wątku, gdzie pozostały bez odpowiedzi 8)

1. Czy fakt, że z/do Trpanj kursuje prom, nie wpływa negatywnie na sam "odbiór" miasteczka? Hałas, brudna wodna, brak "klimatu" w porcie?

2. W której części Trpanj polecacie szukać kwatery? Bardziej na zachód czy wschód od portu?

3. Czytając informację o Trpanj kilka razy spotkałem się z informacją, że wzdłuż morza jest fajna spacerowa promenada. Szczerze mówiąc, z tego co widzę na streetview nie wygląda ona jakoś specjalnie urokliwie, i w zasadzie nigdzie nie prowadzi i ślepo się kończy? A może coś przeoczyłem?


1. Absolutnie nie :-) Prom "wchodzi" do portu bardzo cicho, a wręcz jest atrakcją. Woda na plażach jest krystaliczna. Miło pije się poranną kawkę w knajpce naprzeciwko promu.

2. My byliśmy na put Vila, czyli na zachodzie :-), dla nas idealnie, bo tamte kwatery mają tzw.prywatne plaże, skałkowe, betonowe, ale spokojne, z niewielką ilością ludzi. Na Luca jakoś szczególnie nam się nie podobało :roll: , może ludzi za dużo? Na miejską, obok hotelu też chodziliśmy mało...

3. Tej promenady jako takiej nie zobaczysz na street :-) Ciągnie się wzdłuż wybrzeża, dociera do plaży Luka i faktycznie tu się kończy, żeby przejść przez starówkę. Dla mnie urokliwe miejsce spaceru, a przy okazji można potaplać się w błotku ;-)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 01.07.2016 09:47

Aldonka napisał(a):MWN zrób wszystkim przysługę, zostań w swym pięknym Tucepi, Orebic za Tobą nie zapłacze.



Jesteś trochę bezczelna Aldonko! :D

Nie pisałem nigdy że Tucepi jest cudowne, tylko że tam są lepsi gospodarze co widać na każdym kroku, a Orebic jest potwornie zaniedbywany; co rok gorzej. W całym miasteczku w połowie czerwca są dosłownie 3 knajpy na krzyż. To też coś świadczy o nastrojach.

A poza tym chciałbym wiedzieć co się zmieniło po moim wyjeździe po 18 czerwca. Czy np. Trstenica jest gotowa? Przebieralnie, prysznice - proszę o foto, nie wierzę.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 01.07.2016 10:04

viltob08, bardzo Ci dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi!
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 01.07.2016 10:40

do MWN - pokaż mi jakieś polskie miasteczko nadmorskie, które jest w 100% ładne, czyste, przygotowane na LETNICH turystów cały rok? Nie ma takiego. I tak samo jest w Chorwacji. Uważam, że niesłusznie szkalujesz mieszkańców Orebica wytykając brud itp. Przyjedź w pełni sezonu (nie jakoś tak przed, gdzie jest jeszcze dwa tygodnie do początku sezonu i czas na przygotowania), a na pewno zmienisz zdanie.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 01.07.2016 10:44

sneer napisał(a):viltob08, bardzo Ci dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi!


Polecam się :-) To nasze ukochane miejsce :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2016 10:58

MWN napisał(a):Orebic jest potwornie zaniedbywany; co rok gorzej. W całym miasteczku w połowie czerwca są dosłownie 3 knajpy na krzyż. To też coś świadczy o nastrojach.

Skoro co rok gorzej - jedno krótkie pytanie:
Dlaczego jeździsz tam co rok :?:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 01.07.2016 11:52

Bo mam tani pokój!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2016 11:56

Czyli masz największy i jedyny plus - ale ja bym z niego zrezygnował, gdyby było tak źle jak piszesz. :mrgreen:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 01.07.2016 11:58

wojstar napisał(a):do MWN - pokaż mi jakieś polskie miasteczko nadmorskie, które jest w 100% ładne, czyste, przygotowane na LETNICH turystów cały rok? Nie ma takiego. I tak samo jest w Chorwacji. Uważam, że niesłusznie szkalujesz mieszkańców Orebica wytykając brud itp. Przyjedź w pełni sezonu (nie jakoś tak przed, gdzie jest jeszcze dwa tygodnie do początku sezonu i czas na przygotowania), a na pewno zmienisz zdanie.


Nie szkaluję mieszkańców, bo do nich nic nie mam, ale włodarzy miasta - owszem mam dla nich zarzut zaniedbania. Jeżeli 18 czerwca nie jest jeszcze u nich sezonem, to niech się nie skarżą, że forsę mają tylko 2 miesiące. Letni turyści mają wiec prawo być tylko w lipcu i sierpniu?

Owszem podobnie jest w Polsce; np Białogóra, zaniedbana, zastawiona budami i jednak mimo wszystko choćby Łeba....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 274
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone