Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 03.07.2016 22:58

asscro napisał(a):
MWN napisał(a):
Aldonka napisał(a):MWN zrób wszystkim przysługę, zostań w swym pięknym Tucepi, Orebic za Tobą nie zapłacze.



Jesteś trochę bezczelna Aldonko! :D

Nie pisałem nigdy że Tucepi jest cudowne, tylko że tam są lepsi gospodarze co widać na każdym kroku, a Orebic jest potwornie zaniedbywany; co rok gorzej. W całym miasteczku w połowie czerwca są dosłownie 3 knajpy na krzyż. To też coś świadczy o nastrojach.

A poza tym chciałbym wiedzieć co się zmieniło po moim wyjeździe po 18 czerwca. Czy np. Trstenica jest gotowa? Przebieralnie, prysznice - proszę o foto, nie wierzę.

Wczoraj byłam na Trstenicy i sprawdziłam Twoje zarzuty, podsumowując :prysznic jest jeden, ale zepsuty :(
przebieralnia jest ale taka jakąś przekrzywiona, wszystko widać z góry,
koszy jest dużo
klub na plaży odnowiony jeszcze nie otwarty,myślę że może dzisiaj go otworzą
Zrobiłam sporo zdjęć, ale nie wiem czy uda się mi wstawić. Nie mam za dużo czasu (jak to na wakacjach)żeby wdawać się w dyskusje, ale faktycznie Trstenica nie powinna być wizytówką miasta.Idąc wzdłuż wybrzeża wszędzie jest czysto, dochodząc do Trstenicy nawet betonowy chodnik nie jest pozamiatany, na skarpie śmieci wygląda tak jakby tym się nikt nie zajmował.


I kto (niestety) ma rację? A chyba nie chcesz się licytować ilością wydanych pieniędzy na wyjazd? To takie pobrzękiwanie szabelką. Możemy porozmawiać jak będziesz urlopować 5 tygodni i przejedziesz 6.000 km.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 04.07.2016 10:29

Wybaczcie mi jeśli kogoś uraziłem swoją opinią o cebularstwie polskim, ale nie generalizujmy tego po prostu swoje doświadczenia opieram na paru (tylko paru) spotkaniach z polakami na plaży, gdzie puszki z tyskiego się walały, a krzyki typu "baśka chol.ra bierz małego na koc" albo "kur... jak tu drogo" były parę razy dziennie.
Oczywiście we wszystkich narodach tak jest (angole, czesi, słowacy, niemcy) tylko jako że polski język to mój język więc za "moich" ludzi mi wstyd.
Ja szukam miejscowości typu Bratuć na riwierze makarskiej. Cisza spokój i ogólnie mało turystów nawet w sezonie. Pierwszy raz będę na półwyspie i stąd moje pytania do Was, drodzy Miłośnicy Peljesacu. Proszę Was o troszkę cierpliwości i zrozumienia, chyba po to to forum jest by pomagać tym zakłopotanym ?

O ile jeszcze nie wyczerpałem waszej cierpliwości to mam kolejne pytanie: Kuciste i Loviste, czy w tym drugim miejscu wieje równie mocno co w Kuciste, wiem nie leży bezpośrednio od strony kanału oraz jest w zatoczce, ale nie znam się na wiatrach (głupio zabrzmiało :) ) i stąd to pytanie
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 04.07.2016 16:24

rocker napisał(a):O ile jeszcze nie wyczerpałem waszej cierpliwości to mam kolejne pytanie: Kuciste i Loviste, czy w tym drugim miejscu wieje równie mocno co w Kuciste, wiem nie leży bezpośrednio od strony kanału oraz jest w zatoczce, ale nie znam się na wiatrach (głupio zabrzmiało :) ) i stąd to pytanie
W Loviste w rozumieniu windsurferów nie wieje :) Kuciste i Viganj to mekka wind i kit surferów bo nakładają się 2 zjawiska wzmacniające wiatr. Termika i dysza wynikająca z ukształtowania terenu.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 04.07.2016 17:23

Z napisał(a):To gdzieś koło Ciebie są Czesi co całą chałupę na pace przywieźli :-),wczoraj stałem dziesięć minut jak busa rozładowywali,nie widziałem tylko pralki :-)


He he ;) nie widzialam ich jeszcze :)

Za to za sąsiadów mamy Polaków z Krakowa (tak jak my ). Świat jest mały, Borek jeszcze mniejszy ;)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.07.2016 17:28

Auta z Krakowa widziałem po prawej stronie,niedaleko za knajpą
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 04.07.2016 17:30

Przy pistacjowym domku? To nasz domek i nasi krakowianie ;)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.07.2016 18:11

Jutro się chyba tam do knajpy wybierzemy
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 04.07.2016 18:21

hej
za 3 dni jadę do Orebicia na 7 dni i postanowiłem pół dnia plażować w Orebiciu a drugie pół gdzieś jechać na ładne plaże
potrzbuję 7 plaż
1. Divna
2. Duba
3. Estravaganca
4. Borak (nie wiem czy tam jest ładna plaża ale chcę tunelem przejechać i podziwiać widoki)
5. Żuljana Vucine
co jeszcze?
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 04.07.2016 18:45

Duba i Divna jest OK ale cienia nia ma za grosz. Extravaganza to ekstremalne przeżycie dojazdu na dół i z powrotem, chyba że coś zrobili. Jak uda ci się widok ładny ale plaża dosyć mała i bez rewelacji.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 04.07.2016 18:47

Dżejan napisał(a):hej

4. Borak (nie wiem czy tam jest ładna plaża ale chcę tunelem przejechać i podziwiać widoki)


Plaża może do najpiekniejszych nie należy ale te widoki... z drogi, za tunelem, z plaży. .. warto to zobaczyć.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 04.07.2016 18:50

Z napisał(a):Jutro się chyba tam do knajpy wybierzemy

My jutro będziemy jeść pożegnalną kolację u Matuško.. :(
szery
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szery » 04.07.2016 19:11

Plaża w Trpanj obok kempingu vrila
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.07.2016 19:58

MWN napisał(a):Duba i Divna jest OK ale cienia nia ma za grosz. Extravaganza to ekstremalne przeżycie dojazdu na dół i z powrotem, chyba że coś zrobili. Jak uda ci się widok ładny ale plaża dosyć mała i bez rewelacji.

Na Dubie z jednej jej strony cienia jest sporo, tylko kto na plażę po cień jedzie. Cień może dać parasol.
Extravaganza - nie daj się zwieść gadaniu o ekstremalnym zjeździe i wjeździe. Prosty asfalt to to nie jest ale nie przesadzajmy. Kilka zakrętów, które trzeba pokonać z rozwagą i wolno, masa zatoczek w razie mijanki. Plaża piękna i pyszne jedzenie w restauracji.
Za Dubą masz jeszcze trzy piękne plaże, jak się uda to tylko dla Ciebie bo mało komu się chce tam chodzić, bo kawałek przejść trzeba.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.07.2016 20:01

MWN napisał(a):
asscro napisał(a):
MWN napisał(a):
Aldonka napisał(a):MWN zrób wszystkim przysługę, zostań w swym pięknym Tucepi, Orebic za Tobą nie zapłacze.



Jesteś trochę bezczelna Aldonko! :D

Nie pisałem nigdy że Tucepi jest cudowne, tylko że tam są lepsi gospodarze co widać na każdym kroku, a Orebic jest potwornie zaniedbywany; co rok gorzej. W całym miasteczku w połowie czerwca są dosłownie 3 knajpy na krzyż. To też coś świadczy o nastrojach.

A poza tym chciałbym wiedzieć co się zmieniło po moim wyjeździe po 18 czerwca. Czy np. Trstenica jest gotowa? Przebieralnie, prysznice - proszę o foto, nie wierzę.

Wczoraj byłam na Trstenicy i sprawdziłam Twoje zarzuty, podsumowując :prysznic jest jeden, ale zepsuty :(
przebieralnia jest ale taka jakąś przekrzywiona, wszystko widać z góry,
koszy jest dużo
klub na plaży odnowiony jeszcze nie otwarty,myślę że może dzisiaj go otworzą
Zrobiłam sporo zdjęć, ale nie wiem czy uda się mi wstawić. Nie mam za dużo czasu (jak to na wakacjach)żeby wdawać się w dyskusje, ale faktycznie Trstenica nie powinna być wizytówką miasta.Idąc wzdłuż wybrzeża wszędzie jest czysto, dochodząc do Trstenicy nawet betonowy chodnik nie jest pozamiatany, na skarpie śmieci wygląda tak jakby tym się nikt nie zajmował.


I kto (niestety) ma rację? A chyba nie chcesz się licytować ilością wydanych pieniędzy na wyjazd? To takie pobrzękiwanie szabelką. Możemy porozmawiać jak będziesz urlopować 5 tygodni i przejedziesz 6.000 km.

Ale przepraszam, czy Ty się chwalisz?? Jeśli tak - żałosne...bardzo.
Nikt Cię tu nie zapraszał więc...wiesz gdzie są drzwi. :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.07.2016 20:08

Aldonka napisał(a):
MWN napisał(a):Duba i Divna jest OK ale cienia nia ma za grosz. Extravaganza to ekstremalne przeżycie dojazdu na dół i z powrotem, chyba że coś zrobili. Jak uda ci się widok ładny ale plaża dosyć mała i bez rewelacji.

Extravaganza - nie daj się zwieść gadaniu o ekstremalnym zjeździe i wjeździe. Prosty asfalt to to nie jest ale nie przesadzajmy. Kilka zakrętów, które trzeba pokonać z rozwagą i wolno, masa zatoczek w razie mijanki. Plaża piękna i pyszne jedzenie w restauracji.

Mam identyczne zdanie jak Aldonka :!: :!: :!: Kombi w 2 miejscach musi się złożyć na 2 razy, ale poza tym to nieutwardzana droga. Zobacz filmik na yout.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 276
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone