Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 07.06.2016 13:07

Tak to dobra opcja i jak mi się kiedyś uda atakować ponownie to będę chciał właśnie wejść i zejść różnymi drogami. Ta od klasztoru jest miejscami naprawdę mało ciekawa.
Należy tylko pamiętać, że zostawiając samochód pod klasztorem i powrocie przez Tomislava trzeba się spowrotem nieco znowu nadrałować pod górę ...
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.06.2016 18:17

Umarłabym chyba gdybym zaczęła wycieczkę spod klasztoru, zeszła do Tomislava i miała nawet powolnym spacerkiem zapierdzielać pod klasztor po samochód. Na bank bym umarła :D

Ja wchodziłam tylko od klasztoru. Mam wrażenie, że właśnie od Tomislava w większości idzie się przez las. Ale mogę się mylić. Ja tam lubię drogę od klasztoru.

Natko_ w Podobuce popołudniu już nie będziesz miała słoneczka na plaży. Zatoka dość mocno zachodzi w ląd stąd plażowanie raczej z rana wskazane.
Ech, ja już też nie mogę się doczekać :)

Basiu znaczy się tańce będą w Peljeski Dvori? :D
bandrze
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bandrze » 07.06.2016 19:38

No to jeszcze 2.5 tygodnia i atakujemy szczyt ! :)
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 07.06.2016 19:53

Aldonka napisał(a):Umarłabym chyba gdybym zaczęła wycieczkę spod klasztoru, zeszła do Tomislava i miała nawet powolnym spacerkiem zapierdzielać pod klasztor po samochód. Na bank bym umarła :D


dlatego pisałem żeby zrobić to odwrotnie zostawić samochód pod klasztorem i podejść od Tomislava (ok 15-20 min) a powrót z górki do samochodu pod klasztorem. Jest jeszcze droga od Nakovany ale tamtendy nie wchodziłem spora część pokrywa się z drogą od klasztoru.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 07.06.2016 23:06

dzięki za podpowiedzi. ja tam będę na przełomie lipca i sierpnia więc będzie na 100 cieplutko
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.06.2016 23:42

Kobal66 napisał(a):
Aldonka napisał(a):Umarłabym chyba gdybym zaczęła wycieczkę spod klasztoru, zeszła do Tomislava i miała nawet powolnym spacerkiem zapierdzielać pod klasztor po samochód. Na bank bym umarła :D


dlatego pisałem żeby zrobić to odwrotnie zostawić samochód pod klasztorem i podejść od Tomislava (ok 15-20 min) a powrót z górki do samochodu pod klasztorem. Jest jeszcze droga od Nakovany ale tamtendy nie wchodziłem spora część pokrywa się z drogą od klasztoru.

No tak, wówczas do Tomislava z górki...ale i tak bym pewnie umarła :D
Jednak mimo trudów wszelakich WARTO!!!
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 08.06.2016 09:32

Widzę na mapie, że z nakovany mija się strome podejście jakie jest od klasztoru. może będzie łatwiej :)
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 08.06.2016 18:53

wojstar napisał(a): ja tam będę na przełomie lipca i sierpnia więc będzie na 100 cieplutko


My też będziemy ostatni tydzień lipca i pierwszy sierpnia w Borku może więc jakos razem sie uda wejście bo co roku mamy coraz więcej planów i co roku coraz mniej z tego wychodzi :)
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 08.06.2016 20:10

my będziemy w Orebic
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 09.06.2016 08:42

Widzę że zapowiada się "klubowa" wyprawa na Sv. Ilija - zazdroszczę ale ja dopiero wrzesień i będę zdobywał ale Sv. Jure na makarskiej.
Trzymam kciuki za wasze wyprawy lub wyprawę jeśli uda się wspólnie :)
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 12.06.2016 00:26

A powiedzcie mi, bo te 6 lat temu mielismy probe zdobycia Ilii i dotarlismy gdzies do 1/2 trasy od Kralija Tomislawa, ale nas deszcz przegonil. Czy z 3,5 roczniakiem (mala, ale skoczna jak kozka) atakowac Ilie? Jesli tak, to z ktorej strony? Ten kawalek, co dotarlismy to wiem, ze da rade, ale nie wiem, co mnie dalej czeka ;)

Aldonka - dzieki za info. Tak wlasnie myslalam, biorac po uwage pobyt w zatoce Torac na Hvarze - to podobne polozenie wzgledem slonca :) Za to taras nasz jeszcze dlugo bedzie obejmowany przez cieple promienie..... :D
asscro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 02.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) asscro » 12.06.2016 00:30

Witam!Dzisiaj jestem na finiszu przeczytania Waszego wątku, trochę mi czasu to zajęło, ale było warto. Trochę, a nawet bardzo żal, że brakuje tu kilka cudownych postaci, które potrafiły świetnie na wszystkie pytania odpowiedzieć, wpleść w swoje wypowiedzi chumor, czasem trochę ironi. Dziękuję Aldonko za założenie wątku! Bardzo żałuję że dopiero nie dawno tu trafiłam.Chorwację, głównie Riwiere Makarską znam, ale dzięki Wam już za dwa tygodnie zawitamy pierwszy raz na Peljesacu. Noclegi mamy w Orebiču i w Podobuče. Już nie mogę się doczekać.Proszę o wpisanie do listy miłośników. Ze swej strony obiecuję aktywnie uczestniczyć w tym wątku. Pozdrawiam! Ania
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 12.06.2016 00:38

asscro napisał(a):Witam!Dzisiaj jestem na finiszu przeczytania Waszego wątku, trochę mi czasu to zajęło, ale było warto. Trochę, a nawet bardzo żal, że brakuje tu kilka cudownych postaci, które potrafiły świetnie na wszystkie pytania odpowiedzieć, wpleść w swoje wypowiedzi chumor, czasem trochę ironi. Dziękuję Aldonko za założenie wątku! Bardzo żałuję że dopiero nie dawno tu trafiłam.Chorwację, głównie Riwiere Makarską znam, ale dzięki Wam już za dwa tygodnie zawitamy pierwszy raz na Peljesacu. Noclegi mamy w Orebiču i w Podobuče. Już nie mogę się doczekać.Proszę o wpisanie do listy miłośników. Ze swej strony obiecuję aktywnie uczestniczyć w tym wątku. Pozdrawiam! Ania


WoW zaimponowałaś mi że przeczytałaś cały wątek... wielkie wielkie ukłony!, Peljesac jest śliczny.. naprawdę, co prawda ja w tym roku inny rejon ale tylko dlatego że chcę zwiedzić cała Cro, na pewno wrócimy na półwysep w pierwszy możliwym terminie do Kazika :).
Przypomina mi sie plaża z zeszłego roku z Borka i spotkanych młodych Polaków... jeden z nich do mnie zgadał... "czuję się jakbym był teraz na Karaibach, co prawda nigdy na nich jeszcze nie byłem ale tutaj jest na pewno jak na Karaibach" :).
Potwierdzam główna plaża jest zaje... sta :D
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 12.06.2016 11:26

Natko_ napisał(a):A powiedzcie mi, bo te 6 lat temu mielismy probe zdobycia Ilii i dotarlismy gdzies do 1/2 trasy od Kralija Tomislawa, ale nas deszcz przegonil. Czy z 3,5 roczniakiem (mala, ale skoczna jak kozka) atakowac Ilie? Jesli tak, to z ktorej strony? Ten kawalek, co dotarlismy to wiem, ze da rade, ale nie wiem, co mnie dalej czeka ;)


No nie wiem na dzieciach się nie znam :). ale raczej bym się nie wybrał. Szlak jest oznakowany ale miejscami jak na wycieczkę z dzieckiem chyba niezbyt bezpieczny i dość męczący. Jeśli już to raczej nie od K. Tomislava ze względu na fragment przejścia przez niezabezpieczone osypujące się zbocze, od klasztoru takich utrudnień nie pamiętam ale mimo wszystko górna partia niezależnie od początku trasy to dość duże kamienne głazy.

przepraszam za ilość edycji postu ale miałem kłopot z dodaniem zdjęć.
Załączniki:
100_8083.JPG
fragment szlaku przy zejściu do klasztoru
100_7995.JPG
Część z obsypującymi się kamieniami (wejście od Ul Kralja Tomislava)
DSC_0777.JPG
Górny fragment szlaku
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 14.06.2016 17:59

szukam dokładnej mapy Peljesaca z nazwami zatok/plaż (taka jak jest w Klubie Hvaru)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 271
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone