Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 14.06.2016 18:26

Dżejan napisał(a):szukam dokładnej mapy Peljesaca z nazwami zatok/plaż (taka jak jest w Klubie Hvaru)


Mogę zaproponować tylko to :http://www.croatia1.com/mapbeach-en.htm, niestety nie spotkałam się z taką mapą jak oferuje Hvar :(
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.06.2016 18:40

Dżejan napisał(a):szukam dokładnej mapy Peljesaca z nazwami zatok/plaż (taka jak jest w Klubie Hvaru)

A na 1 stronie byłeś :wink:

klub-milosnikow-polwyspu-peljesac-t38937.html#p1017586
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 14.06.2016 19:01

to jest tak ogólna, gdzie jakie miasto, a mi chodzi o dokładną jak ta Hvaru http://www.fmix.pl/zdjecie/3495092/70hv ... /rozmiar/4
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 14.06.2016 20:38

Dżejan napisał(a):to jest tak ogólna, gdzie jakie miasto, a mi chodzi o dokładną jak ta Hvaru http://www.fmix.pl/zdjecie/3495092/70hv ... /rozmiar/4


dokładniejszą znajdziesz tu i nie tylko Pelješca : http://www.mein-kroatien.info/karten/split.html

niestety półwysep jest podzielony :/ tu reszta : http://www.mein-kroatien.info/karten/dubrovnik.html
bandrze
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bandrze » 20.06.2016 08:14

Ktoś wyjeżdża w kierunku Orebica w najbliższy piątek? Chętnie połączę siły
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2016 08:17

Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 20.06.2016 11:13

Ja jadę lecz nocuję w Mikulovie,miejsce docelowe Zuljana
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 21.06.2016 00:07

asscro napisał(a):Witam!Dzisiaj jestem na finiszu przeczytania Waszego wątku, trochę mi czasu to zajęło, ale było warto. Trochę, a nawet bardzo żal, że brakuje tu kilka cudownych postaci, które potrafiły świetnie na wszystkie pytania odpowiedzieć, wpleść w swoje wypowiedzi chumor, czasem trochę ironi. Dziękuję Aldonko za założenie wątku! Bardzo żałuję że dopiero nie dawno tu trafiłam.Chorwację, głównie Riwiere Makarską znam, ale dzięki Wam już za dwa tygodnie zawitamy pierwszy raz na Peljesacu. Noclegi mamy w Orebiču i w Podobuče. Już nie mogę się doczekać.Proszę o wpisanie do listy miłośników. Ze swej strony obiecuję aktywnie uczestniczyć w tym wątku. Pozdrawiam! Ania

Witaj Aniu w klubie :)

Natko_ decyzja należy do Was, najlepiej znacie swoje dziecko,ale ja bym 3,5 latka na Iliję nie zabierała. O którejkolwiek godzinie nie zaczniesz będziesz albo wchodzić, albo schodzić w upale. Droga nie jest trudna, ale to nie spacerek. Ja osobiście bałabym się.
tataalka
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 05.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tataalka » 28.06.2016 12:25

Cześć,

Czy ktoś z Was wie coś na temat wycieczek z Orebica do Dubrownika? Albo jakieś regularne busy tam i z powrotem. Będziemy w okolicach Orebic na początku lipca i zastanawiam się czy jechać do Dubrownika na dwa samochody ( jest nas 7 osób) czy szukać jakiegoś transportu zorganizowanego.
Widziałem na stronie BusCroatia, że są kursy autobusowe do i z Dubrownika, ale może jest coś więcej?
Może są prywatne busiki chętne na taką podróż?

Pozdrawiam :)
Jarek
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 28.06.2016 13:14

Widziałem w Orebiczu jakieś oferty biur podróży z wycieczkami do Dubrownika, ale się tym nie interesowałem. Z Koruczuli do Dubrownika pływa katamaran, ale bilety chyba tanie nie są. Pewno najkorzystniej będzie jechać własnymi autami, przy okazji można zaliczyć inne atrakcje np. wjazd na SRD, arboretum w Trsteno, czy chociażby plażowanie pod klifami (Konavoske stijene).
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.06.2016 15:27

Niestety sam Orebic schodzi na psy, Jest gorzej niż jeszcze kilka lat temu, a wiem co piszę bo byłem 9 raz i mam porównanie z innymi miejscowościami od Makarskiej Riwiery po Pag, Kvarner i Istrię. Chętnie poczytam opinie innych a po powrocie napiszę więcej.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.06.2016 15:50

Witajcie, ciężko przebrnąć przez cały wątek, więc mam nadzieję że nie zostanę zbesztany jeśli coś "palnę".

W tym roku cel wakacji to Półwysep Pelješac. Cel konkretny - ? tu proszę o Waszą pomoc - Miłośników :)
Gdyż część "kontynentalną" mam zjeżdżoną i pragnę w tym roku coś nowego zaznać w Chorwacji (pozostał mi tylko półwysep i wyspy).
Założenia: najlepiej blisko Orebicia, żeby wykorzystać taksówki wodne na Korcule (myślałem o czymś przy ulicy nad morzem na trasie Orebić- Kuciśte).
Ewentualnie możecie polecić jakąś inna miejscowość w miarę spokojną (wiem wiem cały półwysep taki jest :)).
W planach było Loviste ale obawiam się czy we wrześniu nie będzie tam już w ogóle życia.
a może sama Korcula? wiem, że więcej tu niewiadomych, ale liczę na Waszą pomoc i życzliwość!
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.06.2016 20:07

MWN napisał(a):Niestety sam Orebic schodzi na psy, Jest gorzej niż jeszcze kilka lat temu, a wiem co piszę bo byłem 9 raz i mam porównanie z innymi miejscowościami od Makarskiej Riwiery po Pag, Kvarner i Istrię. Chętnie poczytam opinie innych a po powrocie napiszę więcej.

Orebic schodzi na psy? Jeżdżę tam 15 lat i jedno co zauważam to schodzących na psy naszych rodaków kurwujących na każdym kroku. To nie Orebic schodzi na psy, to turyści go psują.
asscro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 02.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) asscro » 29.06.2016 00:12

Aldonka napisał(a):
MWN napisał(a):Niestety sam Orebic schodzi na psy, Jest gorzej niż jeszcze kilka lat temu, a wiem co piszę bo byłem 9 raz i mam porównanie z innymi miejscowościami od Makarskiej Riwiery po Pag, Kvarner i Istrię. Chętnie poczytam opinie innych a po powrocie napiszę więcej.

Orebic schodzi na psy? Jeżdżę tam 15 lat i jedno co zauważam to schodzących na psy naszych rodaków kurwujących na każdym kroku. To nie Orebic schodzi na psy, to turyści go psują.

Witam! jestem w Orebiču pierwszy raz, wiec nie porównuje go z innymi latami.Wcześniej kilka razy byłam na Riwierze Makarskiej (Makarska obrzeża i Tucepi) i to daje mi porównanie, że jest tutaj mniej tłoczno niż tam, fakt że idąc deptakiem nad morzem słyszy się głównie Polaków nie powinien dyskwalifikować tego miejsca.W Orebicu aktualnie są głównie rodziny z dziećmi i pary starsze, nie ma rzadnych koloni, tłumów młodzieży jest spokój, nawet wydaje się jakby było przed sezonem. Żałuję nawet że jeden tydzień zmieniłam na Podobuče, bo Orebič to świetna baza wypadowa. A zresztą nie powinnam pisać że żałuję, bo przecież jeszcze nie wiem jak tam będzie. Napewno nie będzie internetu :oops:
asscro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 02.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) asscro » 29.06.2016 00:18

Chciałabym podziękować Tobie Aldonko i całemu klubowi(nieobecnemu tutaj Sławkowi -Bocianowi również) że pomogliscie mi podjąć decyzję(teraz już jestem pewna że słuszną) że w tym roku spędzamy wakacje na Pelješacu! Jest cudowny!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 272
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone