Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kilka fotek z Sharm el sheikh :D

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Kilka fotek z Sharm el sheikh :D

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.04.2015 15:10

Nie będę pisac jakiejś bardzo rozbudowanej relacji z tego wyjazdu, ponieważ był on głównie nastawiony na leżing, plażing i smażing (po części), więc i zwiedzania nie było zbyt dużo.

Na początek kilka słów wstępu. W tym roku mieliśmy jak zwykle jechac gdzieś na wakacje we wrześniu... no właśnie mieliśmy....

Zmieniliśmy szybko zdanie ponieważ uznaliśmy, że właśnie teraz jest idealny czas na to, żeby na świat przyszedł nasz drugi potomek/-ka. Jak już byliśmy pewni, że zostaniemy po raz drugi rodzicami, zdecydowaliśmy, że na wakacje pojedziemy na przełomie lutego i marca i mają byc spełnione następujące warunki: ma byc ciepło, krótki lot i tanio.

Maleństwo urodzi się na przełomie września i października, więc wyjazd we wrześniu odpada z wiadomych przyczyn, w czerwcu też nie pojedziemy, ponieważ 2 lipca mam ważny egzamin, a uczyc się na wczasach, zamiast korzystac z urlopu też nie za bardzo mi pasuje. Jechac w lipcu i sierpniu w zaawansowanej ciąży w okropne upały też średnio.

Zdecydowaliśmy się więc na Egipt, ponieważ spełniał on powyższe warunki. Może zaskoczę wszystkich, ale był to strzał w 10-tkę. Pogoda była idealna (25-30 stopni), przyjemny wiaterek, nic nas na wczasach nie interesowało, formuła all inclusive sprawdziła się w tym hotelu znakomicie.

Od razu zaznaczam, że nie były to moje wymarzone wakacje, bo też jak większośc Cromaniaków lubię zwiedzac i miec pod ręką własne auto, ale jestem za tym, żeby wszystkiego w życiu spróbowac, więc wczasy all inclusive również były w planach na kiedyś tam.

Dodatkowym atutem było to, że znajomi chcieli leciec do Egiptu, więc polecieliśmy razem :D Zawsze to weselej, i tak właśnie było! Wesoło, przyjemnie i 3 podstawowe warunki były spełnione :D

Zapraszam więc na dawkę zdjęc z ciepłego Egiptu. Aaaaa jeszcze o dacie napiszę. Wyjazd był od 24 lutego do 3 marca.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 15.04.2015 15:16

Kierunek dla nas w bardzo odległej przyszłości, chętnie zobaczę zdjęcia :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.04.2015 15:18

To gratulacje :!:
Skoro Egipt to i kolorowe rybki będą :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 15.04.2015 15:19

Egipt - może kiedyś... Póki co, bardzo chętnie popatrzę na Twoje fotki :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.04.2015 15:29

No doooobra ...
Z powodów, o których wspomniałaś w pierwszym poście jesteś usprawiedliwiona z nieobecności w Cro w roku bieżącym, wakacje wakacjami a obywatelski obowiązek przyrostu naturalnego trzeba spełnić :mrgreen:

Teraz pokazuj ten Egipt AllIn :hut:
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 15.04.2015 15:45

Też chętnie zobaczę - Egipt to kraj, który chciałbym zobaczyć ze względów historycznych, no ale trochę odstrasza mnie ''arabska kultura'' i formuła wakacji polegających na tym, że zamykają Cię w hotelu ;)

Może Twoja relacja rzuci inne światło.

Z jakiego biura podróży korzystałaś?

Btw, nie miałaś problemów z tzw. klątwą faraona?
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 15.04.2015 15:54

Chętnie pooglądam fotki z Sharm, przed ichnią rewolucją był to nasz zimowy kierunek wakacyjny, może czas pomyśleć znowu o tych rejonach. Poproszę dużo słonecznych, ciepłych fotek i kolorowe rybki też zamawiam :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.04.2015 17:53

Jakoś do Egiptu mnie ciągnie :roll: ale na fotki zerknę :wink:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 15.04.2015 20:07

Janusz Bajcer napisał(a):Jakoś do Egiptu mnie ciągnie :roll: ale na fotki zerknę :wink:


ciągnie czy nie ciągnie :?:

Ps. Największą wadą Egiptu to, że dużo tam Egipcjan :mrgreen:
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 15.04.2015 20:17

Torac napisał(a):Ps. Największą wadą Egiptu to, że dużo tam Egipcjan :mrgreen:


Dobre to :mrgreen:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 15.04.2015 20:24

No dawaj tą rafę! :D
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 15.04.2015 20:31

Cześć Agata, dawaj te fotki :wink: , chętnie pooglądam. Ja sobie Egipt chyba na razie zostawię "na emeryturę", ale ciekawa jestem Twoich wrażeń :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.04.2015 21:05

Torac napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Jakoś do Egiptu mnie ciągnie :roll: ale na fotki zerknę :wink:


ciągnie czy nie ciągnie :?:

Zjadłem "NIE" :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.04.2015 21:08

kataryniarz napisał(a):Kierunek dla nas w bardzo odległej przyszłości, chętnie zobaczę zdjęcia :)

maslinka napisał(a):Egipt - może kiedyś... Póki co, bardzo chętnie popatrzę na Twoje fotki :D

Janusz Bajcer napisał(a):Jakoś do Egiptu mnie ciągnie :roll: ale na fotki zerknę :wink:

maniust napisał(a):No dawaj tą rafę! :D

ruzica napisał(a):Cześć Agata, dawaj te fotki :wink: , chętnie pooglądam. Ja sobie Egipt chyba na razie zostawię "na emeryturę", ale ciekawa jestem Twoich wrażeń :)

Zapraszam Was wszystkich serdecznie, zaraz wrzucam pierwszą porcję zdjęc :D
piekara114 napisał(a):To gratulacje :!:
Skoro Egipt to i kolorowe rybki będą :D

Dziękuję :D Rybki będą. Co prawda, bardzo dużo ich nie będzie, bo ze względu na mój stan nie skorzystaliśmy z nurkowania, ale snoorkowaliśmy i rafę widzieliśmy :D
gusia-s napisał(a):No doooobra ...
Z powodów, o których wspomniałaś w pierwszym poście jesteś usprawiedliwiona z nieobecności w Cro w roku bieżącym, wakacje wakacjami a obywatelski obowiązek przyrostu naturalnego trzeba spełnić :mrgreen:

Były takie plany, że jednak może w lipcu wybierzemy się do Cro, ale nie wiadomo jak będzie ciąża przebiegac i nie wiem czy chciałabym się męczyc w aucie te 12 godzin w zaawansowanej ciąży. Chorwacja do przyszłego roku nam nie ucieknie :D
North Slav napisał(a):Też chętnie zobaczę - Egipt to kraj, który chciałbym zobaczyć ze względów historycznych, no ale trochę odstrasza mnie ''arabska kultura'' i formuła wakacji polegających na tym, że zamykają Cię w hotelu ;)

Wiesz co, też początkowo bałam się tego zamknięcia, jak to określiłeś, ale nie było tak źle. Hotel był przeze mnie skrupulatnie wybrany, więc byliśmy z niego bardzo zadowoleni. Mój mąż był szczególnie szczęśliwy, ponieważ po raz pierwszy nie musiał spędzic tylu godzin za kierownicą. Arabska kultura faktycznie może byc trochę uciążliwa, ale jakoś strasznie też tego nie odczuliśmy. Akurat spotykaliśmy w większości miłych Egipcjan, więc wszystko ok.
North Slav napisał(a):Z jakiego biura podróży korzystałaś?

z Itaki korzystaliśmy, głównie dlatego, że znajoma tam pracuje i to ona głównie pomogła w wyborze hotelu
North Slav napisał(a):Btw, nie miałaś problemów z tzw. klątwą faraona?

Nie mieliśmy takich problemów. Już piszę jak ich uniknąc. Przemiła rezydentka Itaki wyjaśniła nam, że o tej porze roku, kiedy temperatury nie są aż tak strasznie wysokie, nie ma aż tylu niebezpiecznych bakterii powodujących problemy z żołądkiem.
Woda, którą używają w hotelach do gotowania, przyrządzania soków, zup (przynajmniej w tym, w którym byliśmy) jest to kupowana woda mineralna. Do płukania owoców natomiast i do kąpieli używana jest odsalana woda morska i dlatego na świeżych owocach mogą pojawic się bakterie. Lepiej więc je przemyc wodą mineralną
Belluna napisał(a):Chętnie pooglądam fotki z Sharm, przed ichnią rewolucją był to nasz zimowy kierunek wakacyjny, może czas pomyśleć znowu o tych rejonach. Poproszę dużo słonecznych, ciepłych fotek i kolorowe rybki też zamawiam :D

Jak już pisałam oczywiście rybki będą :D
Torac napisał(a):Ps. Największą wadą Egiptu to, że dużo tam Egipcjan :mrgreen:

Coś w tym jest, chociaż tak jak pisałam wyżej, trafiliśmy akurat na całkiem miłych Egipcjan
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.04.2015 21:28

Na początek 2 fotki z samolotu:
DSC_0519.JPG
DSC_0520.JPG


I hotel: Coral Sea Aqua Club

DSC_0553.JPG


Widok z balkonu hotelowego pokoju
DSC_0554.JPG
DSC_0555.JPG


DSC_0556.JPG
DSC_0558.JPG
DSC_0561.JPG
DSC_0580.JPG
DSC_0589.JPG
DSC_0591.JPG
DSC_0600.JPG
DSC_0715.JPG
DSC_0720.JPG
DSC_0755.JPG
DSC_0760.JPG
DSC_0764.JPG
DSC_0799.JPG
DSC_0800.JPG
DSC_0821.JPG
DSC_0822.JPG
DSC_1125.JPG
DSC_1128.JPG
DSCF3929.JPG
DSCF3930.JPG
DSCF3936.JPG
DSCF3937.JPG
Następna strona

Powrót do Afryka



cron
Kilka fotek z Sharm el sheikh :D
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone