Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Kierunek Krk - wariant przez SLO zamiast autostrad CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mefjuu
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) mefjuu » 13.06.2015 02:00

Witam,
Pierwszy raz piszę na forum, pierwszy raz też jadę do CRO. W najbliższy czwartek z płd. Polski ruszamy na wyspę Krk.

Wertując wątki na forum i analizując warianty dojazdu, zastanawiam się:
czy jest sens omijać autostradę na SLO by potem płacić na bramkach w CRO, skoro można pocisnąć autostradami na SLO ile się da i wjechać do CRO np. w miejscowości Rupa.

Np. taka trasa przez Lublanę: tiny.cc/yb5bzx

Proszę o uwagi i sugestie co do tego słoweńskiego wariantu. Z góry piękne dzięki!

(dodam, że wyjeżdżamy w czwartek ok. godz. 21.00, z rocznym dzieckiem, więc płynność jazdy ma znaczenie :) )
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.06.2015 08:47

Jest ok.
Końcówkę będziesz miał bez autostrady. Dojdzie zmęczenie.
Uważajcie.
Myślę, że piękne widoki nie pozwolą zasnąć. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2015 08:50

Trasa przez Słowenię to najlepsze wyjście, tak jak sobie wyznaczyłeś :!:
wojtastar
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtastar » 13.06.2015 09:14

Potwierdzam, byłem w 2014 jadę i w tym roku. Autostrada prawie do samego końca, kończy się 2 km przed wyspą, brak autostrady pomiędzy Rupą a miastem Postojna, droga dosyć kręta i brak poboczy. Na granicy Austriackiej można kupić winiety Słoweńskie. Jeżeli jedziesz na LPG to sporo stacji w Słowenii i Chorwacji.
suprnowa
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 13.06.2015 21:56

Ciekawa propozycja .Wtrące się trochę w dyskusje.
Sam myśle nad tym jak urozmaicić sobie podróż na Hvar.Nocleg mam od niedzieli 26.07 i planujemy wyjechać w piątek rano i coś zwiedzić po drodze wraz z noclegami.
Może macie jakieś pomysły..
Wybierając się Twoją drogą muszę wykupić tylko winietki na Czech i Austrię?Czy Słowienie jadę już omijając płatne drogi?
W Cro już chyba najlepiej jechać wybrzeżem na Hvar także omijając bramki i opłaty?
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.06.2015 22:11

suprnowa napisał(a):Ciekawa propozycja .Wtrące się trochę w dyskusje.
Sam myśle nad tym jak urozmaicić sobie podróż na Hvar.Nocleg mam od niedzieli 26.07 i planujemy wyjechać w piątek rano i coś zwiedzić po drodze wraz z noclegami.
Może macie jakieś pomysły..
Wybierając się Twoją drogą muszę wykupić tylko winietki na Czech i Austrię?Czy Słowienie jadę już omijając płatne drogi?
W Cro już chyba najlepiej jechać wybrzeżem na Hvar także omijając bramki i opłaty?

wskazana przez mefjuu trasa prowadzi w Słowenii autostradami więc winieta konieczna, na Cz i A oczywiście też;
najczęściej bez winiety w Słowenii można obyć się jadąc do Chorwacji przez skrót Mureck-Lenart-Ptuj;
można oczywiście pojechać jak mefjuu wykupując winietę Słoweńską i na Hvar dotrzeć Jadranką, oczywiście koniecznie z noclegiem po drodze
suprnowa
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 13.06.2015 22:19

Mureck -Ptuj juz jechałem.Chciałbym coś teraz zmienić.Czy warto jechać Jadranką?Widoki i odwiedzone miejsca wynagrodzą Nam wolniejszą drogę?
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.06.2015 22:33

oczywiście, że widoki rewelacja, mz powiedziałbym w 75% trasy; w Rupie wjeżdżasz na 8kę i ciągniesz, aż do promu (nie wiem skąd wypływasz); po drodze wiele miejsc do odwiedzenia, nie wiem gdzie już byłeś, więc trudno proponować, ale sam przejazd będzie długi, a ze zwiedzaniem to już w ogóle
suprnowa
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 13.06.2015 22:43

Wypływamy ze Splitu.
Co polecasz zwiedzic po drodze?Zawsze to jakas odmiana niż autostrady.Ile godzin trzeba liczyć  na samą drogę w Cro?granicę chcielibyśmy przekroczyć w Sentilj omijając płatne drogi w Słowenii
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2015 22:52

Jak chcesz jechać tak jak autor wątku przez Słowenię, to omijanie autostrad jest bez sensu :!: :roll:
Straci się 3 godziny, trasa wąskimi drogami wzdłuż autostrady da wam w kość,
zaoszczędzenie 15 euro nie jest tego warte

https://www.google.pl/maps/dir/49.81539 ... 0?hl=pl-PL

Przemyśl to na spokojnie :wink:

Może po prostu zatrzymać się w Splicie i zwiedzić miasto przed odpłynięciem promu :roll:
suprnowa
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 13.06.2015 22:58

Lepiej zwiedzić Słowenie po drodze czy górę Cro?Jeżeli pojadę drogą proponowaną przez autora wątku to jadąc Jadranką autostrady w Cro już żadnych opłat drogowych nie ponoszę?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2015 23:06

No ale jak ty cały czas piszesz o zwiedzaniu, a jednocześnie chcesz zaoszczędzić na winiecie słoweńskiej i jechać kilkaset kilometrów zwykłymi drogami,
to mnie to nie przekonuje :roll:
Zwiedzanie kosztuje: wstępy, parkingi, jedzenie, pamiątki, dodatkowe kilometry nabite trasą krajoznawczą :roll:

Jadąc od Rijeki do Splitu można zwykłymi drogami i są też odcinki autostrad
suprnowa
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 13.06.2015 23:24

Źle mnie zrozumiałeś :)
Kupie sobie winietkę na 7 dni w Słowenii i pojadę tam autostradami a w Cro pojadę wspomnianą przez Ciebie Jadranką.Nie szukam oszczędności tam gdzie nie powinienem :)
Z Hvar mamy zamiar jechać jeszcze na pare dni do Albanii zwiedzając po drodze Czarnogórę.A stamtąd do domu to już chyba najlepiej Serbię ,Węgry .Akurat ta trasę mam już opanowaną bo w zeszłym roku wracałem z Grecji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2015 23:38

A ha :D

Wzdłuż Jadranki jest co zwiedzać przez wiele dni,
ja na twoim miejscu bym jednak wybrał zwiedzanie Splitu i okolicy, np. miasta Trogir :roll:
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.06.2015 09:32

suprnowa napisał(a):Wypływamy ze Splitu.
Co polecasz zwiedzic po drodze?Zawsze to jakas odmiana niż autostrady.Ile godzin trzeba liczyć  na samą drogę w Cro? granicę chcielibyśmy przekroczyć w Sentilj omijając płatne drogi w Słowenii

sorrki, w jednym poście piszesz, że chcesz jak autor wątku autostradami w Słowenii, teraz że z Sentilj chcesz omijać płatne jej drogi... :?
jadąc jak autor wątku do granicy w Rupie, można w Słowenii po drodze zobaczyć Jaskinię Postojną lub Skocjanską i Zamek przy Postojnej, potem wjechać na 8kę i dalej jadąc w Senj zwiedzić twierdzę Nehaj, potem przemieścić się do Zadaru lub bardziej Trogiru/Splitu;
jednak sama Jadranka na tym odcinku to wg Googlea dobre ~6, 7g, a gdzie tam zwiedzanie, więc tylko z nocle-giem(gami)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019