Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kartą na bramkach W Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 30.09.2016 21:55

Trochę to wszystko trwało (około miesiąca) . ale kasa z reklamacji za zle naliczoną kategorię powróciła już na kartę. Najdłużej guzdrali się w Demerje. Trakościan zwrócił szybko po paru dniach.
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 31.07.2017 14:40

A ja nie zwróciłam nawet uwagi na cenę, tak byłam szczęśliwa, że w końcu po odstaniu swojego dojechałam do bramek... Moje auto miało 2,10 m- suv z boxem.
Znalazłam sobie drogę na wakacje, ale na końcu A1 mam policzone dobrze, tylko że tam mam wrażenie że nie było bezobsługowych. W drodze powrotnej muszę jesczze sprawdzić, bo nie zeszło z karty bo to było przedwczoraj. Ale gdzie sprawdzić Trakoscan-Lucko? Kto jest operatorem?

A druga rzecz - na bramkach kartowych była naklejka, że obsługują karty Mastercard i Maestro, ale czy tylko? Akurat miałam te karty przy sobie i zapłaciłam, ale miałam ochotę spróbować Visy, tylko już nie chciałam wydłużać i wściekać osób za mną :)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 31.07.2017 21:47

morela napisał(a):A druga rzecz - na bramkach kartowych była naklejka, że obsługują karty Mastercard i Maestro, ale czy tylko? Akurat miałam te karty przy sobie i zapłaciłam, ale miałam ochotę spróbować Visy, tylko już nie chciałam wydłużać i wściekać osób za mną :)

płaciłem Visą już 5 lat temu...
ANDriu G.
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDriu G. » 02.08.2017 21:02

Witam wszystkich na forum mam pytanie odnosnie bramek na karte.Czytałem na forum ze piniądze z karty pobierane sa bez podawania pinu.Mój odcinek Zagvozd-Lucko to koszt ok 140 zł, a ja mam na karcie płatność bez podawania pinu ustawioną do 50 zł.Czy wie ktoś jak to dokładnie wygląda?Z góry dziękuje za odpowiedź.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 02.08.2017 21:07

50zl dla transakcji zbliżeniowych ?
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 02.08.2017 21:18

Też mnie to zastanawiało ponieważ na żadnej z bramek pinu nie podawałem a płaciliśmy w przeliczeniu na nasze 103zł, 29zł i 6zł.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 02.08.2017 21:20

Bo na bramkach nie ma czytnika zbliżeniowego....

Tylko tradycyjny zasysacz kart . A pinu sie podaje bo kolejka by była od Lućko do Splitu :oczko_usmiech:

Tez mam limit 50zl zbliżeniowo w Visa z ING i normalnie płace na bramkach kartą
czlowiek_bigos
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) czlowiek_bigos » 02.08.2017 21:22

To nie ma nic wspólnego z płatnościami zbliżeniowymi. Te bramki już tak działały nawet przed pojawieniem się kart zbliżeniowych, dlatego obstawiam, że zadziała
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 02.08.2017 21:26

To fakt zabiera obsługa kartę niestety nie widzimy czy to transakcja zbliżeniowa czy nie. Jednak pinu nie podajemy czyli możemy jechać z pożyczoną kartą. :)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 02.08.2017 21:30

śmigacz napisał(a):To fakt zabiera obsługa kartę niestety nie widzimy czy to transakcja zbliżeniowa czy nie. Jednak pinu nie podajemy czyli możemy jechać z pożyczoną kartą. :)


Niby tak, ale bardziej prawdopodobne jest to ze zanim dojedziesz do Cro bedzie zablokowana :P
ANDriu G.
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDriu G. » 02.08.2017 21:38

Dzięki z super szybką odpowidż.
lupo
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 29.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lupo » 03.08.2017 10:01

Jak to jest z tymi kategoriami aut? Moje ma w standardzie 1,65 ale z boxem bedzie powyzej 1,9. Liczy sie z boxem czy bez przy oplacie ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.08.2017 10:09

lupo napisał(a):Jak to jest z tymi kategoriami aut? Moje ma w standardzie 1,65 ale z boxem bedzie powyzej 1,9. Liczy sie z boxem czy bez przy oplacie ?

W tym przypadku box jest gratis.
Cezaryna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cezaryna » 03.08.2017 11:28

Janusz Bajcer napisał(a):
lupo napisał(a):Jak to jest z tymi kategoriami aut? Moje ma w standardzie 1,65 ale z boxem bedzie powyzej 1,9. Liczy sie z boxem czy bez przy oplacie ?

W tym przypadku box jest gratis.


Box jest gratis, jak napisał Janusz.
Przestrzegam jednak przed korzystaniem z bramek automatycznych (No cash, ENC), jadąc ze sprzętem na dachu.
Pisałem już o tym w tym wątku.
luk202
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 31.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk202 » 03.08.2017 14:09

W lipcu wyjeżdżałem i na ostatniej bramce zabrakło mi "zwierzaczków" i płaciłem kartą. Bez problemu i podawaniu pin'u. tylko przelicznik walutowy mieli inny ale to już kwestia banku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kartą na bramkach W Cro - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone