Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kartą na bramkach W Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JacekPlacek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 15.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacekPlacek » 13.08.2016 15:58

Ludziska mam pytanko odnośnie całego podjazdu pod bramki płatności kartą. Kiedy jadę autostrada są 2 pasy i powiedzmy że jest korek 2km do bramek czy jest możliwość ominąć ten korek jeżeli jak wszyscy wiemy prawie.wszyscy płacą gotówką a ja chcę karta?
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 13.08.2016 16:22

JacekPlacek napisał(a):Ludziska mam pytanko odnośnie całego podjazdu pod bramki płatności kartą. Kiedy jadę autostrada są 2 pasy i powiedzmy że jest korek 2km do bramek czy jest możliwość ominąć ten korek jeżeli jak wszyscy wiemy prawie.wszyscy płacą gotówką a ja chcę karta?


Masz rację, jak podjedziesz, to okaże się, że przy bramkach, gdzie płaci się kartą, będzie "luz" , jednak jechać poboczem te przykładowe 2 km? Na pewno ktoś Cię przyblokuje po drodze :P

Raczej jak już będziesz widział, że w oddali są bramki, to wtedy... ;)
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 13.08.2016 16:24

Zresztą pasy ruchu dla tych, co płacą kartą a gotówką są często oddzielone :)
JacekPlacek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 15.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacekPlacek » 13.08.2016 16:32

tyniolek napisał(a):Zresztą pasy ruchu dla tych, co płacą kartą a gotówką są często oddzielone :)


Spoko dzięki za odpowiedź
Ja wiem ze są oddzielone ale dopiero przy samych bramkach , ja pisze o tym jak nastąpi sytuacja ja kolejka do bramek sięgnie autostrady 2 pasmowej.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1615
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 13.08.2016 16:36

tyniolek napisał(a):Zresztą pasy ruchu dla tych, co płacą kartą a gotówką są często oddzielone :)

A gdzie tak jest?
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 13.08.2016 16:39

tyniolek napisał(a):Zresztą pasy ruchu dla tych, co płacą kartą a gotówką są często oddzielone :)

Np. na Lučko jest tak, że bramki do płatności kartą przed Zagrzebiem (jadąc do kraju) są około 3km przed gotówkowymi.
Trzeba trzymać się prawej strony i patrzeć na znaki :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.08.2016 16:40

Jeśli chodzi o Lučko, to zjazd na bramki "karciane" jest jakieś 4km przed bramkami gotówkowymi. Zdarza się że korek do bramek gotówkowych jest aż do tego zjazdu a nawet dłużej (jak np teraz ;) ). Nie ryzykowałbym jednak jazdy pasem awaryjnym.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1615
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 13.08.2016 16:44

papse napisał(a):
tyniolek napisał(a):Zresztą pasy ruchu dla tych, co płacą kartą a gotówką są często oddzielone :)

Np. na Lučko jest tak, że bramki do płatności kartą przed Zagrzebiem (jadąc do kraju) są około 3km przed gotówkowymi.
Trzeba trzymać się prawej strony i patrzeć na znaki :)

I tylko tam!
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 13.08.2016 16:48

klopot napisał(a):
papse napisał(a):
tyniolek napisał(a):Zresztą pasy ruchu dla tych, co płacą kartą a gotówką są często oddzielone :)

Np. na Lučko jest tak, że bramki do płatności kartą przed Zagrzebiem (jadąc do kraju) są około 3km przed gotówkowymi.
Trzeba trzymać się prawej strony i patrzeć na znaki :)

I tylko tam!

Ale nie trzeba krzyczeć :oczko_usmiech:
JacekPlacek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 15.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacekPlacek » 13.08.2016 16:55

dids76 napisał(a):Jeśli chodzi o Lučko, to zjazd na bramki "karciane" jest jakieś 4km przed bramkami gotówkowymi. Zdarza się że korek do bramek gotówkowych jest aż do tego zjazdu a nawet dłużej (jak np teraz ;) ). Nie ryzykowałbym jednak jazdy pasem awaryjnym.


Dzięki za info
To jest dobra wiadomość.
Nie rozumiem ludzi którzy płacą gotówką a później narzekają na forum ze stali do bramek 2 godziny . Ja wolę przepłacic bo dla mnie czas ważniejszy nikt nie patrzy że stojąc 2 h w.korku straci na paliwo więcej niż bank weźmie prowizji za.bramkę
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 13.08.2016 16:56

dids76 napisał(a):Jeśli chodzi o Lučko, to zjazd na bramki "karciane" jest jakieś 4km przed bramkami gotówkowymi. Zdarza się że korek do bramek gotówkowych jest aż do tego zjazdu a nawet dłużej (jak np teraz ;) ). Nie ryzykowałbym jednak jazdy pasem awaryjnym.

...przerabiam ten temat od 3 lat...wszystkie bramki gotówkowe mają terminale ...a problem jest taki, że płacąc "plastikiem" ucieka im prowizja...reasumując....nasłuchacie się ale przyjmą płatność...bo nie mają wyjścia :D
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 13.08.2016 17:14

Dokładne.... wszędzie za wszystko gdzie się tyko da plastikiem płacić...:-)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 13.08.2016 19:18

VONPLES napisał(a):...przerabiam ten temat od 3 lat...wszystkie bramki gotówkowe mają terminale ...a problem jest taki, że płacąc "plastikiem" ucieka im prowizja...reasumując....nasłuchacie się ale przyjmą płatność...bo nie mają wyjścia :D

Dokładnie , przeżyłem to w zeszłym roku , pierwszy raz wracając , pomyliłem zjazd w Lućko w zjechałem na gotówe , ale wiedziałem z Cropl, że mają terminale , co się na marudził Chorwat :roll: .......ale w końcu wyciągnął terminal. :D
Ta prowizja to w cudzysłowie , bo jak dajesz plastik to nie ma jak cię oskubać z kuny.
Cezaryna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cezaryna » 14.08.2016 15:33

Uwaga, ostrzeżenie !
Jeśli jedziesz SUV-em lub innym wysokim autem, które nie przekracza jednak 1,90 cm wysokości, ale wieziesz na dachu sprzęt, np. windsurfingowy, unikaj bramek samoobsługowych.
Automat po pomiarze całości pobiera opłatę za auta z grupy wyższych, czyli sporo drożej.
Przerabiałem w zeszłym roku.
Niemniej jednak, ponieważ to wakacje i czasu było sporo, napisałem reklamację na mail operatora.
Ten poprosił o datę, godzinę (plus minus) pobrania opłaty oraz numer rejestracyjny pojazdu i ... oddał nadwyżkę na konto karty, którą płaciłem.

Pozdrav.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 14.08.2016 21:59

Cezaryna napisał(a):Uwaga, ostrzeżenie !
Jeśli jedziesz SUV-em lub innym wysokim autem, które nie przekracza jednak 1,90 cm wysokości, ale wieziesz na dachu sprzęt, np. windsurfingowy, unikaj bramek samoobsługowych.
Automat po pomiarze całości pobiera opłatę za auta z grupy wyższych, czyli sporo drożej.
Przerabiałem w zeszłym roku.
Niemniej jednak, ponieważ to wakacje i czasu było sporo, napisałem reklamację na mail operatora.
Ten poprosił o datę, godzinę (plus minus) pobrania opłaty oraz numer rejestracyjny pojazdu i ... oddał nadwyżkę na konto karty, którą płaciłem.

Pozdrav.

To miło z ich strony :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kartą na bramkach W Cro - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone