Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kartą na bramkach W Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 14.08.2016 23:17

Dobrze wiedzieć na przyszłość :hut:
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012
Płatność na bramkach kartą

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 19.08.2016 22:57

Czy na bramkach do płatności gotówką można płacić kartą czy płaci się na ichniejszych viatolowych bramkach?
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Płatność na bramkach kartą

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.08.2016 23:15

Można , ale jest trochę zachodu z Chorwatem.
killu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 04.07.2014
Re: Płatność na bramkach kartą

Nieprzeczytany postnapisał(a) killu » 20.08.2016 09:03

"Czy płaci się na ichniejszych viatolowych bramkach?" Oznaczenie ENC czy też jak to nazwałeś "viatolowych bramkach" służy tylko pojazdom z przedpłaconym urządzeniem do elektronicznego poboru opłat. Byłem już 13 razy w Chorwacji i ani razu nie spotkałem się z sytuacją by nie można było zapłacić kartą płatniczą na bramce do poboru gotówki, raz tylko bodajże w 2002 roku Chorwat pomarudził coś pod nosem i po chwili już kasował z karty. Znaczenie ma inny fakt, są wyznaczone zjazdy i bramki do opłat tylko kartą bankomatową i warto z nich korzystać, gdyż na tradycyjnych bramkach do poboru opłat w sezonie zazwyczaj jest kolejka kilku (kilkunastu) aut do płatności gotówką, zaś na bramkach tylko do płatności kartą przeważnie nie ma kolejki bądź jest 1-2 auta, do tego jeszcze dodaj przeważnie zawsze korzystny kurs przy płatności kartą i masz odpowiedź na zadane pytanie :lol: . Musisz tylko zwrócić uwagę przy dojeździe do bramek, gdyż zjazd do bramek z płatnością kartą i ENC (przynajmniej już wyjeżdżając z Chorwacji przed Zagrzebiem) jest trochę wcześniej, jeśli go przegapisz niczym się nie stresuj i jedź na pobór opłat tradycyjny, najważniejsze to nie stwarzać zagrożenia na drodze, a i tak będziesz mógł zapłacić kartą, w razie czego nie masz wystarczającej ilości gotówki, a auto stające za Twoim przyspieszy ruchy operatora, wierz mi, w każdym okienku jest terminal do płatności kartą :D
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 22.08.2016 23:09

Taaaa...
Posprawdzałem sobie wyciągi z karty i wyszło ,że policzyli sobie moją Dacię z bagażnikiem dachowym jako kategorię 2. W drodze powrotnej zarówno w Demerje jak i Trakoscian-ie. Złożyłem właśnie reklamację. Zobaczymy co z tego wyniknie.
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 23.08.2016 16:27

Przecież po podjechaniu na bramkę pojawia się info o koszcie i kategorii . Jak coś nie pasuje od razu wzywasz obsługę
jaka37
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaka37 » 28.08.2016 12:20

na bramkach platnych gotowka tez moge placic karta.
raz wracajac do kraju w Lacko nie przyjelo mi jednej karty dobrze ze mialem druga.
dzisiaj startuje i mam jedna karte, bo kuny kupuje w chorwacji na poczcie.
rosa.arkadiusz
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 04.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rosa.arkadiusz » 28.08.2016 12:27

jaka37 napisał(a):raz wracajac do kraju w Lacko nie przyjelo mi jednej karty dobrze ze mialem druga.


podobna sytuacje miałem przy podrozy do makarskiej, musiałem szwagra karty uzyc bo mojej nie czytalo
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 28.08.2016 12:51

Mam pytanko, czy jadąc z bagażnikiem dachowym na bramkach w CRO liczony jestem jako kategoria I czy II? Podpowie ktoś? Jadę Mondeo MK 3
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 28.08.2016 14:33

henius34 napisał(a):Mam pytanko, czy jadąc z bagażnikiem dachowym na bramkach w CRO liczony jestem jako kategoria I czy II? Podpowie ktoś? Jadę Mondeo MK 3

Wysokość samochodu nie jest większa niż 1,9 m więc powinieneś być liczony jako kategoria I.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 28.08.2016 20:44

dzięki
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 28.08.2016 20:50

henius34 napisał(a):Mam pytanko, czy jadąc z bagażnikiem dachowym na bramkach w CRO liczony jestem jako kategoria I czy II? Podpowie ktoś? Jadę Mondeo MK 3


papse napisał(a):
Cezaryna napisał(a):Uwaga, ostrzeżenie !
Jeśli jedziesz SUV-em lub innym wysokim autem, które nie przekracza jednak 1,90 cm wysokości, ale wieziesz na dachu sprzęt, np. windsurfingowy, unikaj bramek samoobsługowych.
Automat po pomiarze całości pobiera opłatę za auta z grupy wyższych, czyli sporo drożej.
Przerabiałem w zeszłym roku.
Niemniej jednak, ponieważ to wakacje i czasu było sporo, napisałem reklamację na mail operatora.
Ten poprosił o datę, godzinę (plus minus) pobrania opłaty oraz numer rejestracyjny pojazdu i ... oddał nadwyżkę na konto karty, którą płaciłem.

Pozdrav.

To miło z ich strony :D
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 01.09.2016 10:51

klopot napisał(a):
henius34 napisał(a):Mam pytanko, czy jadąc z bagażnikiem dachowym na bramkach w CRO liczony jestem jako kategoria I czy II? Podpowie ktoś? Jadę Mondeo MK 3

Wysokość samochodu nie jest większa niż 1,9 m więc powinieneś być liczony jako kategoria I.


Zależy jaki box, mnie Astrą III z boxem zakwalifikował do II, wcisnąłem przycisk przywołujący obsługę.
Trzeba patrzeć co wyświetla.
P.
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 01.09.2016 11:00

dids76 napisał(a):Jeśli chodzi o Lučko, to zjazd na bramki "karciane" jest jakieś 4km przed bramkami gotówkowymi. Zdarza się że korek do bramek gotówkowych jest aż do tego zjazdu a nawet dłużej (jak np teraz ;) ). Nie ryzykowałbym jednak jazdy pasem awaryjnym.


Najdłuższy korek jaki spotkałem w tym miejscu miał 21km.
Trzeba było uciekac już na Jastebansko.
P
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 03.09.2016 16:45

piotr62 napisał(a):
klopot napisał(a):
henius34 napisał(a):Mam pytanko, czy jadąc z bagażnikiem dachowym na bramkach w CRO liczony jestem jako kategoria I czy II? Podpowie ktoś? Jadę Mondeo MK 3

Wysokość samochodu nie jest większa niż 1,9 m więc powinieneś być liczony jako kategoria I.


Zależy jaki box, mnie Astrą III z boxem zakwalifikował do II, wcisnąłem przycisk przywołujący obsługę.
Trzeba patrzeć co wyświetla.
P.

Dojechałem w całości, kasowało normalnie jaki Ia :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Kartą na bramkach W Cro - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone