Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kartą na bramkach W Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.08.2017 15:30

Cezaryna napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
lupo napisał(a):Jak to jest z tymi kategoriami aut? Moje ma w standardzie 1,65 ale z boxem bedzie powyzej 1,9. Liczy sie z boxem czy bez przy oplacie ?

W tym przypadku box jest gratis.

Box jest gratis, jak napisał Janusz.
Przestrzegam jednak przed korzystaniem z bramek automatycznych (No cash, ENC), jadąc ze sprzętem na dachu.
Pisałem już o tym w tym wątku.

Potwierdzam. My jeździmy z przyczepą i powinno nas kasować jako kat. II - na bramkach bezgotówkowych w Zapresic zarówno w stronę Zagrzebia jak i w stronę powrotną automat odczytał nas jako kat. III. Po wezwaniu obsługi bez problemu zmieniono nam kategorię, pani nawet powiedziała "znam, znam" Także ja polecam jak najbardziej bramki bezgotówkowe tylko trzeba pilnować co się wyświetla na tablicy zanim się zapłaci i w razie błędu bez skrupułów wzywać obsługę.
W tamtym roku tak samo nas skasowało jako III, więc to nie przypadek a reguła na tych bramkach. Na węźle Lucko już taki problem nie występował.
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 03.08.2017 21:36

"Przestrzegam jednak przed korzystaniem z bramek automatycznych (No cash, ENC), jadąc ze sprzętem na dachu.
Pisałem już o tym w tym wątku."


Tak. Sytem może zakwalifikować auto do kat2 , ale można na miejscu wezwać obsługę albo po przyjezdzie do PL złożyć REKLAMACIJE. Miałem taka przygodę, zorientowałem się że coś było nie tak właśnie po przeczytaniu tego wątku, jakoś tak 2 tyg po przyjeżdzie. Złożyłem reklamację,została uznana , a nadpłata powróciła na konto.
Hoppy_Luke
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hoppy_Luke » 23.08.2017 15:57

A gdzie taką reklamację złożyć? Ja miałem inny przypadek - włożyłem bilet, włożyłem kartę i szlaban się nie otworzył. Koleś z obsługi, który tam stał, powiedział, żebym powtórzył operację i przejechałem... Po powrocie okazało się, że kasę pobrało mi dwa razy...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.08.2017 17:12

ile straciłeś kasy?
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 23.08.2017 19:57

Hoppy_Luke napisał(a):A gdzie taką reklamację złożyć


Zdecydowanie u operatora autostrady http://hac.hr/hr/hr/cestarina/obrazac-z ... eklamacija
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.08.2017 22:27

Hoppy_Luke napisał(a):A gdzie taką reklamację złożyć? Ja miałem inny przypadek - włożyłem bilet, włożyłem kartę i szlaban się nie otworzył. Koleś z obsługi, który tam stał, powiedział, żebym powtórzył operację i przejechałem... Po powrocie okazało się, że kasę pobrało mi dwa razy...

kilka lat temu miałem podobnie, złożyłem reklamację do swojego banku (ING) za podwójne ściągnięcie kasy, sami rozpoczeli i kontynuowali procedurę, a po chyba 2 tyg. zwrot był na koncie
Hoppy_Luke
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hoppy_Luke » 24.08.2017 11:55

Będę próbował. Dzięki. 225 kun, więc jakieś 130zł. Kwota może nie kosmiczna, ale żeby Im tak za darmo dawać, to nie mam chęci ;)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 24.08.2017 12:07

To nie tak mało, myślałem, że może kilkanaście złotych...
Hoppy_Luke
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hoppy_Luke » 05.09.2017 22:51

Po dwóch dniach od złożenia reklamacji dostałem odpowiedź z przeprosinami za zaistniałą sytuację, a dziś, czyli po niecałych dwóch tygodniach - pieniądze na konto. Czyli w sumie całkiem ok wyszło. Dzięki za podpowiedzi!
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 10.05.2018 14:23

Cześć.
Jak oznaczone są bramki do płatności kartą? Bo o ile się domyślam to nie są to bramki ENC. Czy bramki są czytelnie oznaczone w których gotówka a w których karta?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.05.2018 14:27

martinb33 napisał(a):Cześć.
Jak oznaczone są bramki do płatności kartą? Bo o ile się domyślam to nie są to bramki ENC. Czy bramki są czytelnie oznaczone w których gotówka a w których karta?

Tu masz oznaczony zjazd do tych bramek https://goo.gl/maps/mzDE5fidra82
A tu pokazane same bramki https://goo.gl/maps/sxHzvusKWt42 jak widać dwie skrajne są ENC reszta ENC lub karta
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 10.05.2018 14:27

martinb33 napisał(a):Cześć.
Jak oznaczone są bramki do płatności kartą? Bo o ile się domyślam to nie są to bramki ENC. Czy bramki są czytelnie oznaczone w których gotówka a w których karta?


N Lucko np chyba jaśniej się nie da https://goo.gl/maps/bjNbMTiLe8F2
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 10.05.2018 14:29

Dzięki. Czyli jest jasno napisane i niesposób nie trafić ;)
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 10.05.2018 14:31

toomas napisał(a):
martinb33 napisał(a):Cześć.
Jak oznaczone są bramki do płatności kartą? Bo o ile się domyślam to nie są to bramki ENC. Czy bramki są czytelnie oznaczone w których gotówka a w których karta?


N Lucko np chyba jaśniej się nie da https://goo.gl/maps/bjNbMTiLe8F2

Czyli z tego rozumiem że w tym konkretnym przypadku bramki do płatności gotówką nie są obok bramek do płatności kartą. Czy to jest reguła czy zdarzają się wszystkie obok siebie?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 10.05.2018 14:32

martinb33 napisał(a):
toomas napisał(a):
martinb33 napisał(a):Cześć.
Jak oznaczone są bramki do płatności kartą? Bo o ile się domyślam to nie są to bramki ENC. Czy bramki są czytelnie oznaczone w których gotówka a w których karta?


N Lucko np chyba jaśniej się nie da https://goo.gl/maps/bjNbMTiLe8F2

Czyli z tego rozumiem że w tym konkretnym przypadku bramki do płatności gotówką nie są obok bramek do płatności kartą. Czy to jest reguła czy zdarzają się wszystkie obok siebie?


Nie zawsze. Na mniejszych punktach poboru przeważnie są po prostu budki w których płacisz albo gotówką albo kartą. Jeżeli masz wydzielone to zawsze jest jasno opisane

Tu masz np. punkt bez wydzielonych kas https://goo.gl/maps/cbTqNjadFiy. Osobny przejazd tylko dla ENC .
Ostatnio edytowano 10.05.2018 14:42 przez toomas, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Kartą na bramkach W Cro - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone