Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jolka (Baśka) pamiętasz ... - Makarska Riwiera 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Stiopa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stiopa » 14.04.2012 19:39

tony montana napisał(a):
z tego klimatu poleca jeszcze w tej relacji Sisters of Mercy (Mistrzowie)

pozdro :)


No to dawaj dalej, piękne foto, słońce, góry i woda,
powódź:


albo jakąś inną Lukrecję..


cokolwiek, pisz, wklejaj, ciesz nas słowem, obrazem i dźwiękiem...

Będę zaczytywał od dechy do dechy i słuchał.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.04.2012 19:42

Stiopa napisał(a):
tony montana napisał(a):
z tego klimatu poleca jeszcze w tej relacji Sisters of Mercy (Mistrzowie)

pozdro :)


No to dawaj dalej, piękne foto, słońce, góry i woda,
powódź:


albo jakąś inną Lukrecję..


cokolwiek, pisz, wklejaj, ciesz nas słowem, obrazem i dźwiękiem...

Będę zaczytywał od dechy do dechy i słuchał.



dzięki za miłe słowo :)

BTW - to są NUMERY!! (te, co zapodałeś) :)

wyczuwam w koledze fana Tomka Beksińskiego? Czy to jednak nie te roczniki? :)
Stiopa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stiopa » 14.04.2012 20:11

Te roczniki, te dokładnie, niezmiennie i fascynująco
Rzeka złota



Swoją drogą obaj Beksińscy (ojciec i syn) fascynowali, obaj zginęli śmiercią mało "zwyczajną".

Zmykam, to Twój topic, patrząc na wrażliwość muzyczną, wierzę w super relację z Baśki, którą bardzo polubiłem.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.04.2012 20:29

Stiopa napisał(a):Te roczniki, te dokładnie, niezmiennie i fascynująco
Rzeka złota



Swoją drogą obaj Beksińscy (ojciec i syn) fascynowali, obaj zginęli śmiercią mało "zwyczajną".

Zmykam, to Twój topic, patrząc na wrażliwość muzyczną, wierzę w super relację z Baśki, którą bardzo polubiłem.



no Kolego, aleś mnie zaskoczył tym numerem, nie bedę ukrywał - nie znałem go ale jest znakomity! Dzięki!

Swoją drogą to nie zapomnę jak nieodżałowany Pan Tomasz podniecał sie tym kawałkiem i niemieckimi dziewczętami

maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14785
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 15.04.2012 14:27

Czytam, jak zawsze, z dużą przyjemnością :D

Fajny wybór piosenek, ale nie powiesz mi chyba, że pamiętasz, który utwór "leciał" w danym momencie podróży? ;)
To raczej takie "the best of Tony" jest? :D

A jeśli pamiętasz, to szacun, gratuluję pamięci :)

Pozdrav :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.04.2012 15:39

maslinka napisał(a):Czytam, jak zawsze, z dużą przyjemnością :D

Fajny wybór piosenek, ale nie powiesz mi chyba, że pamiętasz, który utwór "leciał" w danym momencie podróży? ;)
To raczej takie "the best of Tony" jest? :D

A jeśli pamiętasz, to szacun, gratuluję pamięci :)

Pozdrav :papa:


Oczywiście, że NIE pamiętam ;)
te numery to po prostu to, co standardowo leci u mnie w furze :)

"the best of TonyM :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 15.04.2012 15:40

Do tej muzyki to i zdjęciem jakimś z wyjazdu byś rzucił :P
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.04.2012 15:48

EithelAmarth napisał(a):Do tej muzyki to i zdjęciem jakimś z wyjazdu byś rzucił :P


Tak, tak, zdjęć z wyjazdu trochę będzie (oczywiście jak zwykle słabiutkich :)
Natomiast chciałbym zakończyć kwestię" Devila" czyli Nikoli ;)

Jako, że wręcz potykałem się o niego podczas całego pobytu w BV to MUSZĘ po prostu napisać o nim jeszcze słów kilka... :)
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 15.04.2012 16:16

czytam relację i akurat oglądam poraz x Genesis live in wembley
dawaj zdjęcia bo akurat leci home by the sea
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.04.2012 16:29

Z początku myślałem, że on jest właścicielem albo choćby współwłaścicielem apartmana, ale okazało się, że z kobietą - właścicielką niewiele ma wspólnego, ot naraja jej takich klientów jak my - ziomki Dżeziego z Liverpoolu (a później z Realu:)

Nikola jako rezydent BV był po prostu wszędzie. Idziemy na plażę - jedzie na Bzykaczu Nikola "Dżezi!!" "Siema!!" - odpowiadam po staropolsku.

Idę sobie raz po ŁISKI ;) późnym wieczorem, ktoś na mnie trąbi jak opętany - oczywiście Nikola :)

Swoim systemem idę rano rzucić karimaty i przygnieść je kamieniami, tak aby mieć sensowne miejsce na plaży po śniadaniu - kto stoi i pije kawę z chłopakami w knajpce? No, kto?

Kolejnego dnia idę do bankomatu i sklepiku po produkty na śniadanie - oczywiście Nikola już tam stoi i rajcuje z kasjerką "dobro jutro Nikola". - "A Zibi Boniek hallo"

Wyglądało na to, jakoby Nikola się zmultiplikowal, nie, jeszcze inaczej - Klonersi z planety Kamino musieli w tym maczać palce.... i Master Sifo Dyass ... normalnie zewsząd napierały idealne klony ....

Gdybym był kobitą, być może poprosiłbym jak Jango Fett o idealnego klona dla siebie (alem facet nie zainteresowany płcią swoją), albowiem Nikola był w stadium pomiędzy wczesnym Andy Garcią czy młodym Alem Pacino - czyli pewnie ciacho.

No dobra, starczy już przecież nie będę tyle opowiadał o Nikoli, bo to się jeszcze jakieś dziwne zrobi ;) teraz kilka słów o przemiłej właścicielce apartmana.

Pani, gdy już się rozpakowaliśmy i wzięliśmy prysznice pokazała nam skrytki domu. Tutaj możemy rozwiesić pranie (owszem, piorę koszule z krótkim rękawem będąc na wyjazdach, a co? ;), tutaj jest lodówka a ta część lodówki jest nasza. Tutaj jest Travarica, a proszę bardzo po kieliszku, a to jaśniejsze to Loza - bitte, bitte.

A bitte bitte bo okazało się, że ja przeceniając swoją znajomość niemieckiego na pytanie "Szpresien ZI DOJCZ? rzekłem "ja, naturliś" co zaowocowało rozmowami w języku Goethego na różne, bardzo trudne nieraz tematy.

"Rozmowami" - w cudzysłowie, ponieważ części kompletnie nie rozumiałem i zmuszony byłem kiwać głową i wielokrotnie prosić o powtórzenie kwestii. Nieświadoma nieznajomości niemieckiego (oprócz Danke, Ja, Nein i Bitte) reszty rodziny nasza właścicielka zwracała się także do reszty rodziny po niemiecku, natomiast reszta rodziny odpowiadała w polsko-chorwacko-angielskim :)

Mieliśmy aber WUNDERRSZUN widok na Jadran :) Nie odkryje Ameryki jeśli powiem, że nie ma wielu piękniejszych rzeczy od porannej kawy z bułeczką z chorwackim serkiem plus pomidorkiem na balkoniku z widokiem na Brac:)

Po jakimś czasie okazało się, że Pani posiada także deskę do prasowania, którą ochoczo wykorzystywałem aby sobie "pobugeln" ;) jak to określiła nasza właścicielka.

Do domu można było wracać po nocy, mieliśmy swój klucz ale pani i tak nas witała, rano można było wstać jak ja nieraz przed 7 a Pani JUŻ była na posterunku

Parę fotek Villa Pavic i widoczek (robione w 2009 małpkowatym Canonem A570 - więc cóż... :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

view z balkoniku, na którym spożywaliśmy wieczorne drinki

Obrazek

a to obrót w drugą stronę (Biokovo)

Obrazek

a to z balkonu przy kuchni (poranne posiłki)

Obrazek


The Cult - Rain



W niektórych kręgach wręcz kultowy band - ja zawsze się przy nich świetnie bawiłem
Ostatnio edytowano 15.04.2012 16:34 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.04.2012 16:32

plessant napisał(a):czytam relację i akurat oglądam poraz x Genesis live in wembley
dawaj zdjęcia bo akurat leci home by the sea


O! Numer z mojej ulubionej płyty chłopaków zatytułowanej tak jak zespół :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 15.04.2012 16:33

Ha! I doczekałam się zdjęć :) Widok z balkonu cudny, ale i widok od frontu na willę niczego sobie, szczególnie jej tło ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.04.2012 16:46

EithelAmarth napisał(a):Ha! I doczekałam się zdjęć :) Widok z balkonu cudny, ale i widok od frontu na willę niczego sobie, szczególnie jej tło ;)


:)

no, muszę przyznać, że dzięki Nikoli oczywiście ;) trafiliśmy całkiem nieźle. Jedynym minusem była dość spora ilość schodów pod górę, gdy wracaliśmy z plaży, ale jeśli to jest problem to po co jeździć na wakacje? ;)

Generalnie Makarska Riwiera pod kątem widoków - rzeczywiście okazała się zjawiskowa. Czasem podczas kąpieli jak spojrzało się w górę - to aż człowiek nie wierzył... góry wychodzące wprost ...z morza..

TAKI SOBIE widok z wody w BV :)

Obrazek
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 15.04.2012 16:48

Rzeczywiście, taki sobie zwykły widoczek, naprawdę z balkonu mam lepszy...


:D


Swoją drogą to jest dopiero uzależnienie od fotografowania - zamiast spokojnie moczyć tyłek w wodzie, szuka się odpowiedniego miejsca na świetne ujęcie :P
kozulka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1062
Dołączył(a): 16.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozulka » 17.04.2012 14:47

dzisiaj zasiadłam do Twojego pisania i słuchania :D

Podoba mi się...czekam na więcej :lol: :lol: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jolka (Baśka) pamiętasz ... - Makarska Riwiera 2009 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone