Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jolka (Baśka) pamiętasz ... - Makarska Riwiera 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.05.2012 10:14

Informuję, że wznowienie tej słabiutkiej relacji będzie miało miejsce około 20 maja - jak zakończę relację z ostatniego wyjazdu

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=36384&highlight=

A póki co ... ktoś tutaj zaraził mnie skutecznie tym utworem (zresztą już większość moich kolegów tez to non stop śpiewa)



8) 8) 8) 8O
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 15.05.2012 19:28


Ja wole to :wink:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 16.05.2012 09:41

Tony......Tooony.....nie słabiutka tylko króciutka....ale poczekamy....
Myślę że na tą okazję to dobry numer....

tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.05.2012 09:46

kamil1929 napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=U5gzX1EDSuU
Ja wole to :wink:


tak :) "wyjutubowałem" to już jakiś czas temu ...niezła atmosfera :)

CROberto napisał(a):Tony......Tooony.....nie słabiutka tylko króciutka....ale poczekamy....
Myślę że na tą okazję to dobry numer....





Łezka w oku się kręci ... teraz nie powstają już takie numery ...
dzięki! :)
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 16.05.2012 13:41

no teraz to pojechaliście.....
ja się na tym wychowałem
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.05.2012 12:06

plessant napisał(a):no teraz to pojechaliście.....
ja się na tym wychowałem


no właśnie, "grube" kawałki teraz lecą nie?

Jeden z moich najukochańszych, ech ten klimat, ta "płacząca" gitara ;)

MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 18.05.2012 15:19

tony montana napisał(a):Łezka w oku się kręci ... teraz nie powstają już takie numery ...
dzięki! :)


A tam nie powstają... :lol:
mairsz
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 13.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mairsz » 18.05.2012 21:57

MRK napisał(a):
tony montana napisał(a):Łezka w oku się kręci ... teraz nie powstają już takie numery ...
dzięki! :)


A tam nie powstają... :lol:


Nie, tu tylko:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.05.2012 09:53

MRK napisał(a):
tony montana napisał(a):Łezka w oku się kręci ... teraz nie powstają już takie numery ...
dzięki! :)


A tam nie powstają... :lol:


Nie jest to moja ulubiona muza, ale daje radę! THX! :)

mairsz napisał(a):Nie, tu tylko:



Bijelo Dugme nie znałem. Z tego co słyszę lubili kiedyś albo dalej lubią (albo czerpią inspirację): King Crimson, Lynard Skynard, Deep Purple oraz Budkę Suflera ;)

8)

pozdro
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.05.2012 10:46

Świeża relacja z Kotliny Kłodzkiej zakończona, zatem można z czystym sumieniem wznowić relacyjkę z Riwiery Makarskiej 2009.

Na początek świetny news, zupełnie od czapy jak zwykle ;) ale skoro ta relacja jest bardzo mocno muzyczna, to nie może tego dziś zabraknąć.
Wybierałem się na koncert tych Panów (i Pani) do Paryża - no dobra, właściwie to się tylko zastanawiałem, czy chce mi się jechać czwarty raz do Paryża (matko, jak to straszliwie skandalicznie brzmi!) w listopadzie, a tutaj świetna nowina...

http://rozrywka.trojmiasto.pl/Archive-imp288845.html

4 koncerty w Polsce!

Dziś zatem najsłynniejszy numer Archiwistów, song, który utrzymywał się przez 70 (!) tygodni na Liście Przebojów Programu Trzeciego, a także siódma pozycja w tegorocznym Topie Wszech Czasów tejże listy.

Gramy - słuchać trzeba głośno



Dziś pochodzimy po Sibeniku. Pojechaliśmy tam zachęceni informacjami z przewodnika papierowego i nie zawiedliśmy się. Jak dla mnie, miasto ma ewidentnie super klimat, "choć" my zwiedzaliśmy go w ciągu dnia - jest to jedno z miejsc, do których chcę kiedyś wrócić późnym wieczorem (podobnie jak do Splitu).

W tym roku wybieramy się na Brać i na bank na jakiś wieczór zostawimy furę w Supetarze i popłyniemy na wieczór "na nogach" ;) do Splitu (być może nawet na koncert Gunsów też ;) aby zobaczyć Pałac Dioklecjana o zmierzchu. Wiele miejsc mocno zyskuje, gdy zwiedza się je "nie w upale" i z odpowiednim nastawieniem. Akurat do Splitu i Sibenika (jak i do Trogiru, w którym będziemy za jakiś czas) nikt mnie nie musi ponownie namawiać (choć tym razem uda się chyba tylko Split nocą).

BTW - zakładam, że na http://www.jadrolinija.hr/ znajdę info, o której wraca ostatni prom ze Splitu na Brac...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

O samym Sibeniku napisano chyba już wszystko na tym Forum wraz z dokładnymi opisami historycznymi oraz dyskusją, w jaki sposób genialny Jurek Dalmatyniec zbudował Katedrę (technika budowania)

Katedra jest imponująca

Obrazek

Obrazek

Wózek ;)

Obrazek

Obrazek

Miasto na wzgórzach

Obrazek

Wybaczcie, że nie napiszę o tym zacnym miejscu więcej, ale nie chcę powtarzać po innych (pisałem o tym chyba na 2 stronie relacji), a poza tym nie mam już niestety wspomnień z żadnymi wartymi uwagi szczegółami, które będą oryginalne i odmienne od innych informacji. Po Sibeniku skoczyliśmy na chwilę do Vodic, które niespecjalnie nam się spodobały (pamiętam, że woda nie była specjalnie ciepła, a plaża betonowa ;)

Obrazek

Jako, że lubię odludne miejsca z fajnymi widokami pojechałem sobie któregoś dnia podczas siesty samotnie pod Biokovo - na "koniec drogi" (nie w sensie, że na Sv Jure - tylko na koniec drogi niedaleko Baśki i Makarskiej - nie pamiętam już dokładnie, w którym to miejscu skręcało się w górę Jadranki...

Obrazek

"ostatnie domy" ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok na Brać .... jeszcze "tylko" nieco ponad 50 dni ...

Obrazek

Obrazek

I na koniec wspomniany już dziś w komentsach zespół ... znany w latach 70...



Bye
tony
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.05.2012 10:35

Na rozgrzewkę zajrzyjmy trochę do playlisty ;) Jako, że The Cult wydali nowa płytę, czas na nieco wspomnień ....
Wiele imprez z tymi numerami w tle :) Teraz dobrze się przy tym na rowerze jeździ! :)



Niektórych draźni wokal Iana, nieliczni zwracają uwagę na nieco niewyjściowy wygląd Iana ;) Ja mam inne zdanie - artysta to artysta ;) :)

A przepraszam, Steven Tyler to jest wyjściowy? ;)
http://www.lifenews.com/2011/05/04/rock ... -abortion/

A jako, że było w related .. i jakoś mam na to ochotę ...



Dobra, jedźmy do Trogiru czy gdzieś ...

Podróż do Trogiru była nieco masakryczna, korki przy Kastelach oraz remont drogi w 2009 dał się nam we znaki. Jednocześnie kląłem, ale też wyrażałem głośno podziw dla sprawności z jaką w 40 stopniowym niemal upale uwijali się chorwaccy drogowcy (spora ilość maszyn, duże zamieszanie, wszyscy machali rękami, i o dziwo - nikt nie siedział na dupie - wszyscy się kręcili).

Być może kręcili się tylko w imię zasady: "cokolwiek masz do zrobienia, a nie masz koncepcji, przypadkiem nie siadaj, ważne, żeby chodzić - możesz chodzić nawet bez sensu, ale przynajmniej udajesz, że robisz coś kluczowego, absolutnie nie możesz usiąść - wtedy się normalnie op...."

Przypomniała mi się jeszcze jedna historyjka (bardzo dużo dygresji w tej relacyjce ;) Małolatem będąc dorabiało się (a jakże skorom Gdynianin) w Stoczni. Stoczni jednak Mar Woj a nie Gdyńskiej. Tam robota aż paliła się w rekach.

Było nas trzech, z czego jeden niepopalający wówczas. Podchodzi Mistrz z szalonym wzrokiem i mówi "Panowie, panowie, szybka akcja trzeba lecieć i ogarnąć temat". Szybka reakcja, zakładamy kaski, chcemy wyrzucać fajki, a ten "nie, no ale.. SPALCIE SPOKOJNIE", po czym zgromił wzrokiem trzeciego niepalącego kolegę. Znaczy - palisz - ROBISZ - jesteś nie do ruszenia. :)

No ok, po tych zamieszaniach przy Kastelach w KOŃCU jesteśmy w Trogirze

Obrazek

Obrazek

Zwróćcie proszę uwagę na anteny i rządek aut ;)

Obrazek

Obrazek

takie tam łódki ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zadziwiające jest jednak to, jak mało zdjęć mam z Trogiru (istnieje teoria, że część z nich - i z innych miejsc - była jeszcze na innej płytce, która się zgubiła :(

Nie jest to jednak aż tak wielka strata, bo zdjęcia jakie są każdy widzi ;) A na Forum zdjęć z tego zabytkowego miasta jest sporo. Powiem tylko że Trogir bezapelacyjnie jest póki co w mojej pierwszej "5", jeśli chodzi o Cro (choć wiem, że wielu pięknych miejsc jeszcze nie widziałem (Hvar, Korcula, na Peljesacu tylko na początku byłem - Ston i Broce (kapiel) - więc tak, jakbym w ogóle na nim nie był.

Na koniec dzisiejszego odcinka jeszcze Podgora (też była brana pod uwagę, gdy jechaliśmy w okolice Makarskiej, obok Tucepi i BV)
Podgora, a właściwie prawie tylko żarełko w fajnej knajpce przy promenadce

Obrazek

Obrazek

Jak zwykle, konsumpcja "tych świństw" ;) :)

Obrazek

ech..

Obrazek


Obrazek

Bye
tony
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 30.05.2012 10:56

tony montana napisał(a):...
W tym roku wybieramy się na Brać i na bank na jakiś wieczór zostawimy furę w Supetarze i popłyniemy na wieczór "na nogach" do Splitu (być może nawet na koncert Gunsów też aby zobaczyć Pałac Dioklecjana o zmierzchu. Wiele miejsc mocno zyskuje, gdy zwiedza się je "nie w upale" i z odpowiednim nastawieniem. Akurat do Splitu i Sibenika (jak i do Trogiru, w którym będziemy za jakiś czas) nikt mnie nie musi ponownie namawiać (choć tym razem uda się chyba tylko Split nocą).

BTW - zakładam, że na http://www.jadrolinija.hr/ znajdę info, o której wraca ostatni prom ze Splitu na Brac...




Hmmm ...
masz dokładnie taki sam plan jak ja :? :wink: .
Ja mam taki rozkład
http://www.agencija-zolpp.hr/Portals/12 ... r_2011.pdf

Gdybyś miał jakieś inne informację, to się podziel, proszę :P .

A co do rowerów, to w ostatni weekend też miałam trening :D
i kilka górek wyleczyło mnie chyba z pomysłu zabierania naszych rowerów :oops:.

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.05.2012 11:01

tony montana napisał(a):...
W tym roku wybieramy się na Brać i na bank na jakiś wieczór zostawimy furę w Supetarze i popłyniemy na wieczór "na nogach" do Splitu (być może nawet na koncert Gunsów też aby zobaczyć Pałac Dioklecjana o zmierzchu. Wiele miejsc mocno zyskuje, gdy zwiedza się je "nie w upale" i z odpowiednim nastawieniem. Akurat do Splitu i Sibenika (jak i do Trogiru, w którym będziemy za jakiś czas) nikt mnie nie musi ponownie namawiać (choć tym razem uda się chyba tylko Split nocą).

BTW - zakładam, że na http://www.jadrolinija.hr/ znajdę info, o której wraca ostatni prom ze Splitu na Brac...



mysza73 napisał(a):Hmmm ...
masz dokładnie taki sam plan jak ja :? :wink: .
Ja mam taki rozkład
http://www.agencija-zolpp.hr/Portals/12 ... r_2011.pdf

Gdybyś miał jakieś inne informację, to się podziel, proszę :P .



Tak, wygląda na to, że to jest (niestety) DOBRY rozkład - ten sam jest na stronie "Jądrolinii" ;) :)

A niestety, ponieważ wracając na Brać .... prom o 21 jest za wczesny (nie jest jeszcze nawet ciemno :(
a ten minutę przez północą ... z piecioletnim dzieckiem ...
50 minut, potem furą do Postiry ...
no, ale w końcu są wakacje nie? :))))))))

mysza73 napisał(a):
A co do rowerów, to w ostatni weekend też miałam trening :D
i kilka górek wyleczyło mnie chyba z pomysłu zabierania naszych rowerów :oops:.

:papa:


Źle zaczęłaś ;) Trzeba było tak jak my ze Szwagrito jeździć po płaskim ;)
no dobra, jak wracamy znad morza, to są dwie górki ale nie mają jakiegoś dużego przewyższenia ;)

hej hej
pozdro
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 31.05.2012 16:07

Nuda ... panie ... cisza ... nikt sie nie odzywa ;) :)

Nawet moja koleżanka Maslinka mnie opuściła ... my heart is bleeding ..lalalala


no to na tzw. ROZGRZEWKIE ;)

choć Marillion z Panem Hogarthem to już jak dla mnie PÓŁ-Marillion to jednak ten numer jest na swój sposób piękny... to właściwie pół-perełka ;)



a już niedługo pojedziemy do ... (zagadka ;))

Obrazek


na dobranoc jeszcze jeden :)

piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 31.05.2012 22:11

Nuda , cisza . . .

Wszyscy zasłuchani w dobrą muzę oglądają zdjęcia :) Ot co .
Pół- perełka powiadasz . . . ;)


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jolka (Baśka) pamiętasz ... - Makarska Riwiera 2009 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone