Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki namiot polecacie z dwoma sypialniami?

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 06.02.2013 10:45

Powiem Ci, że świetna propozycja. Super do tego do czego ma być wykorzystany. Na wyprawę kajakową nadmiaru rzeczy się nie zabiera, dlatego duże przedsionki i inne stacjonarne udogodnienia namiotu nie sa potrzebne. Jego plusem jest też niska waga. Super. Dzięki.
jeremijo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 17.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeremijo » 06.02.2013 21:25

ciesze się że mogłam pomóc
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 09.02.2013 11:55

Znalazłem jeszcze coś innego. Ponoć solidniejsze od tych decatlonowskich: http://www.huskypl.pl/namiot-outdoor-20 ... d2593.html
jeremijo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 17.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeremijo » 09.02.2013 19:05

ja posiadam jeszcze taki http://www.decathlon.de/zelt-quechua-t6 ... 71137.html na dłuższe pobyty to jest ta sama firma i ten się spisuje również super przeżył "Borę w Chorwacji " :oops: :oops:
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 09.02.2013 21:27

Ten Twój może fajny, ale zupełnie się nie nadaj i nie spełnia norm namiotu na spływy kajakowe (codzienne wieczorne rozbijanie, ranne zwijanie i transport na kajaku.
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 09.02.2013 21:44

Nie tak dawno kupiłem od kolegi, podobno okazyjnie (kolega zaliczył z nim 1 wyjazd w 2012) taki wynalazek Grand Illusion IV jakiejś firmy Jack Wolfskin( znana mi tylko ze skoków narciarskich, bo głównie tam widzę reklamy tej firmy :mrgreen: ), a że kolega zapalony campingwowiec, i potrzebował pieniędzy na inny jakiś namiot podobno lepszy model to dałem się namówić. Namiot jak namiot rozbiłem go w ogródku żeby zobaczyć czy jest cały, wygląda jak namiot, śmierdzi jak namiot, fajnie że jest lekki, a leży teraz na strychu w domu, i czeka na swoje czasy może dziecko pojedzie na jakiś biwak pod namiot, albo na stare lata mi odbije i zechce jechać na jakiś camping pod namiot. Jak to mówią jeść nie woła to niech leży przyjdzie lato to go rozbiję w ogródku żeby się przewietrzył.
Ale jak on się sprawdza na rodzinnych wypadach to nie mam zielonego pojęcia, bo my pod namiot nie jeździmy, może kiedyś.
A&P
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&P » 04.03.2013 20:28

W ubiegłym sezonie byliśmy po raz pierwszy pod namiotem. Przezornie kupiłem tani, chińsko/niemiecki wynalazek. Tak na wypadek gdyby moim dziewczynom taka forma wakacji nie przypadła do gustu.
Na szczęście było super, namiot co prawda nie przeżył, ale na kempingi będziemy jeździć. Niedawno kupiliśmy okazyjnie Colmana Mackenzie X6. Widziałem je wcześniej na węgrzech i właśnie w CRO - solidne i duuuuże.
17261674.jpg


Wydają się pancerne. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą albo tym modelem?
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 04.03.2013 21:25

Już drugi rok używam Colemana, tyle że 4 osobowego.
Namiot na pewno nie jest pancerny - te robiło swego czasu Legionowo. Czy jest solidny? trudno powiedzieć po dwóch sezonach, tym bardziej że był szyty w Chinach. Solidne to było moje poprzednie igloo marabuta bo wytrzymało bez śladów zużycia 8 sezonów.
Natomiast o Colemanie na pewno można powiedzieć, że jest dobrze zaprojektowany i starannie odszyty, mimo że po chińsku :). Widocznie marka pilnuje marki.
Dobrze się sprawuje w klimacie śródziemnomorskim, tzn jest dobrze wentylowany. Dosyc sprawnie się go rozbija i zwija.

ps. to Twoje X6 jest wielgachne :!: prawie 7 m długości bez tego daszka, na kampie bez wyznaczonych parcel nie łatwo będzie o miejsce.
rafus22
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafus22 » 07.04.2013 22:04

witam ja zakupiłem namiot coleman, namiot jest sprowadzony z Kanady odkupiłem go za 300zł 2 razy był rozłożony lecz nie używany ,czy to dobry zakup?
rafus22
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafus22 » 07.04.2013 22:04

piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.04.2013 15:04

piotrulex napisał(a):myslimy o czyms takim w cenie 459zł

http://www.allegro.pl/item540019776_nam ... a_0zl.html

ktos mi cos podpowie w tej kwestii? do tej pory bylismy bez dziecka i iglo 3-osobowe spokojnie nam wystarczalo. w tej chwili mamy 3-letnia coreczke wiec trzeba wiecej miejsca no i bagazy wiecej bedzie. ma ktos cos podobnego? jak to sie sklada, rozklada? moze cos podobnego lecz tanszego?


Założyłem ten temat ponad 4 latka temu :)

Teraz sprzedaje to co kupiłem. Taki moloch przydaje się jak pogoda kiepska i spędza się wiecej czasu w namiocie oraz jak siedzi sie dłuższy czas w jednym miejscu

Jak pojechaliśmy to na niejednym campie miejsca na jego rozłozenie zabrakło więc teraz celujemy w nowy 4 osobowy

Coś jak http://allegro.pl/quechua-2seconds-4-os ... 41725.html

2 sypialnie miały być aby córka nie przyzwyczaiła się do spania z nami a ona teraz ma prawie 7 lat i do nas zasadniczo nie chce przychodzić :)

Tak więc z takim molochem to ostrożnie proszę, jest wygoda ale ...
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 08.04.2013 16:40

rafus22 napisał(a):http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.kidsoutbackclub.com/wp-content/uploads/2010/05/coleman-weathermaster-screened-7.jpg&imgrefurl=http://www.kidsoutbackclub.com/?p%3D1359&h=1200&w=1600&sz=679&tbnid=w5ZgV7wy0oTMdM:&tbnh=111&tbnw=148&zoom=1&usg=__w1at9pBWwCY9byiI9CkZ_iKZ-Gg=&docid=xDDx6Tw7hW2NjM&sa=X&ei=_c9hUbbSNorPtAaehIDgAQ&ved=0CEEQ9QEwAg&dur=188


Mój jest podobny tyle że mniejszy bo 4 os. Prawie pionowe ściany zapewniają dużą użyteczną powierzchnię w środku i stosunkowo niewielkie rozmiary na zewnątrz. Myślę, że będziesz zadowolony.
rafus22
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafus22 » 08.04.2013 21:26

czy śmiało mogę jechać do Chorwacji pod taki namiot ? i czy 4 osobowa rodzinka da rade w nim wypocząć?(spać)
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 08.04.2013 21:55

rafus22 napisał(a):czy śmiało mogę jechać do Chorwacji pod taki namiot ? i czy 4 osobowa rodzinka da rade w nim wypocząć?(spać)


Jak nie będziesz miał jakichś imprezowiczów po sąsiedzku to wypoczniesz :)
kars
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kars » 20.01.2017 11:58

Sorry, że odgrzewam, ale powoli przygotowujemy się do wycieczki na najbliższe wakacje. Chodzi o 2 tyg. urlop. Część z pewnością spędzimy pod namiotem. Szukamy czegoś 4-osobowego. Na co należy zwracać uwagę przy zakupie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Jaki namiot polecacie z dwoma sypialniami? - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone