Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jurek89
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek89 » 11.03.2016 15:11

szaki17 napisał(a):
Jurek89 napisał(a):Witajcie. Czy może mi ktoś doradzić z Auto mapa? jak mnie poprowadzi do Chorwacji ? czy bez problemu ustawie w niej objazd autostrad w Słowenii?? no i czy nawigacja działa jak jest wyłączony przesył danych? albo co polecacie innego i oczywiście sprawdzonego z czym nie będzie żadnych problemów.

Siema, każda nawigacja doprowadzi do celu, tylko każda ma inny algorytm ustawiania tej trasy, i może być że różne nawigacje prowadzą inną trasą. Dlatego jest takie coś jak Pkt. "VIA". W AutoMapie wrzucasz pkt. docelowy, miejsce startu i masz "surową" trasę w/g AM. Żeby ominąć autobanę w Słowenii klikasz ppm myszy na miejsce na mapie i pokazuje się pkt. "VIA", klikasz w niego i masz 'via okolica" i "via" pkt.". Jadąc przez Słowenię radzę ustawić dokładnie "via" na drodze przelotowej i wybrać 'via pkt." AM pomyśli, pomieli i ustawi trasę z pkt. przelotowym, ustawiasz następny pkt. "via" i tak dalej aż osiągniesz trasę jaka tobie pasuje.
AutoMapa działa również offline.
Do Cro jeżdżę zawsze z AutoMapą i nie było żadnych problemów.



Ok dzięki wielkie to skorzystam z AM, a jeszcze takie pytanie jak pobieram AM na telefon to mi każe wybrać rodzaj mapy( polska Europa) wiadomo że wybiorę Europę, a oplata jest pobierana jednorazowo czy co miesiąc na nowo będzie naliczana??
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 11.03.2016 15:50

Polecam darmową nawigację Navigator (na Androida). Ściąga się mapy konkretnych krajów (nie trzeba całej Europy), dzięki czemu zajmuje stosunkowo niewiele miejsca. Działa bez zarzutu, oczywiście offline.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 11.03.2016 16:19

Jurek89 napisał(a):
szaki17 napisał(a):
Jurek89 napisał(a):Witajcie. Czy może mi ktoś doradzić z Auto mapa? jak mnie poprowadzi do Chorwacji ? czy bez problemu ustawie w niej objazd autostrad w Słowenii?? no i czy nawigacja działa jak jest wyłączony przesył danych? albo co polecacie innego i oczywiście sprawdzonego z czym nie będzie żadnych problemów.

Siema, każda nawigacja doprowadzi do celu, tylko każda ma inny algorytm ustawiania tej trasy, i może być że różne nawigacje prowadzą inną trasą. Dlatego jest takie coś jak Pkt. "VIA". W AutoMapie wrzucasz pkt. docelowy, miejsce startu i masz "surową" trasę w/g AM. Żeby ominąć autobanę w Słowenii klikasz ppm myszy na miejsce na mapie i pokazuje się pkt. "VIA", klikasz w niego i masz 'via okolica" i "via" pkt.". Jadąc przez Słowenię radzę ustawić dokładnie "via" na drodze przelotowej i wybrać 'via pkt." AM pomyśli, pomieli i ustawi trasę z pkt. przelotowym, ustawiasz następny pkt. "via" i tak dalej aż osiągniesz trasę jaka tobie pasuje.
AutoMapa działa również offline.
Do Cro jeżdżę zawsze z AutoMapą i nie było żadnych problemów.



Ok dzięki wielkie to skorzystam z AM, a jeszcze takie pytanie jak pobieram AM na telefon to mi każe wybrać rodzaj mapy( polska Europa) wiadomo że wybiorę Europę, a oplata jest pobierana jednorazowo czy co miesiąc na nowo będzie naliczana??


W zależności od licencji, im dłuższa tym wychodzi taniej (licząc na miesiąc)
Ja od siebie polece Tomtoma koszt całego świata na rok około 80zł a na 3 lata 160. A co najważniejsze tt przypisuje się do konta tt więc spokojnie można zmienić telefon.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.03.2016 16:43

Na AM się zawiodłem. Nadal darmowa jest aplikacja Here . I sprawdza się bardzo dobrze.
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 11.03.2016 17:31

Ja też zawiodłem się na AM. W Polsce na drodze ekspresowej pokazywał mi rondo a Chorwacja miałem wybór lewo/prawo i nawigacja kierowała mnie na wprost. Teraz używam sygic i na razie jest w porządku.
Gatess
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 15.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gatess » 20.03.2016 21:49

Ja w tym roku zastanawiam się na aplikacją waze - wyszła na androida właśnie wersja 4.xx całkiem ładna graficznie.

Dla niezorientowanych to taki globalny Yanosik - z mapami google poprawianymi przez społeczność waze - o ile w Polsce duzo mniej ludzi jeździ na tym w porównaniu do naszego Yanosika to na zachodzie aplikacja bardzo popularna - do tego trafik z google daje nam info o sytuacji na trasie duzo lepsze niz każda Igo/AM itd.

Algorytm wyznaczania tras całkiem podobny jak na mapach google, jedną z wad jak dla mnie jest tylko jeden punkt przelotowy - znając drogę warto po prostu dzielić trasę na etapy.

Od 30 kwietnia tanieje roaming więc pozycja warta uwagi osobiście polecam :)
pdrabjewski
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pdrabjewski » 20.03.2016 23:16

A Ja polecam Sygic - dziala oczywiscie offline ,w wersji darmowej jest tylko podstawowa mapa, ale za 26 euro masz full wersje dziala bardzo dobrze ma wiele ciekawych opcji
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.03.2016 00:39

Ja zainstalowałem teraz Sygica i jest bez zarzutu :D
Mapy są z TomToma, zapłaciłem 26 euro za full i myślę, że mam spokój :wink:
Ostatnio edytowano 21.03.2016 22:42 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 21.03.2016 14:17

Ten Sygic to jakiś dziwny jest - poważne braki w bazie adresowej, moduł natężenia ruchu i fotoradarów za dopłatą (oprócz opłaty za mapy)... Chyba, że czegoś nie umiem. :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.03.2016 15:07

Niestety, Sygic już tak ma że za fotoradary i traffic trzeba płacić extra :(
Gatess
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 15.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gatess » 21.03.2016 21:57

kropi napisał(a):Ten Sygic to jakiś dziwny jest - poważne braki w bazie adresowej, moduł natężenia ruchu i fotoradarów za dopłatą (oprócz opłaty za mapy)... Chyba, że czegoś nie umiem. :roll:


Oprócz cukierkowatego wyglądu nie polecam mapy tomtoma opóznione przynajmniej o kwartał , dziwny algorytm wyznaczania tras i do tego jak dla mnie mało intuicyjna obsługa.

Testowałem ostatnio na trasie Legnica - Świnoujście nowego TomTom Go - szczerze polecam - traffic online bardzo sprawnie działa - fajnie pokazuje np. radary odcinkowe - pokazuje ile zostało do końca pomiaru itp.

Co do dokładności map juz kilka razy pisałem tu na forum - na Polskę Automapa - dostawca Geosystem - bez konkurencyjna ( za nią dał bym 2 miejsce mapie google i OpenStreet Map)

Europa - tu w sumie na tą chwilę jest 2 dostawców map :

- TomTom oprócz swoich urządzeń sprzedaje mapy - Igo/Sygic/Becker itp - niestety najświeższe aktualizacje są na urządzeniach rodzimych.
-Here (dawny Navteq) - który kupiła Nokia a teraz jest własnościa niemieckiego konsorcjum Audi/BMW.Daimler - z tych map korzysta wspomniana wcześniej automapa /Igo itd

Taka mała dygresja do wypowiedzi typu ja tam zainstalowałem jakąs tam nawigacje i jest fajnie i wesoło polecam :P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.03.2016 22:18

Właśnie Automapa wypuściła aktualizację i jako pierwsza pokazuje obwodnicę miasta Csorna (Węgry).
Więcej tu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.03.2016 22:21

Ja miałem czeskiego Be-on-road, za darmo :roll: ( znanego w sklepie komórkowym-online jako Gps Nawigacja )

W czasie ostatniej, listopadowej, wizyty we Wiedniu nagle stracił łączność, centrum miasta, auto koło auta i ostatecznie musiałem radzić sobie sam :evil: :twisted:
Na szczęście znam dobrze miasto i dojechałem bez problemu.
Ale "świeżak" by wpadł w depresję :wink:

W tym roku na Słowacji, znowu nagle Be-on-road stracił łączność.
I znowu uratowała mnie znajomość trasy :roll:

Jest to ostatni szajs :twisted:

Moim zdaniem jak ktoś zna trasę, to gps służy jak gadżet dla żony i dzieci, żeby wiedzieli, gdzie są :D
I kiedy dojadą :D

Jak nie znasz trasy, to się przyda 8)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5801
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 21.03.2016 23:53

szaki17 napisał(a):Właśnie Automapa wypuściła aktualizację i jako pierwsza pokazuje obwodnicę miasta Csorna (Węgry).

A czy najbardziej kultowa knajpa na tym forum zostanie przeniesiona obok obwodnicy :?: :mrgreen:
funkyman3
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) funkyman3 » 19.05.2016 23:06

Witam,

Zastanawiam się nad wykupieniem u operatora paczki internetu UE 25 MB, 100 MB, 300 MB lub 500 MB i pojechać do Cro na Google Map online. Moje pierwsze pytanie to co sądzicie o GM na taką trasę, a drugie pytanie to ile na taką podróż w przybliżeniu taka nawigacja może pociągnąć danych.

Pozdrawiam!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone