Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką drogą do Puli ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
msza5
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.02.2011
Jaką drogą do Puli ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) msza5 » 30.05.2012 21:14

Wita jestem tu nowy , pierwszy raz wybieram się do Chorwacji konkretnie do Medulin (tuż za Pulą) - 30.06. Jaką drogę proponujecie z Łodzi ?
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 30.05.2012 21:17

forum/viewtopic.php?t=24220&highlight=pula

Patrz post pierwszy , trasa pewna i osobiście sprawdzona.
Ceny winiet są nieaktualne w tym poście , ale resztę znajdziesz w Faq'u.
mairsz
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 13.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mairsz » 01.06.2012 23:58

msza5 napisał(a):Wita jestem tu nowy , pierwszy raz wybieram się do Chorwacji konkretnie do Medulin (tuż za Pulą) - 30.06. Jaką drogę proponujecie z Łodzi ?


Myślę że:
Cieszyn, Brno, Mikulov, Wiedeń, Graz, Maribor, Ljubliana, Koper, Kaśtel, Pula-Medulin.

Kaśtel kamerka na granicy SLO:CRO: http://www2.hak.hr/rmt/default.asp?l=13&ttt=1338587867
milczyk
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) milczyk » 02.06.2012 00:51

No właśnie ja też śmigam w tym kierunku i się zastanawiam nad trasą.

Bardziej się skłaniam do przejazdu przez Słowenię. Fakt, że muszę kupić winietę za 30 € , ale odpadają mi wszystkie autostrady w Cro. Cenowo więc chyba wyjdzie na to samo albo batdzo podobnie.

Co Wy na to? Podpowiecie coś?
Jakieś inne sugestie? :-)
Dodam, że startuję z Wrocławia.

Dziekować :-) :-) :-)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 02.06.2012 07:19

milczyk napisał(a):No właśnie ja też śmigam w tym kierunku i się zastanawiam nad trasą.

Bardziej się skłaniam do przejazdu przez Słowenię. Fakt, że muszę kupić winietę za 30 € , ale odpadają mi wszystkie autostrady w Cro. Cenowo więc chyba wyjdzie na to samo albo batdzo podobnie.

Co Wy na to? Podpowiecie coś?
Jakieś inne sugestie? :-)
Dodam, że startuję z Wrocławia.

Dziekować :-) :-) :-)

Na Istrię tylko przez Słowenię i nie ma co się nawet zastanawiać nad tym wydatkiem.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 02.06.2012 07:34

Jest na forum świeżutki kalkulator można policzyć żeby się upewnić co taniej/drożej. Na pewno warian przez cała Słowenię upraszczza przejazd. Odpada ewntualne stanie na granicy w drodze na Zagrzeb.

nb. Jadąc na Istrę też możesz próbować omijać słoweńskie euraski ale zajmie to trochę więcej czasu niż przy trasie na Zagrzeb.
bencar
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bencar » 02.06.2012 14:48

Na Istrię tylko przez Słowenię i nie ma co się nawet zastanawiać nad tym wydatkiem.[/quote] Myślę że przez Słowację, Węgry 86, Zagrzeb,Rijekę będzie lepiej.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.06.2012 16:18

msza5

Z Łodzi do Puli to tylko DK1, w Siewierzu S1 na lotnisko Pyrzowice, potem A1 na południe do Świerklan, Chałupki, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Ljublana, Koper, Pula.
Tak jadąc masz 97% trasy autostrady lub drogi ekspresowe.

bencar
Masz małe nieścisłości w swoim poście
milczyk
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) milczyk » 02.06.2012 20:20

No i mnie przekonaliście :-) :-)

Jadę przez Słowenię, myślę że to najrozsądniejsze:-)

Pozdrav :-)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 02.06.2012 21:48

bencar napisał(a):Myślę że przez Słowację, Węgry 86, Zagrzeb,Rijekę będzie lepiej.
Wytłumacz mi sens takiej trasy......z Łodzi...
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 04.06.2012 15:16

mairsz napisał(a):
msza5 napisał(a):Wita jestem tu nowy , pierwszy raz wybieram się do Chorwacji konkretnie do Medulin (tuż za Pulą) - 30.06. Jaką drogę proponujecie z Łodzi ?


Myślę że:
Cieszyn, Brno, Mikulov, Wiedeń, Graz, Maribor, Ljubliana, Koper, Kaśtel, Pula-Medulin.

Kaśtel kamerka na granicy SLO:CRO: http://www2.hak.hr/rmt/default.asp?l=13&ttt=1338587867


Broń cię Panie Boże przed pchaniem się na Koper w weekend - korek do przejścia sięga autostrady przed wjazdem do miasta.

Radzę w miejscowosci Postojna skręcić na południe i pojechjać na przejscie Rupa, stamtąd przez tunel Ucka do Puli - zapłacisz kilka kun więcej ale za to unikniesz 3..4 godzinnego stania w korku wlokącym się pod górę...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2012 20:05

jdubowski napisał(a):
mairsz napisał(a):
msza5 napisał(a):Wita jestem tu nowy , pierwszy raz wybieram się do Chorwacji konkretnie do Medulin (tuż za Pulą) - 30.06. Jaką drogę proponujecie z Łodzi ?


Myślę że:
Cieszyn, Brno, Mikulov, Wiedeń, Graz, Maribor, Ljubliana, Koper, Kaśtel, Pula-Medulin.

Kaśtel kamerka na granicy SLO:CRO: http://www2.hak.hr/rmt/default.asp?l=13&ttt=1338587867


Broń cię Panie Boże przed pchaniem się na Koper w weekend - korek do przejścia sięga autostrady przed wjazdem do miasta.

Radzę w miejscowosci Postojna skręcić na południe i pojechjać na przejscie Rupa, stamtąd przez tunel Ucka do Puli - zapłacisz kilka kun więcej ale za to unikniesz 3..4 godzinnego stania w korku wlokącym się pod górę...


Z tym Koprem to może być bardzo ważna wiadomość szczególnie dla mnie bo ja tak samo kombinowałem a jadę też do Medulina. A teraz skorzystam z rady Kolegi. Szczerze mówiąc to ostatni odcinek zamierzałem jechać nie autostradą ale klimatycznie wzdł. wybrzeża.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 04.06.2012 22:20

Jeszcze lepiej jest jechać zjazdem Ćmj Kal na drogę nr 208, jest on pomiędzy Koziną a Koprem, droga 208 prowadzi do przejścia granicznego(Pozane) i dalej drogą D201 przez Buzet do D44 w kierunku tunelu Ućka by przed bramkami ostro w prawo na drogę nr 500. Pierwsze 2km przez wioskę a potem piękna szeroka trasa w kierunku Labina i dalej do Puli (Medulin)
Z powyższego przejścia korzystam od wielu lat jako wjazd i wyjazd z Istri, a w okolicy pierwszej soboty lipca lub ok 25 sierpnia zalecam jako obowiązkowe.
Dla tych co do Rovinji lub Poreć to w m.Buzet należy skręcić w prawo na drogę D44. W sierpniu tak będę znowu jechał do Poreć. Polecam!
msza5
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.02.2011
droga do puli

Nieprzeczytany postnapisał(a) msza5 » 09.06.2012 18:40

Dzięki za wszystkie rady i propozycje tras - słyszałem o holendarnych cenach autostrady w Słowenii - a czy można ominąc te autostrady i jechac drogami krajowymi ??? :?:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: droga do puli

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.06.2012 19:57

msza5 napisał(a):Dzięki za wszystkie rady i propozycje tras - słyszałem o holendarnych cenach autostrady w Słowenii - a czy można ominąc te autostrady i jechac drogami krajowymi ??? :?:


Jakie ceny?! Całkiem normalna przyjmując że jedziesz całą autostradą od granicy z A (wjazd od Grazu) do Koper-250km = 15E = 0,06 centa/km x 4,3zł = 0,258zł/km , a dla porównania 250km chorwackiej autostrady=129 kuna to ok.0,30zł/km.
Wobec powyższego widzisz jak wygląda koszt opłaty za 1km w jedną stronę.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone