Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jaką drogą do Puli ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
msza5
Autostopowicz
Jaką drogą do Puli ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) msza5 » 30.05.2012 20:14

Wita jestem tu nowy , pierwszy raz wybieram się do Chorwacji konkretnie do Medulin (tuż za Pulą) - 30.06. Jaką drogę proponujecie z Łodzi ?
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 30.05.2012 20:17

forum/viewtopic.php?t=24220&highlight=pula

Patrz post pierwszy , trasa pewna i osobiście sprawdzona.
Ceny winiet są nieaktualne w tym poście , ale resztę znajdziesz w Faq'u.
mairsz
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mairsz » 01.06.2012 22:58

msza5 napisał(a):Wita jestem tu nowy , pierwszy raz wybieram się do Chorwacji konkretnie do Medulin (tuż za Pulą) - 30.06. Jaką drogę proponujecie z Łodzi ?

Myślę że:
Cieszyn, Brno, Mikulov, Wiedeń, Graz, Maribor, Ljubliana, Koper, Kaśtel, Pula-Medulin.

Kaśtel kamerka na granicy SLO:CRO: http://www2.hak.hr/rmt/default.asp?l=13&ttt=1338587867
milczyk
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) milczyk » 01.06.2012 23:51

No właśnie ja też śmigam w tym kierunku i się zastanawiam nad trasą.

Bardziej się skłaniam do przejazdu przez Słowenię. Fakt, że muszę kupić winietę za 30 € , ale odpadają mi wszystkie autostrady w Cro. Cenowo więc chyba wyjdzie na to samo albo batdzo podobnie.

Co Wy na to? Podpowiecie coś?
Jakieś inne sugestie? :-)
Dodam, że startuję z Wrocławia.

Dziekować :-) :-) :-)
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 02.06.2012 06:19

milczyk napisał(a):No właśnie ja też śmigam w tym kierunku i się zastanawiam nad trasą.

Bardziej się skłaniam do przejazdu przez Słowenię. Fakt, że muszę kupić winietę za 30 € , ale odpadają mi wszystkie autostrady w Cro. Cenowo więc chyba wyjdzie na to samo albo batdzo podobnie.

Co Wy na to? Podpowiecie coś?
Jakieś inne sugestie? :-)
Dodam, że startuję z Wrocławia.

Dziekować :-) :-) :-)

Na Istrię tylko przez Słowenię i nie ma co się nawet zastanawiać nad tym wydatkiem.
demi-duox
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 02.06.2012 06:34

Jest na forum świeżutki kalkulator można policzyć żeby się upewnić co taniej/drożej. Na pewno warian przez cała Słowenię upraszczza przejazd. Odpada ewntualne stanie na granicy w drodze na Zagrzeb.

nb. Jadąc na Istrę też możesz próbować omijać słoweńskie euraski ale zajmie to trochę więcej czasu niż przy trasie na Zagrzeb.
bencar
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) bencar » 02.06.2012 13:48

Na Istrię tylko przez Słowenię i nie ma co się nawet zastanawiać nad tym wydatkiem.[/quote] Myślę że przez Słowację, Węgry 86, Zagrzeb,Rijekę będzie lepiej.
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.06.2012 15:18

msza5

Z Łodzi do Puli to tylko DK1, w Siewierzu S1 na lotnisko Pyrzowice, potem A1 na południe do Świerklan, Chałupki, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Ljublana, Koper, Pula.
Tak jadąc masz 97% trasy autostrady lub drogi ekspresowe.

bencar
Masz małe nieścisłości w swoim poście
milczyk
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) milczyk » 02.06.2012 19:20

No i mnie przekonaliście :-) :-)

Jadę przez Słowenię, myślę że to najrozsądniejsze:-)

Pozdrav :-)
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 02.06.2012 20:48

bencar napisał(a):Myślę że przez Słowację, Węgry 86, Zagrzeb,Rijekę będzie lepiej.
Wytłumacz mi sens takiej trasy......z Łodzi...
jdubowski
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 04.06.2012 14:16

mairsz napisał(a):
msza5 napisał(a):Wita jestem tu nowy , pierwszy raz wybieram się do Chorwacji konkretnie do Medulin (tuż za Pulą) - 30.06. Jaką drogę proponujecie z Łodzi ?

Myślę że:
Cieszyn, Brno, Mikulov, Wiedeń, Graz, Maribor, Ljubliana, Koper, Kaśtel, Pula-Medulin.

Kaśtel kamerka na granicy SLO:CRO: http://www2.hak.hr/rmt/default.asp?l=13&ttt=1338587867

Broń cię Panie Boże przed pchaniem się na Koper w weekend - korek do przejścia sięga autostrady przed wjazdem do miasta.

Radzę w miejscowosci Postojna skręcić na południe i pojechjać na przejscie Rupa, stamtąd przez tunel Ucka do Puli - zapłacisz kilka kun więcej ale za to unikniesz 3..4 godzinnego stania w korku wlokącym się pod górę...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2012 19:05

jdubowski napisał(a):
mairsz napisał(a):

Myślę że:

Broń cię Panie Boże przed pchaniem się na Koper w weekend - korek do przejścia sięga autostrady przed wjazdem do miasta.

Radzę w miejscowosci Postojna skręcić na południe i pojechjać na przejscie Rupa, stamtąd przez tunel Ucka do Puli - zapłacisz kilka kun więcej ale za to unikniesz 3..4 godzinnego stania w korku wlokącym się pod górę...

Z tym Koprem to może być bardzo ważna wiadomość szczególnie dla mnie bo ja tak samo kombinowałem a jadę też do Medulina. A teraz skorzystam z rady Kolegi. Szczerze mówiąc to ostatni odcinek zamierzałem jechać nie autostradą ale klimatycznie wzdł. wybrzeża.
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 04.06.2012 21:20

Jeszcze lepiej jest jechać zjazdem Ćmj Kal na drogę nr 208, jest on pomiędzy Koziną a Koprem, droga 208 prowadzi do przejścia granicznego(Pozane) i dalej drogą D201 przez Buzet do D44 w kierunku tunelu Ućka by przed bramkami ostro w prawo na drogę nr 500. Pierwsze 2km przez wioskę a potem piękna szeroka trasa w kierunku Labina i dalej do Puli (Medulin)
Z powyższego przejścia korzystam od wielu lat jako wjazd i wyjazd z Istri, a w okolicy pierwszej soboty lipca lub ok 25 sierpnia zalecam jako obowiązkowe.
Dla tych co do Rovinji lub Poreć to w m.Buzet należy skręcić w prawo na drogę D44. W sierpniu tak będę znowu jechał do Poreć. Polecam!
msza5
Autostopowicz
droga do puli

Nieprzeczytany postnapisał(a) msza5 » 09.06.2012 17:40

Dzięki za wszystkie rady i propozycje tras - słyszałem o holendarnych cenach autostrady w Słowenii - a czy można ominąc te autostrady i jechac drogami krajowymi ??? :?:
wielbiciel
Cromaniak
Re: droga do puli

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.06.2012 18:57

msza5 napisał(a):Dzięki za wszystkie rady i propozycje tras - słyszałem o holendarnych cenach autostrady w Słowenii - a czy można ominąc te autostrady i jechac drogami krajowymi ??? :?:

Jakie ceny?! Całkiem normalna przyjmując że jedziesz całą autostradą od granicy z A (wjazd od Grazu) do Koper-250km = 15E = 0,06 centa/km x 4,3zł = 0,258zł/km , a dla porównania 250km chorwackiej autostrady=129 kuna to ok.0,30zł/km.
Wobec powyższego widzisz jak wygląda koszt opłaty za 1km w jedną stronę.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019