Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jaką drogą do Puli ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 09.06.2012 19:07

Droga Trieste-Pula bez opłat w Słowenii :wink:

Trieste-Muggia-Ankaran-Jadranska cesta-droga 741-Pobeška cesta-Istarska cesta-droga E751-Dragonja-istarski Y-Pula
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2012 12:22

mirko napisał(a):Droga Trieste-Pula bez opłat w Słowenii :wink:

Trieste-Muggia-Ankaran-Jadranska cesta-droga 741-Pobeška cesta-Istarska cesta-droga E751-Dragonja-istarski Y-Pula

Mirko czy dobrze widzę, że prowadzi ona wzdł. wybrzeża? Co można powiedzieć o jej walorach widokowych. Mnie bardziej chodzi właśnie aby ostatni etap podróży (już na Istrii) przelecieć niespiesznie, rozpocząć zwiedzanie i zacząć "łapać klimat". :D Pozdrawiam
nmar
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) nmar » 11.06.2012 15:49

Ja polecam;
Wiedeń, Graz, Klagenfurt, Udine, Trieste, Koper, Dragonija.

taką trasą jechałem do Rovinij. Dzięki temu, że zaraz za granicą włosko-słoweńską wjechałem na drogę lokalną nie płaciłem Słoweńskim zdziercom za autostradę :).

- 10 min w korku w Dragoniji (granica SLO-CHR)
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 11.06.2012 16:14

Abramsik napisał(a): Mnie bardziej chodzi właśnie aby ostatni etap podróży (już na Istrii) przelecieć niespiesznie, rozpocząć zwiedzanie i zacząć "łapać klimat". :D Pozdrawiam

Jeśli chcesz jeździć powoli i obserwować morze, proponuję trasę na Istrii:

Dragonja-Umag-Seget-Lovrećica-Dajla-Novigrad-Tar-Poreč-Funtana-Vrsar-Limski kanal-Pula

:?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2012 16:15

Bardzo ciekawa propozycja. Automatycznie kombinowałem od Graz przez całą SLO nie biorąc pod uwagę "wariantu włoskiego". Dziękuję i pozdrawiam.
:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2012 16:17

mirko napisał(a):
Abramsik napisał(a): Mnie bardziej chodzi właśnie aby ostatni etap podróży (już na Istrii) przelecieć niespiesznie, rozpocząć zwiedzanie i zacząć "łapać klimat". :D Pozdrawiam

Jeśli chcesz jeździć powoli i obserwować morze, proponuję trasę na Istrii:

Dragonja-Umag-Seget-Lovrećica-Dajla-Novigrad-Tar-Poreč-Funtana-Vrsar-Limski kanal-Pula

:?

Na Mirko mozna liczyć!!! No to teraz mam "osiołkowi w żłoby dano :(
bob_bud
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) bob_bud » 11.06.2012 20:13

nmar napisał(a):Ja polecam;
Wiedeń, Graz, Klagenfurt, Udine, Trieste, Koper, Dragonija.

taką trasą jechałem do Rovinij. Dzięki temu, że zaraz za granicą włosko-słoweńską wjechałem na drogę lokalną nie płaciłem Słoweńskim zdziercom za autostradę :).

- 10 min w korku w Dragoniji (granica SLO-CHR)

A ile kosztowała Cię włoska autostrada i jak to wyszło kilometrowo i czasowo?
nmar
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) nmar » 12.06.2012 11:27

ja wybrałem tę trasę po tym jak się przestraszyłem, że na autostradach Słoweńskich są korki. Po za tym nocowaliśmy we Wiedniu i stwierdziliśmy, że nie ma sensu stać w korkach jak można zobaczyć przy okazji alpy. Więc zaraz za Wiedniem skręciliśmy z A2 na S6, która następnie przechodzi w S36 a następnie w jakieś B... W efekcie wyjechaliśmy za Klagenfurtem i praktycznie przed samą granicą. Nie była to droga specjalnie dłuższa ale za to bardzo atrakcyjna.

Cała podróż Wiedeń Rovinij (nieco ponad 600 km) zajęła nam chyba 7 godzin (w tym 2 dłuższe przystanki na karmienie nasze i dziecka.

Nie chcę skłamać ale wydaje mi się, że za autostradę zapłaciłem wtedy (2008 rok) ok. 7 euro (sprawdziłem: teraz niecałe 11)
piotr62
Croentuzjasta
a jak z powrotem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 17.06.2012 17:44

Czyli z z Istrii do Polski, bedę wyjeżdżał z Poreca w sobotę (sierpień), boje sie troche korka do granicy w Dragonji.
jak to wyglądało w ubiegłym roku zależnie od pory dnia?
P.
wielbiciel
Cromaniak
Re: a jak z powrotem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 17.06.2012 18:41

piotr62 napisał(a):Czyli z z Istrii do Polski, bedę wyjeżdżał z Poreca w sobotę (sierpień), boje sie troche korka do granicy w Dragonji.
jak to wyglądało w ubiegłym roku zależnie od pory dnia?
P.

Najgorzej jest wyjechać z Istri w ostatni weekend sierpnia, bo wtedy wracają Włosi do domu - przejścia Plavanja i Kastel są wtedy zatkane na parę kilometrów (raz stali nawet w Buje). Wtedy trzeba jechać w kierunku na Buzet i dalej na przejście w kierunku Socerga - tam zawsze jest pusto.
Sprawdzone kilkanaście razy.
Pozdro
piotr62
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 17.06.2012 19:36

Dzięki, będe jachał rono, sobota, 11.08.
Myślisz że 0 8:00 już będzie korek?
P.
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 17.06.2012 22:20

piotr62
O 8:00 nie powinieneś stać więcej niż to jest potrzebne a wzasadzie wcale.
Dla świętego spokoju lepiej pojechać z Poreć na Buzet prosta droga, pusta z b.dobrą nawierzchnią. Popatrz na mapę lub google maps.
Ja co roku zawsze tak jadę, tam i z powrotem.
osimek1
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) osimek1 » 17.06.2012 22:45

mam prośbę - możecie wstawić jakiegoś linka na google maps? planowałem taką trasę google maps - wyjazd z łodzi ok 24 w piątek, więc zapewne ok 12 w sobote będę na granicy SLO-CRO, wystraszyliście mnie korkami ;) trasę przez Słowację i Węgry mam już opanowaną i zawsze jechałem starym przejściem jak to tutaj wygląda? trasa która tutaj pronowaliście (omijająca koper) jest w sumie nie wiele dłuższa ale średnio mi się wydzi trasa przez góry - i nie wierzę w czas jaki podaje google maps, pytanie jak to w praktyce wygląda (teraz na przejściu jeszcze nie ma tragedii - gorzej jest w stronę Polski)
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 18.06.2012 11:41

osimek1
Czas przejazdu podawany przez google jest jak najbardziej aktualny, ja go skracam o ok 10% lecz nikogo nie namawiam do tego.
Jeżeli jedziesz w czerwcu to nie powinno być problemu przez Koper lecz ruch lokalny może się zmienić a turnusy się zatrzynają.
Objazd przez Buzet to nie góry a droga na podjazdach jest szeroka prawie na trzy pasy. Przed granicą ma już normalną szerokość. W Cro od Buzet biegnie doliną (plasko) słynną z trufli, potem masz jeden podjazd i do Poreć praktycznie płasko.
bdab
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) bdab » 22.06.2012 11:06

wielbiciel napisał(a):Jeszcze lepiej jest jechać zjazdem Ćmj Kal na drogę nr 208, jest on pomiędzy Koziną a Koprem, droga 208 prowadzi do przejścia granicznego(Pozane) i dalej drogą D201 przez Buzet do D44 w kierunku tunelu Ućka by przed bramkami ostro w prawo na drogę nr 500. Pierwsze 2km przez wioskę a potem piękna szeroka trasa w kierunku Labina i dalej do Puli (Medulin)
Z powyższego przejścia korzystam od wielu lat jako wjazd i wyjazd z Istri, a w okolicy pierwszej soboty lipca lub ok 25 sierpnia zalecam jako obowiązkowe.
Dla tych co do Rovinji lub Poreć to w m.Buzet należy skręcić w prawo na drogę D44. W sierpniu tak będę znowu jechał do Poreć. Polecam!

Witam,
czy tą drogą da się przejechać zestawem z przyczepą (długość przyczepy 7,5m, szerokość 2,5m)?

SePo... Bartek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Jaką drogą do Puli ? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019