Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką drogą do Puli ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.06.2012 16:07

bdab

Powinieneś przejechać bez problemu skoro jażdżą tam tendy autobusy. Jedynie w twoim przypadku trzeba uważać na prostym odcinku pomiędzy Graćśce a Socerga w Słoweni (przed granicą) ze względu na usuwisko co powoduje miejsca z większym przechyłem poprzecznym na prawym pasie w kierunku do Cro, oraz między granicą o Buzet gdzie droga ma miejsca wykoleinowane. W/w trudności są dla zestawu dla solówki nawet niezauważalne.
Uwaga na drogi na Istri w czasie i zaraz po deszcu są bardzo śliskie szczególnie te w odcieniu jasnoszarym.
lukasz_roz
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 24.07.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz_roz » 14.08.2012 17:30

czy ktoś jechał ostatnio przez Klagenfurt - Udine - Koper - Pula?

jaki jest koszt po stronie Włoch, przejechania tego odcinka od granicy do Trieste?

ten przejazd to dodatkowe 100km trasy czyli około +35zl za paliwo + ta oplata.

być może to nie jest opłacalne , a dodatkowo strata czasu

btw. analizuje temat dojazdu do Puli z Warszawy na początku września , wychodzi na to ze nie ma innego wyjścia jak zapłacić 2x w Słowenii za przejazd.

Czy na dzień dzisiejszy lepszym wyborem jest przejazd przez Czechy czy słowacje?
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 14.08.2012 18:19

10,40 EUR w jedną stronę. Ale potem musisz pokombinować aby przez Słowenię nie jechać płatną drogą (około 15 km objazdu). Przez Słowenię to najlepiej przez Graz i na Maribor i Ljubljanę autostradą wtedy winieta miesięczna 30 EUR. Jeśli byś bowiem chciał przez Klagenfurt i dalej na Ljubljanę to jeszcze dojdzie Ci opłata za Karawanken Tunel.
A_R
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) A_R » 15.08.2012 12:52

Witam

Wybieram się na Pulę 31.08 i zamierzam wyjechać tak pod wieczór wstępnie po przeczytaniu wielu postów ustaliłem drogę: Gliwice, Świerklan, Chałupki, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Ljublana, Postoja, Rupa, Ucka, Pula.

Tak jak piszecie że lepiej omijać Koper tak więc zrobię tak czy jednak już we wrześniu jest tam spokój?
Bardziej mi chodzi o koniec trasy a dokładniej z Postoji kierować się na Rupa drogą nr. 6 czy 404?
Bo notabene skręcając na 404 i tak wrócę na 6 ale wygląda na to że 404 jest krótsza
lukasz_roz
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz_roz » 23.08.2012 12:41

ja jadę 5 września w środę, 6 gdzieś kolo południa planuje być w okolicy Postojna i co wtedy? lepiej na Koper a potem Piran? Koper i dr nr 11 do granicy? czy omijac Koper?
del_sol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 19.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) del_sol » 23.08.2012 13:23

A_R napisał(a):Witam

Wybieram się na Pulę 31.08 i zamierzam wyjechać tak pod wieczór wstępnie po przeczytaniu wielu postów ustaliłem drogę: Gliwice, Świerklan, Chałupki, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Ljublana, Postoja, Rupa, Ucka, Pula.

Tak jak piszecie że lepiej omijać Koper tak więc zrobię tak czy jednak już we wrześniu jest tam spokój?
Bardziej mi chodzi o koniec trasy a dokładniej z Postoji kierować się na Rupa drogą nr. 6 czy 404?
Bo notabene skręcając na 404 i tak wrócę na 6 ale wygląda na to że 404 jest krótsza


a dlaczego omijac Koper? jechalem ta trasa bardzo dobra droga i najkrutsza do Puli,nie rozumie po co kombinowac
lukasz_roz
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz_roz » 23.08.2012 13:43

http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,29,20 ... ce614b489b

ja wyznaczyłem sobie taka trasę, muszę tylko jeszcze sprowadzic gdzie dokładnie kupic winiety: austriacka i Słowenii oraz gdzie zatankowac
del_sol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 19.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) del_sol » 23.08.2012 14:15

dokladnie ta sama trasa jechalem w zeszlym roku, teraz jade tak samo tylko odbijam na Rupe i jade na Krk
lukasz_roz
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz_roz » 23.08.2012 14:24

del_sol napisał(a):dokladnie ta sama trasa jechalem w zeszlym roku, teraz jade tak samo tylko odbijam na Rupe i jade na Krk


gdzie kupujesz winiety? czeska to wiem ze po wjechaniu na 1 przed ostrava na stacji shell .
del_sol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 19.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) del_sol » 23.08.2012 14:33

w austri na jednej z pierwszych stacji, w sloweni zaraz na granicy albo w austrii bo pisza ze w tym roku slowenska policja stoi zaraz za granica, w zeszlym roku jechalem w nocy i wtedy na granicy bylo juz zamkniete, kupilem winete na stacji ale jak pisza inni to moglo sie zmienic
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 23.08.2012 16:32

del_sol napisał(a):
A_R napisał(a):Witam

Wybieram się na Pulę 31.08 i zamierzam wyjechać tak pod wieczór wstępnie po przeczytaniu wielu postów ustaliłem drogę: Gliwice, Świerklan, Chałupki, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Ljublana, Postoja, Rupa, Ucka, Pula.

Tak jak piszecie że lepiej omijać Koper tak więc zrobię tak czy jednak już we wrześniu jest tam spokój?
Bardziej mi chodzi o koniec trasy a dokładniej z Postoji kierować się na Rupa drogą nr. 6 czy 404?
Bo notabene skręcając na 404 i tak wrócę na 6 ale wygląda na to że 404 jest krótsza


a dlaczego omijac Koper? jechalem ta trasa bardzo dobra droga i najkrutsza do Puli,nie rozumie po co kombinowac


Polecam trase:
Ljubljana-Postojna-Črni kal-Sočerga-Požane-Lupoglav-Istarski "Y"-Pula
A_R
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) A_R » 23.08.2012 19:29

del_sol napisał(a):
A_R napisał(a):Witam

Wybieram się na Pulę 31.08 i zamierzam wyjechać tak pod wieczór wstępnie po przeczytaniu wielu postów ustaliłem drogę: Gliwice, Świerklan, Chałupki, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Ljublana, Postoja, Rupa, Ucka, Pula.

Tak jak piszecie że lepiej omijać Koper tak więc zrobię tak czy jednak już we wrześniu jest tam spokój?
Bardziej mi chodzi o koniec trasy a dokładniej z Postoji kierować się na Rupa drogą nr. 6 czy 404?
Bo notabene skręcając na 404 i tak wrócę na 6 ale wygląda na to że 404 jest krótsza


a dlaczego omijac Koper? jechalem ta trasa bardzo dobra droga i najkrutsza do Puli,nie rozumie po co kombinowac

Pisali że Koper zakorkowany jest i można tam dosyć długo postać
del_sol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 19.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) del_sol » 24.08.2012 00:00

jechalem w niedziele i zadnego korka nie widzialem :)
lukasz_roz
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz_roz » 27.08.2012 11:00

mirko napisał(a):
del_sol napisał(a):
A_R napisał(a):Witam

Wybieram się na Pulę 31.08 i zamierzam wyjechać tak pod wieczór wstępnie po przeczytaniu wielu postów ustaliłem drogę: Gliwice, Świerklan, Chałupki, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Ljublana, Postoja, Rupa, Ucka, Pula.

Tak jak piszecie że lepiej omijać Koper tak więc zrobię tak czy jednak już we wrześniu jest tam spokój?
Bardziej mi chodzi o koniec trasy a dokładniej z Postoji kierować się na Rupa drogą nr. 6 czy 404?
Bo notabene skręcając na 404 i tak wrócę na 6 ale wygląda na to że 404 jest krótsza


a dlaczego omijac Koper? jechalem ta trasa bardzo dobra droga i najkrutsza do Puli,nie rozumie po co kombinowac


Polecam trase:
Ljubljana-Postojna-Črni kal-Sočerga-Požane-Lupoglav-Istarski "Y"-Pula



dlaczego akurat ta trase polecasz? nie lepiej doplacic te 10zl i polecic A9 od Umag?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 27.08.2012 11:28

Przejście graniczne Požane jest zawsze puste-bez kolejki :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaką drogą do Puli ? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone