Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jaką drogą do Puli ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.06.2012 15:07

bdab

Powinieneś przejechać bez problemu skoro jażdżą tam tendy autobusy. Jedynie w twoim przypadku trzeba uważać na prostym odcinku pomiędzy Graćśce a Socerga w Słoweni (przed granicą) ze względu na usuwisko co powoduje miejsca z większym przechyłem poprzecznym na prawym pasie w kierunku do Cro, oraz między granicą o Buzet gdzie droga ma miejsca wykoleinowane. W/w trudności są dla zestawu dla solówki nawet niezauważalne.
Uwaga na drogi na Istri w czasie i zaraz po deszcu są bardzo śliskie szczególnie te w odcieniu jasnoszarym.
lukasz_roz
Podróżnik
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz_roz » 14.08.2012 16:30

czy ktoś jechał ostatnio przez Klagenfurt - Udine - Koper - Pula?

jaki jest koszt po stronie Włoch, przejechania tego odcinka od granicy do Trieste?

ten przejazd to dodatkowe 100km trasy czyli około +35zl za paliwo + ta oplata.

być może to nie jest opłacalne , a dodatkowo strata czasu

btw. analizuje temat dojazdu do Puli z Warszawy na początku września , wychodzi na to ze nie ma innego wyjścia jak zapłacić 2x w Słowenii za przejazd.

Czy na dzień dzisiejszy lepszym wyborem jest przejazd przez Czechy czy słowacje?
Mosqito
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 14.08.2012 17:19

10,40 EUR w jedną stronę. Ale potem musisz pokombinować aby przez Słowenię nie jechać płatną drogą (około 15 km objazdu). Przez Słowenię to najlepiej przez Graz i na Maribor i Ljubljanę autostradą wtedy winieta miesięczna 30 EUR. Jeśli byś bowiem chciał przez Klagenfurt i dalej na Ljubljanę to jeszcze dojdzie Ci opłata za Karawanken Tunel.
A_R
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) A_R » 15.08.2012 11:52

Witam

Wybieram się na Pulę 31.08 i zamierzam wyjechać tak pod wieczór wstępnie po przeczytaniu wielu postów ustaliłem drogę: Gliwice, Świerklan, Chałupki, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Ljublana, Postoja, Rupa, Ucka, Pula.

Tak jak piszecie że lepiej omijać Koper tak więc zrobię tak czy jednak już we wrześniu jest tam spokój?
Bardziej mi chodzi o koniec trasy a dokładniej z Postoji kierować się na Rupa drogą nr. 6 czy 404?
Bo notabene skręcając na 404 i tak wrócę na 6 ale wygląda na to że 404 jest krótsza
lukasz_roz
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz_roz » 23.08.2012 11:41

ja jadę 5 września w środę, 6 gdzieś kolo południa planuje być w okolicy Postojna i co wtedy? lepiej na Koper a potem Piran? Koper i dr nr 11 do granicy? czy omijac Koper?
del_sol
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) del_sol » 23.08.2012 12:23

A_R napisał(a):Witam

Wybieram się na Pulę 31.08 i zamierzam wyjechać tak pod wieczór wstępnie po przeczytaniu wielu postów ustaliłem drogę: Gliwice, Świerklan, Chałupki, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Ljublana, Postoja, Rupa, Ucka, Pula.

Tak jak piszecie że lepiej omijać Koper tak więc zrobię tak czy jednak już we wrześniu jest tam spokój?
Bardziej mi chodzi o koniec trasy a dokładniej z Postoji kierować się na Rupa drogą nr. 6 czy 404?
Bo notabene skręcając na 404 i tak wrócę na 6 ale wygląda na to że 404 jest krótsza

a dlaczego omijac Koper? jechalem ta trasa bardzo dobra droga i najkrutsza do Puli,nie rozumie po co kombinowac
lukasz_roz
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz_roz » 23.08.2012 12:43

http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,29,20 ... ce614b489b

ja wyznaczyłem sobie taka trasę, muszę tylko jeszcze sprowadzic gdzie dokładnie kupic winiety: austriacka i Słowenii oraz gdzie zatankowac
del_sol
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) del_sol » 23.08.2012 13:15

dokladnie ta sama trasa jechalem w zeszlym roku, teraz jade tak samo tylko odbijam na Rupe i jade na Krk
lukasz_roz
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz_roz » 23.08.2012 13:24

del_sol napisał(a):dokladnie ta sama trasa jechalem w zeszlym roku, teraz jade tak samo tylko odbijam na Rupe i jade na Krk

gdzie kupujesz winiety? czeska to wiem ze po wjechaniu na 1 przed ostrava na stacji shell .
del_sol
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) del_sol » 23.08.2012 13:33

w austri na jednej z pierwszych stacji, w sloweni zaraz na granicy albo w austrii bo pisza ze w tym roku slowenska policja stoi zaraz za granica, w zeszlym roku jechalem w nocy i wtedy na granicy bylo juz zamkniete, kupilem winete na stacji ale jak pisza inni to moglo sie zmienic
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 23.08.2012 15:32

del_sol napisał(a):

a dlaczego omijac Koper? jechalem ta trasa bardzo dobra droga i najkrutsza do Puli,nie rozumie po co kombinowac

Polecam trase:
Ljubljana-Postojna-Črni kal-Sočerga-Požane-Lupoglav-Istarski "Y"-Pula
A_R
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) A_R » 23.08.2012 18:29

del_sol napisał(a):

Pisali że Koper zakorkowany jest i można tam dosyć długo postać
del_sol
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) del_sol » 23.08.2012 23:00

jechalem w niedziele i zadnego korka nie widzialem :)
lukasz_roz
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz_roz » 27.08.2012 10:00

mirko napisał(a):
del_sol napisał(a):

Polecam trase:
Ljubljana-Postojna-Črni kal-Sočerga-Požane-Lupoglav-Istarski "Y"-Pula

dlaczego akurat ta trase polecasz? nie lepiej doplacic te 10zl i polecic A9 od Umag?
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 27.08.2012 10:28

Przejście graniczne Požane jest zawsze puste-bez kolejki :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Jaką drogą do Puli ? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019