Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak długo autokarem Cieszyn-Makarska?

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.11.2015 11:10

betty842 napisał(a):Tyle komentarzy ale nie wypowiedziała się ani jedna osoba, która rzeczywiście tym autokarem do Chorwacji jechała. Ja natomiast wczoraj rozmawiałam z kolejną osobą która jechała autokarem do Chorwacji :-). Wcześniej pisałam że jedna znajoma wmawiala mi że trasę Cieszyn - Drvenik pokonali autokarem w 12h ale nie chciało mi się w to wierzyć. A wczoraj rozmawiałam z dziewczyną mojego szwagra na ten temat (mówiłam jej, że chcieliśmy pojechać do Chorwacji ale trochę przerazilam się 18h podróżą autokarem) i ona powiedziała, że była w Chorwacji autokarem i z Cieszyna do Splitu jechali 11h! Powiedziała że w biurach podróży zawsze przykładają czasu ale jeśli trasa bedzie przebiegała bez przygód to dotrzemy w dużo krótszym czasie niż podało biuro. No ale co z tego, że ona tym autokarem jechała,pewnie i tak lepiej wiedzą osoby, które autokrem nie jechały a się tu wypowiadają ;-).


Stryjeczny kuzyn szwagra od sąsiada jechał 5 godzin z Warszawy do Wenecji,
do Wenecji koło Żnina :wink:

Powtarzam: problem jest całkowicie wydumany i coraz bardziej przypomina to durną prowokację,
biura tak organizują wyjazdy, żeby ludzie nie czekali za długo na zakwaterowanie,
nikt nie organizuje wyścigów autokarowych :!: 8)
ancys55
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 08.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ancys55 » 08.11.2015 11:38

A ja myślę, że nie ma co się emocjonować i sprowadzać całe wczasy do pobytu w autokarze. Przecież potem jesteśmy w Chorwacji 7*24 h lub nawet 14*24 godziny więc czym jest czas dojazdu.
A poza tym Pani najbardziej martwi się o męża i siebie. A dzieci czy one wysiedzą i nie uprzykrzą drogi innymj??
Wypowiadam się gdyż do Chorwacji jechałam autokarem:
1 na Istrię
1 Murter
1 Podgora
2* Czarnogóra.
Wysiedzieć się da a że człowiek lekko połamany przejdzie po kąpieli w morzu.
Dla ciekawostki w tym roku jechałam do TRogiru własnym autem, wyjazd w lipcu w poniedziałek 28 godzin :-), w tym dwa wypadki, godzina spania i kosmiczne korki przy granicach. Taki dzień pechowo trafiłam. Jechałam z Krakowa .
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.11.2015 13:33

betty842 napisał(a):Tyle komentarzy ale nie wypowiedziała się ani jedna osoba, która rzeczywiście tym autokarem do Chorwacji jechała...

No faktycznie ... ani jedna 8O
marcin_wawa85 napisał(a):...3 lata temu, autokarem, do Makarskiej, z wawy jechalismy 24h, z dłuuuugim postojem w cieszynie i kilkoma mniejszymi na tankowanie autokaru po drodze...

Z Cieszyna jest ok. 400 km bliżej, rachunek jest prosty ... ale nie, nadal będziesz się upierać przy swoim.
Ręce opadają :cry:
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 08.11.2015 13:37

"Powtarzam: problem jest całkowicie wydumany i coraz bardziej przypomina to durną prowokację,"

Ale prowokację czego? Bo nie rozumiem. Pytam kto i ile jechał autokarem z Cieszyna na Makarską i nie rozumiem gdzie tu jakaś prowokacja jest.

"biura tak organizują wyjazdy, żeby ludzie nie czekali za długo na zakwaterowanie,"

Tak? To dziwne bo kiedy pytałam w mailu o szczegóły podróży (czy odbywa się nocą) dostałam informację,ze tak,że nad ranem będziemy już na miejscu. A zakwaterowanie jest od 14. Myślałam,że napiszą jeszcze o której wyjazd z Cieszyna jest ale właśnie napisali tylko,że nad ranem powinniśmy być na miejscu. Jak jechaliśmy do Węgier to rzeczywiście na miejsce dojechaliśmy punkt 14 i zaraz na nasze miejsca wsiadali ludzie którzy jechali w drogę powrotną ale może w przypadku Chorwacji jest inaczej.Może na miejscu kierowcy muszą odpocząć,żeby ruszyć w drogę powrotną? Poza tym jak się wraca to wykwaterowanie jest np do godz. 10 i potem trzeba czekać np do 17 zanim wsiądzie się do autokaru wiec w sumie nie zdziwiłabym się gdybyśmy rzeczywiście na miejsce dotarli nad ranem i czekali parę godzin na zakwaterowanie.
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 08.11.2015 13:43

gusia-s napisał(a):
betty842 napisał(a):Tyle komentarzy ale nie wypowiedziała się ani jedna osoba, która rzeczywiście tym autokarem do Chorwacji jechała...

No faktycznie ... ani jedna 8O
marcin_wawa85 napisał(a):...3 lata temu, autokarem, do Makarskiej, z wawy jechalismy 24h, z dłuuuugim postojem w cieszynie i kilkoma mniejszymi na tankowanie autokaru po drodze...

Z Cieszyna jest ok. 400 km bliżej, rachunek jest prosty ... ale nie, nadal będziesz się upierać przy swoim.
Ręce opadają :cry:



Nie,rachunek wcale nie jest prosty.Skąd wiesz ile postojów mieli zanim do Cieszyna dotarli? My wsiadaliśmy w Żorach,potem zbieraliśmy klientów z Jastrzębia a potem z Cieszyna.Trasa która normalnie zajmuje pół godziny trwała 1,5h. Tak więc nie pisz głupot,ze rachunek jest prosty.
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 08.11.2015 13:53

ancys55 napisał(a):A ja myślę, że nie ma co się emocjonować i sprowadzać całe wczasy do pobytu w autokarze. Przecież potem jesteśmy w Chorwacji 7*24 h lub nawet 14*24 godziny więc czym jest czas dojazdu.
A poza tym Pani najbardziej martwi się o męża i siebie. A dzieci czy one wysiedzą i nie uprzykrzą drogi innymj??
.



Tak,o dzieci się nie martwię.W zeszłym roku jechaliśmy do Węgier (młodszy miał 3,5 a starszy 7 lat). Podróż odbywała się w dzień (6.00-14.00) i dzieci podróż zniosły super.Ani razu nie usłyszałam :"Czy daleko jeszcze?".Chłopcy się bawili,graliśmy z nimi w karty,w drodze powrotnej pilotka włączyła bajkę (jak jechaliśmy tam to była inna pilotka i jakoś na ten pomysł nie wpadła...). Ogólnie dzieciaki super podróż zniosły i zapytane czy wolą jechać samochodem czy autokarem mówią,że wolą autokarem. Gorzej z nami bo jednak dorosła osoba ma trochę niewygodniej bo np nie idzie rozprostować nóg:).Aha,no i moim dzieciom kompletnie nie przeszkadza czy śpią na siedząco czy na leżąco (młodszy ostatnio zasnął na stojąco w kościele,dobrze że był o mnie oparty :) ) no a nam się na siedząco jednak źle śpi.Więc podejrzewam że dzieci całą noc w autokarze by przespały a z kolei mi na siedząco śpi się ciężko (choć pewnie parę godzin bym się przespała).
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 08.11.2015 14:10

Na razie nadal z mężem negocjujemy. Już pal licho czy zajedziemy na Chorwację w 14h czy 18h. Oczywiście psychicznie nastawiłabym się na te 18h a ucieszyłabym się gdybyśmy dotarli szybciej. Zakładając ten watek chciałam sie dowiedzieć własnie czy jest szansa aby dotrzeć tam szybciej niż te 18h. Wy twierdziliście,że nie ma szansy (choć nie macie doświadczenia) a jednak dwie znajome osoby zajechały autokarem do Chorwacji w 11-12h. Czyli da się. Do Węgier też jechałam z nastawieniem na 10h bo tak mi w biurze powiedziano a dotarliśmy w 7-8h. Myślałam,że na forum wypowie się chociaż kilka osób,które mi napiszą ile trwała ICH podróż autokarem (z Cieszyna) do Chorwacji i wtedy będę widziała czy było to rzeczywiście te 18h czy może 16 lub 24. Wiem,wiem-korki,awarie itd. Ale tak jest zawsze-my jechaliśmy nad nasze morze z nastawieniem na 8-9h bo tak nam znajomi mówili a jechaliśmy 13,5h bo był wypadek na trasie.Natomiast za drugim razem dotarliśmy w 8h.Ja o tym wszystkim dobrze wiem wiec nie musicie mnie uświadamiać. Po co w ogóle się wypowiadacie jeśli z tematem wątku nie macie kompletnie nic wspólnego? To tak jakby ktoś pytał jak długo jedzie się autokarem z Cieszyna nad Bałtyk a ja będę mądrowała choć nad Bałtyk tylko samochodem jechałam.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.11.2015 14:26

betty842 napisał(a):... Nie,rachunek wcale nie jest prosty.Skąd wiesz ile postojów mieli zanim do Cieszyna dotarli? My wsiadaliśmy w Żorach,potem zbieraliśmy klientów z Jastrzębia a potem z Cieszyna.Trasa która normalnie zajmuje pół godziny trwała 1,5h. Tak więc nie pisz głupot,ze rachunek jest prosty.

Rachunek jest bardzo prosty dla każdego kto zna podstawy matematyki i przepisy ruchu drogowego ... autokar nie osiągnie średniej prędkości 100 km/h bo tyle może jechać z maksymalną prędkością po autostradzie. Trasa nie przebiega w 100% autostradami :!: Jak osiągnie średnią prędkość 80 km to już będzie bardzo dobry wynik a możliwy tylko gdyby się nie zatrzymywał wcale po drodze i to już daje 14 h. Postoje odpoczynkowe po drodze będą, granicy Slo/Cro nie przejedziecie z marszu, więc nierealny jest przejazd w 15 h ale jak widać nie przyjmujesz tego do wiadomości.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.11.2015 14:59

betty842 napisał(a): kiedy pytałam w mailu o szczegóły podróży (czy odbywa się nocą) dostałam informację,ze tak,że nad ranem będziemy już na miejscu. A zakwaterowanie jest od 14. .


No nie wiem, czy nad ranem.


Wyjazdy do Chorwacji autokarem organizuje kilka biur. Np. Testtour ma wyjazd z Cieszyna o 18.30
Doliczamy 18 godzin i mamy przyjazd do Makarskiej o 12,30.
Biuro podróży Index ma wyjazd z Cieszyna o 16.45 Doliczamy 18 godzin i mamy przyjazd do Makarskiej
o 10.45
Idealnie na zakwaterowanie :wink:
No to co dałby fakt, że autobus pojechałby szybciej :?: :roll:
I tak przed 14 nie kwaterują :!: 8)



Myślę, że w tym wątku chodzi tylko o robienie sztucznego dymu :roll:
Ktoś się dziwnie bawi :roll:
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 08.11.2015 15:37

gusia-s napisał(a):
betty842 napisał(a):... Nie,rachunek wcale nie jest prosty.Skąd wiesz ile postojów mieli zanim do Cieszyna dotarli? My wsiadaliśmy w Żorach,potem zbieraliśmy klientów z Jastrzębia a potem z Cieszyna.Trasa która normalnie zajmuje pół godziny trwała 1,5h. Tak więc nie pisz głupot,ze rachunek jest prosty.

Rachunek jest bardzo prosty dla każdego kto zna podstawy matematyki i przepisy ruchu drogowego ... autokar nie osiągnie średniej prędkości 100 km/h bo tyle może jechać z maksymalną prędkością po autostradzie. Trasa nie przebiega w 100% autostradami :!: Jak osiągnie średnią prędkość 80 km to już będzie bardzo dobry wynik a możliwy tylko gdyby się nie zatrzymywał wcale po drodze i to już daje 14 h. Postoje odpoczynkowe po drodze będą, granicy Slo/Cro nie przejedziecie z marszu, więc nierealny jest przejazd w 15 h ale jak widać nie przyjmujesz tego do wiadomości.



Hahahahaha! Uśmiałam się! Tak,tak-rzeczywiście da sie obliczyć czas przejazdu znając tylko podstawy matematyki i przepisy ruchu drogowego! TE-O-RE-TYCZ-NIE! Ale teorię to sobie daruj.Mi o konkretne przykłady chodzi (PRAKTYKĘ) ale jak widać nie przyjmujesz tego do wiadomości.
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 08.11.2015 15:43

Lednice napisał(a):
Myślę, że w tym wątku chodzi tylko o robienie sztucznego dymu :roll:
Ktoś się dziwnie bawi :roll:



Boshe,ale o jaki sztuczny dym ci chodzi? Czy tak trudno pojąć,że szukałam ludzi,którzy jechali autokarem do Chorwacji,żeby dowiedzieć się od nich jak długo jechali?????? Co w tym dziwnego? Nie wierzę,że jak ktoś miał jechać pierwszy raz do Chorwacji samochodem to nigdy nikogo nie spytał (kto już w Chorwacji samochodem był) jak długo do Chorwacji jechał? Nawet sprawdziłam i na forum "dojazd samochodem" JEST WĄTEK NA TEMAT CZASU PRZEJAZDU SAMOCHODEM i qrcze jakoś tam każdy opowiadał o SWOICH doświadczeniach,nikt nie pisał że tyle a tyle jechał autokarem to samochodem pojedzie tyle i nikt nie kazał nikomu obliczyć sobie na podstawie matematyki i przepisów drogowych! A jak ja się spytałam o czas przejazdu autokarem (w praktyce) to zaraz robienie sztucznego dymu i prowokacja!
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.11.2015 16:12

betty842 napisał(a): Hahahahaha! Uśmiałam się! Tak,tak-rzeczywiście da sie obliczyć czas przejazdu znając tylko podstawy matematyki i przepisy ruchu drogowego! TE-O-RE-TYCZ-NIE! Ale teorię to sobie daruj.Mi o konkretne przykłady chodzi (PRAKTYKĘ) ale jak widać nie przyjmujesz tego do wiadomości.

Ty się ze wszystkich śmiejesz, nawet z biura podróży, które najlepiej wie ile czasu zajmuje dojazd ... ale nieeee, biuro na pewno kłamie :!: tylko po co :?: może specjalnie próbowali Ciebie zniechęcić tymi 18 h.
Nawet jakby ktoś napisał że jechał 18 h to czemu miałabyś uwierzyć, zaraz być napisała że znajoma, kuzynka albo jeszcze ktoś inny mówili co innego - więc po co te pytania? Ty chcesz przeczytać że do Makarskiej dojedziesz szybciej i koniec.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 08.11.2015 16:32

Naprawdę potrzebujesz rzetelnej informacji co do długości przejazdu czy chcesz kogoś przekonać do swojej teorii,ja już nie wiem czego oczekujesz?. Nikt kto chociaż raz jechał autem nie uwierzy że w ludzkich warunkach i zgodnie z przepisami da się autobusem w tym czasie pokonać tą trasę.
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 08.11.2015 17:02

gusia-s napisał(a):
betty842 napisał(a): Hahahahaha! Uśmiałam się! Tak,tak-rzeczywiście da sie obliczyć czas przejazdu znając tylko podstawy matematyki i przepisy ruchu drogowego! TE-O-RE-TYCZ-NIE! Ale teorię to sobie daruj.Mi o konkretne przykłady chodzi (PRAKTYKĘ) ale jak widać nie przyjmujesz tego do wiadomości.

Ty się ze wszystkich śmiejesz, nawet z biura podróży, które najlepiej wie ile czasu zajmuje dojazd ... ale nieeee, biuro na pewno kłamie .



Nie miałabym tych wątpliwości gdyby nie to,że w BIURZE powiedzieli mi,że do Węgier pojedziemy 10h a jechaliśmy 8h (z wymuszonym 30 minutowym postojem bo za szybko byśmy dojechali) a z powrotem to nawet 7h! 3h to wg mnie spora różnica. Więc? Chociaż nie,po co ja Cię pytam skoro nie masz o tym zielonego pojęcia. Nie jechałaś do Chorwacji autokarem więc, z łaski swojej NIE WYPOWIADAJ się w tym temacie.
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 08.11.2015 17:21

Mój błąd polega na tym, że niepotrzebnie wspomniałam o swoich obawach. Miałam krótko napisać : " Szukam osób, które jechały na Makarska autokarem. Ile czasu trwała podróż (z Cieszyna) ? " I tyle! Wtedy nie pojawiłoby się tyle niepotrzebnych komentarzy NIE NA TEMAT.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Jak długo autokarem Cieszyn-Makarska? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone