Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jak długo autokarem Cieszyn-Makarska?

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 08.11.2015 18:36

Ale powiedz,jaka jest różnica w tym,czy będziesz jechać 16 czy 18 godzin.Z tego co piszesz na te 16 godzin byś się zgodziła.Pytanie,jak wytrzymasz tyle, to te 2 godziny robią aż tak wielką różnicę?
marcin_wawa85
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_wawa85 » 08.11.2015 18:49

betty842 napisał(a):
gusia-s napisał(a):
betty842 napisał(a):Tyle komentarzy ale nie wypowiedziała się ani jedna osoba, która rzeczywiście tym autokarem do Chorwacji jechała...

No faktycznie ... ani jedna 8O
marcin_wawa85 napisał(a):...3 lata temu, autokarem, do Makarskiej, z wawy jechalismy 24h, z dłuuuugim postojem w cieszynie i kilkoma mniejszymi na tankowanie autokaru po drodze...

Z Cieszyna jest ok. 400 km bliżej, rachunek jest prosty ... ale nie, nadal będziesz się upierać przy swoim.
Ręce opadają :cry:

Nie,rachunek wcale nie jest prosty.Skąd wiesz ile postojów mieli zanim do Cieszyna dotarli? My wsiadaliśmy w Żorach,potem zbieraliśmy klientów z Jastrzębia a potem z Cieszyna.Trasa która normalnie zajmuje pół godziny trwała 1,5h. Tak więc nie pisz głupot,ze rachunek jest prosty.

Spieszę z odpowiedzią.
Z Warszawy do Katowic jechaliśmy firma autobusowa z bocianem, przystanek w Częstochowie 10 min, następnie Katowice i przesiadka do autobusu biura podróży. z wawy ruszaliśmy ok 8 rano, w kato byliśmy ok 12.
Po drodze z kato do Cieszyna autokar się nie zatrzymywał, ale za to w Cieszynie czekaliśmy 1.5h na kolejnych podróżnych, których to autokar się opóźnił. w Makarskiej byliśmy ok 10 rano następnego dnia -i czekaliśmy na zakwaterowanie 3h- wiec wychodzi 26 h podróży, w tym było w sumie ok. 5h postojów. Co 2-3h był postój na ok 20 min i kilka dłuższych na tankowanie autokaru.
I jak to wielu przede mną napisało- autokarem wiesz mniej więcej ile czasu będziesz jechać, ale pewności nie masz że to będzie 18h- równie dobrze może być 24, a jak będą dodatkowe przygody po drodze to i 30 można jechać.
Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że jak się jedzie na wakacje na które czekało sie 365 dni to te 18, 24 czy 30h w autokarze to już mały pikuś. :papa:
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.11.2015 19:09

marcin_wawa85 napisał(a):... z wawy ruszaliśmy ok 8 rano, w kato byliśmy ok 12.
Po drodze z kato do Cieszyna autokar się nie zatrzymywał, ale za to w Cieszynie czekaliśmy 1.5h na kolejnych podróżnych, których to autokar się opóźnił. w Makarskiej byliśmy ok 10 rano następnego dnia
... Co 2-3h był postój na ok 20 min i kilka dłuższych na tankowanie autokaru.
I jak to wielu przede mną napisało- autokarem wiesz mniej więcej ile czasu będziesz jechać, ale pewności nie masz że to będzie 18h- równie dobrze może być 24, a jak będą dodatkowe przygody po drodze to i 30 można jechać....

Przestań marcin ... co Ty możesz wiedzieć o jeździe autokarem, przecież Ty jechałeś z Warszawy a nie z Cieszyna :mrgreen:
Katowice godz. 12 - Makarska 10 następnego dnia=22 h minus 1,5 h oczekiwanie w Cieszynie = 20,5 h minus przejazd z Katowic do Cieszyna ok. 90 km niech będzie 1,5 h ... ile wychodzi?
Nie mam pojęcia przecież :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.11.2015 19:09

betty842 napisał(a): Myślałam,że napiszą jeszcze o której wyjazd z Cieszyna jest ale właśnie napisali tylko,że nad ranem powinniśmy być na miejscu.

Jedną konkretną odpowiedź masz - czeka Was długa jazda. :idea:
Wg mnie ktoś kto twierdzi, że autokarem z Cieszyna na Riwierę Makarska zajechał w 11-12 godzin - jest bajkopisarzem :idea:

Na forum jest 47 użytkowników, którzy podali swoje miejsce zamieszkania Cieszyn.
str.767,766,769 >>> memberlist.php?sk=b&sd=d&first_char&start=19150
Nie wszyscy są aktywni na forum, ale jest pośród nich jedna osoba, która być może rozwieje Twoje wątpliwości.
Ta osoba to użytkownik o nicku Stary Chorwat >>> member21066/
Spróbuj się z nim skontaktować i popytać.
Z jego konta na Facebooku wynika, że jest pilotem wycieczek >>> https://www.facebook.com/profile.php?id=100004161676101
marcin_wawa85
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_wawa85 » 08.11.2015 19:11

gusia-s napisał(a):
marcin_wawa85 napisał(a):... z wawy ruszaliśmy ok 8 rano, w kato byliśmy ok 12.
Po drodze z kato do Cieszyna autokar się nie zatrzymywał, ale za to w Cieszynie czekaliśmy 1.5h na kolejnych podróżnych, których to autokar się opóźnił. w Makarskiej byliśmy ok 10 rano następnego dnia
... Co 2-3h był postój na ok 20 min i kilka dłuższych na tankowanie autokaru.
I jak to wielu przede mną napisało- autokarem wiesz mniej więcej ile czasu będziesz jechać, ale pewności nie masz że to będzie 18h- równie dobrze może być 24, a jak będą dodatkowe przygody po drodze to i 30 można jechać....

Przestań marcin ... co Ty możesz wiedzieć o jeździe autokarem, przecież Ty jechałeś z Warszawy a nie z Cieszyna :mrgreen:
Katowice godz. 12 - Makarska 10 następnego dnia=22 h minus 1,5 h oczekiwanie w Cieszynie = 20,5 h minus przejazd z Katowic do Cieszyna ok. 90 km niech będzie 1,5 h ... ile wychodzi?
Nie mam pojęcia przecież :mrgreen:

he he no w sumie racja:D nie znam się, nie umiem, nie potrafie :hut:
ancys55
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ancys55 » 08.11.2015 19:30

Tak jak pisałam na Istrie od 19 do 9, na Murter 15-10, Podgora 12-11, Czarnogora od 8 do 11 Ostatni przejazd autokarem ok 5 lat temu. Sprawdzano jeszcze paszporty itp
strzelec
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) strzelec » 08.11.2015 19:39

Rozumiem "betty 842", że chce usłyszeć wypowiedź osób, które jechały autokarem do Chorwacji. Ja z Wrocławia do Paryża na 25 lecie małżeństwa (mąż mi zafundował) jechałam 18 godzin i był to czas, który zapamiętałam pozytywnie. Nie rozumiem natomiast męża tej Pani. Skoro może jechać z południa Polski nad Bałtyk , to jazda do CRO nie powinna stanowić problemu. Czyżby jakaś blokada psychiczna, że np. "inny język" i co w takim razie zrobić np. w przypadku awarii pojazdu? Odpowiedź: wystarczy wykupić stosowne ubezpiecznia.
Uważam, że w tym tkwi problem- 16 czy 18 ha to tylko "mydlenie oczu".
Powiem krótko- jeżeli ktoś mając własny pojazd boi się wyjeżdżać poza granice kraju, powinien "włożyć prawo jazdy w ramki" i chodzić na spacery z kijkami. Bez urazy, ale cała ta dyskusja naprawdę jest śmieszna. Pozdrawiam,
Alicja
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.11.2015 20:01

betty842 napisał(a):Witam! Nie wiem czy zdąży mi ktoś odpowiedzieć przed podjęciem decyzji ale spróbuję...W przyszłym roku wybieramy się do Chorwacji (rodzina 2+2). Na pewno pojedziemy z biurem podróży i bardziej skłanialibyśmy się ku przejeździe autokarem a nie samochodem. ALE trochę dołuje mnie czas podróży.W biurze poinformowano nas,ze czas przejazdu z Cieszyna do miejscowości Baśka Voda to 18h! Długo...

W PW poprosiłem Cię o nazwę Biura i z ciekawości wysłałem tam zapytanie następującej treści:

"Witam.
Jak długo trwa podróż autokarem z Cieszyna do Baška Voda :?:
O której jest wyjazd z Cieszyna a której przyjazd do Baška Voda"

Dostałem bardzo szczegółową i wyczerpującą odpowiedź, którą pozwolę sobie zamieścić:

"Witam Panie Januszu,

Czas przejazdu autokaru zależy od wielu czynników przede wszystkim od tego w jakim terminie wyjeżdżamy.

Jeżeli jest to czerwiec i wrzesień podróż nie powinna trwać dłużej niż 16 -17 godzin, jeżeli jest to sezon wszystko zależy od ewentualnych korków na granicy.

Nauczeni jednak doświadczeniem z Cieszyna wyjeżdżamy w okolicach godziny 13:00 - 14:00 na miejscu jesteśmy (w zależności od sytuacji drogowej) w godzinach porannych 6-8.00.

Dlaczego tak wcześnie? Po pierwsze dlatego, że z początku jeździliśmy w godzinach popołudniowych i zawsze trafiliśmy na graniczny korek ok 3-4 godziny i o tyle samo wydłuża to przyjazd na miejsce tym samym niecierpliwość klientów. Podejrzewam, że w przyszłym roku będą bardziej wzmożone kontrole na wszystkich europejskich granicach dlatego należy wyjeżdżać szybciej.

Po drugie klienci są już z rana na miejscu więc nie tracą cennych godzin pobytu, zakwaterowanie jest w godzinach między 13-15:00, ale bagaże można zostawić na recepcji i korzystać z udogodnij obiektu bądź plaży. Im wcześniej nasz autokar zawiezie klientów na miejsce tym wcześniej będzie po klientów wracających do Polski ponieważ autokar i kierowcy muszą mieć 8 godzin przerwy.

Godziny powrotu również zależą od warunków drogowych i od godziny przyjazdu autokaru, ale zazwyczaj jest to godziny pomiędzy 16-18:00 na miejscu po około 16-17 godzinach.

Nasze autokary są bardzo wygodne, a dla umilenia podróży puszczamy filmy, można też korzystać z bezpłatnego wi-fi znajdującego się w autokarze:)

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt."

Dla mnie wszystko jest jasne jeśli chodzi o czas podróży, nie mam dodatkowych pytań :idea:
betty842
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 09.11.2015 22:11

Dziękuję.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.11.2015 22:17

betty842 napisał(a):Dziękuję.

Nema problema - myślę, że już wszystko jasne.
A ja dziękuję za podanie nazwy biura :idea: - może coś u nich wybiorę :wink: ale z dojazdem własnym :idea:
gregter
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregter » 10.11.2015 17:15

Czy to wazne ile sie jedzie ,wazne ze jedziesz do kraju gdzie sa piekne widoki i pozostaja wspomienia na cale zycie.W tym roku bylem z zona na urlopie w kraju(mieszkam od dawna daleko , daleko).Ja 67 zona 64 i bylismy w Grecji 10 dni prywatnie z przelotem ,10 dni przerwy i wycieczka objazdowa do Wloch (to bylo troche ciezkie bo codziennie wielogodzinne zwiedzanie), nastepnie 6 dni przerwy i wyjazd autokarem do Makarskiej na 12 dni(pierwsza polowa wrzesnia). Dojezdzalismy z Torunia do Katowic Polskibus(bardzo wygodny) okolo5-6 godzin (nie pamietam dokladnie bo STAROSC NIE RADOSC) i z Katowic-miejsce zbiorki(dworzec PKS straszny) okolo 18-20 godzin do Makarskiej. Po drodze mielismy kilka przystankow na posilki i siku. Tak ze nawet w naszym wieku dalo sie zrobic te 3 wyprawy i swiat sie nie zawalil, a jak wiesz temperatury w tym roku byly dosc wysokie szczegolnie na poludniu Europy(Grecja druga polowa lipca,Wlochy druga polowa sierpnia,Chorwacja pierwsza polowa wrzesnia). Wybralismy wycieczki autokarowe bo w naszym wieku jest to wygodniejsze(samochodem najezdzilem sie ponad 40 lat).Najlepiej wybierac wycieczki na poludnie Europy maj,czerwiec lub wrzesien bo mniej ludkow, ceny nizsze a woda wystarczajaco ciepla.Takze siadaj z rodzina w autokar ,aparat i kamera video do walizki troche szmatek,kasa i w droge. Nastepna raza wybieramy sie do Hiszpani i Portugali ale samolotem ,bo niestety kazdy przejazd to stracone 2 dni(dojazd i przyjazd). Dojazdy autokarem to pestka , doleciec do kraju to jest wyzwanie - prawie 30 godzin z malymi przerwami.
miniek90
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) miniek90 » 02.01.2016 19:18

co to jest 18 h ja z Gdańska z biurem podróży Oskar do Makarskiej jechałem ,a mieszkam w Elblągu z domu wyjazd o 23 a z Gdańska o północy busem skąd do Poznania i o 6 odjazd autokarem zbieranina po Polsce i przed 10 następnego dnia byliśmy w Makarskiej:D podróż może i mecząca ale widoki po drodze i urlop w Makarskiej wynagradza wszystko:D 34 h podróży były takie męczące ,że aż w tym roku tez jadę :D
Edi1012
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edi1012 » 14.01.2016 13:27

Ja pytajac w biurze podrozy ile trwa podroz dostałem odpowiedz ze wyjazd Katowice 15.50 przyjazd do Makarskiej około południa...w to jestem w stanie uwierzyc ze około 18-20 h pojedzie sie autokarem bo 12 -14h to jakas bujda...
Edi1012
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edi1012 » 14.01.2016 13:29

Panie Januszu a mozna wiedziec z jakiego biura Pan otrzymał taki szczegółowy mail z czasem przejazdu? Poprosze na priva jesli nie tajemnica:)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.01.2016 13:43

Poszło na PW :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji

Jak długo autokarem Cieszyn-Makarska? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019