Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak długo autokarem Cieszyn-Makarska?

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9112
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 08.11.2015 18:36

Ale powiedz,jaka jest różnica w tym,czy będziesz jechać 16 czy 18 godzin.Z tego co piszesz na te 16 godzin byś się zgodziła.Pytanie,jak wytrzymasz tyle, to te 2 godziny robią aż tak wielką różnicę?
marcin_wawa85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 354
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_wawa85 » 08.11.2015 18:49

betty842 napisał(a):
gusia-s napisał(a):
betty842 napisał(a):Tyle komentarzy ale nie wypowiedziała się ani jedna osoba, która rzeczywiście tym autokarem do Chorwacji jechała...

No faktycznie ... ani jedna 8O
marcin_wawa85 napisał(a):...3 lata temu, autokarem, do Makarskiej, z wawy jechalismy 24h, z dłuuuugim postojem w cieszynie i kilkoma mniejszymi na tankowanie autokaru po drodze...

Z Cieszyna jest ok. 400 km bliżej, rachunek jest prosty ... ale nie, nadal będziesz się upierać przy swoim.
Ręce opadają :cry:



Nie,rachunek wcale nie jest prosty.Skąd wiesz ile postojów mieli zanim do Cieszyna dotarli? My wsiadaliśmy w Żorach,potem zbieraliśmy klientów z Jastrzębia a potem z Cieszyna.Trasa która normalnie zajmuje pół godziny trwała 1,5h. Tak więc nie pisz głupot,ze rachunek jest prosty.


Spieszę z odpowiedzią.
Z Warszawy do Katowic jechaliśmy firma autobusowa z bocianem, przystanek w Częstochowie 10 min, następnie Katowice i przesiadka do autobusu biura podróży. z wawy ruszaliśmy ok 8 rano, w kato byliśmy ok 12.
Po drodze z kato do Cieszyna autokar się nie zatrzymywał, ale za to w Cieszynie czekaliśmy 1.5h na kolejnych podróżnych, których to autokar się opóźnił. w Makarskiej byliśmy ok 10 rano następnego dnia -i czekaliśmy na zakwaterowanie 3h- wiec wychodzi 26 h podróży, w tym było w sumie ok. 5h postojów. Co 2-3h był postój na ok 20 min i kilka dłuższych na tankowanie autokaru.
I jak to wielu przede mną napisało- autokarem wiesz mniej więcej ile czasu będziesz jechać, ale pewności nie masz że to będzie 18h- równie dobrze może być 24, a jak będą dodatkowe przygody po drodze to i 30 można jechać.
Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że jak się jedzie na wakacje na które czekało sie 365 dni to te 18, 24 czy 30h w autokarze to już mały pikuś. :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.11.2015 19:09

marcin_wawa85 napisał(a):... z wawy ruszaliśmy ok 8 rano, w kato byliśmy ok 12.
Po drodze z kato do Cieszyna autokar się nie zatrzymywał, ale za to w Cieszynie czekaliśmy 1.5h na kolejnych podróżnych, których to autokar się opóźnił. w Makarskiej byliśmy ok 10 rano następnego dnia
... Co 2-3h był postój na ok 20 min i kilka dłuższych na tankowanie autokaru.
I jak to wielu przede mną napisało- autokarem wiesz mniej więcej ile czasu będziesz jechać, ale pewności nie masz że to będzie 18h- równie dobrze może być 24, a jak będą dodatkowe przygody po drodze to i 30 można jechać....

Przestań marcin ... co Ty możesz wiedzieć o jeździe autokarem, przecież Ty jechałeś z Warszawy a nie z Cieszyna :mrgreen:
Katowice godz. 12 - Makarska 10 następnego dnia=22 h minus 1,5 h oczekiwanie w Cieszynie = 20,5 h minus przejazd z Katowic do Cieszyna ok. 90 km niech będzie 1,5 h ... ile wychodzi?
Nie mam pojęcia przecież :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.11.2015 19:09

betty842 napisał(a): Myślałam,że napiszą jeszcze o której wyjazd z Cieszyna jest ale właśnie napisali tylko,że nad ranem powinniśmy być na miejscu.

Jedną konkretną odpowiedź masz - czeka Was długa jazda. :idea:
Wg mnie ktoś kto twierdzi, że autokarem z Cieszyna na Riwierę Makarska zajechał w 11-12 godzin - jest bajkopisarzem :idea:

Na forum jest 47 użytkowników, którzy podali swoje miejsce zamieszkania Cieszyn.
str.767,766,769 >>> memberlist.php?sk=b&sd=d&first_char&start=19150
Nie wszyscy są aktywni na forum, ale jest pośród nich jedna osoba, która być może rozwieje Twoje wątpliwości.
Ta osoba to użytkownik o nicku Stary Chorwat >>> member21066/
Spróbuj się z nim skontaktować i popytać.
Z jego konta na Facebooku wynika, że jest pilotem wycieczek >>> https://www.facebook.com/profile.php?id=100004161676101
marcin_wawa85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 354
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_wawa85 » 08.11.2015 19:11

gusia-s napisał(a):
marcin_wawa85 napisał(a):... z wawy ruszaliśmy ok 8 rano, w kato byliśmy ok 12.
Po drodze z kato do Cieszyna autokar się nie zatrzymywał, ale za to w Cieszynie czekaliśmy 1.5h na kolejnych podróżnych, których to autokar się opóźnił. w Makarskiej byliśmy ok 10 rano następnego dnia
... Co 2-3h był postój na ok 20 min i kilka dłuższych na tankowanie autokaru.
I jak to wielu przede mną napisało- autokarem wiesz mniej więcej ile czasu będziesz jechać, ale pewności nie masz że to będzie 18h- równie dobrze może być 24, a jak będą dodatkowe przygody po drodze to i 30 można jechać....

Przestań marcin ... co Ty możesz wiedzieć o jeździe autokarem, przecież Ty jechałeś z Warszawy a nie z Cieszyna :mrgreen:
Katowice godz. 12 - Makarska 10 następnego dnia=22 h minus 1,5 h oczekiwanie w Cieszynie = 20,5 h minus przejazd z Katowic do Cieszyna ok. 90 km niech będzie 1,5 h ... ile wychodzi?
Nie mam pojęcia przecież :mrgreen:


he he no w sumie racja:D nie znam się, nie umiem, nie potrafie :hut:
ancys55
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 08.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ancys55 » 08.11.2015 19:30

Tak jak pisałam na Istrie od 19 do 9, na Murter 15-10, Podgora 12-11, Czarnogora od 8 do 11 Ostatni przejazd autokarem ok 5 lat temu. Sprawdzano jeszcze paszporty itp
strzelec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 01.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) strzelec » 08.11.2015 19:39

Rozumiem "betty 842", że chce usłyszeć wypowiedź osób, które jechały autokarem do Chorwacji. Ja z Wrocławia do Paryża na 25 lecie małżeństwa (mąż mi zafundował) jechałam 18 godzin i był to czas, który zapamiętałam pozytywnie. Nie rozumiem natomiast męża tej Pani. Skoro może jechać z południa Polski nad Bałtyk , to jazda do CRO nie powinna stanowić problemu. Czyżby jakaś blokada psychiczna, że np. "inny język" i co w takim razie zrobić np. w przypadku awarii pojazdu? Odpowiedź: wystarczy wykupić stosowne ubezpiecznia.
Uważam, że w tym tkwi problem- 16 czy 18 ha to tylko "mydlenie oczu".
Powiem krótko- jeżeli ktoś mając własny pojazd boi się wyjeżdżać poza granice kraju, powinien "włożyć prawo jazdy w ramki" i chodzić na spacery z kijkami. Bez urazy, ale cała ta dyskusja naprawdę jest śmieszna. Pozdrawiam,
Alicja
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.11.2015 20:01

betty842 napisał(a):Witam! Nie wiem czy zdąży mi ktoś odpowiedzieć przed podjęciem decyzji ale spróbuję...W przyszłym roku wybieramy się do Chorwacji (rodzina 2+2). Na pewno pojedziemy z biurem podróży i bardziej skłanialibyśmy się ku przejeździe autokarem a nie samochodem. ALE trochę dołuje mnie czas podróży.W biurze poinformowano nas,ze czas przejazdu z Cieszyna do miejscowości Baśka Voda to 18h! Długo...

W PW poprosiłem Cię o nazwę Biura i z ciekawości wysłałem tam zapytanie następującej treści:

"Witam.
Jak długo trwa podróż autokarem z Cieszyna do Baška Voda :?:
O której jest wyjazd z Cieszyna a której przyjazd do Baška Voda"


Dostałem bardzo szczegółową i wyczerpującą odpowiedź, którą pozwolę sobie zamieścić:

"Witam Panie Januszu,

Czas przejazdu autokaru zależy od wielu czynników przede wszystkim od tego w jakim terminie wyjeżdżamy.

Jeżeli jest to czerwiec i wrzesień podróż nie powinna trwać dłużej niż 16 -17 godzin, jeżeli jest to sezon wszystko zależy od ewentualnych korków na granicy.

Nauczeni jednak doświadczeniem z Cieszyna wyjeżdżamy w okolicach godziny 13:00 - 14:00 na miejscu jesteśmy (w zależności od sytuacji drogowej) w godzinach porannych 6-8.00.

Dlaczego tak wcześnie? Po pierwsze dlatego, że z początku jeździliśmy w godzinach popołudniowych i zawsze trafiliśmy na graniczny korek ok 3-4 godziny i o tyle samo wydłuża to przyjazd na miejsce tym samym niecierpliwość klientów. Podejrzewam, że w przyszłym roku będą bardziej wzmożone kontrole na wszystkich europejskich granicach dlatego należy wyjeżdżać szybciej.

Po drugie klienci są już z rana na miejscu więc nie tracą cennych godzin pobytu, zakwaterowanie jest w godzinach między 13-15:00, ale bagaże można zostawić na recepcji i korzystać z udogodnij obiektu bądź plaży. Im wcześniej nasz autokar zawiezie klientów na miejsce tym wcześniej będzie po klientów wracających do Polski ponieważ autokar i kierowcy muszą mieć 8 godzin przerwy.

Godziny powrotu również zależą od warunków drogowych i od godziny przyjazdu autokaru, ale zazwyczaj jest to godziny pomiędzy 16-18:00 na miejscu po około 16-17 godzinach.

Nasze autokary są bardzo wygodne, a dla umilenia podróży puszczamy filmy, można też korzystać z bezpłatnego wi-fi znajdującego się w autokarze:)


W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt."


Dla mnie wszystko jest jasne jeśli chodzi o czas podróży, nie mam dodatkowych pytań :idea:
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 09.11.2015 22:11

Dziękuję.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.11.2015 22:17

betty842 napisał(a):Dziękuję.

Nema problema - myślę, że już wszystko jasne.
A ja dziękuję za podanie nazwy biura :idea: - może coś u nich wybiorę :wink: ale z dojazdem własnym :idea:
gregter
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 30.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregter » 10.11.2015 17:15

Czy to wazne ile sie jedzie ,wazne ze jedziesz do kraju gdzie sa piekne widoki i pozostaja wspomienia na cale zycie.W tym roku bylem z zona na urlopie w kraju(mieszkam od dawna daleko , daleko).Ja 67 zona 64 i bylismy w Grecji 10 dni prywatnie z przelotem ,10 dni przerwy i wycieczka objazdowa do Wloch (to bylo troche ciezkie bo codziennie wielogodzinne zwiedzanie), nastepnie 6 dni przerwy i wyjazd autokarem do Makarskiej na 12 dni(pierwsza polowa wrzesnia). Dojezdzalismy z Torunia do Katowic Polskibus(bardzo wygodny) okolo5-6 godzin (nie pamietam dokladnie bo STAROSC NIE RADOSC) i z Katowic-miejsce zbiorki(dworzec PKS straszny) okolo 18-20 godzin do Makarskiej. Po drodze mielismy kilka przystankow na posilki i siku. Tak ze nawet w naszym wieku dalo sie zrobic te 3 wyprawy i swiat sie nie zawalil, a jak wiesz temperatury w tym roku byly dosc wysokie szczegolnie na poludniu Europy(Grecja druga polowa lipca,Wlochy druga polowa sierpnia,Chorwacja pierwsza polowa wrzesnia). Wybralismy wycieczki autokarowe bo w naszym wieku jest to wygodniejsze(samochodem najezdzilem sie ponad 40 lat).Najlepiej wybierac wycieczki na poludnie Europy maj,czerwiec lub wrzesien bo mniej ludkow, ceny nizsze a woda wystarczajaco ciepla.Takze siadaj z rodzina w autokar ,aparat i kamera video do walizki troche szmatek,kasa i w droge. Nastepna raza wybieramy sie do Hiszpani i Portugali ale samolotem ,bo niestety kazdy przejazd to stracone 2 dni(dojazd i przyjazd). Dojazdy autokarem to pestka , doleciec do kraju to jest wyzwanie - prawie 30 godzin z malymi przerwami.
miniek90
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 18.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) miniek90 » 02.01.2016 19:18

co to jest 18 h ja z Gdańska z biurem podróży Oskar do Makarskiej jechałem ,a mieszkam w Elblągu z domu wyjazd o 23 a z Gdańska o północy busem skąd do Poznania i o 6 odjazd autokarem zbieranina po Polsce i przed 10 następnego dnia byliśmy w Makarskiej:D podróż może i mecząca ale widoki po drodze i urlop w Makarskiej wynagradza wszystko:D 34 h podróży były takie męczące ,że aż w tym roku tez jadę :D
Edi1012
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 23.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edi1012 » 14.01.2016 13:27

Ja pytajac w biurze podrozy ile trwa podroz dostałem odpowiedz ze wyjazd Katowice 15.50 przyjazd do Makarskiej około południa...w to jestem w stanie uwierzyc ze około 18-20 h pojedzie sie autokarem bo 12 -14h to jakas bujda...
Edi1012
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 23.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edi1012 » 14.01.2016 13:29

Panie Januszu a mozna wiedziec z jakiego biura Pan otrzymał taki szczegółowy mail z czasem przejazdu? Poprosze na priva jesli nie tajemnica:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.01.2016 13:43

Poszło na PW :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji

cron
Jak długo autokarem Cieszyn-Makarska? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone