Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak długo autokarem Cieszyn-Makarska?

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015
Jak długo autokarem Cieszyn-Makarska?

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 04.11.2015 12:24

Witam! Nie wiem czy zdąży mi ktoś odpowiedzieć przed podjęciem decyzji ale spróbuję...W przyszłym roku wybieramy się do Chorwacji (rodzina 2+2). Na pewno pojedziemy z biurem podróży i bardziej skłanialibyśmy się ku przejeździe autokarem a nie samochodem. ALE trochę dołuje mnie czas podróży.W biurze poinformowano nas,ze czas przejazdu z Cieszyna do miejscowości Baśka Voda to 18h! Długo...Tyle,że mam wątpliwości czy aby na pewno tyle pojedziemy. Po pierwsze,znajomi samochodem do B.Vody jechali 12h wiec trudno mi uwierzyć że autokar pojedzie aż 6h dłużej. Po drugie ,w zeszłym roku jechaliśmy autokarem do Siofoka (Węgry) i w biurze podróży powiedziano nam,że czas przejazdu to ok 10h a w rzeczywistości jechaliśmy 7h. Tak więc chciałabym się dowiedzieć od osób które jechały autokarem na Riwierę Makarską jak długo trwała podróż (ale licząc od Cieszyna lub od przekroczenia polskiej granicy i że nie była to wycieczka objazdowa z postojami na zwiedzanie).Bo jeśli faktycznie czas przejazdu to 18h to chyba jednak zdecydujemy się na przejazd samochodem ale to już nie na Riwierę Makarską tylko gdzieś na północ Chorwacji (tyle,że tam są mniej ciekawe oferty).
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.11.2015 23:30

Weź pod uwagę, że autobus autostradą może jechać max 100 km/h o ile spełnia dodatkowe warunki techniczne - jeśli nie to 80 km/h podczas gdy osobówka 140. Do tego jakieś przystanki po drodze, bo nie wierzę, że wiezie ludzi ponad 1000 km bez postoju. Zależy też czy przejazd jest nocą czy w dzień i w jakim terminie (korki na bramkach), oraz którą trasą :?: - czy omija autostrady = jedzie jeszcze wolniej lokalnymi drogami przez miasta i wioski :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.11.2015 00:01

betty842 napisał(a):Witam! Nie wiem czy zdąży mi ktoś odpowiedzieć przed podjęciem decyzji ale spróbuję...W przyszłym roku wybieramy się do Chorwacji (rodzina 2+2). Na pewno pojedziemy z biurem podróży i bardziej skłanialibyśmy się ku przejeździe autokarem a nie samochodem. ALE trochę dołuje mnie czas podróży.W biurze poinformowano nas,ze czas przejazdu z Cieszyna do miejscowości Baśka Voda to 18h! Długo...Tyle,że mam wątpliwości czy aby na pewno tyle pojedziemy. Po pierwsze,znajomi samochodem do B.Vody jechali 12h wiec trudno mi uwierzyć że autokar pojedzie aż 6h dłużej. Po drugie ,w zeszłym roku jechaliśmy autokarem do Siofoka (Węgry) i w biurze podróży powiedziano nam,że czas przejazdu to ok 10h a w rzeczywistości jechaliśmy 7h. Tak więc chciałabym się dowiedzieć od osób które jechały autokarem na Riwierę Makarską jak długo trwała podróż (ale licząc od Cieszyna lub od przekroczenia polskiej granicy i że nie była to wycieczka objazdowa z postojami na zwiedzanie).Bo jeśli faktycznie czas przejazdu to 18h to chyba jednak zdecydujemy się na przejazd samochodem ale to już nie na Riwierę Makarską tylko gdzieś na północ Chorwacji (tyle,że tam są mniej ciekawe oferty).


W biurze podróży prawdę powiedzieli.
Czas jest taki, jak podali. :!:

Dlaczego, to wyjaśniła bardzo ładnie gusia-s :!: 8)

Ja autokarem tak daleko bym nie jechał, można wykorkować :wink:
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 05.11.2015 23:24

Nie dołujcie mnie... Tzn dziękuję za odpowiedź, choć trochę mnie podłamała... Chyba poszukam jakis ofert bardziej na północy Chorwacji (też autokarem bo mąż już zaznaczył że jesli uparłam się na wczasy w Chorwacji to tylko autokarem bo on samochodem nie pojedzie, nawet nie pomogła propozycja że ja za kółkiem usiądę).
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.11.2015 23:27

Raz pojechałem na wczasy autokarem, była to Grecja w 2000roku i stwierdziłem NIGDY WIĘCEJ!!!!
Jechaliśmy 30 godzin i byłem bardziej zmęczony niż gdybym tę tras ę pokonał samochodem :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.11.2015 23:28

betty842 napisał(a):Nie dołujcie mnie... Tzn dziękuję za odpowiedź, choć trochę mnie podłamała...

Autobus wycieczkowy (i kursowy) nigdy czasowo nie pojedzie porównywalnie z samochodem prywatnym :idea:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.11.2015 23:34

betty842 napisał(a):Nie dołujcie mnie... Tzn dziękuję za odpowiedź, choć trochę mnie podłamała... Chyba poszukam jakis ofert bardziej na północy Chorwacji (też autokarem bo mąż już zaznaczył że jesli uparłam się na wczasy w Chorwacji to tylko autokarem bo on samochodem nie pojedzie, nawet nie pomogła propozycja że ja za kółkiem usiądę).


Dziwne, z Cieszyna jedzie się czasem krócej nad Jadran niż nad Bałtyk :!: :!: :!:
Na Istrię wyjedzie się około 7 rano i około 17 można podziwiać Adriatyk. :D
( z licznymi i długimi postojami po drodze )
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.11.2015 11:13

betty842 napisał(a): ... Chyba poszukam jakis ofert bardziej na północy Chorwacji (też autokarem bo mąż już zaznaczył że jesli uparłam się na wczasy w Chorwacji to tylko autokarem bo on samochodem nie pojedzie, nawet nie pomogła propozycja że ja za kółkiem usiądę).


Yyyy powiedz mu niech nie wymięka :mrgreen:
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 06.11.2015 11:16

Już powiedziałam:).Nic to nie dało.On chce jechać nad nasze polskie morze (samochodem) więc przed Chorwacją broni się rękami i nogami.
Ostatnio jedna znajoma wmawiała mi,że dojechali na Chorwację do miejscowości Drvenik w 12h!!! Autokarem,z Jastrzębia. Mówię jej,że to chyba niemożliwe ale ona z całym przekonaniem twierdziła,ze własnie bardzo szybko dotarli,że autobus cały czas jechał ponad 100km/h i sama była zdziwiona,że tak szybko dojechali. Śmiem podejrzewać,że coś źle policzyła te godziny ale przecież nie będę się z nią kłóciła.
Ja jechałam do Chorwacji autokarem ale to było 10 lat temu.Trasa Żory-Trogir miała trwać 20h ale autokar się zepsuł i na miejsce dotarliśmy po 24h. ALE to było 10 lat temu wiec myślę,że teraz już są jakieś nowe autostrady i zajedzie się szybciej.Po drugie wtedy jechaliśmy z Żor,potem był postój w Jastrzębiu żeby zabrać następnych klientów i chyba jeszcze w Cieszynie (ale tego pewna nie jestem). Teraz wsiadalibyśmy w Cieszynie,żeby już nie zbierać po drodze następnych klientów (chociaż może być,że jeszcze będziemy z Czech kogoś zabierać bo biuro podróży jest czeskie...).Ciągle się waham...Wieczorem kładę się do łóżka i myślę "nie,18h to za długo,nie pojedziemy". Natomiast rano wstaję i myślę "e tam! damy radę!". Tak jak już pisałam rok temu jechaliśmy autokarem nad Balaton,dzieci miały 3,5 i 7 lat,jechaliśmy w ciągu dnia (8h z Pszczyny) i dzieciakom bardzo się podobało-nie marudziły czy jeszcze daleko,były szczęśliwe bo rodzice w podróży poświęcali im czas (graliśmy z nimi w karty,bawili się traktorkami,itd),pilotka włączyła bajkę na tv. Tak więc w sumie o dzieci raczej się nie martwię (w Chorwacji mielibyśmy być nad ranem wiec podejrzewam,ze wyjazd z Cieszyna będzie koło 14.00-najpierw dzieciaki będą podekscytowane,potem trochę się pobawią,tablety byśmy im wzięli więc sobie pograją,potem zasną a nad ranem będziemy na miejscu). Bardziej martwię jak ja z mężem to przetrwamy bo jedyne co przeszkadza mi w autokarze to niemożliwość rozprostowania nóg i te fotele jakieś niewygodne są ;). Ktoś wyżej pisał o prędkości autokarów.Te z biur podróży przeważnie już są "luksusowe" a nie jakieś klamoty więc mogą sobie pozwolić na większą prędkość.Na Węgry jechaliśmy cały czas 100km/h.
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 06.11.2015 11:33

A tak odbiegając trochę od tematu chciałabym zapytać o ceny w Chorwacji BO wczoraj była u mnie znajoma i powiedziała,że w Chorwacji jest bardzo tanio,że taniej niż nad naszym morzem.Zrobiłam wielkie oczy bo wcześniej od wielu osób słyszałam zupełnie coś innego! Ta znajoma była w Chorwacji w tym roku na przełomie czerwca i lipca w Makarskiej.I mówiła,że np.gałka lodów 2zł (będę pisała w przeliczeniu na nasze), piwo 3zł,obiad 20-30zł,pizza 20zł. Mówię jej,że moja kuzynka była w Baskiej Vodzie w drugiej połowie sierpnia i była przerażona wysokimi cenami-obiad kotlet+frytki 50zł,piwo 7-8zł,gałka lodów 4zł (ale fakt,ze gałka jest ogromna :) ). I ta znajoma mówi,że oni (czyli moja kuzynka) to chyba źle przeliczali bo napewno tak drogo nie było! Mówię jej: "a może wy to źle przeliczaliście?" .Ale ona twierdziła,że nie,że oni to liczyli tak,ze jak coś kosztowało np 20kun to na nasze to była połowa czyli ok 10zł. No i teraz sama nie wiem...Baśka Voda i Makarska to ten sam rejon,dosyć duże miejscowości turystyczne wiec ceny powinny być zblizone.No chyba,ze końcem czerwca jest dużo taniej niż w drugiej połowie sierpnia.No ale żeby aż tak?
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 06.11.2015 11:43

A wracając jeszcze do tematu...Szukałam innych ofert na północ Chorwacji i niestety nic nie znalazłam...90% ofert dotyczy Dalmacji Środkowej i Południowej. Nieliczne są do północnej Chorwacji ALE albo cena bardzo wysoka albo jak już cena w miarę atrakcyjna to znów zakwaterowanie bez klimatyzacji (a że chcemy jechać w pierwszej połowie sierpnia to chyba lepiej mieć klimatyzację).Tak więc z wszystkimi fajnymi ofertami łączy się 17-18h podróż autokarem....
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.11.2015 11:54

Te tematy były wielokrotnie poruszane więc nie ma sensu kolejny raz powielać ... lektura na zimowe wieczory, pierwsze z brzegu ...
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?
Jaki jest przeciętny koszt obiadu w restauracji?
W tym roku ceny ostro w górę?
Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.11.2015 11:59

betty842 napisał(a):Ktoś wyżej pisał o prędkości autokarów.Te z biur podróży przeważnie już są "luksusowe" a nie jakieś klamoty więc mogą sobie pozwolić na większą prędkość.Na Węgry jechaliśmy cały czas 100km/h.

Ni ma takiej możliwości - bo na trasie na pewno były miejscowości. :idea:
Czy pamiętasz ile razy autobus miała postój. :?:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 06.11.2015 12:24

dids76 napisał(a):Raz pojechałem na wczasy autokarem, była to Grecja w 2000roku i stwierdziłem NIGDY WIĘCEJ!!!!

3 razy jechałem do Francji autokarem i najcięższa dla mnie podróż to była do Le Tréport , 22 godz. ......myślałem że jajo zniosę , również powiedziałem że NIGDY WIĘCEJ autokarem w taką trasę!!!
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 06.11.2015 12:53

Janusz Bajcer napisał(a):
betty842 napisał(a):Ktoś wyżej pisał o prędkości autokarów.Te z biur podróży przeważnie już są "luksusowe" a nie jakieś klamoty więc mogą sobie pozwolić na większą prędkość.Na Węgry jechaliśmy cały czas 100km/h.

Ni ma takiej możliwości - bo na trasie na pewno były miejscowości. :idea:
Czy pamiętasz ile razy autobus miała postój. :?:


Były bodajże 2 postoje,jeden 15 minut a drugi pół godziny ale ten drugi był "wymuszony" bo bylibyśmy za wcześnie w hotelu (swoją drogą co za różnica czy czekaliśmy pół godziny na stacji benzynowej czy przed hotelem-szczerze wolałabym opcję nr dwa).Ogólnie z tego co mi wiadomo jeśli podróżuje się autokarem to co 4h musi być postój,tak wiec zakładając że na Chorwację pojedzie się 18h to powinny być 4 postoje (powiedzmy,że 15 minutowe co w sumie daje jedną godzinę).
Co do prędkości...oczywiście że nie chodziło mi o to,ze nawet przez miasto pruliśmy 100km/h ale jednak większa część trasy odbywała się autostradami więc tam autokar cały czas jechał 100km/h.
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji

cron
Jak długo autokarem Cieszyn-Makarska?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone