Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak długo autokarem Cieszyn-Makarska?

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 14.01.2016 13:59

Jechałem busem z Zabrza do Baska Voda, autobus jechał 14 godzin....Jechaliśmy we wrześniu przez noc. Autobus robił planowane postoje według tacho, ale nie staliśmy nigdzie ale to nigdzie w najmniejszym korku wszędzie pusto, bramki granica....było to 4 lata temu więc teoretycznie można z godzinkę teraz urwać ale graniczyło by to z cudem.
Edi1012
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 23.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edi1012 » 14.01.2016 18:10

Kolega z ktorym pracuje byl w zeszlym roku w sierpniu w Makarskiej...z Chorzowa jechali 28 godzin takie korki byly, powrot jak wracali 17 godzin.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 15.01.2016 03:16

Dlatego napisałe jechałem pod koniec wrzesnia. Nie bylo jeszcze całej A1 i jechalismy przez Znojmo. Czas 14 godzin ale wszedzie bylismy 1 na bramkach na granicy itp. Jak by jechac teraz a1 i przez Breclav mozna uciąc z godzinkę. Ale to jest juz tylko przy idealnych warunkach. Samochodem do Tribunj 2 lata temu jechalem 16. Bo korki
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 11.02.2016 11:42

Ooo,14h to już pocieszające:). My będziemy wyjeżdżali w godzinach południowych (ok 14.00 z Cieszyna) właśnie po to,żeby uniknąć korków przy bramkach.Pani w biurze podróży powiedziała,że przeważnie wszyscy wyjeżdżają wieczorem przez co tworzą się korki dlatego oni praktykują wyjazd w południe aby korków uniknąć.Tak więc jestem dobrej myśli.W sumie od kiedy wczasy mamy zarezerwowane to już mi to zwisa jak długo pojedziemy:). Jakoś to będzie :).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.02.2016 11:54

betty842 napisał(a):Ooo,14h to już pocieszające:). My będziemy wyjeżdżali w godzinach południowych (ok 14.00 z Cieszyna) właśnie po to,żeby uniknąć korków przy bramkach.Pani w biurze podróży powiedziała,że przeważnie wszyscy wyjeżdżają wieczorem przez co tworzą się korki dlatego oni praktykują wyjazd w południe aby korków uniknąć.Tak więc jestem dobrej myśli.W sumie od kiedy wczasy mamy zarezerwowane to już mi to zwisa jak długo pojedziemy:). Jakoś to będzie :).

Przeczytaj jeszcze raz mój post

jak-dlugo-autokarem-cieszyn-makarska-t49489-90.html#p1662121

No i trzeba brać poprawkę na problemy z imigrantami na granicach.
Podany czas przejazdu 14 godzin był 4 lata temu.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.02.2016 14:34

Janusz Bajcer napisał(a):
betty842 napisał(a):Ooo,14h to już pocieszające:). My będziemy wyjeżdżali w godzinach południowych (ok 14.00 z Cieszyna) właśnie po to,żeby uniknąć korków przy bramkach.Pani w biurze podróży powiedziała,że przeważnie wszyscy wyjeżdżają wieczorem przez co tworzą się korki dlatego oni praktykują wyjazd w południe aby korków uniknąć.Tak więc jestem dobrej myśli.W sumie od kiedy wczasy mamy zarezerwowane to już mi to zwisa jak długo pojedziemy:). Jakoś to będzie :).

Przeczytaj jeszcze raz mój post

jak-dlugo-autokarem-cieszyn-makarska-t49489-90.html#p1662121

No i trzeba brać poprawkę na problemy z imigrantami na granicach.
Podany czas przejazdu 14 godzin był 4 lata temu.


A może też potrwać dłużej jak w tym przypadku Wrocław - Rogoznica ---- 26 h :mrgreen: ... czego oczywiście nie życzę :?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 11.02.2016 16:08

Na takim odcinku ciezko zakładac ile sie pojedzie. Glupi wypadek gdzies na autostradzie potrafi zrobic opuźnienie o kilka godzin. Realny czas przejazdu trzeba zakładac od 14 do 18 godzin. I raczej ciezko zakladac ze pojedziemy 14 bo jak ruszalismy to przewodniczka wspominala ze jak za 16 dojedziemy to bedzie dobrze....
Edi1012
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 23.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edi1012 » 21.06.2016 21:37

Właśnie wróciłem z Makarskiej...jechałem z biurem Sumada. Nasze czasu przejazdu wyglądały następująco...specjalnie dokładnie to notowałem w notesie.
Wyjazd Tychy 15.20, przejazd do granicy z Cieszynem na ostatniej stacji bp po stronie Polskiej przesiadka do właściwego autokaru do Makarskiej...w Cieszynie 17.00...przesiadka i 17.20 wyjazd dalej. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację aż do Makarskiej...wszystkie trasy to autostrady żadnych bocznych dróg...oprócz przesiadki w Cieszynie były jeszcze 3 postoje po 20 minut. Na miejscu w Makarskiej pod hotelem 7.20. Czyli od wyjazdu w Cieszynie 14 godzin. zero korków itp.

Powrót wyjazd 19.55 wszystko w odwrotnej kolejności... w Cieszynie o godzinie 9.37 znowu przesiadka siku i tym razem wyjazd z Cieszyna o 10.00 do Bielska...w Bielsku 10.26...w Tychach 11.15 Przejazd powrotny Makarska-Cieszyn 13h 42minut również zero korków itp.
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 12.07.2016 21:13

14h? Wow! Byłoby wspaniale gdyby i nam udało się dojechać w tym czasie. Chociaż ja już i tak jestem nastawiona na te 18h i myślę,że chyba w 14 czy 15h nie dojedziemy bo piszesz że wyjeżdżaliście ok 17 z cieszyna a my mamy wyjeżdżać między 11 a 15 (dwa dni przed wyjazdem bedzie podana dokładna godzina) wiec jeśli wyjedziemy np koło 12-13 to jednak te 7h pojedziemy w ciągu dnia więc postoje będą częściej niż np w nocy.Poza tym na miejscu mamy być między 6-8 rano więc pewnie będą się starali być tak w tych godzinach a nie np o 4 rano. Chciałabym,żeby okazało się,że wyjeżdżamy ok 15.00-mniej w ciągu dnia pojedziemy. No ale jak w południe wyjedziemy to na pewno będą się starali dojechać na miejsce najwczesniej o 6.00...Dam znać jak wrócimy i jak znieśliśmy podróż :) Im blizej tym bardziej się stresuję ;) Przypominam sobie jak jechaliśmy nad Balaton 8h i kiedy wysiadłam z autokaru to powiedziałam do męża,że nie zniosłabym ani godziny dłużej! A tu się teraz zdecydowałam na 18h podróż! No ale zobaczymy jak będzie....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: DO Chorwacji czy NA Chorwację?...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.07.2016 10:08

Uwaga, że DO była zwrócona 6 listopada 2015 roku.
jak-dlugo-autokarem-cieszyn-makarska-t49489-15.html
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006
Re: DO Chorwacji czy NA Chorwację?...

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 27.07.2016 10:48

Janusz Bajcer napisał(a):Uwaga była zwrócona 6 listopada 2015 roku.
jak-dlugo-autokarem-cieszyn-makarska-t49489-15.html


W wątku który podałeś forumowiczka betty też mocno się spierała z osobami próbującymi jej pomóc i doradzić :) W tym wątku jest podobnie :) Może betty już tak ma, że upiera się przy swoim? :)
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015
Re: DO Chorwacji czy NA Chorwację?...

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 27.07.2016 11:12

fabio007 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Uwaga była zwrócona 6 listopada 2015 roku.
jak-dlugo-autokarem-cieszyn-makarska-t49489-15.html


W wątku który podałeś forumowiczka betty też mocno się spierała z osobami próbującymi jej pomóc i doradzić :) W tym wątku jest podobnie :) Może betty już tak ma, że upiera się przy swoim? :)


No właśnie wszyscy mi doradzali choć o żadne rady nie prosiłam tylko pytałam o czas przejazdu AUTOKAREM do Chorwacji. A większość "znawców", ktorzy się wypowiadali w życiu autokarem do Chorwacji nie jechali.
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006
Re: DO Chorwacji czy NA Chorwację?...

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 27.07.2016 11:41

betty842 napisał(a):
fabio007 napisał(a):
betty842 napisał(a):W powyższym linku jest wyjaśnienie skąd wzięły się formy NA Słowację czy NA Ukrainę ,i że można je nazwać przyzwyczajeniem językowym.


betty842 - przeczytałaś chociaż całą treść, która jest dostępna pod linkiem, który podałem na forum? Wydaje mi się, że nie, bo masz tam wyraźnie napisane, że jest kilka wyjątków, kiedy pisze się 'NA', a nie 'DO'. Wyjątków, a nie przyzwyczajeń językowych.

Strasznie się emocjonujesz tym, że ktoś zwrócił Ci uwagę na forum na zastosowanie niepoprawnej formy i zamiast przyjąć tę uwagę (i na tym cała sprawa by się zakończyła, bo nikt by nie wpadł na to, żeby dalej Ci to wypominać :)) zaczęłaś brnąć w jakieś dziwne tłumaczenia i brniesz dalej :) I po co? :)

A jeśli dla Ciebie większym autorytetem jest Pani Kasia, a nie słownik języka polskiego PWN to ja już nie wiem, co dalej napisać :)


Zdarzyło mi się raz czy dwa, że ktoś na forum zwrócił mi uwagę na jakiś błąd i nigdy się nie emocjonowałam tylko przyjęłam uwagę z pokorą. Ale w tym przypadku jest nieco inaczej. I faktycznie tak jak napisał/a CroAna nie zdziwiłabym się gdyby za kilka lat forma NA Chorwację zadomowiła się w słowniku j. polskiego i wtedy wszyscy będą mogli jeździć NA Chorwację bez komentarza, że użyta forma jest niewłaściwa.


Poświęciłem kilkanaście minut i przeczytałem prawie cały wątek o podróży autokarem do Chorwacji. Wybacz, ale w dość mocny sposób traktowałaś osoby, które próbowały Ci uświadomić (mając doświadczenie w jeździe do Chorwacji własnymi autami, a takie doświadczenie pozwala na wysuwanie pewnych wniosków), że autokarem podróż będzie trwała dłużej, niż autem osobowym. Z wielu przyczyn, które zresztą też ci podawano.

Dodatkowo też jak wrócisz do tego wątku to sama zauważysz, że kilka razy Janusz zwracał Ci uwagę na niepoprawną formę wyrażenia "na Chorwację", a mimo tego Ty nadal pisałaś niepoprawnie :) To i pewne inne rzeczy, które zauważyłem w tych dwóch wątkach i Twoich wypowiedziach pozwala mi przypuszczać, że uparcie obstajesz przy swojej wersji, a jeśli ktoś Ci zwróci uwagę to zaczynasz takie osoby atakować :) A to, że nie jechały autokarem, a to, że to przyzwyczajenie językowe, itd. :)

Być może za kilka lat forma 'na Chorwację' zostanie przyjęta jako poprawna, ale w tej chwili taka nie jest i wszyscy tutaj próbują Ci to uświadomić :) Ty nadal jednak obstajesz przy swoim, pisząc chociażby 'nie zdziwiłabym się gdyby za kilka lat forma NA Chorwację zadomowiła się w słowniku j. polskiego' :)
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006
Re: DO Chorwacji czy NA Chorwację?...

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 27.07.2016 11:48

betty842 napisał(a):
fabio007 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Uwaga była zwrócona 6 listopada 2015 roku.
jak-dlugo-autokarem-cieszyn-makarska-t49489-15.html


W wątku który podałeś forumowiczka betty też mocno się spierała z osobami próbującymi jej pomóc i doradzić :) W tym wątku jest podobnie :) Może betty już tak ma, że upiera się przy swoim? :)


No właśnie wszyscy mi doradzali choć o żadne rady nie prosiłam tylko pytałam o czas przejazdu AUTOKAREM do Chorwacji. A większość "znawców", ktorzy się wypowiadali w życiu autokarem do Chorwacji nie jechali.


betty - większość osób próbowała Ci pomóc i uświadomić, że przejazd autokarem do Chorwacji może zająć różną ilość czasu za każdym razem, bo to zależy od co najmniej kilku, o ile nie kilkunastu, czynników. Te osoby pisały Ci, że może to zająć i 18 godzin, i 24, a czasem i więcej. Ile osób tyle może być opinii :) I każda może być prawdziwa :) Zamiast pisać Ci, ile to zajmie, pisano ile MOŻE zająć taka podróż, zwracając uwagę na aspekty typu ilość kierowców, ilość i czas postojów po drodze, zdarzenia na autostradach, bezpieczeństwo (prędkość autokaru) przejazdu, kiedy jechali, bo co kilka miesięcy potrafią otworzyć nowe odcinki dróg, które skracają przejazd, itd., itd.

Zamiast słuchać tych wszystkich rad i wyciągnąć wnioski, zaczęłaś 'atakować' ludzi za to, że nie jechali autokarem i się 'nie znają' :)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: DO Chorwacji czy NA Chorwację?...

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.07.2016 12:48

Janusz Bajcer napisał(a):Uwaga była zwrócona 6 listopada 2015 roku.
jak-dlugo-autokarem-cieszyn-makarska-t49489-15.html

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa....to Pani z Autobusu. :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Jak długo autokarem Cieszyn-Makarska? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone