Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jadranka/Autostrada do Makarskiej

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ag88
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ag88 » 08.07.2013 10:54

Niedzwiad napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=jQH6-NnLlv8

Proponuję Looknąć w wolnej chwili :papa: :papa:


Masz więcej filmów o Chorwacji? :D

Ten genialny - dziękuję za podrzucenie. I chyba dobrze, że będziemy jechać Jadranką tylko kilkadziesiąt km - widoki człowiek zobaczy, a może się nie zabije :)
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 08.07.2013 12:16

ag88 napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=jQH6-NnLlv8

Proponuję Looknąć w wolnej chwili :papa: :papa:


Masz więcej filmów o Chorwacji? :D

Ten genialny - dziękuję za podrzucenie. I cposzhyba dobrze, że będziemy jechać Jadranką tylko kilkadziesiąt km - widoki człowiek zobaczy, a może się nie zabije :)

Poszukaj w necie. Pewnie sa:) sam dostalem ten film od dobrego cromaniaka:)
freex
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) freex » 09.07.2013 09:33

a ja jechalem jadranka w 2 strony i nie uwazam aby sie zle jechalo :) nastepnym razem rowniez pojade magistrala...autostrada dojezdzalem tylko do senji a pozniej w dol juz 8 ;) dla mnie jest to najwieksza przyjemnosc...szczegolnie na 2 kolkach ;)

pozdr.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.06.2017 08:34

Nie wiem czy piszę w dobrym temacie a nie chciałam zakładać nowego postu( jak coś to proszę o przeniesienie :oczko_usmiech: )
W sierpniu wybieramy się na Pag i wpadłam na taki pomysł, że może zamiast zjeżdzać z autostrady w Posedarje zdecydować się na zjazd w Brinje i kierować się na Senji, po czym przejechać wzdłuż wybrzeża Jadranką. Zaznaczam, że na Pag będziemy jechac na pewno mostem a nie promem, i pytanie do was czy taka droga ma sens ?
Głównie chodzi mi widokowo, w tamtym roku robiliśmy trasę "normalną" przez tunel Sveti Rok i potem zamiast autostradą zdecydowaliśmy się jechać Jadranką z okolić Biograd na Moru do Drvenika :)
Czy ta trasa, którą wymyśliłam jest warta dokładania km i czasu czy jednak lepiej autosrtadą do samego końca ?
Dla nas wakacje zaczynają się już po wejściu do auta i nie zależy nam na jak najszybszym dotarciu na miejsce, także 2 godziny dłuższej podróży nie są problemem a widziałam w relacjach zjazd na Senji i dość fajnie to wyglądało :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2017 09:31

Wspominam tą drogę jako malowniczą, ale cholernie wymagającą koncentracji u kierowcy. Jeżeli jedziecie z noclegiem to nie powinno być kłopotu, ale jak "na raz" to uważajcie, zmęczenie drogą, nie wyspanie i ...
vilnouve
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 24.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) vilnouve » 23.06.2017 10:12

wiolek_lp napisał(a):... Zaznaczam, że na Pag będziemy jechac na pewno mostem a nie promem, i pytanie do was czy taka droga ma sens ?


ja lubię tę drogę znacznie bardziej niż monotonną autostradę Chorwacką i postój na węźle Lucko

jadąc do Chorwacji na PAG z reguły wybieram trasę Wiedeń, Graz, Maribor, Ljubljana , Postojna , Rijeka i dalej właśnie jadranką
trasa ta ma kilka zalet :
1. unikam opłat z autostradę Chorwacką (poza drobną opłatą za autostradę od Rupy do Rijeki)
2. płacę za autostradę słoweńską , nie szukam objazdów tylko lecę aż do Postojny szybką autostradą z pięknymi widokami
3. unikam mocno uczęszczanego przejścia na granicy słoweńsko-chorwackiej w Krapinie (co wobec skanowania obecnie paszportów na granicy w szczycie sezonu będzie miało znaczenie )
4. prom z Prizny na Pag skraca drogę i jest sam w sobie atrakcją

Skoro u Ciebie pkt 4 nie ma znaczenia to i tak zostaje pkt 1-3 i moim zdaniem warto zmienić standardowy szlak.
Widoki gwarantowane - zarówno na autostradzie słoweńskiej jak i po wjeździe na jadrankę (praktycznie od samej Rijeki dla tego widoku chce się żyć)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.06.2017 11:37

dzięki śliczne ale chodzi mi tylko o konkretnie ten odcinek, o którym pisałam bo jadę z południowo wschodniej pl z Rzeszowa więc nawet nie brałam pod uwagę taką trasę i myślę, że nie ma sensu zwiększać kosztów autostrad :)

czyli trasa malownicza więc do rozważenia ;)
vilnouve
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 24.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) vilnouve » 24.06.2017 09:00

wiolek_lp napisał(a):...myślę, że nie ma sensu zwiększać kosztów autostrad :)


nie wychodzi drożej bo odpada cały koszt płatnej chorwackiej autostrady

no i w Słowenii nie kombinuję z objazdami
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jadranka/Autostrada do Makarskiej - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone