Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jadranka/Autostrada do Makarskiej

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ag88
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) ag88 » 08.07.2013 10:54

Niedzwiad napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=jQH6-NnLlv8

Proponuję Looknąć w wolnej chwili :papa: :papa:

Masz więcej filmów o Chorwacji? :D

Ten genialny - dziękuję za podrzucenie. I chyba dobrze, że będziemy jechać Jadranką tylko kilkadziesiąt km - widoki człowiek zobaczy, a może się nie zabije :)
Niedzwiad
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 08.07.2013 12:16

ag88 napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=jQH6-NnLlv8

Proponuję Looknąć w wolnej chwili :papa: :papa:

Masz więcej filmów o Chorwacji? :D

Ten genialny - dziękuję za podrzucenie. I cposzhyba dobrze, że będziemy jechać Jadranką tylko kilkadziesiąt km - widoki człowiek zobaczy, a może się nie zabije :)

Poszukaj w necie. Pewnie sa:) sam dostalem ten film od dobrego cromaniaka:)
freex
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) freex » 09.07.2013 09:33

a ja jechalem jadranka w 2 strony i nie uwazam aby sie zle jechalo :) nastepnym razem rowniez pojade magistrala...autostrada dojezdzalem tylko do senji a pozniej w dol juz 8 ;) dla mnie jest to najwieksza przyjemnosc...szczegolnie na 2 kolkach ;)

pozdr.
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.06.2017 08:34

Nie wiem czy piszę w dobrym temacie a nie chciałam zakładać nowego postu( jak coś to proszę o przeniesienie :oczko_usmiech: )
W sierpniu wybieramy się na Pag i wpadłam na taki pomysł, że może zamiast zjeżdzać z autostrady w Posedarje zdecydować się na zjazd w Brinje i kierować się na Senji, po czym przejechać wzdłuż wybrzeża Jadranką. Zaznaczam, że na Pag będziemy jechac na pewno mostem a nie promem, i pytanie do was czy taka droga ma sens ?
Głównie chodzi mi widokowo, w tamtym roku robiliśmy trasę "normalną" przez tunel Sveti Rok i potem zamiast autostradą zdecydowaliśmy się jechać Jadranką z okolić Biograd na Moru do Drvenika :)
Czy ta trasa, którą wymyśliłam jest warta dokładania km i czasu czy jednak lepiej autosrtadą do samego końca ?
Dla nas wakacje zaczynają się już po wejściu do auta i nie zależy nam na jak najszybszym dotarciu na miejsce, także 2 godziny dłuższej podróży nie są problemem a widziałam w relacjach zjazd na Senji i dość fajnie to wyglądało :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2017 09:31

Wspominam tą drogę jako malowniczą, ale cholernie wymagającą koncentracji u kierowcy. Jeżeli jedziecie z noclegiem to nie powinno być kłopotu, ale jak "na raz" to uważajcie, zmęczenie drogą, nie wyspanie i ...
vilnouve
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) vilnouve » 23.06.2017 10:12

wiolek_lp napisał(a):... Zaznaczam, że na Pag będziemy jechac na pewno mostem a nie promem, i pytanie do was czy taka droga ma sens ?

ja lubię tę drogę znacznie bardziej niż monotonną autostradę Chorwacką i postój na węźle Lucko

jadąc do Chorwacji na PAG z reguły wybieram trasę Wiedeń, Graz, Maribor, Ljubljana , Postojna , Rijeka i dalej właśnie jadranką
trasa ta ma kilka zalet :
1. unikam opłat z autostradę Chorwacką (poza drobną opłatą za autostradę od Rupy do Rijeki)
2. płacę za autostradę słoweńską , nie szukam objazdów tylko lecę aż do Postojny szybką autostradą z pięknymi widokami
3. unikam mocno uczęszczanego przejścia na granicy słoweńsko-chorwackiej w Krapinie (co wobec skanowania obecnie paszportów na granicy w szczycie sezonu będzie miało znaczenie )
4. prom z Prizny na Pag skraca drogę i jest sam w sobie atrakcją

Skoro u Ciebie pkt 4 nie ma znaczenia to i tak zostaje pkt 1-3 i moim zdaniem warto zmienić standardowy szlak.
Widoki gwarantowane - zarówno na autostradzie słoweńskiej jak i po wjeździe na jadrankę (praktycznie od samej Rijeki dla tego widoku chce się żyć)
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.06.2017 11:37

dzięki śliczne ale chodzi mi tylko o konkretnie ten odcinek, o którym pisałam bo jadę z południowo wschodniej pl z Rzeszowa więc nawet nie brałam pod uwagę taką trasę i myślę, że nie ma sensu zwiększać kosztów autostrad :)

czyli trasa malownicza więc do rozważenia ;)
vilnouve
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) vilnouve » 24.06.2017 09:00

wiolek_lp napisał(a):...myślę, że nie ma sensu zwiększać kosztów autostrad :)

nie wychodzi drożej bo odpada cały koszt płatnej chorwackiej autostrady

no i w Słowenii nie kombinuję z objazdami
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Jadranka/Autostrada do Makarskiej - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019