Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria i Brač - dwie twarze Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.10.2013 22:54

marze_na napisał(a):I będą trochę inne rejony niż w Twojej relacji. Sumartin, Povlje czy Pučišće zostawiliśmy na następny raz.

Do Sutivanu czuję wielki sentyment, bo tam zaczęła się moja przygoda z Chorwacją (wtedy jeszcze z Jugosławią) pod koniec lat '80.
Mam nadzieję że do Rybnika w końcu wróci żużel na najwyższym poziomie ( w końcu dwunastokrotni DMP :wink: ). W tym sezonie wielki szacun dla Twojej Sparty za utrzymanie w sezonie gdy trzy drużyny spadają.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 18.10.2013 07:37

dids76 napisał(a): Do Sutivanu czuję wielki sentyment, bo tam zaczęła się moja przygoda z Chorwacją (wtedy jeszcze z Jugosławią) pod koniec lat '80.

Obok "Twojego" opuszczonego i zrujnowanego teraz ośrodka przechodziliśmy codziennie. Tyle terenu w takim miejscu i tylko wiatr tam hula. Chyba faktycznie problem musi tkwić w prawach własności, bo niepojęte, że jeszcze nikt tego przejął.

dids76 napisał(a):Mam nadzieję że do Rybnika w końcu wróci żużel na najwyższym poziomie

Czytałam, że klub zakłada w ciągu dwóch lat awans do Ekstraligii. Szczerze życzę, bo na wyjazdy będzie blisko :D .
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 18.10.2013 13:22

Widzę , że wreszcie Brać :D
Z uwagą powrócę do znajomych miejsc :lol:
Tęskno mi za ta wyspą :mrgreen:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 19.10.2013 18:45

08.09 - pierwszy spacer po Sutivanie

Po kilkunastu minutach od zjechania z promu docieramy do Sutivanu. Z wydrukowaną mapką zarezerwowany apartament znajdujemy bez żadnego problemu.

Obrazek


Nadchodzący tydzień spędzimy w apartamentach Zava, 200 metrów od morza :D .

27. Widok z apartamentu
Obrazek


Miejscówka absolutnie bez zarzutu, polecam z czystym sercem. Apartamenty czyste, ładnie urządzone i dobrze wyposażone, w spokojnej okolicy. Do portu nie dalej niż kilometrowy spacer wzdłuż wybrzeża. Zdjęcia i cennik na stronie internetowej - bez problemu wygooglujecie w sieci. Sympatyczny i kontaktowy właściciel wyposażył nas w szczegółową mapę i opasłą książkę o wyspie oraz mini atlas roślin, jakie możemy znaleźć podróżując po Bracu. Po raz pierwszy zdarza nam się regulować należność za pobyt dopiero ostatniego dnia pobytu 8O .

Szybko wypakowujemy bagaże i lecimy na plażę. Tego chyba najbardziej brakowało mi w Porecu - w ciągu trzech minut od opuszczenia pokoju można już zanurzyć się w Jardanie :lol: . Pływanie zaostrza apetyt. Przebieramy się więc, zabieramy aparat i ruszamy na pierwszy spacer po Sutivanie.


28. Nasze apartamenty.
Obrazek


29. Droga na plażę.
Obrazek

30.
Obrazek

31.
Obrazek

32. Najbliższa plaża
Obrazek

33.
Obrazek

34.
Obrazek



Idziemy w stronę centrum i portu. I mam nadzieję obiadu :wink: .

35.
Obrazek

36.
Obrazek

37.
Obrazek

38.
Obrazek

39.
Obrazek

40.
Obrazek

41.
Obrazek

42.
Obrazek

43.
Obrazek

44.
Obrazek

45.
Obrazek

46.
Obrazek

47.
Obrazek


Postanawiamy, że obiadokolację zjemy tu.
48.
Obrazek


Wieczór kończymy kufelkiem :mrgreen: .
49.
Obrazek

I nad kufelkiem obmyślamy plan zwiedzania na następny dzień. Prognozy pogody są mało plażowe, dlatego obejrzymy sobie kawałek wyspy...

:papa:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 19.10.2013 19:13

Pięknie, naprawdę pięknie pokazana Istria. Nawet mnie, przeciwnikowi Istrii, bardzo się podoba i powiem więcej, relacja zachęca do odwiedzin.
No a teraz Brać, kompletnie mi jeszcze nieznany więc czekam na ciąg dalszy z dużą niecierpliwością.
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 19.10.2013 20:52

Jeeeej, Sutivanek mój...
Jakże się cieszę, że za rok tam wracam :mrgreen:

marze_na napisał(a):Postanawiamy, że obiadokolację zjemy tu.

Trafny wybór :) .
Moim zdaniem w Poracie najlepiej karmili :mrgreen: .

Ale widzę, że naszego ulubionego :mrgreen: Bimboma kościelnego znasz tylko z widzenia, bo mieszkaliście dalej od centrum.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.10.2013 02:57

morgana napisał(a):Jeeeej, Sutivanek mój...
Jakże się cieszę, że za rok tam wracam :mrgreen:
. . .
Ale widzę, że naszego ulubionego :mrgreen: Bimboma kościelnego znasz tylko z widzenia, bo mieszkaliście dalej od centrum.


Wyodrębniłem kolejną CROchorobę :roll: a mianowicie Uzależnienie od Bimboma :wink:

Marzena , masz szczęście że Ciebie ta przypadłość ominęła . . .

Pozdrawiam
Piotr
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 20.10.2013 03:03

piotrf napisał(a):Wyodrębniłem kolejną CROchorobę :roll: a mianowicie Uzależnienie od Bimboma :wink:

piotrf, bo sutivańskiego Bimboma albo się kocha, albo nienawidzi :mrgreen: .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 20.10.2013 11:21

Aldonka napisał(a):Pięknie, naprawdę pięknie pokazana Istria.

Dziękujemy :D.


morgana napisał(a):Moim zdaniem w Poracie najlepiej karmili :mrgreen: .

Ale rachunki były najwyższe :? .


morgana napisał(a):Ale widzę, że naszego ulubionego :mrgreen: Bimboma kościelnego znasz tylko z widzenia, bo mieszkaliście dalej od centrum.

Fakt, ze słyszenia nie poznaliśmy się zbyt dobrze :lol: .


piotrf napisał(a):Wyodrębniłem kolejną CROchorobę :roll: a mianowicie Uzależnienie od Bimboma :wink:
Marzena , masz szczęście że Ciebie ta przypadłość ominęła . . .

morgana napisał(a):piotrf, bo sutivańskiego Bimboma albo się kocha, albo nienawidzi :mrgreen: .

Naczytałam się o Bimbomie na forum i wolałam nie ryzykować. Poszukaliśmy lokum poza zasięgiem porannego bim-bom :wink: .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 21.10.2013 18:23

09.09 - Splitska, Postira, Dol, Škrip

Zgodnie z zapowiedziami naszej niezawodnej prognozy pogody :roll: zachmurzone od rana niebo nie zachęcało do plażowania. Szczególnie nie rozpaczaliśmy, bo ciekawi byliśmy wyspy.
Zaraz po śniadaniu wsiedliśmy w auto i wyruszyliśmy na objazd bračkich miejscowości.

Na pierwszy ogień poszła Splitska, która najmocniej konkurowała z Sutivanem podczas poszukiwania bazy noclegowej. Ale zanim Splitska na moment zatrzymaliśmy się przy mijanej zatoczce, tuż przed samą miejscowością. Skałki fajne, ale plaża niestety bardzo brudna. Nie ostatnia niestety tak zaśmiecona, na jaką trafiliśmy na Braču :( .

50.
Obrazek

51.
Obrazek

52.
Obrazek

53.
Obrazek

54.
Obrazek

55.
Obrazek



Splitska okazuje się mała, cicha i spokojna. Dla nas nieco za mała :wink: . Ledwo ruszyliśmy na spacer, a już doszliśmy do końca miejscowości :D .
Już w czasach rzymskich znajdował się tutaj port, z którego transportowano na stały ląd kamienne bloki z pobliskich kamieniołomów. Kamień był używany m.in. przy budowie Pałacu Dioklecjana w Splicie.
Wioska ma swój urok. Ładnie tu. Idziemy nabrzeżem, zaglądamy do XVI-wiecznego kościół Sveta Marija ...

56.
Obrazek

57.
Obrazek

58.
Obrazek

59.
Obrazek

60.
Obrazek

61.
Obrazek

62.
Obrazek

63.
Obrazek

64.
Obrazek

65.
Obrazek

66.
Obrazek

67.
Obrazek



I jeszcze odrobinę splitskiej fauny i flory.

68.
Obrazek

69.
Obrazek

70.
Obrazek

71.
Obrazek

72.
Obrazek

73
Obrazek

:papa:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 21.10.2013 18:28

marze_na napisał(a): 07.09 - Pazin, Hum


Istrię trochę zjeździliśmy, ale w tych 2 miejscach nas nie było.
Teraz mam "prawie" zaliczone. :D

pzdr :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 21.10.2013 19:26

marze_na napisał(a):Splitska

Obrazek
:papa:

Dziękuję :hearts: :papa: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.10.2013 19:55

O, Splitska! :)
Byłem tam parę razy i szukałem Myszy :)

8)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.10.2013 12:28

Marzena, cieszę się, że dotarłaś już na Brac. Teraz już stąd nie wyjdę ;) Bardzo chętnie powspominam nasze najlepsze albo prawie najlepsze ;) wakacje w Cro.

Splitska pięknie się prezentuje na Twoich fotach! I nawet możemy zobaczyć Wasze twarze ;) :D

Pozdrawiam :papa:
poti
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 30.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) poti » 22.10.2013 13:10

Też wybieram sie na Brac, więc chętnie popatrzę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria i Brač - dwie twarze Chorwacji - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone