Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Istria a Dalmacja - przemyślenia

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dąbrówka
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 30.01.2012 15:10

Witam szanowne grono :)
W tym roku po raz czwarty będę miała to szczęście spędzić urlop w ukochanej już Chorwacji. Po raz pierwszy jednak chciałabym zwiedzić Istrię, bo do tej pory urlopowałam w rejonie Dalmacji: od Zeceva po Dubrownik a Istrii nigdy nie widziałam.... i ta ciekawość więła w tym roku górę ;)
Odnoszę wrażenie, że ceny apartamentów na Istrii są wyższe od tych w Dalmacji a znalezienie lokum blisko plaży to niezłe wyzwanie - wszędzie daleko i co mnie zaskoczyło nawet te apartamenty oddaleno o 10 km są już zarezerowane w letnich miesiącach za duże pieniądze!
Apartemanty głównie 2 do 4 osób - dla naszej 6 nie ma wielkiego wyboru a chcemy być razem w jednym apartamencie. W Dalamacji szukając zawsze w okolicach lutego miałam do wyboru ładne, przestronne apartamenty a i terminy nie były, aż tak oblegane. Apartamenty głównie blisko plaż (o widokach nie piszę, bo to wiadomo, że Dalmacja to inna bajka).
Z czego to wynika, że mniej barwna Istria jest tak oblegana nie mając w swoich zasobach takiego atrakcyjnego wyboru apartamentów jak Dalmacja? Dlaczego jest tam drożej, niż w dużo atrakcyjniejszym rejonie?
mireks
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 30.01.2012 15:58

Istria jest droższa ponieważ leży bliżej zamożniejszych krajów,takich jak Austria,Włochy,Szwajcaria,Niemcy.
Dalej na południe trochę taniej,nie licząc Dubrownika.
To jest jeden z argumentów.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.01.2012 16:24

Mimo że drożej (ale nie tak wiele) ISTRIA też warta odwiedzenia.

Apartamentów nad samum morzem mniej, bo przeważają w zabudowie hotele, kompleksy turystyczne i duże kempingi zlokalizowane nad samym morzem.

Apartamentów trzeba szukać np w takich miejscowościach jak Funtana, Vrsar, Rovinj, Medulin.
Temcza
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 30.01.2012 17:17

Istria też jest bardzo piękna i ma dużo do zaoferowania.
Ja polecam miasteczko Novigrad, dobra baza wypadowa na cała Istrię.
http://histrica.com/istria/blue/novigra ... ments.html
http://www.traveladriatic.net/hr/istria/novigrad/
http://www.apartmani-mirjana.com/photo_ ... ments.html
Piotr.H
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 30.01.2012 18:13

Ja polecam apartamenty na ul. 43 Istrske Divizije nr 33.
Właściciele, starsze małżeństwo, Ana i Oto - bardzo sympatyczni.
Do plaży trochę daleko, ale jest się prawie w centrum Rovinji, a jednak z dala od zgiełku ceny przystępne.
Opis apartamentu i namiary:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=33709
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.01.2012 19:06

Pula, Fażana, Rovinj, Porec, Limski Kanał, to tylko kilka fajnych miejsc na Istrii. Trochę inna charakterystyka, ze względu na zabudowę, ilość plaż itp, ale warto. A przy okazji można zahaczyć o Wenecję :)
Defensor
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Defensor » 30.01.2012 19:14

Akurat ja zawsze z ogromnym sentymentem wracam na Istrię...
Wiele, wiele lat temu kiedy po raz pierwszy byłem w Cro spędziliśmy fantastyczny tydzień w Rabacu. I tam się właśnie wszystko zaczęło..Fascynacja Chorwacją i Bałkanami która trwa i rozwija się do dziś..
Dalmacja ma swój nieodparty urok ale Istria ma również wiele do zaoferowania.. Trzeba być tylko na to otwartym i całym sercem chłonąć te cuda...
8) 8)
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 30.01.2012 19:17

Jeżeli Istria to tradycyjnie polecam urokliwą miejscowość o nazwie Moscienicka Draga
pawelh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 30.01.2012 20:25

Ceny są bardzo przystępne w czerwcu i po 15 sierpnia kiedy to Włochom kończą się wakacje.Do wcześniejszych propozycji dodam NP Briuni(baza Tito)Istria na zachodnim wybrzeżu oferuje ogromne i zorganizowane kempingi takie mini miasteczka.Generalnie Istria jest inna ,ale zaskoczy Was pozytywnie.pozdrawiam
dąbrówka
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 31.01.2012 10:52

Dziękuję za wypowiedzi i namiary na kwatery - mam nadzieję, że Istria faktycznie pozytywnie mnie zaskoczy i mile spędzimy tam całe 2 tygodnie.
Wybraliśmy jeden z najbardziej obleganych terminów wakacyjnych, bo II połowę sierpnia i już nie łatwo o wolny apartament 6 osobowy.....ale udało mi się znaleźć takowy (5+1) po przekopaniu naszego forum w miejscowości FAZANA (wiele pomogła relacja z podróży forumowiczki jolamika).
Chcielibyśmy zwiedzić całą Istrię od Umag po Opatiję, bo czasu będzie dosyć - nie wiem czy to realne ale odległości nie wydają się straszne Fazana - Umag 76km, Fazana - Opatija 90km. Mapa w google pokazuje mi autostrady - czy jest możliwość swobodnego przemieszczania się wybrzeżem?
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.01.2012 10:54

dąbrówka napisał(a): czy jest możliwość swobodnego przemieszczania się wybrzeżem?

Tak - widokowa, ładna droga. Te odległości to nie jest żaden problem.
dąbrówka
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 31.01.2012 11:48

Super, że jest taka droga! Faktycznie widzę, że do Opatiji można tak dojechać a z drugiej strony wybrzeża nie mogę się dopatrzeć...
Tak, takie odległości to żaden problem skoro mając morze pod nosem jestem w stanie jechać nad inne setki kilometrów to co mi tam raptem 95 km w tą czy tamtą :D
consett0805
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 31.01.2012 12:50

Nie byłem i nie wiem,ale to mój osobisty osąd i postanowienie, Istrię jeśli odwiedzę to odwiedzę jako ostatnią. Być może że z fot, rzeźby terenu jest mi bliżej do Bałtyku a niżeli do Dalmacji. W Dalmacji czuję się niczym na egzotycznych wakacjach skałki-skały,urwiska, kryształ woda, i palmy to przepaść między Polską a Chorwacją. W moim mniemaniu Istria a Dalmacja to też różnica i tu jak dla mnie wygrywa południe.
aneczka_brie
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneczka_brie » 31.01.2012 16:03

Byłam i tu i tu. I z moich osobistych odczuć szczerze polecam Dalmację. Mam wrażenie, że więcej się dzieje, jest co oglądać.
Być może to przez dziwną pogodę na jaką trafilismy pod Pulą, gdzie 3 dni co noc padało, a my niestety w tamtym okresie byliśmy pod namiotem. Ale cóż. Tak czy siak, jedyne wrażenie zrobiła na nas Pula na Istrii... A Dalmacja zawsze będzie w naszym sercu jako super miejsce do odwiedzenia :)
Temcza
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 31.01.2012 16:30

forum/viewtopic.php?t=27247&postdays=0&postorder=asc&highlight=temcza&start=0

Wspaniała relacja z Istrii.....A Pula to mi się akurat nie podobała.

Przeczytać ,zanotować i jechać :-)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019